Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 19:09, maxart napisał:

Mam taki jedno nurtujące pytanko, w innych sklepach internetowych gra jest sprzedawana taniej
niż na www.gram.pl przy wykorzystaniu wirtualnych pieniędzy. Ciągle się zastanawiam czy to
nie jakaś ściema z tymi wirtualnymi pieniędzmi aby nakłonić klienta na "niby" niższą cene.
Myśle że te ceny są sztucznie zawyżane !


http://www.play.com.pl/index.php?go=opis&&id=4932

oto jest link do sklepu w której można tą gre nabyć taniej, a tłumaczona jest przez CD PROJEKT
!


Coś krzywy ten sklep skoro jako wymagania sprzętowe podaje połowę minimum żądanego przez twórców gry, oraz nic nie wspomina o akceleratorze grafiki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem nowy i narazie tylko sledzilem prawie wszystko co tu sie dzialo na forum i nie bede prosil o zadne klucze aktywacyjne, porady itp. ;) Dosc mialem czytania tego wszystkiego w tych 200 postach :d A teraz chcialbym sie dowiedziec waszej opini na temat zamku Dungeon. Nie gralem w bete, nie chcac psuc sobie uroku pierwszego odpalenia i zagrania w hommV wiec narazie wszystko co wiem o grze wiem z tego forum i opisu ze strony glownej. Z tego co wycztalem zamek Dungeon zapowiada sie bardzo ciekawie, wiem ze zasadniczo odbiega od tego z H3 , ale jako ze w 3 bardzo lubilem Bastion takze mysle ze ten zamek ciemnych elfow tez przypadnie mi do gustu (a elfow dlatego iz nie mozna nie przyznac ze sporo ich w tym zamku). Ale wracajac do omowienia zamku: wydaje mi sie on tez dosyc poteznym zamkiem. Jednostki I poziomu dosyc silne zarowno w walce wrecz jak i strzelaniu, odpowienik harpii tez swietny (naprawde duze dmg), minotaury troche mnie zawiodly no ale coz - nie mozna miec wszystkiego(ich braki choc troche rekompensuje zycie i podwojny atak). Na IV poziomie szybka, silna i wytrzymala jazda - nie wiem jak sie sprawowala w becie bo jak wspomnialem nie gralem w nia - ale wydaje mi sie ze moze byc uzyteczna. Nastepnie mamy hydry ktore beda swietne w obronie (ogromne hp) jak i w ataku jesli oczywiscie sie rusza, ten ich brak kontrataku.Nie potrafie sie odgadnac jak bardzo dobre sa te matrony choc opis jest dosc dokladny. Czy ten bic daje mozliwosc ataku bez bezposredniej konfrontacji?? Tak przypuszczam ale jesli sie myle poprawcie mnie. No i na samym szczycie czarne smoki. Ich nie trzeba opisywac ;)
Moje doswiadcznie w grze jest dosyc duze zarowno w H3 jak i IV (moge sie pochwalic nielada wyczynami ;) ) dlatego sadze ze granie tym zamkiem bedzie bardzo przyjemne. Moze z poczatku bedzie trudno z wykupowaniem jednostek bo patrzac na ceny i opis tak powinno byc ale mysle ze pozniej to nie bedzie mialo znaczenia. Jest jeszcze kwestia niewielkiego przyrostu tym zamku, jednak wlaczac rozsadnie mozna zrobic dosyc liczna armie ;)
Tak wiec co sadzicie o tej analiziei wogole o tym zamku - zobacze jak bardzo moja teoria rozni sie z praktyka tych ktorzy grali bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm na początku myślałem że ten zamek to wielkia pomyłka ale jak chwile nim zagrałem to od razu :] Czarne smoki wyglądaja fajnie ( wcześniej tez mi sie nie podobały ;p ) TYlko te minotaury troche ;/ nie wiem czemu jakoś mi się nie podobają no i jedno najlepsze ! Wkońcu nie ma już harpi ! Jak bym miał oceniac ten zamek +4 :] w skali 6 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze po raz pierwszy poniewaz nurtuje mnie pytanie. A mianowicie: Od jakis 4 dni sciagam rzekomo "heroes of might and magic V" Wiem ze jest to dziwne ale plik ma 3.11 GB i wyglada naprawde na ta gre. Ponadto ludzie ktorzy sciagaj wystawiaja komentarze i pisza ze to jest to. Sciagam z emule. Nie wiem co o tym myslec. Z 3.11 GB pozostalo mi jeszcze 150 mb wiec juz nie duzo. Co o tym myslicie? Moze to byc beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 09:20, Cykadaa napisał:

Pisze po raz pierwszy poniewaz nurtuje mnie pytanie. A mianowicie: Od jakis 4 dni sciagam rzekomo
"heroes of might and magic V" Wiem ze jest to dziwne ale plik ma 3.11 GB i wyglada naprawde
na ta gre. Ponadto ludzie ktorzy sciagaj wystawiaja komentarze i pisza ze to jest to. Sciagam
z emule. Nie wiem co o tym myslec. Z 3.11 GB pozostalo mi jeszcze 150 mb wiec juz nie duzo.
Co o tym myslicie? Moze to byc beta?


To nie beta tylko raczej jakiś wykradziony etap pracy. Raczej nie jest to końcowy wynik, a jak wiadomo w becie było mnóstwo upierdliwych bugów, więc gra w to może być niezbyt przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam takie pytania:
1 czy ktoś mógłby umieścić tutaj wzór na obrażenia (przykładowo jednostka ma 4 ataku zadaje 2-4 obrażenia nominalne jednostkę z obroną 2) - jaki jest końcowy efekt?
2 czy siła umiejętności jednostek zależy od ich ilości (przykładowo czy umiejętność zabójcy - trujące uderzenie ma taką samą siłę w przypadku użycia go przez grupę 6 zabójców i jednego)?

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 01:23, Anfauglir napisał:

Witam
Jestem nowy i narazie tylko sledzilem prawie wszystko co tu sie dzialo na forum i nie bede
prosil o zadne klucze aktywacyjne, porady itp. ;) Dosc mialem czytania tego wszystkiego w tych
200 postach :d A teraz chcialbym sie dowiedziec waszej opini na temat zamku Dungeon. Nie gralem
w bete, nie chcac psuc sobie uroku pierwszego odpalenia i zagrania w hommV wiec narazie wszystko
co wiem o grze wiem z tego forum i opisu ze strony glownej. Z tego co wycztalem zamek Dungeon
zapowiada sie bardzo ciekawie, wiem ze zasadniczo odbiega od tego z H3 , ale jako ze w 3 bardzo
lubilem Bastion takze mysle ze ten zamek ciemnych elfow tez przypadnie mi do gustu (a elfow
dlatego iz nie mozna nie przyznac ze sporo ich w tym zamku). Ale wracajac do omowienia zamku:
wydaje mi sie on tez dosyc poteznym zamkiem. Jednostki I poziomu dosyc silne zarowno w walce
wrecz jak i strzelaniu, odpowienik harpii tez swietny (naprawde duze dmg), minotaury troche
mnie zawiodly no ale coz - nie mozna miec wszystkiego(ich braki choc troche rekompensuje zycie
i podwojny atak). Na IV poziomie szybka, silna i wytrzymala jazda - nie wiem jak sie sprawowala
w becie bo jak wspomnialem nie gralem w nia - ale wydaje mi sie ze moze byc uzyteczna. Nastepnie
mamy hydry ktore beda swietne w obronie (ogromne hp) jak i w ataku jesli oczywiscie sie rusza,
ten ich brak kontrataku.Nie potrafie sie odgadnac jak bardzo dobre sa te matrony choc opis
jest dosc dokladny. Czy ten bic daje mozliwosc ataku bez bezposredniej konfrontacji?? Tak przypuszczam
ale jesli sie myle poprawcie mnie. No i na samym szczycie czarne smoki. Ich nie trzeba opisywac
;)
Moje doswiadcznie w grze jest dosyc duze zarowno w H3 jak i IV (moge sie pochwalic nielada
wyczynami ;) ) dlatego sadze ze granie tym zamkiem bedzie bardzo przyjemne. Moze z poczatku
bedzie trudno z wykupowaniem jednostek bo patrzac na ceny i opis tak powinno byc ale mysle
ze pozniej to nie bedzie mialo znaczenia. Jest jeszcze kwestia niewielkiego przyrostu tym
zamku, jednak wlaczac rozsadnie mozna zrobic dosyc liczna armie ;)
Tak wiec co sadzicie o tej analiziei wogole o tym zamku - zobacze jak bardzo moja teoria rozni
sie z praktyka tych ktorzy grali bete.


Dungeon to moj drugi zamek. Bardzo go lubie zwlaszcza teraz kiedy dodalielfy(bastion byl moim ulubionym zamkiem) zgadzam sie ze slabo zrobili minotaury i mysle ze ci jezdzcy sa troche slabi. Czarne smoki to na pewno jedna z najmocniejszych jednostek w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 12:50, Carwen napisał:

Witam.

Ja mam takie pytania:
1 czy ktoś mógłby umieścić tutaj wzór na obrażenia (przykładowo jednostka ma 4 ataku zadaje
2-4 obrażenia nominalne jednostkę z obroną 2) - jaki jest końcowy efekt?
2 czy siła umiejętności jednostek zależy od ich ilości (przykładowo czy umiejętność zabójcy
- trujące uderzenie ma taką samą siłę w przypadku użycia go przez grupę 6 zabójców i jednego)?

Pozdrawiam serdecznie



Co do wzoru ataku i sily tego ataku to powinien on wygladac tak:
obraznia + wysokosc ataku potwora - obrona atakowanego storzenia = punkty odjete od wytrzymalosci atakowanej istoty.
Co do sily dzialania skili to niestety nic nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2006 o 17:08, Anfauglir napisał:

Co do wzoru ataku i sily tego ataku to powinien on wygladac tak:
obraznia + wysokosc ataku potwora - obrona atakowanego storzenia = punkty odjete od wytrzymalosci
atakowanej istoty.
Co do sily dzialania skili to niestety nic nie wiem ;)


no nie, zupełnie nie jest to takie proste. nie uwzględniłeś tu przecież ilości jednostek, a więc wynikałoby że atak i obrona w starciach większych armii nie mają zbyt dużego znaczenia. wzór na obrażenia w Herosach IV wygladał tak (imo był b. dobry) obrażenia*ilośc*atak/obrona=obrażenia końcowe gdzie oczywiście uzględniamy atak jednostki aktakujacej, a obrone atakowanej. w Herosach III było to bardziej skomplikowane i jak sobe przypomnę, to napisze :P co do Herosów V to nie grałem za długo w bętę więc nie wiem który system wybrali twórcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas przewija się tu temat ceny Heroesów. Wirtualne pieniądze są chwytem marketingowym, dosyć dobrze pomyślanym, ale jednak tylko chwytem, żeby ludzie przestali kupować piraty. To coś w rodzaju zniżki udzielanej przez sprzedawcę u którego codziennie kupujesz. Widać, że innym sklepom CD-Projekt sprzedaje gry po odjęciu wirtualnych pieniędzy, przecież nie będzie im sprzedawał po takiej cenie jak końcowym klientom. Suma sumarum te ceny i tak są bardzo do siebie podobne. Raz tu coś drożej, raz tam. Tu przesyłka za darmo, a tam nie. Wszystko to ma na celu jednak i tak tylko sprzedanie po jak najlepszej cenie wyprodukowanego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 16:15, wojkm napisał:

> Witam
> Jestem nowy i narazie tylko sledzilem prawie wszystko co tu sie dzialo na forum i nie
bede
> prosil o zadne klucze aktywacyjne, porady itp. ;) Dosc mialem czytania tego wszystkiego
w tych
> 200 postach :d A teraz chcialbym sie dowiedziec waszej opini na temat zamku Dungeon. Nie
gralem
> w bete, nie chcac psuc sobie uroku pierwszego odpalenia i zagrania w hommV wiec narazie
wszystko
> co wiem o grze wiem z tego forum i opisu ze strony glownej. Z tego co wycztalem zamek
Dungeon
> zapowiada sie bardzo ciekawie, wiem ze zasadniczo odbiega od tego z H3 , ale jako ze w
3 bardzo
> lubilem Bastion takze mysle ze ten zamek ciemnych elfow tez przypadnie mi do gustu (a
elfow
> dlatego iz nie mozna nie przyznac ze sporo ich w tym zamku). Ale wracajac do omowienia
zamku:
> wydaje mi sie on tez dosyc poteznym zamkiem. Jednostki I poziomu dosyc silne zarowno w
walce
> wrecz jak i strzelaniu, odpowienik harpii tez swietny (naprawde duze dmg), minotaury troche

> mnie zawiodly no ale coz - nie mozna miec wszystkiego(ich braki choc troche rekompensuje
zycie
> i podwojny atak). Na IV poziomie szybka, silna i wytrzymala jazda - nie wiem jak sie sprawowala

> w becie bo jak wspomnialem nie gralem w nia - ale wydaje mi sie ze moze byc uzyteczna.
Nastepnie
> mamy hydry ktore beda swietne w obronie (ogromne hp) jak i w ataku jesli oczywiscie sie
rusza,
> ten ich brak kontrataku.Nie potrafie sie odgadnac jak bardzo dobre sa te matrony choc
opis
> jest dosc dokladny. Czy ten bic daje mozliwosc ataku bez bezposredniej konfrontacji??
Tak przypuszczam
> ale jesli sie myle poprawcie mnie. No i na samym szczycie czarne smoki. Ich nie trzeba
opisywac
> ;)
> Moje doswiadcznie w grze jest dosyc duze zarowno w H3 jak i IV (moge sie pochwalic nielada

> wyczynami ;) ) dlatego sadze ze granie tym zamkiem bedzie bardzo przyjemne. Moze z poczatku

> bedzie trudno z wykupowaniem jednostek bo patrzac na ceny i opis tak powinno byc ale mysle

> ze pozniej to nie bedzie mialo znaczenia. Jest jeszcze kwestia niewielkiego przyrostu
tym
> zamku, jednak wlaczac rozsadnie mozna zrobic dosyc liczna armie ;)
> Tak wiec co sadzicie o tej analiziei wogole o tym zamku - zobacze jak bardzo moja teoria
rozni
> sie z praktyka tych ktorzy grali bete.

Dungeon to moj drugi zamek. Bardzo go lubie zwlaszcza teraz kiedy dodalielfy(bastion byl moim
ulubionym zamkiem) zgadzam sie ze slabo zrobili minotaury i mysle ze ci jezdzcy sa troche slabi.
Czarne smoki to na pewno jedna z najmocniejszych jednostek w grze.


Witam Pograłem już troche w bete po troche każdym ale dungeon no i jeszcze haven wyjatkowo przypadly mi do gustu;) Wlasciwie do szczegolnie dangeon jest po prostu super!:) Nie zgodze sie z opinia o jezdzcach bo uwazam, ze sa silne moze malo HP ale jak wjada z rozpedu to malo kto to przetrwa takze ich male HP nadrabiane jest niezlym atakiem reszta jednostek tez mi sie podoba bo koncu to mroczne elfy!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w międzyczasie dorwać betę... Jestem już pewien... To nie to
Gra jest przeciętna, a już na pewno nie jest to Heroes of Might and Magic.

moja ocena... 5,8... ale na 10 a nie na 6

Właśnie anulowałem pre-order (EK)... niewykluczone że jeszcze kupię najtańszą edycję (zwykła CD), ale chyba raczej poczekam aż stanieje do 20 zł... może nie będzie mi szkoda pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 18:19, Monastor napisał:

Udało mi się w międzyczasie dorwać betę... Jestem już pewien... To nie to
Gra jest przeciętna, a już na pewno nie jest to Heroes of Might and Magic.

moja ocena... 5,8... ale na 10 a nie na 6

Właśnie anulowałem pre-order (EK)... niewykluczone że jeszcze kupię najtańszą edycję (zwykła
CD), ale chyba raczej poczekam aż stanieje do 20 zł... może nie będzie mi szkoda pieniędzy


jak ci sie gra niepodoba to możesz mi dac klucz do bety :P byłbym wdzięczny --> ludzio-czlowiek@wp.pl gg ---> 4884278 (niewidoczny)

Tak to już bywa , że jak ktoś chce klucz to sie go daje (przynajmniej ja go dałem) , ale jak mi mój ostatni klucz przepadł po formacie kompa to jak sie szuka pomocy to nikt nie ma nawet zamiaru pomóc chociaż większośc z was ma jeszcze klucze które były uzyte tylko 1 raz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz był bodajże z drugiej ręki, więc, z tego, co wiem, to się już nie nadaje... Poza tym nie grałem na swoim kompie i nie mam go pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Monastorze!

Mogę ci dać klucz do Heroesa V bety, tylko nie wiem, czy będą działały. Mam też chyba nieużywany klucz. Zastrzegam tylko, że nie wiem czy działają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 19:22, GhalishThog napisał:

Hej, Monastorze!

Mogę ci dać klucz do Heroesa V bety, tylko nie wiem, czy będą działały. Mam też chyba nieużywany
klucz. Zastrzegam tylko, że nie wiem czy działają!

To nie ja potrzebuję klucza :P
Grałem w betę i na jej podstawie upewniłem się, że ta gra to absolutna porażka w kontekście całej serii.

Jestem pewiem, że mega-ludz chętnie skorzysta z klucza ;)

PS
Nie wklejaj zdjęć tej płonącej jeżo-kosiarki... moje oczy dość się nacierpiały od patrzenia na screeny i artworki z HoMM5 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2006 o 19:25, Monastor napisał:

> Hej, Monastorze!
>
> Mogę ci dać klucz do Heroesa V bety, tylko nie wiem, czy będą działały. Mam też chyba
nieużywany
> klucz. Zastrzegam tylko, że nie wiem czy działają!
To nie ja potrzebuję klucza :P
Grałem w betę i na jej podstawie upewniłem się, że ta gra to absolutna porażka w kontekście
całej serii.

Jestem pewiem, że mega-ludz chętnie skorzysta z klucza ;)

PS
Nie wklejaj zdjęć tej płonącej jeżo-kosiarki... moje oczy dość się nacierpiały od patrzenia
na screeny i artworki z HoMM5 :/



Tjaa, i jak widzisz mnustwo fanów HoMM podziela twoje zdanie (i nie chodzi mi tu a artworki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować