Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2007 o 21:46, greg_f napisał:

pisze 49 kompletnie nowych ulepszeń - rebelianci są NOWI?

pisze, pisze....JEST NAPISANE
To, że tak napisali nie znaczy, że będzie. Po co komu 3 różne Haven i kto to wymyśli? Poza tym według mnie te alternatywne jednostki to właśnie między innymi sposób na włączenie rebeli do czynnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli alternatywnymi jednostkami Haven mają być Fanatyczne wojska Izabeli (chyba o to chodziło) to ja dziękuję! To ma być nowość, a nie stare pomalowane na czerwono i bez dodatkowych możliwości jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Może i wyjdzie z tego coś fajnego dla

Dnia 10.04.2007 o 21:39, Krejt napisał:

rozgrywki, ale nadal jestem speptyczny.


Ja natomiast w przeciwieństwie do Ciebie jestem pełny nadzieji co do tego pomysłu. Może to się stać źródłem ciekawych strategii i rozszerzenia samej gry. Wszystko zależy od dobrego wymyślenia tych dodatkowych jednostek, ich umiejętności, zalet i wad.
Identyczne rozwiązanie zaimplementowane do Disciples 2 znakomicie się tam sprawdza. Niezależnie od tego jaką jednostkę się wybierze, każda jest w armii przydatna. Jest to źródłem budowy najróżniejszych strategii w budowie armii.

moonman
Źródła internetowe podają, że jeden ze wczesnych opisów Hipogryfa znajduje się w poemacie Ludovico Ariosto pt. "Orlando furioso" z 1516 roku. Wg. tego opisu, Hipogryf to stworzenie zrodzone z samca Gryfa i klaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:50, greg_f napisał:

wyobrażasz sobie Fallen Angel z Kapłanami w jednej drużynie? mi się to jakoś nie widzi


Ano właśnie, same założenie obecności tych dwóch jednostek po tej samej stronie konfliktu jest błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi, bo mnie to dręczy... czy twoja ksywa nie pochodzi przypadkiem (przepraszam że odbiegam od tematu) z powieści M.L. Kossakowskiej "Siewca Wiatru"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:53, Nicolai napisał:

49(liczba nowych ulepszeń)/7(liczba zamków)=7(liczba jednostek w zamku)
Czyli rebeliańci nie będą alternatywami.


Sylwan, akademia, przystan, loch, inferno, nekropolis, krasnoludy no i orkowie to razem daje 8 zamkow ;p (bo chyba nie pomina orkow?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 21:55, michał26 napisał:

> 49(liczba nowych ulepszeń)/7(liczba zamków)=7(liczba jednostek w zamku)
> Czyli rebeliańci nie będą alternatywami.

Sylwan, akademia, przystan, loch, inferno, nekropolis, krasnoludy no i orkowie to razem daje
8 zamkow ;p (bo chyba nie pomina orkow?)


Oni pisali o starych jednostach, bo Orkowie dostaną alternatywy na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 22:17, LordOfUndeads napisał:

Wątpię, że zrobią nowe ulepszenia Haven. Naprawdę...Po co komu 3 Anioły nie wiele się od siebie
różniące...troje to już tłum.


Zrobią, zrobią. Rebelianci to były tylko do fabuły Kuźni. Mój Cherub/Seraf chyba raczej jest godną i prawdziwą alternatywą (nie przekolorowanką). Poza tym jeśli mielibyśmy się tym kierować to nie byłoby alternatyw, bo poco komu 15 smoków(łącznie z Paokai)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że samo pojęcie ALTERNATYWA oznacza dwie wykluczające się możliwości, więc jednak różniące się od siebie lub niemal przeciwstawne. Jak na razie podano Maga Bitewnego, który jest przeciwieństwem maga walczącego przy pomocy magii. Fanatycy są przeciwieństwami dal jednostek Haven.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 22:24, Nicolai napisał:

Zrobią, zrobią. Rebelianci to były tylko do fabuły Kuźni.

Nie rebelianci, a fanatyczne jednostki Przystani. Rebelianci to były zwykłe jednostki Haven...
A to wszystko przez Nival/Ubi... Oni w różnych zapowiedziach pisali o fjp rebelianci, a dopiero od niedawna zaczęli to poprawnie nazywać...

Dnia 10.04.2007 o 22:24, Nicolai napisał:

Poza tym jeśli mielibyśmy się tym kierować
to nie byłoby alternatyw, bo poco komu 15 smoków(łącznie z Paokai)?

Pao Kai to nie smok :P
To zwyrodniały niby-smok, niby nic wielkiego, ale to już nie smok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na Maga Bitewnego. On jest alternatywą pod względem statów i zdolności, a fanatyczne jednostki Przystani to przekolorowanki zrobionę na potrzeby fabuły. Poza tym jak wyobrażacie sobie armię składającą się z prawych rycerzy i fanatyków? Jak to wpłynełoby na morale. W Kuźniach nijak to wpływało, bo wtedy normalni (niefanatyczni) ludzie nie wiedzieli "co się święci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować