Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prawa autorskie będą skuteczniej chronione

58 postów w tym temacie

Renor Mirshann

29 organizacji i firm związanych z mediami i elektroniczną rozrywką założyło wspólnie stowarzyszenie non-profit, którego celem jest „promocja wartości prawa autorskiego jako czynnika wspierającego kreatywność, pracę i rozwój”. Wśród nich jest Microsoft, RIAA i MPAA.

Przeczytaj cały tekst "Prawa autorskie będą skuteczniej chronione" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 09:57, GeRoLdE napisał:

czego to M$ nie wymyśli

? co Ci się w tym nie podoba? Prawdopodobnie sam piracisz i się teraz możesz bać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Silne i skuteczne prawa autorskie są niezbędne, aby chronić źródła utrzymania milionów artystów i wynalazców."

Zapomnieli dopisać - wielkich wytwórni, pośredników itd.

Tak jest jednak bardziej poprawne politycznie i o to chodzi.

Nie tędy droga panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejna organizacja dzięki, której będą droższe m.in. gry i programy bo z czegoś będą musieli utrzymać tak dużą organizację mając ogromne straty dzięki piratującym obywatelom. Jeszcze się chce tym artystom i wynalazcom pracować dla piratów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za dużo polityki i własnych interesów, a za mało działania. złapią paru podrzędnych piratów, rozgłoszą to jako wielki sukces i zaczną straszyć innych. bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja nawet pirata w rękach nigdy nie miałe czey ja napisałem że mi się to nie podoba napisałem tylko czego to M$ nie wymyśli chodziło mi o to że czogo to M$ nie wymyśli żeby z piratctwem walczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał, aby M$ nie mieszał w tym palców. Już Vista pokazała jak można chronić prawa autorskie, jednocześnie faworyzując piratów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziwaszy to widać, że nie mieliście nigdy do czynienia z umowami dotyczacymi praw autorskich. ;-)
Słuszna inicjatywa, popieram. Bez obaw, twórcom nic nie grozi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 10:02, Arclight napisał:

"Silne i skuteczne prawa autorskie są niezbędne, aby chronić źródła utrzymania milionów artystów
i wynalazców."

Zapomnieli dopisać - wielkich wytwórni, pośredników itd.

Tak jest jednak bardziej poprawne politycznie i o to chodzi.

Nie tędy droga panowie.

Ja bym to raczej przetłumaczył tak:
"Silne i skuteczne prawa autorskie są niezbędne, aby chronić milionów artystów
i wynalazców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 10:02, Kotleciq napisał:

niech robia co chcą, mi to obojetne , ja mam oryginalne gierki


Ja też mam „oryginalne gierki”, ale nie jest mi obojętne, że jestem okradany na rzecz organizacji mających na celu ochronę praw monopolistów. Ty też zostaniesz okradziony jeśli np. kupisz jakikolwiek czysty nośnik optyczny. Nagrywasz _własne_ zdjęcia na CD – płacisz podatek na rzecz tzw. „praw autorskich”. Nagrywasz rodzinną imprezę na DVD – j.w. A ochrona praw _autorów_ jest tylko sloganem i przykrywką dla ochrony ich własnych monopolistycznych interesów.

Co nie usprawiedliwia piractwa oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym przypadku ''non-profit'' to najlepiej dobrane słowo. Przecież w tym przypadku wszystko w końcu sprowadza sie do czerpania korzyści (profitu) z twórczości. Osobiście jestem za, jeżeli w końcu się zastanowią i okaże się jednym z ważniejszych kroków jest obniżenie cen. Np w przypadku gier, odkąd jest dostęp do eXtra Klasyki to nie myślę nawet żeby cokolwiek ściągać z netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co oni tam planują :/ ale grunt żeby zachęcić ludzi do kupowania oryginalnych produktów i zmniejszyć piractwo. albo nawet zniszczyć - tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 10:21, HumanGhost napisał:

Szczerze powiedziwaszy to widać, że nie mieliście nigdy do czynienia z umowami dotyczacymi
praw autorskich. ;-)
Słuszna inicjatywa, popieram. Bez obaw, twórcom nic nie grozi. :-)


Może twórcom nic nie grozi..... Boję się o konsumentów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 10:43, Alberich napisał:

Może twórcom nic nie grozi..... Boję się o konsumentów.....


A jakie masz podstawy ku takim obawom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co z cenami ? bo to jest problem, ciekawe ile np: z ceny płytki z muzą (średnio 50 zł lub więcej za kilka kawałków z czego 2-4 da się średnio słuchać ) zysku ma sam twórca muzyki i ewentualnie studio które to nagrało a ile te wszelki wspomagające organizacje - to samo tyczy się filmów i gier
ciekawi mnie czy kupowanie przez twórców gier systemów typu star force i inne jest tak opłacalne i jaki mają wpływ na koszt gry ( ile za to płacimy)
uważam osobiście żę mniejsze ceny ograniczyły piractwo i to znacznie - także uważam że problemu piractwa nigdy się nie rozwiąże zawsze się ktoś taki znajdzie i tyle
co do obecnych cen to uważam że w większości przypadków (filmy, gry muza) są nieco nadmuchane ( nie wspomnę o cenach od M$ - przecież jak by taki windows OM kosztował ok 100 zł to raczej sprzedał by się znacznie lepiej i więcej by na tym zarobili - ilość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 10:43, Alberich napisał:

Może twórcom nic nie grozi..... Boję się o konsumentów.....


A dlaczego boisz się o konsumentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 10:17, rob006 napisał:

/.../ nie mieszał w tym palców. /.../


Ech, chyba powinienem więcej spać :)

@HumanGhost

Dnia 29.05.2007 o 10:17, rob006 napisał:

A jakie masz podstawy ku takim obawom?

Eee... Vista? Niemożliwość odpalenia gry, mimo że jest oryginalna? Jest bardzo wiele rzeczy do schrzanienia, a M$ jest w tym najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować