Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za pięć północ

32 postów w tym temacie

jak to za piec pulnoc?
Pzeciesz to jest 17 30... proszę o skorygowanie..
czemu podajecie fałszywe informacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 09:58, Bobo napisał:

Po pierwsze kiedyś grałem w MK3 na klawiaturze i nie miałem problemów, żeby za pomocą 6 - 8
palców wykonać taki cios jaki chciałem, niedawno grając na padzie w jakiegoś nowego MK, dostawałem
szału, jak nie mogłem w ciągu ułamka sekundy wykonać ciosu, bo to wymagało wciśnięcia szybko
kilku przycisków, które wszystkie trzeba wciskać kciukiem! Pady są po prostu okropne! Wszystko
trzeba wciskać kciukiem. Chcesz wcisnąć GÓRA, DÓŁ, LEWO, PRAWO, PRAWO, DÓŁ? Na padzie musisz
to zrobić kciukiem - jak dla mnie niewykonalne. A na klawiaturze od każdego guzika mam osobny
palec i mogę wcisnąć wszystko, żaden palec nie musi zapieprzać po wszystkich przyciskach.

lol po prostu nie masz techniki grania na padzie, jak chcesz grać dobrze w bijatyki to musisz nauczyć się dobrze trzymać pada.

Wg. mnie konsolowy pad jest lepszy w multi chociażby dlatego, że wszystkim daje równe szanse, jak kupiłeś za ostatnie oszczędności konsole za 1600 zł to masz takie same szanse jak ktoś kto kupił je za miesięczne kieszonkowe. Konsole nie faworyzują bogatych i wg. mnie tu leży ich siła multiplaya - wszyscy mają równe szanse bo każdy ma taki sam kontroler i każdy ma tak samo szybki sprzęt. A na PCie to wiadomo, że jak ktoś ma maszynę za 8 kafli i myche za 300zł to ma łatwiej w multi niż ktoś kto ma kompa za 2000 zł i myche za 40.

Mnie osobiście savepointy w grach konsolowych się podobają po pozwalają czerpać przyjemność z przejścia gry/poziomu. To, że np. przejdę gierkę na poziomie very hard na konsoli budzi podziw u ziomków, natomiast przejście na PC każde lamka dzięki qsave może przejść dowolną grę na dowolnym poziomie trudności. I potem byle lamka się chwali że przeszła gierkę na hardzie na PC.

Mówiąc wprost qsave został stworzony dla lamek, miekich parów i "cziterów". O! :)
No i oczywiście PAD jako urządzenie stworzone z myślą o sterowaniu w grach jest po prostu do tego najlepsze (no pomijając może RTSy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 21:53, Namaru napisał:

> Po pierwsze kiedyś grałem w MK3 na klawiaturze i nie miałem problemów, żeby za pomocą
6 - 8
> palców wykonać taki cios jaki chciałem, niedawno grając na padzie w jakiegoś nowego MK,
dostawałem
> szału, jak nie mogłem w ciągu ułamka sekundy wykonać ciosu, bo to wymagało wciśnięcia
szybko
> kilku przycisków, które wszystkie trzeba wciskać kciukiem! Pady są po prostu okropne!
Wszystko
> trzeba wciskać kciukiem. Chcesz wcisnąć GÓRA, DÓŁ, LEWO, PRAWO, PRAWO, DÓŁ? Na padzie
musisz
> to zrobić kciukiem - jak dla mnie niewykonalne. A na klawiaturze od każdego guzika mam
osobny
> palec i mogę wcisnąć wszystko, żaden palec nie musi zapieprzać po wszystkich przyciskach.

lol po prostu nie masz techniki grania na padzie, jak chcesz grać dobrze w bijatyki to musisz
nauczyć się dobrze trzymać pada.

Wg. mnie konsolowy pad jest lepszy w multi chociażby dlatego, że wszystkim daje równe szanse,
jak kupiłeś za ostatnie oszczędności konsole za 1600 zł to masz takie same szanse jak ktoś
kto kupił je za miesięczne kieszonkowe. Konsole nie faworyzują bogatych i wg. mnie tu leży
ich siła multiplaya - wszyscy mają równe szanse bo każdy ma taki sam kontroler i każdy ma tak
samo szybki sprzęt. A na PCie to wiadomo, że jak ktoś ma maszynę za 8 kafli i myche za 300zł
to ma łatwiej w multi niż ktoś kto ma kompa za 2000 zł i myche za 40.

Mnie osobiście savepointy w grach konsolowych się podobają po pozwalają czerpać przyjemność
z przejścia gry/poziomu. To, że np. przejdę gierkę na poziomie very hard na konsoli budzi podziw
u ziomków, natomiast przejście na PC każde lamka dzięki qsave może przejść dowolną grę na dowolnym
poziomie trudności. I potem byle lamka się chwali że przeszła gierkę na hardzie na PC.

Mówiąc wprost qsave został stworzony dla lamek, miekich parów i "cziterów". O! :)
No i oczywiście PAD jako urządzenie stworzone z myślą o sterowaniu w grach jest po prostu do
tego najlepsze (no pomijając może RTSy).


Czy to takie doskonałe urządzenie przy strzelankach to nie wiem... może sportowe i sportowe, ale strzelanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 11:51, ktosik napisał:

Zaprawdę powiadam Wam, iż autor pisał ten tekst w jakiej malignie, bo bredzi na całego. To
ile standardowo można podłączyć sterowników zewnętrznych do konsoli? Aż dwa, no to rzeczywiście
masowa ta rozrywka! To tyle samo co można było już podłączyć do ośmiobitowców, czy jeszcze
starszych gier telewizyjnych.

Słoneczko ostatnio mocno daje, może trzeba założyć kapelusik jak sie na dwór wychodzi?
Do GC możesz bez problemu podłączyć 4 pady, do Wii 4 Wiimoty możesz mieć na raz podłączone, do PS2 możesz za pomocą multitapa podpiąć do 5 padów. Mało?? Myślę, że ciężko by było grać przy jednym telewizorze w 8 czy 16 graczy.

>A na jednej klawiaturce mogło pogrywać 4-8 osób naraz, w gry

Dnia 12.05.2007 o 11:51, ktosik napisał:

które już mają po paręnaście lat.

Lol nie wiem co masz za klawiaturę bo na normalnej można na raz przyciskać maks 3 przyciski. No i nie wiem jak przy jednej klawie na raz chcesz usadzić 4 osoby - chyba piętrowo. Kiedyś gdy na PC grałem w 2 osoby na jednej klawie to była rzeźnia na maksa.

Dnia 12.05.2007 o 11:51, ktosik napisał:

Zęby aż bolą od tych naciąganych argumentów które mają wykazać
wyższość i innowacyjność konsoli.

A mnie zęby bolą od Twoich maksymalnie naciąganych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 21:55, reykan napisał:

Czy to takie doskonałe urządzenie przy strzelankach to nie wiem... może sportowe i sportowe,
ale strzelanki?

Grałem w 3 FPSy na PS2 i grało mi się bardzo wygodnie i przyjemnie. Ogólnie swoje zdanie opieram na własnych doświadczeniach. W zasadzie napisałem, że w RTSy może ciężko grać na padzie ale to dlatego, że nigdy nie grałem RTSa na konsoli. W każdym innym gatunku gry nie napotkałem żadnych problemów ze sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 22:07, Namaru napisał:

> Czy to takie doskonałe urządzenie przy strzelankach to nie wiem... może sportowe i sportowe,

> ale strzelanki?
Grałem w 3 FPSy na PS2 i grało mi się bardzo wygodnie i przyjemnie. Ogólnie swoje zdanie opieram
na własnych doświadczeniach. W zasadzie napisałem, że w RTSy może ciężko grać na padzie ale
to dlatego, że nigdy nie grałem RTSa na konsoli. W każdym innym gatunku gry nie napotkałem
żadnych problemów ze sterowanie.


No to może kwestia przyzwyczajenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 22:09, reykan napisał:

No to może kwestia przyzwyczajenia...


Raczej łatwości. Na konsoli przeciwnicy za bardzo się nie ruszają... Bo są zrobieni tak, żeby się przyjemnie grało.
Oczywiście w wielu grach na PC też nie są zbyt inteligentni, ale wydaje mi się, że jednak są trudniejsi.
Bo nie wyobrażam sobie trafić kogoś na padzie, kto skacze, biega w kółko i skacze, i ciągle skacze, i jeszcze skacze, a do tego podczas tego skakania cały czas ma nas na środku celownika - bo tak się gra na multi, przynajmniej w te "starsze" dobre FPS jak Quake 1,2,3, bo trochę niestety, te nowsze są bardziej łubudubu i nie ma w nich tyle techniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Lol nie wiem co masz za klawiaturę bo na normalnej można na raz przyciskać maks 3 przyciski.

Dnia 12.05.2007 o 22:01, Namaru napisał:

No i nie wiem jak przy jednej klawie na raz chcesz usadzić 4 osoby - chyba piętrowo. Kiedyś
gdy na PC grałem w 2 osoby na jednej klawie to była rzeźnia na maksa.


To chyba masz jakaś rosyjska klawiaturę, gdzie można naraz nacisnąć tylko 3 przyciski. Wystarczy sobie zagrać w Dynablaster, Bombermana, Megablast, Dune3, Żużel, Lightcycle żeby zobaczyć, jak zwykła klawiatura doskonale rodzi sobie w dynamicznych grach przy 2-8 graczach. 4 joysticki można było przy pomocy przelotki podłączyć do Amigi już przed parunastu laty, ponad 30 lat temu istniały gry tv, które obsługiwały 4 paddle, więc słabo wypada ta innowacyjność konsol w masowej rozrywce. Dla Ciebie świat zaczyna się i kończy na konsoli a klapki na oczach nie pozwalają dojrzeć, że większość rozwiązań programowo-sprzętowych istnieje od bardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo microsoftową, pamiętam że są (były? mogli to już poprawić) bardzo kiepskie pod tym względem. Ja w każdym razie na swojej właśnie wcisnąłem 10 klawiszy na raz, więcej palców nie mam wiec nie wiem jaki ma limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 10:19, ktosik napisał:

To chyba masz jakaś rosyjska klawiaturę, gdzie można naraz nacisnąć tylko 3 przyciski.

No ok. Sprawdziłem 6 można na raz naciskać :)

Dnia 13.05.2007 o 10:19, ktosik napisał:

Wystarczy
sobie zagrać w Dynablaster, Bombermana, Megablast, Dune3, Żużel, Lightcycle żeby zobaczyć,
jak zwykła klawiatura doskonale rodzi sobie w dynamicznych grach przy 2-8 graczach.

Ale na 8? Jak chcesz 8 osób przy jednej klawie posiadzić?

>4 joysticki

Dnia 13.05.2007 o 10:19, ktosik napisał:

można było przy pomocy przelotki podłączyć do Amigi już przed parunastu laty, ponad 30 lat
temu istniały gry tv, które obsługiwały 4 paddle, więc słabo wypada ta innowacyjność konsol
w masowej rozrywce.

Ja nie twierdze, że jest to jakaś innowacyjność, ale sam powiedz ile wydaje się gier w których można grać na jednym PC w 2 lub więcej osób (ale nielicząc hotseat), a ile takich gier wydaje się na konsole np. Wii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ale na 8? Jak chcesz 8 osób przy jednej klawie posiadzić?

Akurat w osiem osób to nie grałem, bo się tyle nigdy na raz nie zebrało ale w czwórkę było spokojnie a w szóstkę bardzo wesoło. Nie wiem, czy to wynika z lenistwa, czy też z pazerności ale faktycznie liczba gier multiplayerowych na PC spada i coraz rzadziej można spotkać gry na podzielonym ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować