Zaloguj się, aby obserwować  
Vaksinar

Black & White i Black & White II

452 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2006 o 13:49, Paweł 321 napisał:

Mam pytanko jak odblokować nowe chowańce na pierwszej mapie w Black & White 1?
Jak zwiększyć wysokość chowańca żeby był taki jak przewodnik?


Na 1 wyspie można odblokować tylko jednego chowańca: owcę. Trzeba przynieść pasterzowi 10 owiec rozrzuconych na wypie.
2. Dawaj chowańcowi do jedzenia białe grzybki. Nie te przy których leżał brat tej gościówy od kamienia tylko białe. Ściągnij sobie mapke Kilroys training ground z bw.gry-online.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 14:04, Paweł 321 napisał:

A gdzie mogę znależć na mapie te białe grzybki?

Biuałe grzybki są bardzo rzadkie, dlatego polecam ściągnąc mapke kilroya(jest bojdajże w 2 map packu) i tam jest pełno grzybków przed świątynią. Pozatym chowaniec powinien spać na dziedzincu, wtedy też szybcioej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle jeśli nie chce ściągać to pozostaje mi tylko pozostawienie go na dziedzińcu?

Dasz tutejsze zdjęcie swojego chowańca?

Jak wykonać misję z owcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualnie nie mam ani sejwów profilu z bw ani zainstalowanej giery. Tak, pozostaje usypiać go na dziedzińcu, nie zostawiać cały czas tylko chodzi oto żeby tam spał. A co do misji z owcami, to ja jeszcze nigdy jej nie robiłem bo nie ciągnie mnie do chowańca owcy :P poszukaj na forum strony co Ci podałem. A co do wykonania to poprostu szukasz owcy na mapie i kładziesz ją do zagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 16:59, krzysiek253 napisał:

hej ludzie kiedy ten ustelnik z peirwszej mapy z I zaliczy mi wzrost chowańca jak duż on musi
być co???


Najlepiej nie wykonywać tego zadania na początku gry. Lepiej zapisz sobie grę na pierwszej wyspie i kiedy chowek będzie tak w 20-30 wieku wczytaj spowrotem tą wyspę i zainponuj tego typkowy. Ewentualnie jak nie chce Ci się tak kombinować to siedź te 20 godzin na pierwszej wyspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa właśnie mi chyba zaliczył ale nic się nie stało!!! Coś się miało stać??? zwój znad jego domku zniknął, a w komnacie zadań mam zadanie- pustelnik 100%.

A jest jeszcze jeden człenio który jak do niego ide to mówi: Pszykro mi, ale nie mam dla ciebie żadnych specjalnych chowańców. O co w tym biega???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 17:38, krzysiek253 napisał:

taa właśnie mi chyba zaliczył ale nic się nie stało!!! Coś się miało stać??? zwój znad jego
domku zniknął, a w komnacie zadań mam zadanie- pustelnik 100%.

A jest jeszcze jeden człenio który jak do niego ide to mówi: Pszykro mi, ale nie mam dla ciebie
żadnych specjalnych chowańców. O co w tym biega???


Jak pamiętam dozownik cudu wody powinien się pojawić. Jeżeli tego nie ma to może Twój chowaniec go zjadł i zadanie zaliczyło się na zły sposób.

U tego typka możesz zamienić chowańca...o ile je wgrasz. Poszukaj po sieci patche na Konia, geparda, mandryla i gorla. Gdy je zainstalujesz zapukaj znów do tego lolka i będzie mieć te coolnięte chowańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak można zmniejszyć ciepłote ciała ciała chowańca, bo dymi mi się i zaczyna mnie to wkurzać. Zawsze działało jak kazałem mu iść się napić, ateraz nawet cudowna woda, którą nad nim robię nie działa!!! Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 20:01, krzysiek253 napisał:

jak można zmniejszyć ciepłote ciała ciała chowańca, bo dymi mi się i zaczyna mnie to wkurzać.
Zawsze działało jak kazałem mu iść się napić, ateraz nawet cudowna woda, którą nad nim robię
nie działa!!! Co mam robić?


Dymi się? Hehehe...myślisz tak samo jak ja kiedyś gdy grałem pierwszy raz w Black&White1. Tyle tylko ja myslałem, że on śmierdzi i stąd ten dym xP. Tak naprawdę Twój chowek wkracza na ciemną moc strony, a mówiąc jaśniej zaczyna robić się zły, groźny, a jeszcze dokładniej charakter ma negatywny. Zapewne gdy nie patrzysz co robi to pewnie demoluje jakies domy, zjada lub zabija zwierzęta i takie tam. Naucz go jakiś dobrych cudów (np leczenia, tworzenia jedzenie/drewna, wody) i postaraj się aby takie cuda robił, a zacznie się robić dobry (i czarny dym wydobywający się z chowańca zmieni się na białe małe błyski :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dalej jestem na I wyspie bo chce, żeby chowaniec miał 1.0 wzrostu więc czekam trzymam go na puchatej smyczy, obserwuje go i jak tylko zrobi coś złego daje mu wycisk, a on dalej się dymumie tylko 4 cuda: jezdzenia,wody swojego wzmocnienia i Leczena czyli same dobre. chyba w końcu przejde sobie na II wyspę! bo ta już się robi nudna. A ja nie ierwszy raz gram w B&W tylko zawsze mnie ta rzecz zastanawiała!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeszedłeś drugą mapę to jak lepiej pokonać Lethysa imponuąc wieśniakom czy siać w jego wiosce zniszczenie??

O i jeszcze jedno czy jeśli chowaniec osiągnie wysokość 1.0 to jak dalej jest naliczana jego wysokość dalej np.1.6
czy od nowa 0.1??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 19:47, Paweł 321 napisał:

Jeśli przeszedłeś drugą mapę to jak lepiej pokonać Lethysa imponuąc wieśniakom czy siać w jego
wiosce zniszczenie??

O i jeszcze jedno czy jeśli chowaniec osiągnie wysokość 1.0 to jak dalej jest naliczana jego
wysokość dalej np.1.6
czy od nowa 0.1??


Zależy jakim bogiem grasz. Ja tam wolałem imponować wieśniaką Lethysa, ale najlepiej robiłem to tak, że swoją pierwszą wiochę rozbudowywałem do kolosalnych wielkości. Dzięki temu mogłem na całej wyspie robić cuda ;]. Więc zdobycie wiochy trwało krótko (choć cwaniaczek potrafi zrzucić tarcze na swoją wioche co uniemożliwia nam działanie). Ale tak to sam zadecyduj :P

A co do drugiego, masz na myśli jakie cyferki się pokazują gdy chowek jest we 100% duży? Po prostu one już nie rosną, jest 100 i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem od koniec 2 wyspy i jak Lethys porwał mi chowańca nie wlazłem do wiru i się zamknął i nie wiem czy zrobiłem dobrze czy źle, mój kolega mówi, że jeszcze nigdy nie próbował nie wejść, a ty? To co pewnie wszystko zepsułem tak?

A i czy znasz jakieś linki do polskich stronek o B&W 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 20:46, krzysiek253 napisał:

jestem od koniec 2 wyspy i jak Lethys porwał mi chowańca nie wlazłem do wiru i się zamknął
i nie wiem czy zrobiłem dobrze czy źle, mój kolega mówi, że jeszcze nigdy nie próbował nie
wejść, a ty? To co pewnie wszystko zepsułem tak?

A i czy znasz jakieś linki do polskich stronek o B&W 1


Twój kolega nie zna dobrze gry. Przejmij wszystkie wiochy, które należały do Lethysa, a potem za pomocą kamieni lub kul ogdnia zniszcz świątynie Lethysa i portal znów się otworzy tyle tylko, że się już nie zamknie ;]. Więc będziesz mógł powrzucać paru wieśniaków, żarcia i drewna nieco na trzecią wyspe ;].

Polskie strony o B&W?
http://bw.gry-online.pl/
Ale obecnie jest w przebudowie, która zresztą trwa już ładne pare miesięcy :/. Chociaż forum funcjonuje jeszcze tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie nie. Trzeba szukać cudów pod kamieniami, drzewami, etc. To co mówi porada, obok chatki pustelnika, aby podążać za świetlikami. Jak się schowają to po paru godzinach (tych w grze) zamieniają się w cuda. Musisz odnaleźć cud dużego chowańca, potem przyprowadzić swoje zwierzątko do pustelnika i je powiększyć. Grałem kilka razy w B&W, ale tylko raz odnalazłem ten cud. Jednak jeśli się uda, jest to dość szybki sposób na zaliczenie srebrnego zwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to gra na flecie sobie taki patałach, ale niełatwo to powtórzyć, możesz też poszukać nut do marsza pogrzebowego i zagrać to na kamieniach, wtedy będą latały kościotrupy. Podobno jest więcej tych melodii, ale o tym mi nic nie wiadomo.

Co do strategii: zawsze stawiam na monumenty, rośniesz w siłę. A jak masz dużo monumentów indiańskich (chyba jakoś tak), to wieśniacy zasuwają, jak w Matrixie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować