Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Irlandus

Drizzt Do''Urden

152 postów w tym temacie

Odkopię temat ale co tam ;]

Przeczytałem Sagę Wiedźmina i szukam kolejnej lektury. Wiele nasłuchałem się o Drizzcie dlatego postanowiłem kupić te książki. Problem jest jednak mały w tym, że wszędzie Legenda Drizzta to 8 tomów a Salvatore napisał w sumie 17. Czy więc pozostałe 9 nie dotyczy postaci Drizzta czy też jakieś nieporozumienie wydawnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 15:36, Lailonn napisał:

Odkopię temat ale co tam ;]

Przeczytałem Sagę Wiedźmina i szukam kolejnej lektury.
Wiele nasłuchałem się o Drizzcie


Ja zaczołęm na odwrót :P

Dnia 24.03.2008 o 15:36, Lailonn napisał:

dlatego postanowiłem kupić te książki. Problem jest jednak mały w tym, że wszędzie Legenda
Drizzta to 8 tomów a Salvatore napisał w sumie 17. Czy więc pozostałe 9 nie dotyczy postaci
Drizzta czy też jakieś nieporozumienie wydawnicze?


Nie, chodzi o to że książki o Drizzt''cie Do''Urdenie są już bardzo stare i wyszło 16 książek a jeżeli nie więcej. Książka stała się już na tyle popularna że wyszła nowa seria wydawnicza "Legenda Drizzta". Dodano przedmowy, wywiady, skorygowano tekst, piękne okładki Todda Lockwooda itp. Owe 8 tomów, już 9 to właśnie ta nowa seria.
Niżej podaje w jakiej kolejności powinno się czytać.

Ojczyzna (1990)
Wygnanie (1990)
Nowy Dom (1991)
Kryształowy Relikt (1988)
Strumienie Srebra (1989)
Klejnot Halflinga (1990)
Dziedzictwo (1992)
Bezwzględna Noc (1993)
Mroczne Oblężenie (1994)
Droga do świtu (1994)
Bezgłośna klinga (1998)
Grzbiet Świata (1999)
Morze Mieczy (2001)
Tysiąc Orków (2002)
Samotny Drow (2003)
Dwa Miecze (2004)

Ojczyzna i Wygnanie jak dla mnie są poprostu mistrzostwem literackim. Uważam że każdy fan fantasy powinien przynajmniej przeczytać te dwie książki. Niestety poziom książek potem spada ale Trylogia Doliny lodowego wichru (w Legendzie Drizzta tomy IV, V i VI) dalej trzymają wysoki poziom. Zachęcam do lektury bo naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czyli robią reedycje? Czyli mogę kupić te nowe 8-9 tomów a za jakiś czas pojawią się te brakujące? Może to zboczenie ale jak kupuję "sagę" to ma być w jednej serii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 23:32, Lailonn napisał:

Czekaj, czyli robią reedycje?


Tak.

Dnia 16.05.2008 o 23:32, Lailonn napisał:

Czyli mogę kupić te nowe 8-9 tomów a za jakiś czas pojawią
się te brakujące?


Tak.

Dnia 16.05.2008 o 23:32, Lailonn napisał:

Może to zboczenie ale jak kupuję "sagę" to ma być w jednej serii :P


No właśnie dzięki "Legenda Drizzta" powstaje jedna seria. Wcześniej było podzielone na trylogie i sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dobrze że robią reedycję, bo kiedy pierwszy raz zobaczyłem tytuły z sagi i trylogii to się pogubiłem. Moim zdaniem legenda dirzzta jest dla mnie majstersztykiem , fajny też jest pięcioksiąg cadderlego, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie? Skoro Dwa miecze wyszły w 2004 to jest planowana kontynuacja tego? bo zostawili opowieść w bardzo ciekawym momencie, a chciałbym bardzo dowiedzieć sie co będzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już 3 książki dotyczące Drizzta, zaczynam 4 i mam takie pytanko..

Jeśli nie czytałeś ''Ojczyzna'' i ''Wygnanie'' R.A Salvatore to nie czytaj spoilera:

Spoiler

Dom Do''Urden upadł, ale Dinin przeżył i dołączył do bandy Jarlaxe, czy będą jego losy poruszone w jakiejś książce? Spotka Drizzta i ich drogi się skrzyżują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:13, m4teU5z napisał:

Spoiler

Dom Do''Urden upadł, ale Dinin przeżył i dołączył do bandy Jarlaxe, czy będą jego
losy poruszone w jakiejś książce? Spotka Drizzta i ich drogi się skrzyżują?



Spoiler

Jak będziesz dalej czytał serię Legendę Drizzta to w końcu będzie czas, że Drizzt będzie musiał wrócić do Menzoberranzan i spotka się z bratem i siostrą. Ale co i jak to już sobie przeczytasz;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:47, BoloMaster napisał:

książki czyta się rewelacyjnie, ostatnio skończyłem Grzbiet Świata


Jako fan Salvatorego przyznaję, że również mi się czyta je rewelacyjnie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że znacznie ciekawiej pisze Salvek o złych postaciach. Trylogia Mrocznego Elfa wprost miażdży, a tak dobry poziom, zdaje mi się, odnalazłem ponownie dopiero w "Słudze Reliktu". Ktoś jeszcze doszedł do takiego wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 00:11, KoLoS napisał:

Jako fan Salvatorego przyznaję, że również mi się czyta je rewelacyjnie, ale nie mogę
oprzeć się wrażeniu, że znacznie ciekawiej pisze Salvek o złych postaciach. Trylogia
Mrocznego Elfa wprost miażdży, a tak dobry poziom, zdaje mi się, odnalazłem ponownie
dopiero w "Słudze Reliktu". Ktoś jeszcze doszedł do takiego wniosku?


Też się dopisuję do tego, że książki się czyta rewelacyjnie:) Co do złych postaci to też się zgodzę, bo w pewnym momencie bardziej zaczęło mnie ciekawić co się stanie z Artemisem Entreri niż z Drizztem;) "Sługi Reliktu" jeszcze nie czytałem, ale skoro tak mówisz to będę się musiał przekonać;) Ja na razie czytanie książek Salvatore przerwałem na 8 tomie Legendy Drizzta "Bezgwiezdna noc", kolejne 3 części są w drodze już od ponad 2 miesięcy, bo złożyłem zamówienie na gram.pl i ciągle nie mają 10 tomu, więc nie mogą go wysłać, a ja bym z chęcią powrócił do czytania przygód o Drizzcie Do''Urdenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:08, Hristo86 napisał:

"Sługi Reliktu" jeszcze nie czytałem, ale skoro tak mówisz to
będę się musiał przekonać;)


Powiem tyle, że skończywszy jakiś czas temu czytanie "Tysiąca orków" mam teraz większą ochotę sprawić sobie II tom "Najemników" niż "Trylogii Klingi Łowcy". Lecz koniec końców i tak będę miał je wszystkie :) Tymczasem zrobiłem sobie przerwę od Drizzta i czytam Pięcioksiąg Cadderly''ego - jednak to nie to samo, co "Legenda Drizzta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:41, Hristo86 napisał:

>

Spoiler

Dom Do''Urden upadł, ale Dinin przeżył i dołączył do bandy Jarlaxe, czy będą
jego
> losy poruszone w jakiejś książce? Spotka Drizzta i ich drogi się skrzyżują?




Spoiler

Jak będziesz dalej czytał serię Legendę Drizzta to w końcu będzie czas, że Drizzt
będzie musiał wrócić do Menzoberranzan i spotka się z bratem i siostrą. Ale co i jak
to już sobie przeczytasz;)




Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło :). Już nie mogę się doczekać.... A możesz jeszcze powiedzieć, w jakiej książce? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:35, m4teU5z napisał:

Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło :). Już nie mogę się doczekać.... A możesz jeszcze
powiedzieć, w jakiej książce? :>


Cała ta historia jest opisana w serii Dziedzictwo Mrocznego Elfa, czyli od VII części Legendy Drizzta, a więc "Dziedzictwo" i 3 następnych książkach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:52, 88Bonzo napisał:

Ubijam biedaczka w BG1 ;D jego mieczyki służą mi do końca gry :D


Spróbuj go ubić w Opowieściach z Północy Wybrzeża Mieczy (taki mod) - wtedy to już nie jest taki biedaczek :D Wystarczy rzec, że jak przyzwiesz 5 Drizztów, którzy Ci pomagają i rzucisz ich jednocześnie na tego zmodowanego, to wszystkich wybije bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 23:26, KoLoS napisał:

> Ubijam biedaczka w BG1 ;D jego mieczyki służą mi do końca gry :D

Spróbuj go ubić w Opowieściach z Północy Wybrzeża Mieczy (taki mod) - wtedy to już nie
jest taki biedaczek :D Wystarczy rzec, że jak przyzwiesz 5 Drizztów, którzy Ci pomagają
i rzucisz ich jednocześnie na tego zmodowanego, to wszystkich wybije bez problemu :)


Zawsze wykonywałem myk z otaczaniem go przez członków drużyny i odłączaniu ich od zespołu :D Wtedy Drizzt był bezbronny bo nie mógł się ruszać :D a ja ciąłem go z łuku :D Więc jak miałbym większy zapas wypełnionych kołczanów to pewnie bym go kiedyś ubił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 00:11, KoLoS napisał:

> książki czyta się rewelacyjnie, ostatnio skończyłem Grzbiet Świata

Jako fan Salvatorego przyznaję, że również mi się czyta je rewelacyjnie, ale nie mogę
oprzeć się wrażeniu, że znacznie ciekawiej pisze Salvek o złych postaciach. Trylogia
Mrocznego Elfa wprost miażdży, a tak dobry poziom, zdaje mi się, odnalazłem ponownie
dopiero w "Słudze Reliktu". Ktoś jeszcze doszedł do takiego wniosku?


Owszem. Sługa Reliktu powinien zasiąść obok innych wielkich dzieł lit. fantasy jako przykład "jak to wyglądać powinno"

A próbowaliście już gracć w BG2 pod imieniem Drizzta? :DWiem, że to bardzo nie miłe ze strony gracza, ale jak tu nie pokusić się na itemki Drizzta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:54, Hristo86 napisał:

Cała ta historia jest opisana w serii Dziedzictwo Mrocznego Elfa, czyli od VII części
Legendy Drizzta, a więc "Dziedzictwo" i 3 następnych książkach;)



To wcale mi tak dużo nie zostało jednak... Tylko ''Trylogia Doliny Lodowego Wichru''. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować