Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Coś wam powiem ludziska. Gadajcie co chcecie. Jesteście już pewnie dorośli i nie chcecie, żeby ta gra szła z postępem. Mnie się podoba, zarówno artworksy, jak i sposób rozgrywki. Przecież to nie może stać w miejscu! Gram w tę serię 8 lat i moje rokowania są pomyślne. Ja nie patrzę tylko na grafikę. Dla mnie liczy się historia, klimat i muzyka oprócz wyglądu. Mnie się to podoba mimo wszystko. Z resztą, jedyną wymaganą rzeczą w tym jest akceptacja nowości. A u naszego Polskiego społeczeństwa jest o to bardzo ciężko...

Tak więc, panie Monastorze, jest pewne, że będzie to na pewno lepsze od Heroesa IV, a równać się z czwórką będzie na pewno.

[Tak nawiasem... To rogate coś - demon, ma na imię AGRAEL, a nie kosiarka.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 18:19, Monastor napisał:

Udało mi się w międzyczasie dorwać betę... Jestem już pewien... To nie to
Gra jest przeciętna, a już na pewno nie jest to Heroes of Might and Magic.

moja ocena... 5,8... ale na 10 a nie na 6

Właśnie anulowałem pre-order (EK)... niewykluczone że jeszcze kupię najtańszą edycję (zwykła
CD), ale chyba raczej poczekam aż stanieje do 20 zł... może nie będzie mi szkoda pieniędzy


To się zdecydowanie w ocenie różnimy. Przeciętna? Niby w czym - grywalność ma bardzo wysoką. Część rzeczy, która mogła boleć już została zmieniona - interface miasta lepszy, pole bitwy większe. Że to nie HoMM? Dla mnie to wiecej tu HoMM niz w części IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze pewnie to pytanie padlo pare razy ale zwracam sie do wszytskich ktorzy grali w bete powiedzie czy to ze zmienili wielkosc mapy walki (tam gdzie sie naparzaja stwory:P) na mniejsza bardzo wkurza czy cos czekam na opinie z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byleby poprawili sterowanie kamera, bo szalu mozna dostac... szczegolnie w podziemiach :P

Wszystko bedzie fajnie jesli wszystkie zamki i jednostki beda jak najlepiej zbalansowane, do tego mnoooooostwo porywajacej i ciekawej fabuly ( mnoooostwo textu do czytania :P) swietna muzyka (chociaz na miare tej z hommIV) dluuuuuugie i ciekawe kampanie w duuuuzej ilosci :P Licze tez na dobrze wykonane i ciekawe renderowane filmiki umilajace nam gre w kampanie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:03, GhalishThog napisał:

Coś wam powiem ludziska. Gadajcie co chcecie. Jesteście już pewnie dorośli i nie chcecie, żeby
ta gra szła z postępem. Mnie się podoba, zarówno artworksy, jak i sposób rozgrywki. Przecież
to nie może stać w miejscu! Gram w tę serię 8 lat i moje rokowania są pomyślne. Ja nie patrzę
tylko na grafikę. Dla mnie liczy się historia, klimat i muzyka oprócz wyglądu. Mnie się to
podoba mimo wszystko. Z resztą, jedyną wymaganą rzeczą w tym jest akceptacja nowości. A u naszego
Polskiego społeczeństwa jest o to bardzo ciężko...

Tak więc, panie Monastorze, jest pewne, że będzie to na pewno lepsze od Heroesa IV, a równać
się z czwórką będzie na pewno.

[Tak nawiasem... To rogate coś - demon, ma na imię AGRAEL, a nie kosiarka.]

Doskonale wiem jak to się nazywa... śledzę HoMM5 od samego początku

Mówisz o klimacie... właśnie klimat najbardziej cierpi... To ma klimat krzyżówki Etherlords i Disciples

Co do HoMMowatości... leżała w czwórce, leży i tu... Druga szansa zmarnowana (choć przez innych producentów). Porzucili wszystko, co lubiłem w MM i HoMM... Nie porzucili świata... tylko wszechświat.

Już wolę pograć w Obliviona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:18, Monastor napisał:

Porzucili wszystko, co lubiłem w MM i HoMM...


To moze podziel sie swoja opinia czego dokladnie brakuje w obecnej becie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:27, tenshu napisał:

> Porzucili wszystko, co lubiłem w MM i HoMM...

To moze podziel sie swoja opinia czego dokladnie brakuje w obecnej becie?

Rusz się lepiej i poczytaj wątek... nie będę się 20 razy produkował i powtarzał to co już pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiemy się... Klimatu nie znam, ale z historii wynoszę, że klimat jest częściowo mroczny. Ja nie śledzę od początku, a wiem już bardzo dużo. Monastorze, jesteśmy tylko ludźmi i każdy woli co innego, nie?

Poza tym, oryginał będzie się różnić od bety. Przepraszam bardzo, mieli to wszystko dalej ciągnąć w Axeoth? Dobrze wymyślili ze smokami, a najlepsze jest to, że tak gra będzie miała jak dla mnie wspaniały i nie powtarzalny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:18, Monastor napisał:

> Coś wam powiem ludziska. Gadajcie co chcecie. Jesteście już pewnie dorośli i nie chcecie,
żeby
> ta gra szła z postępem. Mnie się podoba, zarówno artworksy, jak i sposób rozgrywki. Przecież

> to nie może stać w miejscu! Gram w tę serię 8 lat i moje rokowania są pomyślne. Ja nie
patrzę
> tylko na grafikę. Dla mnie liczy się historia, klimat i muzyka oprócz wyglądu. Mnie się
to
> podoba mimo wszystko. Z resztą, jedyną wymaganą rzeczą w tym jest akceptacja nowości.
A u naszego
> Polskiego społeczeństwa jest o to bardzo ciężko...


Mi sie klimat podoba :P Większosc jednostek tez zaje... zrobione :) grywalnośc super , miasta wyglądają pięknie (ta przestrzeń :DDD) graficznie gra jest super. Nie wiem czego sie można doczepic , chyba tylko tego , że kościane i upiorne smoki mają za mało wytrzymałości i za niskie obrażenia :P

Dnia 13.03.2006 o 20:18, Monastor napisał:

>
> Tak więc, panie Monastorze, jest pewne, że będzie to na pewno lepsze od Heroesa IV, a
równać
> się z czwórką będzie na pewno.
>
> [Tak nawiasem... To rogate coś - demon, ma na imię AGRAEL, a nie kosiarka.]
Doskonale wiem jak to się nazywa... śledzę HoMM5 od samego początku

Mówisz o klimacie... właśnie klimat najbardziej cierpi... To ma klimat krzyżówki Etherlords
i Disciples

Co do HoMMowatości... leżała w czwórce, leży i tu... Druga szansa zmarnowana (choć przez innych
producentów). Porzucili wszystko, co lubiłem w MM i HoMM... Nie porzucili świata... tylko wszechświat.

Już wolę pograć w Obliviona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:30, Monastor napisał:

> > Porzucili wszystko, co lubiłem w MM i HoMM...
> > > To moze podziel sie swoja opinia czego dokladnie brakuje w obecnej becie?
Rusz się lepiej i poczytaj wątek... nie będę się 20 razy produkował i powtarzał to co już pisałem.


Wlasnie chodzi o to ze praktycznie nic nie napisales :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 20:33, GhalishThog napisał:

Dobrze wymyślili ze smokami, a najlepsze jest to, że tak gra będzie miała jak dla
mnie wspaniały i nie powtarzalny klimat.


O tak, jakby mało było światów z takim klimatem - chocby Disciples (mroczny i równiez anioły, demony, nekromanci czy elfy).

Poprzednie HoMM miały niepowtarzalny klimat, gdyż to co pokazano w Heroesach, a to jaki był świat naprawdę, to dwie inne rzeczy.
Graczy można porównać do mieszkańców tamtego świata - prostych ludzi (bez obrażania kogokolwiek z Was), którzy niewiele wiedzą o świecie (czyli Ci co grali tylko w HoMM i niewiele wiedzą o historii świata) i niewiele ich to obchodzi oraz tych, co zdają sobię sprawę z istnienia sił potężniejszych niż jakiś bohater czy państwo (Ci co grali w MM lub przeczytali co nie co o historii).

Dla tych pierwszych istnieją "bogowie", demony/diabły, czy krasnoludy, a i widok piramidy nie bardzo ich dziwi czy zastanawia.
Natomiast wąskie grono tej drugiej gruby zna prawdę ;) - nie ma żadnych bogów w Naszym rozumieniu - albo są to oszuści (Baa) albo chodzi o Starożytnych lub ich twory.
Kreeganie zaś to nie diabły czy demony (takie jak z HV), tylko najeźdcy z głębi Wszechświata, odwieczni wrogowie Starożytnych ("ancient enemy of the ancient people"). Zaś krasnoludy również nie zawsze nimi były - kiedyś miały wzrost człowieka, ale przyciąganie na ich planecie było większe od tego z planety HoMM1-3, dlatego są tacy niscy czy silni i wytrzymali. Zaś piramidy (tym co grali tylko w HoMM) kojarzą się pewnie tylko z mumiami - w rzeczywistości są to przeważnie wejścia do statków kosmicznych.
No i jeszcze Starożytni - są to bardzo zaawansowane technologicznie istoty, dodatkowo znające potężną magię. To one nauczyły "ludzi" (chodzi tu o wszelkie istoty humanoidalne z odrobiną inteligencji) walki wręcz czy też magii. To oni "rozsiali" ludzi, elfy, krasnale, gobliny i pozostałe stworzenia po kosmosie, na rózne światy.


Może teraz niektórzy zrozumieją, co miał na myśli Monaster mówiąc o braku klimatu poprzednich części w najnowszej części Heroesów.

P.S.
Jesli ktoś się uważnie przyjrzy, to nawet w Heroesach znajdzie nawiązania do Starożytnych (i nie chodzi mi tu o Forge) - np. Archipelag Starożytnych w H1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle i wiem napewno że te Heroski to będzie świetna gra ( kto wie może lepsza od wielkiej TRÓJKI ) kliamt spox zamki ocena w skali 1 do 6 - 6 stwory 5 - Troche te minotaury ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, koniecznie czekam na demo zanim zamówie, bo mi sie zdaje że to nie bedzie Hirołs, a hirołsopodobna gra. Wydaje mi sie też że przez to przeniesienie do 3d gra zupełnie straci klimat. Ze screenów nie rozpoznałem prawie żadnych potworów z poprzednich części :/ Nie wiem jak wy ale ja się strasznie boje stracić tych 8 dych, jeżeli się nie pojawi demo przed zakończeniem pre orderów to najwyżej nie kupie, trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2006 o 18:10, Szymki napisał:

> > > Dungeon to moj drugi zamek. Bardzo go lubie zwlaszcza teraz kiedy dodalielfy(bastion byl
moim
> ulubionym zamkiem) zgadzam sie ze slabo zrobili minotaury i mysle ze ci jezdzcy sa troche
slabi.
> Czarne smoki to na pewno jedna z najmocniejszych jednostek w grze.
> >
Witam Pograłem już troche w bete po troche każdym ale dungeon no i jeszcze haven wyjatkowo
przypadly mi do gustu;) Wlasciwie do szczegolnie dangeon jest po prostu super!:) Nie zgodze
sie z opinia o jezdzcach bo uwazam, ze sa silne moze malo HP ale jak wjada z rozpedu to malo
kto to przetrwa takze ich male HP nadrabiane jest niezlym atakiem reszta jednostek tez mi sie
podoba bo koncu to mroczne elfy!!:D


No az musialem jeszcze raz spojrzec na statystyki jednostek IV poziomu. Jak te jaszczury moga miec malo zycia skoro maja go najwiecej (60) a nastepna jednostka pod wzgledem hp, druid ma go 35. Ponadto procz gryfow maja tyle inicjatywy i ruchu jak np wampiry a ich atak i obrona jest najwieksza sposrod wszystkich stworzen IV poziomu poza druidem wiec wg mnie ta kawaleria ma naprawde mocne statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sheltem, rozumiem, że dobrze znasz historię istot. I dobrze ;D. O to głównie chodzi, że Heroes V właśnie wykazuje jakąś odrębność. Przecież dobrze wiemy, że kontynenty starej Erathii i Enroth zostały zniszczone. Został jeszcze jakiś fragment planety, do którego przeniosła się większość istot z tych kontynentów i pobocznych, których można jeszcze kilka wymienić (Avlee, Bracada, itd.). Ale to właśnie jest dobre w fantastyce, że sami możemy tworzyć historię. Przecież w historii nie ma dowodu, że oprócz Starożytnych nie istnieją inne potężne siły mające moc tworzenia światów. Właśnie tu jest kruczek. Ashan, z informacji, które posiadam, jest odrębnym światem, który ma inną historię i genezę. Nie ma nic powiedziane, że te smoki nie istniały. To mogą być twory samoistne tak, jak starożytni.

Ale w jednym się ze mną zgodzisz, każdy demon obojętnie jaki by nie był, uwielbia pożogę. Każdy elf uwielbia ciszę i spokój, każdy nieumarły będzie gnębić żywych. To jedne z niewielu cech, które łączą wszystkie części w spójną całość.

Specjalnie dla państwa, swój wywód przedstawił
Nekromanta Ghalish''Thog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 21:11, Ziom 22 napisał:

Myśle i wiem napewno że te Heroski to będzie świetna gra ( kto wie może lepsza od wielkiej
TRÓJKI ) kliamt spox zamki ocena w skali 1 do 6 - 6 stwory 5 - Troche te minotaury ;/


Hmm..... ja tam nic do minosow nie mam. Ale takze twierdze ze miasta super, jednostki tez. A swiat, no coz swiat - boski. Mnie bardzo podoba sie ta odmiennosc(jestem MP w D&D i czesto lubie "zmiany", to daje natchnienie :].), a po za tym przeciez nigdy nie bedzie tak, ze wszystkim sie bedzie podobac.

P.S. Nigdy jeszcze nie widzialem serii w ktorej wszystkie czesci byly idealne i wszystkim sie podobaly. Tu chodzi o to ze jesli juz znasz jakis tytul i czekasz na kontycnuacje to zazwyczaj stawiamy jej baaardzo duze wymagania, a jesli nic sie nie spodziewamy i nagle uderzy nas taki H3 to zupelnie inna sprawa. Przeciez to tez nie jest gra idealna. Takich nie ma.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować