• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CarAcarN

Uruchamianie gier bez płyty.

Pytanie

Wyszukiwanie w forum nie pomogło, zatem zadam to pytanie. Jeśli padło to przepraszam i proszę o odesłanie mnie do konkretnego tematu.
Chodzi mi konkretnie o uruchamianie gier, których legalne kopie posiadam. Jestem przeciwnikiem piractwa, bo uważam że należy płacić ludziom za ich pracę. Z tym że mam już całkiem sporo gier i często zdarza mi się grać w kilka tytułów w ciągu jednego dnia. Niestety wiąże się to z wachlowaniem płytami, co mnie drażni. Dochodzi również czynnik niszczenia nośników. Chciałem zastosować programy do tworzenia obrazów płyt i korzystania z nich w wirtualnych napędach. Tworzenie obrazu - żaden problem. Alcohol 52% poradził sobie bez problemu. Wirtualny napęd - Daemon tolls działa jak należy. I tu pojawia się problem. Tylko jedna gra z zakupionych w ciągu ostatniego pół roku pozwala sie uruchomić w ten sposób.
I tu pojawia się moje pytanie. Czy istnieje sposób żeby temu zaradzić ? A jeśli nie to mała prośba - może by tak jakaś petycja do wydawców i producentów, żeby powstały narzędzia pomagające w takich sytuacjach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.05.2007 o 21:57, CarAcarN napisał:

I tu pojawia się moje pytanie. Czy istnieje sposób żeby temu zaradzić ? A jeśli nie to mała
prośba - może by tak jakaś petycja do wydawców i producentów, żeby powstały narzędzia pomagające
w takich sytuacjach ?


No cuż...narzędzia powstać nie mogą bo piraci by się do nich dorwali i nie musieliby robić cracków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 21:57, CarAcarN napisał:

/.../ A jeśli nie to mała
prośba - może by tak jakaś petycja do wydawców i producentów, żeby powstały narzędzia pomagające
w takich sytuacjach ?

Wydawcy nie są tym zainteresowani. Jak dotąd, tylko CDP daje ci gwarancję wymiany zniszczonej płyty. Inni wolą, żebyś kupił nową.
A zabezpieczania dają po to, żebyś z obrazu płyty nie miał pożytku, bo mógłbyś taki obraz rozpowszechnić. No i mieliby "straty". Piszę to w cudzysłowie, bo nie wszyscy użytkownicy obrazu płyty, kupiliby grę...a darmo to biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 22:06, KrzysztofMarek napisał:

Piszę to w cudzysłowie, bo nie wszyscy użytkownicy obrazu płyty, kupiliby
grę...a darmo to biorą.

hmm.. skoro tak, to nie rozumiem po co ten cudzysłów :) Przecież dosłownie mieliby straty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 21:57, CarAcarN napisał:

I tu pojawia się moje pytanie. Czy istnieje sposób żeby temu zaradzić ? A jeśli nie to mała
prośba - może by tak jakaś petycja do wydawców i producentów, żeby powstały narzędzia pomagające
w takich sytuacjach ?


Byłaby to kolejna furtka dla piratów.
Ostatnio przeprowadziłem mały eksperyment: odinstalowałem PES-a 6, przegrałem go najzwyklejszym Nero, ściągnąłem cracka i co? I działał w 100%! Nawet save''y z oryginała sie wczytały. Nie wiem, może tylko ja tak mam, ale to nie wróży dobrze grom CDP:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 22:15, Deejay napisał:

> /.../ > hmm.. skoro tak, to nie rozumiem po co ten cudzysłów :) Przecież dosłownie mieliby straty ;]

A dlatego, że wydawcy i dystrybutorzy zwykle obliczaja swoje straty przy założeniu, że gdyby nie było pirackich kopii, to wszyscy ich posiadacze kupiliby oryginały. A to już nie jest prawdą. Jakie mają faktyczne straty to nie wiem, tak na oko, to nie więcej niż połowę tego, ile podają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 22:25, KrzysztofMarek napisał:

A dlatego, że wydawcy i dystrybutorzy zwykle obliczaja swoje straty przy założeniu, że gdyby
nie było pirackich kopii, to wszyscy ich posiadacze kupiliby oryginały. A to już nie jest prawdą.
Jakie mają faktyczne straty to nie wiem, tak na oko, to nie więcej niż połowę tego, ile podają...

Więc wychodzi na to, że użalają się nad sobą przed nami...? hehe w sumie to w stylu wysokobudżetowych firm ;] Pławią się w kasie, ale im mało... Fakt, że ta kasa im sie należy, ale po co tak ściemniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 22:18, kobe92 napisał:

Ostatnio przeprowadziłem mały eksperyment: odinstalowałem PES-a 6, przegrałem go najzwyklejszym
Nero, ściągnąłem cracka i co? I działał w 100%! Nawet save''y z oryginała sie wczytały. Nie
wiem, może tylko ja tak mam, ale to nie wróży dobrze grom CDP:/


A co to ma do gier z CDP? Crack wlasnie do tego sluzy zeby odpalac bez plyty lub ze skopiowanej plyty.
Jednakze uzywanie ich jest nielegalne wiec niewiele sie zdaja normalnym uzytkownikom chcacym wykonac jakas kopie zapasowa lub nie lubiacym wachlowac sie plytkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam rowniez podobny problem
a dla mnie rozwiazanie tej sprawy jest proste....o ile tak sie da :)
trzeba sciagnac craki i juz przeciez nie piracisz bo masz orginaly
jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ej nie wiecie może czy gotowe craki można sciągaćz intrenetu? bo mi cośsię popsuło i crak mi uciekł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2007 o 11:03, Porty napisał:

ej nie wiecie może czy gotowe craki można sciągaćz intrenetu? bo mi cośsię popsuło i crak mi uciekł


2. Co jest zabronione: Piractwo
* wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików.
Ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2007 o 22:18, kobe92 napisał:

Ostatnio przeprowadziłem mały eksperyment: odinstalowałem PES-a 6, przegrałem go najzwyklejszym
Nero, ściągnąłem cracka i co?


Lepiej niech Ci się odechce takich eksperymentów.
2. Co jest zabronione: Piractwo
* wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

Użytkownikowi, który popełni jedno lub więcej z powyższych przewinień na FORUM grozi:
* nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się w serwisie gram.pl
* powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie

Ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2007 o 10:54, ceSSar napisał:

trzeba sciagnac craki i juz przeciez nie piracisz bo masz orginaly
jakie jest wasze zdanie?


Radzę przeczytać regulamin, jest tam napisane coś o crackach i radzę Ci więcej nie gadać takich głupot.
Zresztą masz wyżej pokazane konsekwencje nieprzestrzegania tego punktu regulaminu ;)

A rozmowę to myślę, że można spokojnie przenieść do tematu podanego przez morthiego.
Topic zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować