Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2006 o 20:23, Kermit5738 napisał:

> ktory z tych plikow ?
ge3


Hmm...chodzi Ci plynnie, tzn w rozsądnych granicach jakichś 20 FPS''ów?
Pytam się, ponieważ mam nieco lepszy sprzęt, a nawet na uberminimum(SM 1.4, wszystkie suwaki max w lewo, ini ztweakowany pod wydajnośc) gra zacina dosyc mocno, potrafi doładowywac momentami nawet dlugo, a w takiej np. Monterze to już nie starcza mi cierpliwości aby chodzic po zewnętrznym pierścieniu. Jeżeli twój ge3.ini daje dobre efekty, to czy mógłbyś zamieścic zmodyfikowanie linijki w tym pliku? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie czy 13fps (średnio) to dużo do grania w g3 na max detalach w 1280x1024? Bo ja sie tak gniote i da sie życ, choć moge dać PS2.0 i postprocesing na pół i gra osiąga 20fps (srednio). moj sprzet (patrz na dole) jest ogólem idealny do rozdzielczości 1024x768 a ja niestety musze grac 1280 bo 19''''LCD (ale monitor BYCZY!), czy wie ktoś co ten najnowszy patch co go tworzą ( nie mowie o 1.09 ) poprawia? slyszalem cos niecos ze glównie bugi ale czy tez poprawia kod gry (zeby sie tak nie cielo) ? ? ? aha i co z dodatkiem do g3? bedzie stworzony? bo coś slyszalem ze w 2007 ma co tam wyjsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 20:38, Tomek1990 napisał:

> > ktory z tych plikow ?
> ge3

Hmm...chodzi Ci plynnie, tzn w rozsądnych granicach jakichś 20 FPS''ów?
Pytam się, ponieważ mam nieco lepszy sprzęt, a nawet na uberminimum(SM 1.4, wszystkie suwaki
max w lewo, ini ztweakowany pod wydajnośc) gra zacina dosyc mocno, potrafi doładowywac momentami
nawet dlugo, a w takiej np. Monterze to już nie starcza mi cierpliwości aby chodzic po zewnętrznym
pierścieniu. Jeżeli twój ge3.ini daje dobre efekty, to czy mógłbyś zamieścic zmodyfikowanie
linijki w tym pliku? Z góry dzięki.


mam średnio 18/25 FPS i mi to wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 15:43, Kermit5738 napisał:

mam średnio 18/25 FPS i mi to wystarcza


Świetnie. Właśnie taka ilośc FPS''ów mnie satysfakcjonuje, a i grafika jest znośna, więc gdybyś mógł, to czy przesłałbyś mi na mail tom3k_15@tlen.pl plik ge3.ini i UserOptions.ini? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK jak wszyscy prosza to i ja;]
Luuudzie błagam was pomóżcie biednemu człowiekowi ale wielkiemu fanowi Gothica.
To sa moje statsy:
AMD Athlon 64 3500+
1gb RAM
GF 7900GT 256MB
Wydawało sie że na tym sprzęcie pójdzie na full a tnie ze szkoda gadać, lepiej nie jest na mniejszych ustawieniach. Na odludziu jeszcze idzie pograć ale w miastach to juz jest poraszka. Widze ze wy bawicie sie w INI ja taki spec nie jestem, tak wieć błagam o pomoc no bo normalnie grać nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 18:03, 1v4n napisał:

OK jak wszyscy prosza to i ja;]
Luuudzie błagam was pomóżcie biednemu człowiekowi ale wielkiemu fanowi Gothica.
To sa moje statsy:
AMD Athlon 64 3500+
1gb RAM
GF 7900GT 256MB
Wydawało sie że na tym sprzęcie pójdzie na full a tnie ze szkoda gadać, lepiej nie jest na
mniejszych ustawieniach.


Źle myślałeś. G3 na max chodzi na 2gp ramu i bodajze 1gb na karcie grafy. Ciesz sie ze mozesz pykac na średnich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 18:08, rogal123 napisał:

Pytanie ile fps powinnienem miecl na Ultra HIhg grafice komp: Inte Duo 6600, GeForce 8800 GTX
, 2 giga ramu ??


Widzisz, teoretycznie na takim sprzęcie Gothic 3 powinien chodzic bez zająknięcia, ale dzięki jakże świetnej optymalizacji i dopracowanemu plikowi ge3.ini jest duża pewnośc, że gra będzie czasem ciąc i doładowywac. Jak masz czas to pobaw się z plikiem ini, bo w innym wypadku...też pozostaje ci czekac - tak za pół roku(przy aktualnym tempie wypuszczania patchy i ich zawartości) Gothic 3 będzie w pełni grywalny bez jakiejkolwiek ingerencji w plikach gry przez użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 19:04, kuba330 napisał:

Niewie ktoś czemu gothic 3 działajoncy na sprzencie:
procesor intel D 2x 2,8GHz, 1GB ram, karta grafiki 256MB, sie tnie.


Ponieważ Gothic 3 jest taka grą która potrafi najlepszą maszynę zamęczyc ;)) Każdy tak ma nie przejmuj sie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 14:19, dudi1212 napisał:

> > >

Procesory dwurdzeniowe mają inny układ niż jednordzeniowe, więc można je podłączyć na inne
płyty główne. A różnica między jednordzeniowcem a dwurdzeniowcem przy Gothicu 3 jest spora,
bo Gothic jest grą która wykorzystuje technologie dwurdzeniowe ale i tak zajeżdża takie procesory:)

Acha, a czy jak bym mial dwurdzeniowy procek 2 gb ramu i Geforce 7600Gs to jak bym sobie zagrał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2006 o 08:16, boduczek napisał:

Acha, a czy jak bym mial dwurdzeniowy procek 2 gb ramu i Geforce 7600Gs to jak bym sobie zagrał??

komfortowo. o ile nei jest to jakis pentium d. tylko porzadny athlon a najlepiej core 2 duo.a 7600GS zalezy jaki. bo jak jakis badziewny to nie zas bardzo.(polecam Galaxy z zalmanem i pamieciami 1.2 ns)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 16:49, Tomek1990 napisał:

> mam średnio 18/25 FPS i mi to wystarcza

Świetnie. Właśnie taka ilośc FPS''ów mnie satysfakcjonuje, a i grafika jest znośna, więc gdybyś
mógł, to czy przesłałbyś mi na mail tom3k_15@tlen.pl plik ge3.ini i UserOptions.ini? Byłbym
wdzięczny.


Już ci wysłałem miłej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 14:59, danzelmario napisał:


> Acha, a czy jak bym mial dwurdzeniowy procek 2 gb ramu i Geforce 7600Gs to jak bym sobie
zagrał??
komfortowo. o ile nei jest to jakis pentium d. tylko porzadny athlon a najlepiej core 2 duo.a
7600GS zalezy jaki. bo jak jakis badziewny to nie zas bardzo.(polecam Galaxy z zalmanem i pamieciami
1.2 ns)

komfortowo to znaczy?? A czemu nie Pentium D??A karte to mam Geforce Galaxy 7600GS.
A i mam ostatnie pytnie podam trzy konfiguracje sprzetowe i prosilbym abys w miare mi opisal jka bedzie chodzic Gothic 3 na takich sprzetach:

1. Intel Celeron 2.60GHz, 2 gb ramu, karta graficzna Geforce Galaxy 7600GS.
2. Intel Pentium 541 3.20GHz -------lub Intel P4 D805, karta i ram tak jak wyrzej.
3. Intel P4 D6300 Dual Core 2 DUO/BOX, ram i karta jak wyrzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2006 o 16:15, boduczek napisał:

komfortowo to znaczy?? A czemu nie Pentium D??

komfortowo to znaczy ze nie bedzie beznadziejnych zwolnien spowodowanych wylacznie slabym sprzetem(bo spowolnienia zwiazane z bledami w grze beda dokupi nie wyjdzie patch).a czemu nie pentium d? bo jest slaby.i przekonalem sie o tym grajac u kolegi na pentium d 2.66- po wejsciu do miasta byla masakra:/ a wlasnie procesor tu gra 1 skrzypce

Dnia 01.12.2006 o 16:15, boduczek napisał:

1. Intel Celeron 2.60GHz, 2 gb ramu, karta graficzna Geforce Galaxy 7600GS.
2. Intel Pentium 541 3.20GHz -------lub Intel P4 D805, karta i ram tak jak wyrzej.
3. Intel P4 D6300 Dual Core 2 DUO/BOX, ram i karta jak wyrzej.

jasne ze 3 konfig. prosta przyczyna, celeron jest za slaby do gothic, pentium d 820 to samo(no moze d945 bylby lepszy ale za kilkadziesiat zl ma sie juz core 2 duo) wiec 3 bez dwoch zdan. wez tez plyte np gigabyte 945 s3(jesli nie stac cie na takie za 5-6 stów) to podkrecisz procesor o 20-30% i zyskasz dodatkową moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 15:41, Kermit5738 napisał:

> > mam średnio 18/25 FPS i mi to wystarcza
>
> Świetnie. Właśnie taka ilośc FPS''ów mnie satysfakcjonuje, a i grafika jest znośna, więc
gdybyś
> mógł, to czy przesłałbyś mi na mail tom3k_15@tlen.pl plik ge3.ini i UserOptions.ini? Byłbym

> wdzięczny.

Już ci wysłałem miłej zabawy!

Jak byś był tak miły i wysłał modyfikacje do .ini tez pod ten adres: robermal@interia.pl z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2006 o 18:20, danzelmario napisał:


> 1. Intel Celeron 2.60GHz, 2 gb ramu, karta graficzna Geforce Galaxy 7600GS.
> 2. Intel Pentium 541 3.20GHz -------lub Intel P4 D805, karta i ram tak jak wyrzej.
> 3. Intel P4 D6300 Dual Core 2 DUO/BOX, ram i karta jak wyrzej.
jasne ze 3 konfig. prosta przyczyna, celeron jest za slaby do gothic, pentium d 820 to samo(no
moze d945 bylby lepszy ale za kilkadziesiat zl ma sie juz core 2 duo) wiec 3 bez dwoch zdan.
wez tez plyte np gigabyte 945 s3(jesli nie stac cie na takie za 5-6 stów) to podkrecisz procesor
o 20-30% i zyskasz dodatkową moc.

A czy ja sie spytałem na ktorym bedzie chodzil najlepiej??Bo to chyba kazdy normalny czlowiem wie ze na 3 konfiguracji.Spytałem sie jak bedzie chodzil na poszczegolnych konfiguracjach.
Kolejna sprawa niby czemu uwarzasz ze mnie nie stac?? zasgerowalem cene a nie powiedzialem na co mne stac:/.
A czy ta płyta to jakie ma złacze??Czy uwarzasz ze miedzy celkiem a pentium D nie bylo by róznicy??
Albo miedzy celeronem a P4 3.20 GHz??

PS. W wykazie cen z sklepu CEi tak pisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować