Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DS w sieci

39 postów w tym temacie

Ahh, jak ja kocham takie "wojny konsolowe". Tyle wtedy "mądrych i interesujących" opinii pada nt. tego która konsola jest lepsza ;) A ja Wam powiem tak: Jestem fanboy''em Sony ;) A jak ;) Uwielbiam markę PlayStation. Zawsze chciałem sobie kupić PSP. Czaiłem się, grałem godzinami w salonach, u znajomych. Ale pewnego razu jeden ze znajomych dał mi do wypróbowania DS''a. 15 minut wystarczyło, żeby obrócić mój handheld''owy świat do góry nogami. Kilka dni później stałem się szczęśliwym posiadaczem DS''a ;) Poznałem zupełnie inny wymiar elektronicznej rozrywki ;P I mówię tu całkiem poważnie, gry na DS''a są inne ;) Grywalność ich bije na głowę znaczną większość tego co doświadczyłem na PC, PSX, PS2, PSP czy na czym, tam jeszcze dane mi było grać. Te gry są po prostu tak tworzone, by dawać maksymalną przyjemność z grania, to co w grach jest przecież najważniejsze ;) A DS jest konsolą tak obdarzoną, by tą przyjemność jeszcze potęgować. A że niby DS to zabawka dla dzieci? Hmm, w wieku dwudziestu kilku lat ciężko byłoby mnie nazwać dzieckiem ;) PSP ma jak dla mnie przewagę nad DS''em tylko w jednej kwestii. Na PSP jest emulator PSX''a. A na tą konsole wyszły moje ulubione gry, miło by było pograć w nie w tramwaju na przykład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 17:55, Toshinron napisał:

Ahh, jak ja kocham takie "wojny konsolowe". Tyle wtedy "mądrych i interesujących" opinii pada
nt. tego która konsola jest lepsza ;) A ja Wam powiem tak: Jestem fanboy''em Sony ;) A jak
;) Uwielbiam markę PlayStation. Zawsze chciałem sobie kupić PSP. Czaiłem się, grałem godzinami
w salonach, u znajomych. Ale pewnego razu jeden ze znajomych dał mi do wypróbowania DS''a.
15 minut wystarczyło, żeby obrócić mój handheld''owy świat do góry nogami. Kilka dni później
stałem się szczęśliwym posiadaczem DS''a ;) Poznałem zupełnie inny wymiar elektronicznej rozrywki
;P I mówię tu całkiem poważnie, gry na DS''a są inne ;) Grywalność ich bije na głowę znaczną
większość tego co doświadczyłem na PC, PSX, PS2, PSP czy na czym, tam jeszcze dane mi było
grać. Te gry są po prostu tak tworzone, by dawać maksymalną przyjemność z grania, to co w grach
jest przecież najważniejsze ;) A DS jest konsolą tak obdarzoną, by tą przyjemność jeszcze potęgować.
A że niby DS to zabawka dla dzieci? Hmm, w wieku dwudziestu kilku lat ciężko byłoby mnie nazwać
dzieckiem ;) PSP ma jak dla mnie przewagę nad DS''em tylko w jednej kwestii. Na PSP jest emulator
PSX''a. A na tą konsole wyszły moje ulubione gry, miło by było pograć w nie w tramwaju na przykład
;)


W pełni się z tobą zgadzam. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem DS-a i nie planuję wymieniać go na żadną inną konsolę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej : "nie każdy hotspot jest kompatybilny z dzieckiem N" to nie prawda. Każda karta Wi-Fi z Access Pointem jest kompatybilna z DS-em. Czasem potrzebna jest tylko ręczna konfiguracja lub aktualizacja firmware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"DS jest dla dzieci"- Maciuś, lat: 10
"PSP jest lepsze i jest dla hardcorowców i ma MPcoś tam-" Mateuszek, lat: 12
"DS jest gupi, a PSP super i ma dużo gier z fajnymi pukafkami i krfią" nie wiedział jak ma na imię, lat: pokazał 8 palców...

Smutne, ale prawdziwe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj nie ma się szczególnie z kogo pośmiać wojny DS vs PSP jakoś tu nie zauważyłem. Jak by był news Ps3 lub X360 wtedy byśmy się pośmiali hehe bo wtedy by była wojna i przytaczanie PC jak zwykle Tiahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popularnosc DS''a na swiecie (szczegolnie w Japonii) to po prostu fenomen. Setki gier, ciekawe mozliwosci, sporo oryginalnych gierek-programów. bigN trafilo w dziesiatke. Ale to wie kazdy.

Do przemyslenia daje tylko fakt ze w Polsce PSP sprzedaje sie lepiej niz DS. Jestesmy jedynym o jakim mi wiadomo krajem ( z przedstawicielstwami obu firm) gdzie tak jest! Polski gracz jest niestety bardzo konserwatywny. Głownie dlatego ze pewnie malo kto widzial w akcji co potrafi DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...
ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad kupnem jakiegoś handhelda - w sumie nie za bardzo duży wybór jest.
Moim faworytami są DS i PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam DS''a od jakichś 2 miechów i przyznam że konsolka to przednia :D Mam tylko 2 gry (Pokemon Pearl i Mario Kart DS) i spokojnie mi wystarcza wrażeń :) Zwłaszcza ta pierwsza jest warta polecenia. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 20:12, balduran2 napisał:

Ciekawe...
ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad kupnem jakiegoś handhelda - w sumie nie za bardzo
duży wybór jest.
Moim faworytami są DS i PSP.


Uch, a są jakieś (nowe) handheldy na rynku oprócz tych które wymieniłeś?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z handheldów wolę moje psp. ds jest dla małych dzieci, a gry to już tragedia. Ja nie wiem czy tam są nawet ze 3 fajne gry... i wogóle koszmarnie wygląda, ma mały ekran i okropną grafikę 3d. Na psp to raz na miesiąc wychodzi jakaś naprawdę dobra gra. Ludzie nie kupujcie ds bo to g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:23, Ufo2 napisał:

Uch, a są jakieś (nowe) handheldy na rynku oprócz tych które wymieniłeś?:P

Cóż...te który wymieniłem wcale nie są takie nowe. Z konsol przenośnych warty uwagi jest (a może był kilka lat temu) Game Boy Advence, ewentualnie Nokia N-Gage. W ostateczności można poczekać na nową wersje PSP - choć może się to nie opłacać gdyż najprawdopodobniej wersja która obecnie jest w sprzedaży potanieje (znowu) a nowa wersja nie przyniesie dużo zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:29, The Hammerburst napisał:

Z handheldów wolę moje psp. ds jest dla małych dzieci, a gry to już tragedia. Ja nie wiem czy
tam są nawet ze 3 fajne gry... i wogóle koszmarnie wygląda, ma mały ekran i okropną grafikę
3d. Na psp to raz na miesiąc wychodzi jakaś naprawdę dobra gra. Ludzie nie kupujcie ds bo
to g...

Mario Kart, Zelda, Metroid Prime, Final Fantasy, Super Mario Bros., Mario 64 DS, Elite Beat Agents, Osu! Tatakae! Ouendan!, Ouendan! 2, Brain Age, i wiele innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ta "zabawka" nie jest zła! grałem w Piratów z Karaibów i naprawde jest bomba! a simsy są the best!
niw wspomnę jusz o zoo tycon ! muszę sobie takie kupić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 21:29, The Hammerburst napisał:

Z handheldów wolę moje psp. ds jest dla małych dzieci, a gry to już tragedia. Ja nie wiem czy tam są nawet ze 3 fajne gry... i wogóle koszmarnie wygląda, ma mały ekran i okropną grafikę 3d. Na psp to raz na miesiąc wychodzi jakaś naprawdę dobra gra. Ludzie nie kupujcie ds bo to g...


Czy tacy ludzie w ogóle istnieją? Napisałbym coś, ale wole sie ugryźć w język...
Widać, że niektórzy mają naprawdę marne pojęcie o świecie:\ Bo wg większości Polaczków cała reszta świata to debile, bo kupili DS-a (tak wynika z tego marnego pojęcia). Smutne, że ograniczenie dotyka aż tylu osób na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam greg. Grafika nie jest ważna jeśli nie przeszkadza w grze. A na DSie wcale nie jest taka zła. Na screenach jest obrzydliwa - owszem, ale kto trzymał konsolę w ręce wie o czym mówię. Innymi słowy - państwo wypowiadający się jaka to grafika na DSie jest okropna widzieli ją tylko na screenach. I to wszystko na ich temat, nic więcej mówić nie trzeba. Wracam do FF3 dobrej nocy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz w polsce rzadzi nokia i marka playstation :D:D:D . PSP uu nas najczesciej kupuja dzieicaki do lat 16-tu myslac ,ze beda uber pro hardkor gejmers xD ,jak i dla lasnu przed kolegami z klasy :P . Tez mam ds''a i miec bede , bo oferuje gry jakich na psp nie uswiadczysz i do tego pure fan. Ninteresuje mnie lanserski wyglad i "cynienie" przed kolegami filmikami ,kiepsko brzmiacymi mp3 i innymi pierdolami xD ,interesuje mnie tylko czysta rozrywka i przyjemnosc plynaca z gier ;] .
Anais cos ci sie powalilo ;]. Ds nie ejst konkurentem dla psp . Ds nie ma konkurencji ;] . Jedynym konkurentem ds''a jest starszy brat zwany gba xD .
master matrox nei dziwie sie ,ze wolsiz psp jak jestes tutaj znany jako jeden z fanboyow sony ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i DS ma gorszą grafę, ale imo znacznie lepiej jest sobie pograć z kumplami w np. Metroida celując z precyzją porównywalną do myszki na kompie, niż bawić się thumbstickiem w Call of Duty (do samej gry nic nie mam, ale uważam że FPS + myszka ewentualnie inne odwzorowanie ruchów ręki jest najlepszym rozwiązaniem w tego typu grach). Niektórzy w grze widzą tylko grafikę, ale tacy ludzie nigdy nie zrozumieją (zbyt duże ograniczenia umysłowe?) fenomenu takich gier jak starcraft (do tej pory na WCG), diablo II, Counter-Strike (nie chodzi mi o source tylko 1.6, grafa w tej grze jest dosyć archaiczna, a miliony ludzi ciągle w to grają), tetris (chyba już z milion wersji tego samego, a wciąż się świetnie sprzedaje a ludzie się w to zagrywają godzinami) i wiele innych.

Dla pewnych ludzi po prostu ważniejsza jest forma (grafika) niż treść (grywalność)[zabrzmiało trochę jak z Gombrowicza :P], oczywiście najlepiej jak gra posiada obie cechy na wysokim poziomie, jednak dla mnie znacznie ważniejszy jest ten drugi aspekt, ale są niestety ludzie którzy upraszczają sobie życie oceniając książkę po okładce, co tu dużo pisać:
No brain, no pain, gg no rez for those nobz.

Do konsol takich jak ps3 czy Xbox360 nic nie mam, fajnie jest czasem pograć w gry na tradycyjnym padzie i wcale nie uważam posiadaczy tych konsol za ograniczonych, jeżeli ktoś nie zrozumiał o kim pisałem to wyjaśniam, że chodzi mi o fanboyów walczących zacieklej o swoją kochaną markę niż Space Marines o swojego Imperatora :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyliście, ale Nintendo ostatnio zgarnia sporo kasy dzięki swoim konsolom. Choć technicznie są gorsze od konkurencji (np. Wii od PS3 i XBX360, czy DS od PSP), to i tak mają to coś, co bardziej przyciąga klientów. Nie chodzi tylko o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować