Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

no ale gierka poza optymalizacja całkiem udana, wyobraźcie sobie że gracie w gothica 3 z płynnością 2, każdy by grał bo fabuła przyciąga. No ale mimo iż jest silnik skopany to BARDZO DUŻO ludzi ciupie w gothica 3, a jednak. Ja sam sie zawiodłem ale także gram:P a jeżeli ktoś jest wybredny to niech sobie w G3 niegra;) i po kłopocie. Myśle że ująłem to właściwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, jak dla mnie to ta gierka jest dobra... Choć dużo jej brakuje do gier rewelacyjnych (jak na przykład poprzedniczki wg. mnie), to miło mi sie w nią gra i tyle... Cieszę się tylko, że jestem graczem o "dużej tolerancji" - gram przy mniejszej ilości fps, niż np. grałby danzelmario (już kiedyś bodajże z nim na ten temat polemizowałem), i mi to nie przeszkadza... może mam po prostu jakieś dziwne poczucie płynności... Dla mnie to nawet dobrze - łatwiej się zadowalam:)... I tak wychwalany Oblivion dużo mniej mi się podoba - po prostu szybko mnie nudzi... co z tego, że chodzi na max bez ścinki, skoro mnie nudzi, ale to tylko mój gust i moja opinia oczywiście... każdy lubi co innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodali za dużo efekciarstwa, a chcieli zrobić sensacje dając horrendalne wymagania... nie udało sie, sensacja jest, ale raczej jako fala oburzenia i nienawiści... dlatego jowood powedział bye bye pirantha :)
gra może nie jest zła, ale poprzednie części miały tą magie dzięki której grało sie mimo sprzętu (chociaż i tak mialy mniejsze wymagania proporcjonalnie do czasów i ówczesnych kompów)
jedynka i dwójka - tak, 3 wielkie nie... nie po to sie kompa kupuje zeby nie grac w nowe gry! a jeżeli tzreba miec z najwyższej półki (w prypadku gothica niewiele pomaga) to ja przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 13:12, boduczek napisał:

Ja też, nie mam takiego zamiaru ;) Czemu jest przegięciem?


Jeden wielki spam, wielbiciele obka nie przekonają gothicowców, a gothicowcy nie przekonajo wielbicieli obka. Większość ma klapki na oczach, czasami się pokaze jakiś user z konstruktywną krytyką to wtedy jest jechany przez obie frakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 17:44, Kodi127 napisał:

Cieszę się tylko,
że jestem graczem o "dużej tolerancji" - gram przy mniejszej ilości fps, niż np. grałby danzelmario
(już kiedyś bodajże z nim na ten temat polemizowałem), i mi to nie przeszkadza... może mam
po prostu jakieś dziwne poczucie płynności...

to jest tak ze kazdemu płynnosc co innego oznacza, dlatego moim błędem jest ze czasem sie kłuce z kims na temat płynnosci, dla mnie płynnosc to np 40 fps a dla ciebie 20, jak mowilem- pol roku temu grałem w gry z płynnoscia 20 fps i mi nie przeszkadzało to:-).ale faktem jest ze gothic zachopwuje sie co najmniej dziwnie,chociazby nalezy tu przytoczyc wyciaganie pochodni-DOSKONALE widac brak optymalizacji kodu gry.
KloniskO
widocznie zle pczeczytałes moja wypowiedz, mi chodziło o małą roznice miedzy med a high-moim zdaniem jest ona naprawde mała i pomijalna wrecz- przyjemnosc dla oka jest niemal taka sama. co do tego HDR to fakt, w g3 mi to nie odpowiada, za duzo swiecenia jest dlatego gram bez tego, na poczatku mozna grac z tym owszem ale po pewnym czasie zaczyna to denerwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, ze silnik G3 jest spaprany jak psychika osoby udającej kota w piżamie... Pewnie, że mnie dobijają niektóre sytuacje - przytoczona już pochodnia lub zacięty fireball... to jest kaszanka i ani myślę temu zaprzeczać, bo wtedy świadczyłoby to o:
a) jakimś chorym optymizmie
b) totalnym zaślepieniu
c) wręcz fanatyzmowi Gothica, a fanatyzmu nie lubię - to już przesada.

Jak pisałem G3 nie jest grą rewelacyjną, a że mnie potrafi do siebie przykuć to inna sprawa... Po prostu jestem dość tolerancyjnym odbiorcą, ale najbardziej rażą mnie w grach (wszystkich) błędy dialogowe i brak dubbingu (może dlatego odstraszył mnie obek, ale z drugiej strony to chyba nie to). A jak wiemy w G3 trochę tych błędów było i niezbyt fajnie się tego słuchało... Z kolei Gawliński nie spisał się w swojej roli... Może i by mu coś wyszło, ale ta postać nie była dla jego głosu odpowiednia.

P.S.

Nie śmiać się, ale nieraz potrafię przy 15fps nie widzieć ścinek... nie wiem jak to się dzieje... chociaż za granice płynności uważam około 20 - 25 fps zależnie od gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej to wkurza ze nawet zmiany w configu gothica niewiele dają... wlasciwe moznaby pominąć je bo roznica to kilka fps... silnik to dno, pathe nie pomagają... sytuacja g3 wygląda kiepskawo, chociaz im dluzej o tym pisze tym bardziej mam ochote powrocic i przejsc tą gre... może ktos sie wezmie za to i poprawi co jest do poprawienia? lcze na was! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 22:53, Mekus napisał:

może ktos sie wezmie za to i poprawi co jest do poprawienia? lcze na was! :P


Jakby to było takie proste, to już gra byłaby dawno poprawiona i o nic byśmy się nie martwili... A tak: umowa piranhi z JoWood się rozwiązała i twórcy gry nawet chyba nie mają zbytnio prawa jej poprawić... także klops... Trzeba by kogoś wybitnego, aby poznał cały kod gry od podstaw, a potem go jeszcze poprawił... ale nadzieję można mieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 23:13, Kodi127 napisał:

Jakby to było takie proste, to już gra byłaby dawno poprawiona i o nic byśmy się nie martwili...
A tak: umowa piranhi z JoWood się rozwiązała i twórcy gry nawet chyba nie mają zbytnio prawa
jej poprawić... także klops... Trzeba by kogoś wybitnego, aby poznał cały kod gry od podstaw,
a potem go jeszcze poprawił... ale nadzieję można mieć:)

tak, wiem o tym niestety... coz nadzieja jest złudna, szczegolnie jesli do tej pory nikt sie nie znalazł to juz sie raczej nie znajdzie... poza tym mysle ze jesli to byloby do poprawienia to po tej ilości syfu jaki nałożyli wszyscy na piranthe, ta by podkuliła ogon i skamląc wydała patha uśmierzającego ból gothica 3... :) przeliczyły sie chłopaki i niestety zamiast kasy mają bruczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszeliście o tragedii?

-niebedzie oficjalnego patcha
-niebedzie dodatku
-niebedzie gothica 4

NO I ZOSTALIŚMY NA LODZIE - DRODZY FANI GOTHICA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 01:10, Kedly napisał:

słyszeliście o tragedii?

-niebedzie oficjalnego patcha
-niebedzie dodatku
-niebedzie gothica 4

NO I ZOSTALIŚMY NA LODZIE - DRODZY FANI GOTHICA!!!


A gdzie to wyczytałeś ?? Ja nie widzę ani żadnego newsa na gram.pl patrzyłem tez na Gothic Site i nic. Chyba że jeszcze gdzieś indziej to pisze. Albo po prostu nie przyuważyłem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 22:47, Kodi127 napisał:

Nie śmiać się, ale nieraz potrafię przy 15fps nie widzieć ścinek... nie wiem jak to się dzieje...
chociaż za granice płynności uważam około 20 - 25 fps zależnie od gry...

15 fps nie oznacza scinek ale powolna gre, 15 fps to dla mnie jest tragedia i nie grywalna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 08:37, Bioły25 napisał:

> słyszeliście o tragedii?
>
> -niebedzie oficjalnego patcha
> -niebedzie dodatku
> -niebedzie gothica 4
>
> NO I ZOSTALIŚMY NA LODZIE - DRODZY FANI GOTHICA!!!

A gdzie to wyczytałeś ?? Ja nie widzę ani żadnego newsa na gram.pl patrzyłem tez na Gothic
Site i nic. Chyba że jeszcze gdzieś indziej to pisze. Albo po prostu nie przyuważyłem,

a tam sciema jakas, oczywiscie ze bedzie 4, co do dodatku to nie wiem, joowod liczy juz zyski ze sprzedazy wiec dlaczego ma z tego rezygnowac. patcha oczywiscie nie bedzie, ale chyba nikt normalmy sie go nei spodziewał?jesli tak to gratuluje optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 10:45, danzelmario napisał:

> > słyszeliście o tragedii?
> >
> > -niebedzie oficjalnego patcha
> > -niebedzie dodatku
> > -niebedzie gothica 4
> >
> > NO I ZOSTALIŚMY NA LODZIE - DRODZY FANI GOTHICA!!!
>
> A gdzie to wyczytałeś ?? Ja nie widzę ani żadnego newsa na gram.pl patrzyłem tez na Gothic

> Site i nic. Chyba że jeszcze gdzieś indziej to pisze. Albo po prostu nie przyuważyłem,

a tam sciema jakas, oczywiscie ze bedzie 4, co do dodatku to nie wiem, joowod liczy juz zyski
ze sprzedazy wiec dlaczego ma z tego rezygnowac. patcha oczywiscie nie bedzie, ale chyba nikt
normalmy sie go nei spodziewał?jesli tak to gratuluje optymizmu.

Z czwórką to nie żadna ściema. Czwórka ma być zamiast dodatku. Ale niestety PODOBNO ma być. A co wymagań sprzętowych jestem pewny że mi pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2007 o 11:26, Super Shadow napisał:

Z czwórką to nie żadna ściema. Czwórka ma być zamiast dodatku. Ale niestety PODOBNO ma być.
A co wymagań sprzętowych jestem pewny że mi pójdzie.

a tam. tu chodzi o spora kase, wiec jestem spokojny- joowod wyda 4 czesc i moge sie zalozyc o co chcecie. juz pokazał ze liczy sie kasa wiec co? nawrócił sie?:> hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 13:09, Kedly napisał:

podobno joowod i piranha sie rozdzieliły i koniec z następnymi częsciami

Podobno... To narazie plotki i spekulację. Pozyjemy zobaczymy... Nie mniej jednak nadzieje umiera ostatnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 12:06, Bam-Margera napisał:

wejdzcie na link i zobaczcie jak G3 powinien dzialac
http://youtube.com/watch?v=7EOssphLyKc

na 8800gtx to i u mnei by działał w takiej rozdzielczosci:/. pzoa tym widocznie gothic 3 to gra dla elity, czyli dla ludzi co maja 8800gtx i core 2 extreme..-kolejna sprawa, film to film, a gra to gra,naprawde nie jest problemem na dobrym sprzecie nagrac pare płynnych momentów. wystarczy pobiegac chwile zeby gra sie" rozgrzała"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 12:06, Bam-Margera napisał:

wejdzcie na link i zobaczcie jak G3 powinien dzialac
http://youtube.com/watch?v=7EOssphLyKc

kazdy kto włączał obliviona albo two worlds od razu pozna ze g3 jest totalnym badziewiem jesli chodzi o poprawe działania gry przez twóców(czyt optymalizacje ). co z tego ze w gothic mam 40 fps a w two worlds 30 jak ta 2 gra jest 10 razy płynniejsza? działa po prtostu szybciej, a g3 chodzi mozolnie, jak by mu czegos brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować