Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2007 o 11:13, ^RaZZieL^ napisał:

8600GT to 1/4 8800 i w praktyce jest gorsza od 7900GTX w grach działających pod dx9.0c. Ale
to też mało kto wie...

7900 GTX jest o niebo lepszy od 8600 GT. 8600 GT jest nawet gorszy od jeszcze słabszych modeli jak GF 7900 GS lub Radeon X1950 PRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 19:49, DJ Szlafrok napisał:

> "W kwestii filmu pominę już fakt, że jego autor nie podał ŻADNEGO dowodu na to, że używał
tego
> (co by tu nie mówić) słabego sprzętu. " - Nie no ręce opadają... To według ciebie każdy

> przed nagraniem filmiku musi SPECJALNIE pokazywać też jakiego ma kompa? (Równie dobrze
może
> sobie pujść do kolegi, nagrać filmik, wrzucić na youtube i powiedzieć, że tak gra wygląda
na
> JEGO kompie. I skąd niby wiesz, że temu gostkowi Gothic 3 nie działa tak jak na filmiku?

Nie wiem, kto to napisał, ale "ręce opadają".
Człowieku, nie masz pojęcia, ile bzdur nasłuchałem się, jak to świetnie G3 chodzi na ich super-wypasionych
GF 5200 FX i 512mb RAM. Na takich kompach ta gra często się nie uruchamia, więc o czym my tu
mówimy? W ŻYCIU nie uwierzyłbym w grę na najwyższej grafice na R9950 i 768mb RAM (pomijając
fakt, że karta graficzna nie obsługuje SM 2.0, więc co to za max). Jeśli mówimy o płynnej grze
(bo o tym mowa), to 768mb RAMu to około... dwa razy za mało? Karta i procesor też stanowczo
za słabe. Więc jak mam wierzyć w "płynną grę", skoro takie rzeczy dzieją się tylko w filmach?
:-) Co do ostatniego zdania - a skąd niby wiem, że jemu właśnie TAK działa?... Hę?
Przy takim konfigu, płynna gra to raczej marzenie.

> Napisałeś/aś

EŚ. :-)

> że "autor filmu mógł sobie pobiegać pół godziny po okolicy a potem nagrywać
> filmiki" - Tak samo koleś z super wypasionym kompem najpierw dokładnie przechodzi okolicę,

> żeby wszystko płynnie działało i przy nagrywaniu filmu nie było zawieszek. Mam nawet kolegę,

> który ma Athlona 2,6Ghz 1,5Gb Ramu i Geforce 8800 GTS (gra w G3 na średnich detalach)
i jakby
> od razu po włączeniu gry chciał nagrać filmik to była by ch**** a nie gra. Musi najpierw
poczekać
> kilka minut, żeby obszar się dokładnie wczytał

Dobra, ale chodzi mi o to, że aby na na takiej ilości RAMu trzeba BARDZO długo zwiedzać okolicę,
a i to z chrupnięciami, by mieć płynną grę - więc co z tego za przyjemność?. Oczywiście swoje
trzy grosze dorzuca karta graficzna, więc ta "płynna" będzie w zakresie 12-20 klatek na sekundę
(średnia w Myrthanie).

BTW,

> Ciekawy jestem co wszystcy rozumiecie przez "gram na full detalach bez przycinki" Ile
masz
> fpsów, bo dla różnych ludzi "płyność" oznacza co innego ?

Popieram. Obecnie zdefiniować płynność bardzo trudno...



"W ŻYCIU nie uwierzyłbym w grę na najwyższej grafice na R9950 i 768mb RAM (pomijając fakt, że karta graficzna nie obsługuje SM 2.0, więc co to za max)" - Akurat ten radeon obsługuje pixel shader 2.0 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:53, EveRte napisał:

"W ŻYCIU nie uwierzyłbym w grę na najwyższej grafice na R9950 i 768mb RAM (pomijając fakt,
że karta graficzna nie obsługuje SM 2.0, więc co to za max)" - Akurat ten radeon obsługuje
pixel shader 2.0 :P


Ach, kurcze, sorka. Masakryczna pomyłka. :-)
Oczywiście chodziło mi o shadery w wersji 3.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przestancie ludzie glupoty gadac.. jak mozna grac na max w g3 na 768 ram i radeon 9550? jak nawet na 7600gt i 2 gb ram nie da sie.. a teksty niektorych z was ze dobra optymalizacja daje duzo efektów( czy cos takiego gdzies tu jest ostatnio napisane) to sa ponizej krytyki.. zeby móc optymalizowac w jakis sposób kompa najpierw zacznijmy od tego ze trzeba mieć CO optymalizowac..
ktos wstawi bzdurny filmik na youtuba i juz panika, bo jakze to mozna grac na max na takim kompie jak ludzie z kompami z sredniej polki problemy maja. opanujcie sie troche :) a moze to wplyw kampani wyborczej? hehe.. bo nasluchacie sie przedwyborczych bzdur(obietnic) i robi to wam wde z mózgu :) zwracam sie do ogóły bo nie czytam dokladnie watku ale widze jest jakas panika z tego powodu ze ktos gra niby na takim sprzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 10:48, danzelmario napisał:

przestancie ludzie glupoty gadac.. jak mozna grac na max w g3 na 768 ram i radeon 9550? jak
nawet na 7600gt i 2 gb ram nie da sie.. a teksty niektorych z was ze dobra optymalizacja daje
dużo efektów( czy cos takiego gdzies tu jest ostatnio napisane) to sa ponizej krytyki.. (...)

Witam cię serdecznie po dłuższej przerwie! :)
W końcu doczekałem się upgrade''u. :)
No i, jasna sprawa, odpaliłem G3. :) Gra mi ustawiła domyślnie na średnie, ale choć na chwile chciałem zobaczyć, jak gra wygląda na full. :) No i ustawiłem, i wbrew pozorom, dało się pograć, i to nawet dość płynnie! :D Choć to pojęcie względne- aż do Montery nie było praktycznie większych zaciachów. A praktycznie nic nie grzebałem w systemie pod Gothica. No tyle tylko, że odrazu przy formacie powyłączałem zbędne pierdółki, i system (XP) zużywa 80, a nie 300 MB. Stronicowanie mam na 1536MB ustawione.
A konfig to:
AsuS P5N-e 650i SLI
Gigabyte GeForce 8600 GT
C2D e4400 @2,67 GHz
1 GB DDR2 Patriot LLK 800 MHz (4-4-4-12)
80 GB HDD SATA II

Ale myślę, że w Vengardzie (czyli dzisiaj :)), a juz na pewno w Varancie. będę musiał trochę się "uspokoić"... :)

Pozdrawiam. Guciothic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do zaciachów to to, że mi tak bardzo tnie zauważyłem dopiero jak dałem kumplowi pograć, a sam stałem obok , bo gdy ja sam grałem jakoś nie widziałem tak natarczywych ścięć ;] Miałem gothica na ustawieniach low medium i high i miałem więcej klatek na ustawieniach niższych jednak te sporadyczne zaciachy występowały w tych samych odcinkach czasu, więc doszedłem do wniosku, że to mój dysk nie wyrabia z doczytywaniem.
Gram na full i oczywiście nie płynnie, ale lubię patrzeć na ten świat taki jak miał być, więc jestem masochistą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 10:17, Guciothic napisał:

> przestancie ludzie glupoty gadac.. jak mozna grac na max w g3 na 768 ram i radeon 9550?
jak
> nawet na 7600gt i 2 gb ram nie da sie.. a teksty niektorych z was ze dobra optymalizacja
daje
> dużo efektów( czy cos takiego gdzies tu jest ostatnio napisane) to sa ponizej krytyki..
(...)
Witam cię serdecznie po dłuższej przerwie! :)

witam

Dnia 20.10.2007 o 10:17, Guciothic napisał:

W końcu doczekałem się upgrade''u. :)

w koncu:)

Dnia 20.10.2007 o 10:17, Guciothic napisał:

No i, jasna sprawa, odpaliłem G3. :) Gra mi ustawiła domyślnie na średnie, ale choć na chwile
chciałem zobaczyć, jak gra wygląda na full. :) No i ustawiłem, i wbrew pozorom, dało się pograć,
i to nawet dość płynnie! :D Choć to pojęcie względne- aż do Montery nie było praktycznie większych
zaciachów.

o wlasnie, to pojecie wzgledne, ja na 1gb ramu nie wyobrazam sobie gry w G3, a na 2gb gra sie uspokaja po jakis 10minutach i wtedy moge mowic oplynnosci.
>Pozdrawiam. Guciothic :)
rowniez pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:22, boduczek napisał:


Hmmm... powinno Ci chodzić dobrze na minimalnych, chociaż to jeszcze zależy od tego w jakiej
rozdzielczości chciałbyś grać, ale nie przesadzisz z rozdzielczością będzie dobrze ;)

kamil E
Tak i co jeszcze powiesz? Następny... ludzie jedna prośba, weźcie już nie kłamcie. Na GF 7600
GT zagrasz MAXYMALNIE NA ŚREDNICH, o graniu na maxa możesz sobie co najwyżej pomarzyć. I nie
wciskaj takiego kitu bo nikt Ci nie uwierzy. Wiesz co znaczy max? WSZYSTKO, rozdzielczość,
wszystkie suwaki na do końca. A Ty pewnie nie grasz na większej niż 1280 x 1024 , więc daruj
sobie opowiadanie bajek, dobrze? :) Tak na marginesie, to G3 może chodzić na maxa, ale i tak
z przycinkami na karcie powyżej GF 7900, optymalnie jest to GF 8800 GTS a bdb jest to GF 8800
GTX.

Pozdrawiam


wes sie ku*** nie odzywaj bo jesli sam sie nie przekonasz to nie wiesz!!! Nie czeba miec kart Gf8800....zeby grac na full detalch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:19, kamil E napisał:

wes sie ku*** nie odzywaj bo jesli sam sie nie przekonasz to nie wiesz!!! Nie czeba miec kart
Gf8800....zeby grac na full detalch


Czyli co?
Rozdzielczość 1600x1200, absolutnie wszystkie suwaki ustawione w prawą stronę? Podaj mi, proszę, komputer słabszy od X, X i GF8800GTX, który w takich warunkach pociągnie PŁYNNIE G3 (myślę tu o 25-30-40 FPS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:19, kamil E napisał:

wes sie ku*** nie odzywaj bo jesli sam sie nie przekonasz to nie wiesz!!! Nie czeba miec kart
Gf8800....zeby grac na full detalch

to ty sie nie odzywaj! na full detale i >40 fps trzeba 8800gtx! a na full detale i 2 fps wystarczy 9800. kolejny cudotwórca. poakz filmik jak grasz na full i wtedy do kogos sie rzucaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:19, kamil E napisał:

wes sie ku*** nie odzywaj bo jesli sam sie nie przekonasz to nie wiesz!!! Nie czeba miec kart
Gf8800....zeby grac na full detalch


Faktycznie, wręcz karty 8800 to za mało, na moim 8800GTS gra potrafi się przyciąć czasami z powodu źle zoptymalizowanego silnika i bezsensownego, niepłynnego przejścia podczas wczytywania kolejnych lokacji [obszarów].
Więc się tak nie rzucaj, chyba, że dla Ciebie 5fps''ów to płynna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2007 o 20:19, kamil E napisał:

wes sie ku*** nie odzywaj bo jesli sam sie nie przekonasz to nie wiesz!!! Nie czeba miec kart
Gf8800....zeby grac na full detalch

Powiedz proszę dlaczego tak się denerwujesz? Tylko na tyle Cię stać? Powiedzieć komuś żeby się nie odzywał ,bo ma rację? Swoją drogą czy używając tego pewnego słówka (fakt, że napisane w sposób ''''wygwiazdkowany'''' ) poczułeś się jakoś lepiej? Gadasz bzdury, nie udowodnisz tego co twierdzisz i jeszcze masz czelność się sprzeczać, wiesz forum powinno być miejscem w którym możemy powymieniać poglądy, dowiedzieć się czegoś na dany temat, ale Ty swoim zachowaniem niszczysz tą idee. Mógłbym się zemścić i złośliwie napisać dużymi literami, że pisze się trzeba ,a nie ''''czeba'''' ale nie zrobię tego, bo każdy ma prawo do pomyłek. A wzajemne wytykanie sobie błędów jest dziecinadą. Nie trzeba mieć ale nie podałeś żadnego argumentu przemawiającego za tym stwierdzeniem. Jeżeli Ci to nie przeszkadza i nie sprawi kłopotu to prosiłbym o wyjaśnienia dlaczego tak jest, tylko z góry zaznaczam, że oczekuję czegoś więcej niż irracjonalnego argumentu, że ''''mi tak chodzi'''' . Tak jak inne osoby proszę o dowód, nagraj np filmik. Skoro Twój zasób słów jest taki ''''wygórowany'''' to umiejętność nagrania filmu nie powinna sprawić Ci trudności. Mam nadzieje, że spełnisz moje prośby i podejdziesz do rozmowy trochę bardziej dojrzale i spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki sprzęt:

Sempron 2500
1564 MB RAM
GeForce 6200 256 MB

Gram w rozdzielczości 1024x768. Cienie wyłączone, włączona głębia pola, shadery 2.0, roślinność średnia, tekstury wysokie, filtorwanie anizotropowe x2, odległość wyświetlanych tekstur średnia - i na takim sprzęcie gra hula aż miło... no jedynie w niektórych miastach minimalnie zwalnia ale ani jednej zwiechy mój Gothic nie zaliczył:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 17:23, rad84 napisał:

ale ani jednej zwiechy mój Gothic nie zaliczył:):):)


Aż się wierzyć niechce ;p.. przy tej karcie graficznej to nawet przy takich ustawieniach gra chodzi gorzej niż napisałes.. skąd wiem.. moj kolega ma nie wiele lepszy sprzęt od tego co podałęś i działa gorzej niż sam napisałeś ;];p he

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2007 o 20:19, kamil E napisał:

wes sie ku*** nie odzywaj bo jesli sam sie nie przekonasz to nie wiesz!!! Nie czeba miec kart
Gf8800....zeby grac na full detalch


Ja bym sie może poczuł lepiej. Ale emocji negatywnych na forum bym nie wyładowywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 17:23, rad84 napisał:

A ja mam taki sprzęt:

Sempron 2500
1564 MB RAM
GeForce 6200 256 MB

>no jedynie w niektórych miastach minimalnie zwalnia
jasne.. taki tekst mogłby ktos powiedziec kto ma C2d 3.5 ghz a nie sempron .. jakos u mnie zwalnia znacznie na kazdych detalach dziwne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 17:23, rad84 napisał:

A ja mam taki sprzęt:

Sempron 2500
1564 MB RAM
GeForce 6200 256 MB

Gram w rozdzielczości 1024x768. Cienie wyłączone, włączona głębia pola, shadery 2.0, roślinność
średnia, tekstury wysokie, filtorwanie anizotropowe x2, odległość wyświetlanych tekstur średnia
- i na takim sprzęcie gra hula aż miło... no jedynie w niektórych miastach minimalnie zwalnia
ale ani jednej zwiechy mój Gothic nie zaliczył:):):)

Że halo? Ja mam Athlona 3000, GF 7950GT i 1GB Ramu i na średnich się tnie w cholere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyć wydajność gothica 3 .Słyszałem że można zmodyfikować plik gothic 3.ini proszę op pomoc
na moim sprzęcie athlon 4800 ,2gb ram i 8600 gt gra chodzi płynnie aż dom Montery gdzie gra okropnie zwalnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować