Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MMO a farmerzy - rozprawa kolejna

77 postów w tym temacie

No i dobrze. Nie może być tak, że ktoś w grze jest lepszy, bo ma więcej kasy.

A tak w ogóle to ten nowy format podpisywania obrazków, z cieniem i bez szarej ramki, jest już na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie bede chwalil znajomoscia liczebnikow.

Co do newsa... to ja tam w aukcjach podobnych rzeczy widzialem, ze ludzie sprzedaja "czas" poswiecony na zdobycie danego przedmiotu czy czegos... czyli zawieramy umowe: ja ci place a ty zdobywasz ten przedmiot dla mnie i mi go dajesz... gdzie tutaj jest handlowaniem cudzym mieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe - raczej większość ludzi uważa, że konta w grach MMO należa do nich - a tak naprawdę są po prostu uprawnieni do nich :P
Chyba przez to handel przedmiotami w MMO jest "be"

PS No, też zauważyłem ten nowy format obrazków w news''ach ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:48, Ertai napisał:

Co do newsa... to ja tam w aukcjach podobnych rzeczy widzialem, ze ludzie sprzedaja "czas"
poswiecony na zdobycie danego przedmiotu czy czegos... czyli zawieramy umowe: ja ci place a
ty zdobywasz ten przedmiot dla mnie i mi go dajesz... gdzie tutaj jest handlowaniem cudzym
mieniem?

Jest to przecież wytłumaczone w newsie. Farmer zarabia na grze, która nie należy do niego. On jedynie ją użytkuje na pewnych warunkach. Na podobnej zasadzie nie możesz zarabiać odtwarzając lub wyporzyczając muzykę czy też fimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tu zwrócę uwagę na co innego :) . Nie tyle na samą treść newsa, co na jego stronę techniczną.

To chyba pierwszy news, w którym obrazek nie został zamieszczony w szarej ramce, nad znajdującym się w jej obrębie podpisem (jak to miało miejsce choćby w poprzednim newsie: http://www.gram.pl/news_9wnjGO2_MS_o_konkurencji.html).

Tutaj obrazek występuje samodzielnie, ma cień, a podpis też jest oddzielony :) . I przyznaję, że wygląda to IMO bardzo ładnie :) . To jakiś test, czy coś ;> ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:54, MonkOfWar napisał:

Tutaj obrazek występuje samodzielnie, ma cień, a podpis też jest oddzielony :) . I przyznaję,
że wygląda to IMO bardzo ładnie :) . To jakiś test, czy coś ;> ?


Eee, nieprawda. Były już obrazki bez ramek. :P Szukajcie, a znajdziecie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:35, otaku dragon napisał:

mój pierwszy komentarz;D i jestem pierwszy:D


Trochę niefortunny jest ten Twój pierwszy komentarz, bo za niego dostajesz ostrzeżenie za spam.
Pisanie komentarzy w stylu "pierwszy", "drugi" czy "dwieście czterdziesty piąty" itp jest uważane za spam i jest karane.
Na przyszłość nie pisz więcej takich komentarzy.

Michu89
To samo się tyczy Ciebie, też dostajesz ostrzeżenie za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie, dlaczego handel wirtualnymi itemsami jest nielegalny, jest bardzo logiczne i tak zostało właśnie przedstawione w newsie. Czyli jednak "be" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego z newsa nie wynika... cytat wypowiedzi jest tak nie jasny i bez kontekstowo zacytowany, ze mozna tutaj dorabiac wszelakie ideologie. W newsie zas jest mowa, ze handluje przedmiotem... ja pisalem o "handlowaniu" usluga.

Odnosnie muzyki i filmow to nie bardzo jest to ta sama analogia, bylaby gdyby chodzilo o to, ze kolesie sprzedaja czas dostepu do konta w jakims MMO. W kazdym razie nie widze lamania prawa w tym, ze zlecam komus jakies zadanie (podpisuje z nim umowe o dzielo czy na zlecenie) i on je wykonuje... chyba, ze rzeczywiscie potraktujemy gre jako program w pelnym znaczeniu tego slowa (jak np program biurowy) i potrzebujemy kupic ten program z licencja komercyjna (czyli pozwalajaca na zarabianie na nim)... tylko ja jeszcze o takiej licencji w grach nie slyszalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:55, Bartold-1991 napisał:

"Naszą obowiązkiem wobec " - eee?

Co do tematu - mają rację. Porobi się tych dealerów i Caritasów a grania z tego dupa...

Przepraszać z mojej strony to mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 17:57, Domek napisał:

Eee, nieprawda. Były już obrazki bez ramek. :P Szukajcie, a znajdziecie! ;)


Oj, trza będzie trochę pokopać ;) !

Ale... to jest w końcu jakiś test, działanie zamierzone w stosunku do konkretnych obrazków/newsów (bo akurat takie ustawienie się ładniej prezentuje), czy może zwykły przypadek/błąd wrzucającego?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować