Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Ja gram na amd sempron 2400+, radeon 9550 256 mb i 768 MB RAM. Jeżeli zoptymalizujesz samodzielnie ini i będziesz grał na minimum, będzie w miarę komfortowo poza niektórymi ścinkami doładowującymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem od wielu osób to miej nadzieję że pójdzie ci na Minimum:(((
Ale zawsze możesz sprawdzić demko (jeżeli masz powolnego neta tak jak ja to radze ci poczekać aż pojawi się w czasopismach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie:
Otóz pamiętam, że ktoś jakiś czas temu podawał(nie wiem czy tu) pewne info, że aby pozbyc się natrętnego doładowywania podczas gry trzeba było w pewnej linijce w ge3.ini odjąc/dodac jedno "0" w którymś miejscu - czy ktoś pamięta gdzie to trzeba było zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 15:01, Marcinos07 napisał:

Z tego co słyszałem od wielu osób to miej nadzieję że pójdzie ci na Minimum:(((
Ale zawsze możesz sprawdzić demko (jeżeli masz powolnego neta tak jak ja to radze ci poczekać
aż pojawi się w czasopismach)


nie ma co sie wzorować na demie bo jest miejszy swiat do wczytywania wiec bedzie demo płyniej chodzić niż pełna :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 18:10, Hewios napisał:

ja gram u siebie w demko i jestem zaskoczony jak szybko chodzi mi gra
po za miastem poezja (35 klatek)
w miesie jak wchode to musze odczekac tak z minute i tez dobrze dziala (20 -25 klatek zalezy
gdzie stoje)
ponizej prezentuje ustawnienia na jakich gram

A można wiedzieć jaki masz sprzęt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanko jak pójdzie mi Gothic 3 na takim sprzecie:
Intel celeron 2.60GHz-----------------najprawdopodobniej zmieniam na Intel Pentium 4 3.00GHz
ramu 2gb
karta graficzna Geforce 7600GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAdeon x800 GTO
ADM Athlon(tm) 64 Processor 3000+
1.81ghz
ram 1 gb
Czemu tnie się mi gothic? Może dlatego że mam porysowaną płytke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:13, Adam k. napisał:

RAdeon x800 GTO
ADM Athlon(tm) 64 Processor 3000+
1.81ghz
ram 1 gb
Czemu tnie się mi gothic? Może dlatego że mam porysowaną płytke?


Podaj konkretnie na jakich ustawieniach grasz i czy mieszałeś w pliku ge3.ini.
IMO sam sprzęt też na G3 za słaby trochę(za mało RAM''u i słaby procek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:56, Tomek1990 napisał:

Podaj konkretnie na jakich ustawieniach grasz i czy mieszałeś w pliku ge3.ini.
IMO sam sprzęt też na G3 za słaby trochę(za mało RAM''u i słaby procek).

Nic po za instalowaniem nie robiłem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 20:07, Adam k. napisał:

> Podaj konkretnie na jakich ustawieniach grasz i czy mieszałeś w pliku ge3.ini.
> IMO sam sprzęt też na G3 za słaby trochę(za mało RAM''u i słaby procek).
Nic po za instalowaniem nie robiłem.:)


To dużo mówi. Poszukaj tweaków na gothic.phx.pl, forum jowood czy na tweak.pl - trochę szukania jest, ale będzie się oplacac. Mimo wszystko cudów nie oczekuj - sprzęt spełnia wymagania minimalne, ale zalecanych już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co moge zrobic by mi się ciągle nie wylańczała gra (where is guru).Mam ustawione wszystko na minimalnych tylko shadery na 2.0 i tekstury na srednie.Mam nastepującom konfiguracje:
pentium IV 2.3
1024 ram
radeon 9600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 22:08, alibi100 napisał:

Co moge zrobic by mi się ciągle nie wylańczała gra (where is guru).Mam ustawione wszystko na
minimalnych tylko shadery na 2.0 i tekstury na srednie.Mam nastepującom konfiguracje:
pentium IV 2.3
1024 ram
radeon 9600

Problem z "where is the guru" potrafi często występowac, gdy źle skonfigurujemy plik ge3.ini - U mnie np. trzeba przywracac standardowy .ini gdy po zmianie w owym pliku gra zaczęła wywalac taki błąd. Jeżeli kombinowałeś w piku ge3.ini i przez to ten błąd występuje(tzn. jeżeli po tych kombinacjach zaczął występowac), to przywróc standardowy plik - jeżeli nie zrobiłeś kopii zapasowej, to może cię czekac reinstalka gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:56, Tomek1990 napisał:

> RAdeon x800 GTO
> ADM Athlon(tm) 64 Processor 3000+
> 1.81ghz
> ram 1 gb
> Czemu tnie się mi gothic? Może dlatego że mam porysowaną płytke?

Podaj konkretnie na jakich ustawieniach grasz i czy mieszałeś w pliku ge3.ini.
IMO sam sprzęt też na G3 za słaby trochę(za mało RAM''u i słaby procek).

imo procek nie zasłaby bo ma 3ghz zegar jest takowany jako 1,81 ale procek działa jak np pentium 3000 wiec nie jest zasłaby ramu moze i troche zamało ale nie jest zle moim zdaniem to wina zbyt duzej widocznosci ustawionej co i tak w g3 jest zle zrobiona bo pomysł ze jak ma sie widocznosc na maxa to sie widzi tylko troche przed soba a potme jakis sztuczny obrazek jak z painta bardzo psuje klimat tej gry i ogólnie g3 to dla mnie porazka roku:<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa - faktycznie wziąłem to 1.8 Ghz jako faktyczne taktowanie.
Tak czy siak RAM''u mało, co jest głównym powodem przycinek w grze. Inna sprawa to skopany silnik Gorhica - nawet jeżeli to dobra gra jest, to np. mnie nie chce się męczyc z plikiem .ini po raz któryś z kolei i wolę poczekac jakiś czas na nowy sprzęt i kilka patchy - Poprzednie Gothici też niskich realnych wymagań nie miały, ale to, co prezentuje G3 to tragedia(no może za ostro powiedziane), zwłaszcza, że jakaś specjalnie wielka ilośc terenu generowana w wysokich detalach nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:08, boduczek napisał:

Cześć, mam takie pytanko jak pójdzie mi Gothic 3 na takim sprzecie:
Intel celeron 2.60GHz-----------------najprawdopodobniej zmieniam na Intel Pentium 4 3.00GHz
ramu 2gb
karta graficzna Geforce 7600GS



Pójdzie na średnich z pewnymi doładowaniami od czasu do czasu. Ale na twoim miejscu zamiast P4 3 GHZ wsadziłbym może nie Core 2 Duo, ale chociaż Pentium D (nawet 805)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:13, Adam k. napisał:

RAdeon x800 GTO
ADM Athlon(tm) 64 Processor 3000+
1.81ghz
ram 1 gb
Czemu tnie się mi gothic? Może dlatego że mam porysowaną płytke?


mam prawie to samo tylko procek zwykły Sempron 3100+ 1,8 ghz, i demko mi spokojnie działało bez ścinek, tylko pare rzeczy na medium, reszta na full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie w grafice denerwoja oczy beziego :P w ciemnosciach to sa lataki nie widac galek to 1 a 2 nie mruga ma caly czas otwarte :P!!!!A tak to grafa lepsza niz w Oblivionie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A tak to grafa lepsza niz w Oblivionie
z tym to bym sie kłucił:D i mam pytanie ILU Z WAS JEZ ZAWIEDZIONYCH G3 ?(chodzi o cała gre a nie ze skopali optymalizacje tylko czy g3 jest godnym nastepcom g2) mi najtrudniej było sie przezwyczajic(choc i tak mnie razi.. dla mnie t owyglada jak plastikowe figurki postaci ala doom3 paintowe obrazk iw oddali ładne potworki i srednie tekstury:< i oddał bym wszystko zeby g3 był zrobiony na silniczku g2:-) fabuła hmm moze i ciekawa(przeszedłem po stronie niczyjej a raczej swojej) i moze fabuła jest ciekawa ale zaduzo tu idz znajdz przynies znajdz przynies... i do tego wszysto rossiane po takim terenie gdyby nie ogrom terenu i to całe szukanie... to gre mozna by skonczyc w 1dzien a takie na siłe wydłuzanie rozgrywki jest nie w moim stylu... :< zrobienie z g2 który był rpg(dla mnie) prawie jak bg2 czegos co grywalnoscia przegrywa nawet z d2 uwalnianie miast to nie dosc ze gra wtedy strasznie przycina bo tyle orków naraz to H&S tylko klik klik klik klik klik ucieczka miksturka klikliklik kiedys w g2 pokonanie np 2 orków elity to mozna było sie czuc kims a teraz grajac w g3 zastanawiałem sie jaka przewage miali orkoie ? 100:1? dalej niewybalansowanie przeciwników 10orków to pryszcz w porównaniu z dzikiem sic!Jak dla mnie utrata klimatu g1 iał zarąbisty klimat.. wiem nie da sie odtworzyc koloni karnej , klimatu wyspy khorinis tez nie no ale grajac w g3 gdyby nie wielki napis w menu to bym nawet nie pomyslał ze to g3 słabe AI a wrecz nieraz jego brak. Dalej nie odpowiedziałem sobie na pytanie którz był na tyle inteligentny zeby móc tak zepsuc tryb dalekiego widzenia..... mnie i wielu osobom które znam zdecydowanie to przeszkadza i sam miałem zasieg widzenia ledwo na srednim zeby n nie widziec tego cudactwa....A teraz najwieksza wada .... Gdzie do cholery jest moja(bezimiennego) kochana która wiele ze mna przeszła trójkątna kitka przeciez gdyby nie ta kitka+10 pewnie nie dali bysmy rady sniacemu a co do piero smokom :D nieraz uchroniła mnie od bełtu/strzały wystrzelonego w tył mojej głowy:D wie mze wiele rzeczy juz poprawiły pathe ale rozumiem ze presja była wielka ale panowie mogli sie bardziej postarac...... Acha a tak na marginesie czy w khorinis wszyscy sa 100lat za Ogrami?? czemu w g3 mamy tarcze a w g1 i2 juz nie troche to tak dziwnie wrecz głupie to jest ze nikt nie wpadł by uzyc tarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować