Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony pozwane przez Kościół?

208 postów w tym temacie

Jak zawsze sie dopier**lają o byle co do gier. W filmach sie strzelają wszędzie gdzie to możliwe i jakoś nikogo to nie rusza. A gry od razu ''be''. Już nie wiadomo czy sie śmiać czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w Painkillerze .. ?? !! tam do dopiero były jatki w kosciołach . :) i w Medal of Honor.. albo Call of Duty już nie pamietam. :)

No ale nie powiem. troche to nieetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Sony źle zrobiło że nie spytało o pozwolenie, jednak domaganie się o usuwanie gry ze sklepów to już chyba lekka przesada.
A pamięta ktoś kościół w Duke Nukem 3D? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:27, kiper602 napisał:

niech ci kzięża (czy jak to sie pusze) zastanowia sie najpierw nad sobą, jestem ateistą a nawet
wiecej przeciwnikiem koscioła i sądze ze nie maja sie czego cepiac, moim skromnym zdaniem kosciól
nie nadaje sie do niczego tak jak to wysstrzelenia kilku niewinych duszyczek :>


Myślę, ze twoja wypowiedź nie ma żadnego związku z news''em, sam sie zastanów nad sobą i nad tym co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się całkowicie zgadzam z tymi którzy w tym przypadku stoją po stronie Kościoła. Co jak co, ale odwzorowanie z dużą dokładnością miejsca kultu, w którym wiele osób modli się na codzień, jako miejsca gdzie można sobie postrzelać powinno być ukarane.
kiper602 - a Tobie polecam udać się na jakąś terapię psychiatryczną, bo do Twojego posta innego komentarza być nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ze wyrazam inną (moze zbyt drastyczną ale to było wyolbrzymienie) opinie, odrazu do psychiatry?? POLSKA. jak ktos jest za kosciołem to ok, a jak ktos nie to be??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:34, kiper602 napisał:

to ze wyrazam inną (moze zbyt drastyczną ale to było wyolbrzymienie) opinie, odrazu do psychiatry??
POLSKA. jak ktos jest za kosciołem to ok, a jak ktos nie to be??

oczywiście, że nie, bo i ja nie zgadzam się z kilkoma (jak nie kilkunastoma) decyzjami i zachowaniami Kościoła. Ale wyrażanie się, że kościół "nie nadaje sie do niczego tak jak to wysstrzelenia kilku niewinych duszyczek :>" świadczy wg mnie już o lekkiej niedyspozycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO... a wlasciwie to ja juz nie wiem co o tym myslec. Sony znowu sie w jakis sposob wybroni. Faktycznie kościol nie jest odpowiednim miejscem na strzelanine, nawet w grze sience-fiction. No ale przeciez tworcow mogla poniesc wyobraznia. No i jak pisali gra sprzedala sie juz w >1 mln egzemplarzy. To po co wycofywac jeszcze ta reszte z polek i rrobich patcha przerabiajacego kosciol na stara, poganska swiatynie :-)

pozdrawiam - gogowitczak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jaaa, o niee, co tu się dzieję, mohery na gram.pl. Geez.

GTA, Resistance, to są tylko gry a czepiają się wszystkiego ... myslałem, że maniacy gier są dziwni bo mylą świat rzeczywisty od wirtualnego ale to chyba po drugiej stronie jest coś nie tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam w mafi też była "rozruba" w kościele i jakoś nikt sie nie oburzył , ale tacy są ludzie , raz są slepi a raz nie , współczuje Sony :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jednak w dobie tak rzeczywistej grafiki, jaką prezentuje najnowsza stacjonarka Sony, pretensje Kościoła wydają się uzasadnione."

Moim zdaniem tylko się wydają. Czemu nikt nie burzył się, kiedy w innych grach przychodziło walczyć i zabijać w budynkach kościołów? Prostu przykład takiej gry, Call of Duty 2, jedna z końcowych misji, jeśli dobrze pamiętam. Albo CounterStrike Condition Zero. Ja tego troszkę nie rozumiem... ale może dlatego, że nie modlę się do krzyża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To tak jakby stwierdzić, że człowiek = chrześcijanin (katolik). Poza tym podobne tematy zaczynają już nużyć, gdyż odpowiedź na nie jest zawsze taka sama: Trzeba umieć odróżnić świat wirtualny od realnego. Wyłączam komputer = wychodzę ze świata wirtualnego = spowrotem mam jedno życie jak każdy inny człowiek = nie mogę bezkarnie zabijać ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:31, kiper602 napisał:

nieetycne to jest jak księza gwałcą realne dzieci, a zabijanie w kosciele zlepka poliglonów
jest jak najbardziej etyczne


IMO porownywanie "pojedynczych czarnych owiec" w Kosciele do gry komputerowej w ktora gra >1 mln graczy jest troszeczke nie na miejscu. A co jezeli jeden z tego miliona bedzie takm ^&*$*^ ze urzadzi sprzelanine w kościele? To jest myslenie naprzod i dalekowzrocznosc, przewidywanie, co sie moze stac w przyszlosci i jak temu zapobiec. I ciekawe czy taka sprzelanina w kosciele bylaby "etyczna" Twoim zdaniem...

pozdrawiam - gogowitczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 22:34, kiper602 napisał:

to ze wyrazam inną (moze zbyt drastyczną ale to było wyolbrzymienie) opinie, odrazu do psychiatry??
POLSKA. jak ktos jest za kosciołem to ok, a jak ktos nie to be??


Możesz sobie myśleć co chcesz, tu chodzi o to, ze to nie jest temat pt. "Kto wierzy, a kto nie tylko "Komentarz: Sony pozwane przez Kościół?"

A Ty nie wypowiadasz sie an temat, tylko piszesz jakieś głupoty, które nic nie wnoszą...

-------
A osobiście to uważam, że pewne oburzenie jest na miejscu, jakby "mój" kościół wstawili do jakiejś gry i byłaby tam rzeź i gwałt(czego w Fall of Man nie ma, to tylko taki przykład) również czułbym pewien niesmak. Ale trzeba pamiętać, ze to gra w realiach fantastycznych. A czemu nie pozwano autora książki pt. "Video z Jezusem" za to, że pisze, o tym, iż ktoś z przyszłości wehikułem czasu przeniósł sie do czasów Mesjasza, po to żeby go nagrać? Myślę, że w przypadku tego kościoła jest takie napiętnowanie, bo to gra, a ostatnimi czasy gry co krok są atakowane, bo ludzie chyba boja się tego, że to akurat medium, które wywiera największy wpływ na Nas. Nawet dobra książka i film ustępuje grom na tej płaszczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować