Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Irlandus

Drizzt Do''Urden

152 postów w tym temacie

Przeczytałem ''Dziedzictwo'' i jedno mnie ciekawi...


Spoiler

Ile w końcu (mroczne) elfy żyją? Gdy czytałem `Ojczyzne` to wydawało mi się, że było powiedziane, że około 800lat.... A pod koniec Dziedzictwa okazuje się, że nawet ponad 2tys. lat :o.




Książka całkiem niezła... ale irytuje mnie to, że Drizzt kazdy wybór uzasadnia ''oh moi przyjaciele!''. Troche irytujące. I przesada z tym,
Spoiler

gdy Wulfgar umarł, Drizzt `telepatycznie` od razu to wiedział... bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 23:11, m4teU5z napisał:

Przeczytałem ''Dziedzictwo'' i jedno mnie ciekawi...


Spoiler

Ile w końcu (mroczne) elfy żyją? Gdy czytałem `Ojczyzne` to wydawało mi się, że było
powiedziane, że około 800lat.... A pod koniec Dziedzictwa okazuje się, że nawet ponad
2tys. lat :o.




Według starego dodatku "Drow Of The Underdark" samego Ed''a Greenwood''a, Drowy rzadko dożywały więcej niż do swojego siódmego stulecia.
Aż 94% umierało śmiercią naturalną nie dożywając 800 lat, choć zdarzało się iż niektórzy dożywali powyżej 1000 lat nawet.

Nie mam niestety w tej chwili dostępu do wydania The Underdark do trzeciej edycji, więc nie mogę sprawdzić czy aby coś się nie zmieniło od tamtego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy książka "Dwa Miecze" kończy Legendę Drizzta ? Wiem, że jak aktualnie to ostatnia wydana książka z tej serii, ale czy Salvatore pisze kolejną, ma zamiar, czy już nie? Proszę bez żadnych spojlerów :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy książki o Drizzt''cie, zaczynając od chwili jego narodzin czytałem z wielką przyjemnością. Były naprawdę dobre:>, ale kolejnych części już nie trawie. Po strasznie słabym kryształowym relikcie skusiłem się już tylko na zakup kolejnej, piątej odsłony, która również mnie rozczarowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 15:53, In_The_End napisał:

słabym kryształowym relikcie /ciach/


Nie możesz tak surowo oceniać tej książki, zauważ, że była ona jako pierwsza napisana przez Salvatorego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 15:53, In_The_End napisał:

słabym kryształowym relikcie skusiłem się już tylko na zakup kolejnej, piątej odsłony,
która również mnie rozczarowała...


Ja stanąłem na 2 drugiej i nie mam kasy na resztę. Pierwsza cześć serii o drowie to jedna z najlepszych książek jaką czytałem. Druga też jest dobra ale już nie aż tak. Co nie tak z tymi dalszymi częściami. Bo co druga osoba na nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że te książki istnieją. Dzięki ci mistrzu! Wynika z tego, że kiepski ze mnie fan :/
Ale wyślę maila do wydawnictwa i zapytam się o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie przeczytałem Dwa Miecze (dla niewiedzących: ostatnia księga Trylogii Klingi Łowcy) i w pewnym sensie nie wiem jak myśleć o Legendzie jak i Trylogii. Z jednej strony, powiedzmy sobie szczerze: książki pana Salvatorego nie są specjalnie wybitne, ale bardzo mi się spodobały. Jest w nich trochę zabawnych sytuacji, ( np.

Spoiler

pojedynek na czary Harkle Harpella kontra Robillard z Duszka Morskiego

- tego fragmentu chyba nigdy nie zapomnę) kilka świetnie zbudowanych postaci (wspomniani już Harkle Harpell, Robillard, Zaknafein, Bruenor, Regis, Montolio DeBrouchee, Clacker (
Spoiler

ten pecz przemieniony w hakową poczwarę

), Pikiel oraz inni których po prostu nie chce mi się ich wymieniać :). Jeszcze świetny motyw Ellifain, która choć została uratowana przez bohatera książki chciała go zabić. Szczerze? Polubiłem bardzo Drizzta, ale w pewien sposób nie mam opinii na ten temat. Dlaczego? Ano dlatego, że z książki na książkę stawał się paladynem a nie łowcą (ale w trylogii w pewien sposób to zmieniono). Przykład? Koniec Morza Mieczy -
Spoiler

wtedy gdy umierał Drizzt i wspomniana już wyżej elfka. Dajcie jej miksturę

- dla mnie już kompletne przegięcie. Mógł jak już się nie odzywać, bo i tak wiadomo było co zrobiła By Catti-brie :)Ale nadal go lubię, choć nie tak bardzo jak Bruenora :) Kolejnym minusem jest to, jak Salvatore budował napięcie na końcu książek Tysiąc Orków i Dwa Miecze. Przy tej pierwszej pomógł mi to dostrzec Karfein (za co mu serdecznie dziękuję). Chodzi mi tu o upadek
Spoiler

Płycizn kiedy krasnoludy przyszły na pomoc. Jak dobrze pamiętam to Drizzt zobaczył wybuch i myślał już o najgorszym, a potem szybko Salvatore zmienił narratora na kogoś w Płyciznach i opisał posiłki.


Przy drugiej wspomnianej książce chodzi mi o
Spoiler

walkę Drizzta z Obouldem Wiele Strzał. Obaj upadają w głęboką przepaść , potem Drizzt się uwalnia z niej. I tutaj Slavatore wspomina też o uwolnieniu się orka. Nie wiem jak wy, ale mógł to zrobić w następnej książce, bo wtedy moje zaskoczenie było by większe.


Przepraszam, że tekst jest tak chaotyczny, ale inaczej nie umiem :P
A co wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dopiero 7 pierwszych części i wydaje mi się, że klimat w tej serii książek buduje nie sam Drizzt ale wszystko co go otacza. Genialnie zbudowane postacie (Jak kolega wyżej opisał) Idealnie opisany świat Forgotten Realms i ciąg wydarzeń, przez który nie tyle Drizzt traci co z każdą książką się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Po wczorajszym wysłaniu wiadomości do wydawnictwa ISA dzisiaj dostałem odpowiedź.
Ja:
Witam!
Czy wydawnictwo ISA ma w najbliższym planie wydać książki R.A Salvatore z serii "Transitions"? Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź.
Pozdrawiam.
Jarosław Polański:
Witam,
W tej chwili tłumaczymy pierwszy tom tej trylogii.
Mam nadzieję, że uda nam się wydać tę powieść na początku 2010 roku.

Szczerze powiedziawszy właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół roku minęło (nawet więcej ?) i co ? Są jakieś nowe wiadomości kiedy to wydają ? Bo z chęcią bym coś poczytał przez wakacje. Jak tak dalej pójdzie to może się skusze i spróbuję przeczytać po ang ;o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 10:53, nolif3r napisał:

Pół roku minęło (nawet więcej ?) i co ? Są jakieś nowe wiadomości kiedy to wydają ? Bo
z chęcią bym coś poczytał przez wakacje. Jak tak dalej pójdzie to może się skusze i spróbuję
przeczytać po ang ;o.

Cóż... chyba pisałem do nich w okolicach kwietnia albo maja i dostałem mniej więcej taką odpowiedź: "książka znajduje się w stanie korekty. Nic więcej nie mogę napisać".
Mam małą nadzieję, że tą książkę w tym roku dostaniemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie napisałem do wydawnictwa ISA z zapytaniem kiedy zostanie wydany "The Orc King".

"Według najnowszych informacji, wydanie nastąpi prawdopodobniej szacunkowo w pierwszym półroczu 2011 roku.

Pozdrawiam i proszę o jeszcze trochę cierpliwości,
Jarek Polański"


Cóż: No jakoś nie mogę uwierzyć, że książka zostanie wydana już w pierwszym półroczu. Tym bardziej, że widać kilka postów wyżej, iż przedstawiciel wydawnictwa mówił nawet, o wydaniu "The Orc King" na początku 2010 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nas dwóch bo ja również wydzwaniam już kupę czasu i wiecznie dostaję na odczepkę inny termin.
Swoją drogą mogli by się sprężyć, nowa trylogia już ukończona nawet kolejna książka już się wykluła a my ciągle w Polsce wisimy na wydaniu legendy jako całości i kling łowcy.

Swoją drogą - nie uważacie że Luke Goss nadawał by się idealnie do zagrania roli Drizzta lub Zaka ?
Imho facet urodził się do tej roli, jak ktoś kiedyś weźmie się za porządną ekranizację serii RASA pan Goss powinien być uwzględniony jako idealny mroczny elf [w hellboyu pokazał że się nadaje do tej roli idealnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 19:44, Pietro87 napisał:

To jest nas dwóch bo ja również wydzwaniam już kupę czasu i wiecznie dostaję na odczepkę
inny termin.

Pewnie nie my jedyni.

Dnia 24.01.2011 o 19:44, Pietro87 napisał:

Swoją drogą mogli by się sprężyć, nowa trylogia już ukończona nawet kolejna książka już
się wykluła a my ciągle w Polsce wisimy na wydaniu legendy jako całości i kling łowcy.

Obawiam się, że jeszcze trochę tak zostanie. Ale krztyna optymizmu też by się przydała. :)

Dnia 24.01.2011 o 19:44, Pietro87 napisał:

Swoją drogą - nie uważacie że Luke Goss nadawał by się idealnie do zagrania roli Drizzta
lub Zaka ? Imho facet urodził się do tej roli, jak ktoś kiedyś weźmie się za porządną ekranizację
serii RASA pan Goss powinien być uwzględniony jako idealny mroczny elf [w Hellboyu pokazał
że się nadaje do tej roli idealnie]

Przyznam szczerze, że choć oglądałem "Hellboy''a" dwa razy to jakoś nie kojarzę tego aktora. Może dlatego, że oglądałem go dość dawno. W każdym razie na samym początku należy się zastanowić czy w ogóle istnieje jakaś szansa na ekranizację książek R.A. Salvatore które dzieją się w Zapomnianych Krainach. Powiedzmy sobie szczerze: te książki nie są tak super popularne jak "Hobbit" Tolkiena (który zresztą jest już kręcony) czy też "Świat Dysku" Terry''ego Pratchetta. Dodatkowo nie przypominam sobie żadnej ekranizacji książek dziejących się w Forgotten Realms. Jednakże pomimo tego co przed chwilą napisałem, zawsze istnieje trochę nadziei na to, że nasze gdybania zostaną spełnione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Goss grał Księcia Nuadę w dwójce hellboya [scena w sali tronowej gdzie wywija dwoma mieczami - wypisz wymaluj Drizzt =)] i np Jareda Nomaka w Bladzie 2.

Swoją drogą uważam że np takie dziedzictwo nadaje się idealnie na mocny epicki scenariusz jak i masa innych książek [tylko co z tego że ekranizacja takiej np Bezgłośnej Klingi była by super skoro nikt by nie kumał o co chodzi xD, a z kolei robić 14 filmów jeden po drugim - nikt tego nie strzeli jako serii]

Nie mniej nadzieję można mieć =)
Swoją drogą chciał bym serial lub serię filmów animowanych, skoro można było badziewnego Dragonalancea animować można by i Drizzta [tylko nie jako taką kaszankę jak DL]
Tu przykład : http://www.youtube.com/watch?v=YVwVNbORAv0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować