Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Irlandus

Drizzt Do''Urden

152 postów w tym temacie

Nieznalazłem żadnego tematu związanego z Drizztem, więc postanowiłem takowy założyć.

Drizzt Do''Urden, to postać występująca (głównie) w książkać R.A.Salvatore.
Drizzt urodzony w Menzoberanzan (w Podmroku), będąc Drowem (Mrocznym Elfem) powinen, prócz czarnego koloru skóry, białych włosów i niezywkłej zręczności, być zły. Naszczęście Drizzt nie jest zły (jest chaotycznie dobry). Przez co zyskał sobie niezliczone ilości wrógówi i mósiał "wyprowadzić" się z domu. Naszczęście swoimi uczynkami, sposobem myślenia oraz postawą zyskał sobie kilku oddanych do końca przyjaciół ...

Uważam, iż każdy kto spotkał się z tym bohaterem został zaciekawiony jego przygodami, oraz samym jego sposobem bycia.

Mam nadzieje, że osoby, którym znany jest Drizzt Do''Urden, znajdą chwilę, by napisać kilka słów o swoich spostrzerzeniach na jego temat, jak również, zechcą podzielić się nowinkami itp.

[ Drizzt Rock''s :) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drizzt Do''Urden to legendarna postać mrocznego elfa który w przeciwieństwie do innych mrocznych elfów nie jest zły pomaga ludziom a niszczy złych. Ma mirtilową zbroje wykutą w Podmroku, oraz da sejmitary jeden ma Trako +5 a drugi to +4. Drizzt występuje chyba we wszystkich RPG jako postac nie raz słychać gdzieś w książke jak sie gra np. w Icewind Dale są o nim książki. W Baldur''s Gate 2 można go spotkac koło elfów pomaga nam w misji zabicia Bodhi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drizzt to najlepsza postać w FR(Forgotten Realms) naturalnie książki RASa są także najlepze:P Drizzt jest drowem któremu nie przeszkadza światło słoneczne, w przeciwieństwie do innych drowów. Szkolony był przez najlepszego fechmistrza Menzoberraznan Zaknafeina Do''Urden. No i wyznaje Mielkiki(lub cuś takiego nie pamiętam jak sie pisze) no ale Drizzta spotykamy także w BG1 jak pomagamy mu walczyć z gnollami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zamierzam sobie kupić Histrorie mrocznego elfa, ale nigdzie nie moge jej znaleść. Ale już zamówiłem w empiku, ale jak na razie to jeszcze do mnie nie odzwonili :( . Czytał ktoś może bo to jest właśnie książka Salvatore o Drizzt''cie .

Prawie wszystkie mroczne elfy nie nawidzą Drizzta. Nie rozumieją jak można się np. zaprzyjaźnić z krasnoludem. Ten drow ma onyksową statuetkę dzięki czemu morze przywołać magiczną pantere. Posługuje się dwoma magicznymi sejmitrami. Jego arcywrogiem jest Artemis, który prawie dorównuje mu w umiejętnościach. Szwęda się po północy wybrzeża mieczy i jest zaprzyjaźniony z Wulfgarem (chyba wódz barbarzyńców, wiem że był w dodatku do IWD Heart of winter) . Co tu jeszcze o nim pisać... Jego sława, lub niesława rośnie na pólnocy wybrzeża mieczy. Potajmnie był kiedyś w Silvermoon i jest zaprzyjaźniony z tą kobietą co się opiekuje tym miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nigdy nie lubiłem tego bohatera, ale to może dlatego, że to Vhaeraunici są moimi ulubiony drowami ;) Jedno dobrze zrobił - sprzeciwił się matryiarhatowi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 14:32, Vaxinar napisał:

Szczerze mówiąc nigdy nie lubiłem tego bohatera, ale to może dlatego, że to Vhaeraunici są
moimi ulubiony drowami ;) Jedno dobrze zrobił - sprzeciwił się matryiarhatowi. ;)


nie rozumiem, chodzi ci że odszedł od Lolth i zaczoł wieżyć w innego boga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 16:36, Grizzly. napisał:

nie rozumiem, chodzi ci że odszedł od Lolth i zaczoł wieżyć w innego boga ?


Można tak powiedzieć a nie tyle odszedł co sprzeciwił się rządą kobiet - oto mi chodzi. A co do Boga to szczerze mówiąc powieści typowo o Drizzt''cie nie czytałem, ale książki o drowach tak bo najbardziej ich lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 16:58, Vaxinar napisał:

A co
do Boga to szczerze mówiąc powieści typowo o Drizzt''cie nie czytałem, ale książki o drowach
tak bo najbardziej ich lubię.


A jakie są jeszcze ksiązki o drowach oprócz Historii mrocznego elfa ? I jakie najalepsze ? I czy to są ksiązki z forgottena, bo drowy z innych systemów już chyba nie są tak świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 17:00, Grizzly. napisał:

A jakie są jeszcze ksiązki o drowach oprócz Historii mrocznego elfa ? I jakie najalepsze ?
I czy to są ksiązki z forgottena, bo drowy z innych systemów już chyba nie są tak świetne.


O Boże, nie zabijaj mnie takim pytaniem -_-" Jest ich pełno... i oczywiście mi chodzi o drowy z zapomnianych krain, a co do książek to np Wojna Pajęczej Królowej - dla mnie bardzo dobra książka.
A co do książek o tym elfie, to może kiedyś przeczytam, ale do niego mnie nie ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2005 o 17:02, Vaxinar napisał:

O Boże, nie zabijaj mnie takim pytaniem -_-" Jest ich pełno...


mf..mf..mf , przepraszam... hehehe

Dnia 12.12.2005 o 17:02, Vaxinar napisał:

i oczywiście mi chodzi o drowy
z zapomnianych krain, a co do książek to np Wojna Pajęczej Królowej - dla mnie bardzo dobra
książka.


A o czym w skrócie opowiada ? I jakie miejsce w podmroku ? I czy występują jakieś jeszcze postacie np. Hadrhune albo Szass Tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 17:07, Grizzly. napisał:

A o czym w skrócie opowiada ? I jakie miejsce w podmroku ? I czy występują jakieś jeszcze postacie
np. Hadrhune albo Szass Tam ?


Opowiem Ci tak aby fabuły nie schrzanić.
Ogólnie książka opowiada o przygodach mieszkańców Menzoberanzan i dotyczy w 99 % rasy mrocznych elfów.
Nikt w mieście nie wie dlaczego Pajęcza Królowa już nie obdarza kapłanki czarami i w ogóle milczy - bohaterowie wyruszają się dowiedzieć co i jak - powiem Ci, że fabuła też ociera o Vhaeraunitów i jest mały wątek nawet z wyznawcami Eilistraee. Ciekawe bitwy i opisy miasta i życia drowów. ;) Szass Tama nie ma bo to zupełnie nie związane jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.isa.pl - strona oficjalnego dystrybutora ksiazek o FR w Polsce. Tam rowniez mozesz tez zamowic sobie ksiazki z dostawa do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie kupiłem książke Historia Mrocznego elfa. I na wstępie jest właśnie dla czego Drizzt odrócił się od Lolth. Ponieważ jak był dzieckiem to chcieli go dać w ofierze Lolth czyli zabić dla królowej pająków.

Czy książki o Artemisie Enterrei są równie ciekawe co o Do''Urdenie ? Czy jest jakaś książka jak walczą ze sobą ? I czemu oni właściwie się nie nawidzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 07:12, Grizzly. napisał:

Czy książki o Artemisie Enterrei są równie ciekawe co o Do''Urdenie ? Czy jest jakaś książka
jak walczą ze sobą ? I czemu oni właściwie się nie nawidzą ?


Sa rownie ciekawe i moze nawet ciekawsze, kwestia gustu. A na reszte pytan sam sobie odpowiedz czytajac kolejne tomy, bo nie chce ci psuc zabawy, anie komu innemu tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 10:44, kowalov napisał:

> Czy jest jakaś książka jak walczą ze sobą ? I czemu oni właściwie się nie nawidzą ?


Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to najlepiej zrobisz jeśli po "Trylogii Mrocznego Elfa" przeczytasz również "Trylogię Doliny Lodowego Wichru", notabene też Salvatore''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 16:57, Yorguś napisał:

> > Czy jest jakaś książka jak walczą ze sobą ? I czemu oni właściwie się nie nawidzą
?

Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to najlepiej zrobisz jeśli po "Trylogii Mrocznego
Elfa" przeczytasz również "Trylogię Doliny Lodowego Wichru", notabene też Salvatore''a :)


Wlasnie odpowiedziales nie na mojego posta, nastepnym razem polecam bardziej uwazne czytanie, bo ja przeczytalem wszystko co o Drizzcie zostalo napisane i przetlumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 17:29, kowalov napisał:

Wlasnie odpowiedziales nie na mojego posta, nastepnym razem polecam bardziej uwazne czytanie,
bo ja przeczytalem wszystko co o Drizzcie zostalo napisane i przetlumaczone.


Jeeej, to tylko taka mała pomyłka, sorki - po prostu kliknęło mi się nie tam gdzie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować