Zaloguj się, aby obserwować  
Marmadiuke

MMORPG Jaki jest najlepszy

206 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2005 o 15:12, Marmadiuke napisał:

Jaka jest najlepsza gra MMORPG?
Właściwie to sam niewiem... proszę aby pisać czy jest ona za free i ogólną ocenę. Chętnie
w coś zagram ale najlepiej jak to będzie za free bo nie mam kasy.


Jeżeli free jest jedynym warunkiem, to wyboru nie masz. Zostaje ci albo CORPG GW, albo archainczy MMORPG Tibia, albo rozgladanie sie za grami niszowymi. Z ostatnich newsow niszowych to wiem ze startnal nowy polski serwer Dragon Raja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, z darmowych to jeszcze zostaje fantasy Shadowbane - od niedawna darmowy, oraz SF Anarchy Online - nie cala gra, ale sporo contentu na rok powinno wystarczyc

Natomiast jesli godzisz sie wydawac kase, to juz musisz sie zdecydowac, czy wolisz klimaty fantasy, sf, czy roznego rodzaju posrednie.
Z mojego doswiadczenia polecam:
Fantasy:
WoW - jesli to twoj pierwszy MMORPG to to jest najlepszy tytul podobnie jak jestes niepelnoletni
Dark Age of Camelot - porzadne RvR
EverQuest 2 - jesli masz duzo czasu i grupe znajomych
Final Fantasy XI Online - jesli masz ekstremalnie duzo czasu

SF:
Neocron - jesli jestes fanem cyberpunka i klimatow Falloutowych - gra od 18 lat i to nie zart :D
EVE Online - jesli jestes fanem gier typu Privateer, Elite, Frontier, Wing Commander itp.

Wiekszosc gier posiada free trial 7 czy 14 dni, wiec mozesz sprawdzic zanim zaczniesz placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, dlaczego opady śniegu na Borneo nie mają wpływu na oceny z klasówki w Klewkach? Ja nie wiem...

Wiem natomiast, dlaczego na zawartość firmowych stron mają wpływ pracownicy firmy, w dodatku specjalnie do tego przeznaczeni. I nikt inny...

A jeśli do MMO zaliczać GW, to tym bardziej prekursora takiego sieciowego podejścia, czyli Diablo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z Diablo to takie MMO jak z koziej d**y trąbka zajefajnym i zarazem jednym z górujących MMO jest Everquest2 ale i tak już troszke sie podstarzał teraz trzeba czekać na Vanguarda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 12:24, kNOT napisał:

A wiesz, dlaczego opady śniegu na Borneo nie mają wpływu na oceny z klasówki w Klewkach? Ja
nie wiem...

Wiem natomiast, dlaczego na zawartość firmowych stron mają wpływ pracownicy firmy, w dodatku
specjalnie do tego przeznaczeni. I nikt inny...

A jeśli do MMO zaliczać GW, to tym bardziej prekursora takiego sieciowego podejścia, czyli
Diablo ;-)


Tak tylko powiedziałem... niby prawda, ale jakby nie było jest to CORPG.
Ja nie mam nic przeciwko temu że jest w MMO wręcz prezciwnie.
Przecież nie zrobicie osobnego działu :P
To tylko taka ciekawostka a nie zarzut. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:44, SwenG napisał:

Co więcej ma WoW. Eh, nie chce mi się powtarzać, już to milion razy było pisane. Ale w skrócie:
dowolność poruszania się, otwarty świat (nie dla 5 osób a dla paru tysięcy), więcej klas, rasy,
crafting... to tak w skrócie, ale chyba wystarczy. Dwa pierwsze punkty okeślają WoW mianem
mmorpg, czego nie można powiedzieć o GW.


Czyli np. MU Online to już MMORPG, bo spełnia te dwa punkty, ale nieporównywalnie wiecej oferujące GW nie, bo ich nie spełnia?

"MMORPG (ang. Massive Multiplayer Online Role Playing Game) - rodzaj komputerowych gier RPG, w których (za pomocą Internetu), może naraz brać udział nawet kilka tysięcy osób jednocześnie.

Światy MMORPG przeważnie osadzone są w klimacie fantasy bądź Sci-Fi. Rozgrywka odbywa się za pomocą kont założonych na specjalnych serwerach. Korzystanie z takiego serwisu jest przeważnie płatne.

Gracz tworzy na swoim koncie postać (Awatar), która poruszając się po wirtualnym świecie, rozwija się wraz z ilością zwycięskich bitew i wykonanych zadań." - definicja MMORPG za Wikipedią. Możesz mi wskazać, którego fragmentu z tej definicji GW nie spełnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 17:40, Bambusek napisał:

Czyli np. MU Online to już MMORPG, bo spełnia te dwa punkty, ale nieporównywalnie wiecej oferujące
GW nie, bo ich nie spełnia?

Tak.

Dnia 02.04.2006 o 17:40, Bambusek napisał:

"MMORPG (ang. Massive Multiplayer Online Role Playing Game) - rodzaj komputerowych gier RPG,
w których (za pomocą Internetu), może naraz brać udział nawet kilka tysięcy osób jednocześnie.

Światy MMORPG przeważnie osadzone są w klimacie fantasy bądź Sci-Fi. Rozgrywka odbywa się za
pomocą kont założonych na specjalnych serwerach. Korzystanie z takiego serwisu jest przeważnie
płatne.

Gracz tworzy na swoim koncie postać (Awatar), która poruszając się po wirtualnym świecie, rozwija
się wraz z ilością zwycięskich bitew i wykonanych zadań." - definicja MMORPG za Wikipedią.
Możesz mi wskazać, którego fragmentu z tej definicji GW nie spełnia?

Owszem, proszę:
"MMORPG (ang. Massive Multiplayer Online Role Playing Game) - rodzaj komputerowych gier RPG,
w których (za pomocą Internetu), może naraz brać udział nawet kilka tysięcy osób jednocześnie.
- tego nie spełnia.
I nie, nie ciągnij dalej tą dyskusję, już miałem takich kilka (-naście) na tym forum i nie chce mi się znów przytaczać tych samych argumentów. W każdym razie jeśli GW zaliczysz do mmorpg możesz równie dobrze do tej grupy zaliczyć Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A przypomnisz mi jak leciał ten skrót na GW i co oznaczał?
/tak na marginesie ja tam chrzanię te podziały mam GW, gra sie fajnie i o to chodzi nie bardzo mnie obchodzi, jak to sie nazywa czy ile osób może grać naraz- tylko z ciekawości pytam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 18:35, Budo napisał:

/.../

A przypomnisz mi jak leciał ten skrót na GW i co oznaczał?
/tak na marginesie ja tam chrzanię te podziały mam GW, gra sie fajnie i o to chodzi nie bardzo
mnie obchodzi, jak to sie nazywa czy ile osób może grać naraz- tylko z ciekawości pytam/

CORPG (Competitive Online Role-Playing Game)
i nigdy nie stwierdziłem, że gra jest zła, ja się czepiam tylko definicji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wkońcu możecie psioczyc na GW!! bo zaraz ktoś z WoW-em wyskoczy i się dopiero zacznie...
Ps. Po przeczytaniu postów stwierdzam że już się zaczeło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 20:58, L33T napisał:

A czy wkońcu możecie psioczyc na GW!! bo zaraz ktoś z WoW-em wyskoczy i się dopiero zacznie...
Ps. Po przeczytaniu postów stwierdzam że już się zaczeło :/

Kude miało byc "A czy wkońcu możecie NIE psioczyc na GW" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 18:21, SwenG napisał:

Tak.


Ekhm, i to się własnie nazywa konserwatyzm. MU Online różni się od Diablo tym, że wymaga netu do grania. Ale można w nim zrobić właściwie wszystko bez pomocy innych graczy. To dopiero jest zaprzeczenie idei MMORPG. W GW nie da rady przejsc gry na samych henchach - chocby Titan Quest bez wsparcia innych graczy jest nie do ukończenia.

Dnia 02.04.2006 o 18:21, SwenG napisał:

Owszem, proszę:
"MMORPG (ang. Massive Multiplayer Online Role Playing Game) - rodzaj komputerowych gier RPG,

w których (za pomocą Internetu), może naraz brać udział nawet kilka tysięcy osób jednocześnie.

- tego nie spełnia.


A jednak spełnia. Gra JEDNOCZEŚNIE kilka tysiecy graczy i mają możliwosć spotkania się. Tak, tylko w miastach, ale mogą to zrobić. I to jest własnie ten elemencik, który dyskwalifikuje Diablo - tam spotkasz tylko tych, którzy się do gry dołaczą. Nawet jak wejdziesz do miasta, to nei spotkasz tam kogoś, kto założyl inną grę. Ale zawsze można grę zahasłować i już nikt nie wejdzie - w GW takiej opcji nie ma - nie da rady sie od innych grających odciąć. No i MMORPG niejako z nazwy są pozbawione trybu single - Diablo nie jest.

CORPG są jednoczesnie MMO, tyle że mają cechy, które je odróżniają. Tak samo jak Jagged Alliance czy Incubation są strategiami turowymi. A że mają kilka dodatkowych cech, to są również grami taktycznymi. W przeciwieństwie do Civ IV, która turowa jest, taktyczna już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 22:08, Bambusek napisał:

CORPG są jednoczesnie MMO

Nie są.

Dnia 02.04.2006 o 22:08, Bambusek napisał:

Gra JEDNOCZEŚNIE kilka

naście graczy...

Takie są fakty. Ocena zależy od gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kazdego kto gral w jednego MMORPGa najlepszy jest wlasnie ten jeden :P
Prawda taka, ze nie mozna wypowiadac sie bedac dzieckiem, trzeba naprawde ladnych kilka lat w tym posiedziec, zeby moc oceniac.
Pisanie o grze na podstawie free triala moze co najwyzej dac opis jakosci grafiki i tyle.
A juz pisanie o MMORPGach w aspekcie granai tylko na pirackich serwerach to budzi litosc i pozalowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 07:44, sls333 napisał:

Dla kazdego kto gral w jednego MMORPGa najlepszy jest wlasnie ten jeden :P
Prawda taka, ze nie mozna wypowiadac sie bedac dzieckiem, trzeba naprawde ladnych kilka lat
w tym posiedziec, zeby moc oceniac.
Pisanie o grze na podstawie free triala moze co najwyzej dac opis jakosci grafiki i tyle.
A juz pisanie o MMORPGach w aspekcie granai tylko na pirackich serwerach to budzi litosc i
pozalowanie...

czy ty cos sugerujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 07:44, sls333 napisał:

Dla kazdego kto gral w jednego MMORPGa najlepszy jest wlasnie ten jeden :P
Prawda taka, ze nie mozna wypowiadac sie bedac dzieckiem, trzeba naprawde ladnych kilka lat
w tym posiedziec, zeby moc oceniac.
Pisanie o grze na podstawie free triala moze co najwyzej dac opis jakosci grafiki i tyle.
A juz pisanie o MMORPGach w aspekcie granai tylko na pirackich serwerach to budzi litosc i
pozalowanie...


Zgadzam sie absolutnie
"o gustach sie nie dyskutuje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować