Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2007 o 17:37, kapitan92 napisał:

ja mam tak karte Geforc 7900 512, 3.2 mgh 1000(nie pamietam czy to jest 1012 czy 1028 ale to
sa czegluly) ramu a i tak grafika jest na srednich a sie tnie!! to skandal:D


Ja mam gf7600 1gb ramu i athlona 2000 i na najniższych się tnie. To nie skandal tylko k*****o. Oblivion mi chodził na medium z powłańczanymi wszystkimi bajerami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 17:42, Carl92 napisał:

A ja nadal czekam na tego patcha co ma poprawić wydajność i co nadal go nie ma:-/


Obawiam się że się nie doczekasz. Czego Ci wogóle nie życze, bo sam na niego czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi kupiłem GeForce''a 7950GT, bo myślałem że będzie płynnie chodziło na maxa. Różnica pomiędzy starym 6600 a nową kartą jest taka, że gra chodzi 15fps szybciej a doczytywanie z dysku nadal tak samo częste, denerwujące i zniechęcające. Może jak kiedyś ramu kupię 2GB (teraz mam 1GB), to będzie znośnie.

Ale za to wszystkie inne gry (w tym Dark Messiah) śmigają jak na sterydach, więc nie żałuję kupna tej karty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2007 o 16:47, danzelmario napisał:

mam 30
klatek w terenie wchodze do miasta i mam 20 :/ a jak zaczynam "szarżowac" to i 15 :/ a mam
mocny komp!!!

To ty fajnie masz! U mnie jak jest 20FPS to normalnie święto, a przecież mój komp też do najsłabszych nie należy <patrz podpis>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to gothica 3 kompletnie schrzanili przełozyli grafike nad fabułe i niektóre elementy gry. Bo to troche monotone chodzisz uwalniasz miasto/wybijasz buntowników uwalniasz miasto/wybijasz buntowników i to prawie cała gra. Ze zwiedzania też nie ma wiekszej przyjemnosci bo to jest raczej pokaz slajdów/screenow a nie gra!!

Jakos gothic 1 nie miał pieknej grafiki swiat nie był duzy a polowa npc miala te same twarze ale jakos to w niego mi sie najlepiej grało!! Bo co w gothic 3 podczas odbijania montery rebelianci kturzy stacjonuja w okół miasta mają Ci pomuc a gdy dochodzi co do czego to ty sam z garstką niewolników(przydziani są w miotły i kilofy) masz wybic okolo 30 orków i z 20 najemników i chyba 3 assasynów.To chore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 18:32, Magwisienka napisał:

To ty fajnie masz! U mnie jak jest 20FPS to normalnie święto, a przecież mój komp też do najsłabszych
nie należy <patrz podpis>

Znam ten ból i to aż za dobrze ^_^. Widzę jednak, że G3 zmógł Cię do dokupki 256MB RAMu... no ale czego się nie robi dla ukochanej serii ^_^...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jak odpalilem demko na 256 RAM-u, AMD Sempron 2300+ i karta ATI Radeon 9250 to na najniższych bez bajerów chodziło jak ... (w miejsce ... wstawcie dowolny wulgaryzm), lecz gdy dostałem od świętego (ho ho ho!) 512 RAM-u to ładnie śmigało na najniższych, aczkolwiek z przycięciami (zwłaszcza w miastach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 18:32, Magwisienka napisał:


> mam 30
> klatek w terenie wchodze do miasta i mam 20 :/ a jak zaczynam "szarżowac" to i 15 :/ a
mam
> mocny komp!!!
To ty fajnie masz! U mnie jak jest 20FPS to normalnie święto, a przecież mój komp też do najsłabszych
nie należy <patrz podpis>


Ty też masz nienajgorzej, ja przy lepszym sprzęcie 20fps osiągam jak jestem na pustyni i niczego nie ma w pobliżu. A i w takiej sytuacji potrafi ściąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie da sie grać na takim oto kompie.

512 ram
geforce 6200
sempron 3000+

i mam pytanie!
czy opłaca sie atakować cap dun z wenzelem(tym paladynem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam prośbę

może ktoś dać link do gothic3 tweaker ponieważ nie chce mi się przekopywać prze 140 stron forum w celu znalezienia..................oraz obrazek tej mapy gothica z zamieszczonymi postaciami i innymi pierdołami

będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:18, gunman1 napisał:

witam ja mam prośbę

może ktoś dać link do gothic3 tweaker ponieważ nie chce mi się przekopywać prze 140 stron forum
w celu znalezienia..................oraz obrazek tej mapy gothica z zamieszczonymi postaciami
i innymi pierdołami

będę wdzięczny


Mape masz tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&u=13825 , ponadto w tym linku wpisz w wyszukiwarce tweak i powinno ci znależć jakiegoś linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:04, lysyy napisał:

u mnie da sie grać na takim oto kompie.

512 ram
geforce 6200
sempron 3000+

i mam pytanie!
czy opłaca sie atakować cap dun z wenzelem(tym paladynem)?



pierw sie zastanuw z kim bedziesz trzymac!! J ezeli z orkami to zysaj 75% reputacji w cape dune i pogadaj z przywudcą, jeżeli trzymasz z buntownikami to powykonuj wszystkie misje w cape dune i wyrznij orkuw z wenzelem bo z nim naprawde łatwiej to zrobic:]aha i nie oplaca sie kupowac slabej zbroji buntownika poniewaz zataką samą kase mozesz kupic słabą zbroje najemnika która jest troche lepsza:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej ziomki dajcie jeszcze kody oraz instrukcję który plik podmienić

aha ja także się podzielę dosyć cennym info (u mnie bardzo pomogło):

Jest to post użytkownika Glorn z forum pclab:

Postanowiłem zamieścić niezły config własnej roboty, dzięki któremu gra na powyższym sprzęcie lub też podobnym sprzęcie (lepszy procesor, inna karta np. Radeon). Podaję dokładną konfigurację mojego sprzętu:

Athlon 3200+ Venice, 512KB cache, 2.0 GHZ AM2
Kingston 1GB DDRAM, 400(?) MhZ
Geforce 7600GS Galaxy, 256MB Vram, taktowania 500/800 (GPU/MEM)MhZ
Gigabyte GA-M55S-S3 SSeries nForce 550

Bardzo długo trudziłem się nad konfigiem, jednak wynik jest warty takiej pracy. Teraz mogę grać na najwyższych ustawieniach (wszystko na MAX), przy 25 FPS, a rozdzielczość mam 1024-768! Oczywiście mam około 20 FPS w większych miastach jak np. Trelis. Zanim jednak, wystartujecie ze ściągnięciem configa i podmienieniem pliku, musicie ustawić pamięć wirtualną na 3GB, zmienić wartości L2Cache, i zmienić SWAP''a z 80% na 90%. Wszystko znajdziecie co prawda na forum, jednak żeby nie opuszczać tematu zamieszczam info jak to zrobić tutaj:

3 GB PAMIĘCI WIRTUALNEJ

Klikamy prawym przyciskiem na Mój Komputer, klikamy we Właściwości >> Zaawansowane >> Pierwsze od góry Ustawienia >> Zaawansowane >> Zmień. Teraz szukamy dysku na którym mamy ustawioną pamięć wirtualną. Zaznaczamy opcję ustawienia niestandardowe i w obu polach wpisujemy 3080. Klikamy OK>OK>OK... I restartujemy komputer.

SWAP NIE GDY JEST 80% WYKORZYSTANIA, LECZ DOPIERO PRZY 90%
Włączamy edytor rejestru i wchodzimy kolejno w klucze:

HKEY_LOCAL_MACHINE
SYSTEM
CurrentControlSet
Control
Session Manager
Memory Managament

Klikamy w ostatnio podany klucz i szukamy klucza "NonPagedPoolSize" - klikamy na niego prawym przyciskiem i klikamy modyfikuj. Zaznaczamy opcję system dziesiętny, a w polu wpisujemy: 9437184. Klikamy OK i restartujemy komputer.
UWAGA POWYŻSZĄ OPERACJĘ WYKONUJEMY TYLKO GDY MAMY 1GB RAMU NIE MNIEJ NIE WIĘCEJ!

A teraz ostatnia część czyli L2Cache...
Wchodzimy do rejestru ponownie w te klucze co podałem wyżej. Znajdujemy klucz "SecondLevelDataCache", klikamy prawym przyciskiem i modyfikuj. Ustawiamy system dziesiętny i wpisujemy zależnie od typu procesora, jeżeli mamy procesor XXX to wpisujemy XXX, a tutaj całe info:

AthlonXP - 512
Athlon64 - 512
AthlonX2 - 1024
Athlon od 3500+ wzwyż - 1024
Sempron - 512
Wszystkie Pentiumy - 512
Core2Duo - 2048
Core2Extreme - 4096

Podałem te najważniejsze i najczęściej używane procesory. Gdy wpiszemy wartość, klikamy ok i restartujemy komputer.


Już prawie finisz !
Teraz pozostał przedostatni punkt optymalizacji czyli podmiana config''a:
Tutaj możecie go ściągnąć:

http://rapidshare.com/files/7710756/ge3.ini.html
LUB

http://www.megaupload.com/?d=33FQXEYG
LUB

http://yourupload.com/576452
LUB

http://www.sendspace.com/file/41q5m0

Podmieniamy plik ge3.ini w folderze Gothic III/Ini ściągniętym.

Uruchamiamy grę, ustawiamy według własnych upodobań i możliwości. Uwaga - należy koniecznie ustawić szczegółowość na Własną, poustawiać dosłownie co tam chcecie, jednak koniecznie musicie ustawić Tekstury na Wysoką szczegółowość, oraz Cache na Wysokie. TO JEST BARDZO WAŻNE!

Uff.. Napisałem się. Jeżeli komukolwiek to pomogło, proszę was o poradnik do Gothic''a 3 z gry-online. Nie mam w tej chwili komórki ani konta tam, a kolega bardzo potrzebuje poradnik.

Have Fun with my .ini!

Info pochodzi z jednego z największych forów Gothica,już zazdroszcze kolesiom którzy mają karte 7600GS albo podbnie wydajną do niej,to co tu jest napisane naprawdę działa.Wielu ludzi z tą kartą ma w terenie 45-55fps a w mieście 25-30.Miłego grania smilies/wink.gif ja nie pogram smilies/sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie sprawdzania owej metody, tylko mam jeden problem. Otóż gdy zmieniam dane w rejestrze naciskam ok i wyłańczam edytor. Tylko jak go otwieram spowrotem to dane są takie jak przed zmienieniem. Co robie nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj nie wyłączać edytore tylko po kliknięciu ok odrazu urochom ponownie (ja tak zrobięłm nie zwracając uwagi i gra chodzi dobrze...............tylko shader 1.4 i dalej tak jak w instrukcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania.
pierwsze: mam 512 ram. gdy ustawia 3 gb pamięci wirtualnej to nic sie nie stanie?
drugie: jak sie wchodzi do rejestru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 09:05, lysyy napisał:

mam dwa pytania.
pierwsze: mam 512 ram. gdy ustawia 3 gb pamięci wirtualnej to nic sie nie stanie?
drugie: jak sie wchodzi do rejestru?


1. Jednyne co się stanie to zmniejszy się wielkość dysku o 3gb.
2. W uruchom wpisujesz regedit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować