Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

tylko ja poprosze pozniej o te wszystkie zmiany ktore zostaly wprowadzone miedzy patchem 2.1b a 2.2 :) cobym mogl je wrzucic do oficjalnego 1.5 i 2.2 :) dzieki czemu wieksza ilosc graczy (a raczej wszyscy ktorzy zainstaluja oficjalne patche) bedzie sie mogla cieszyc ujednoliconymi tekstami i poprawna polszczyzna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa może być dużo dłuższa - to nie problem :P Ważne, by były w niej spacje. Wtedy gra będzie mogła opuścić kolejne słowa linijkę niżej. Gdy jest jedno słowo tego zrobić nie może ;)

PS Dzięki za poparcie mojej propozycji :D


@morthi:
To będzie trudne :D Bo od v2.1B zrobiłem ogromne ilości poprawek. Ale może się uda :D Ale i tak kolejny Unoffcial powstanie. W nowym (oficjalnym) patchu ma być dostępny widok statystyk królestwa - a tam to błędów będzie że hoho :P Wiem to z autopsji, wystarczy włączyć Kuźnię bez Unofficiala i przejść do Generatora Map ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie oddają charakteru umiejętności

x_X O_O X_x

a myślałem, że nawiązując do jednostek, o których mowa jest w umiejętności, oddam jej charakter. Poza tym, IMO nowa nazwa nie musi być synonimem starej. ale to tylko MHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) wiem ze trudne ale nie niemozliwe :)

polecam program winmerge ;) wspaniale sie nim pliki porownuje
im wiecej wsadzimy poprawek do oficjalnego patcha tym lepiej :) bo niektorzy nadal nie wiedza o istnieniu nieoficjalnego patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 18:40, DiDivor napisał:

Nazwa może być dużo dłuższa - to nie problem :P Ważne, by były w niej spacje. Wtedy gra będzie
mogła opuścić kolejne słowa linijkę niżej. Gdy jest jedno słowo tego zrobić nie może ;)


To może Główny Dowodzący? Zamiana o na y, dodanie spacji i powinno się mieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 18:40, DiDivor napisał:

Nazwa może być dużo dłuższa - to nie problem :P Ważne, by były w niej spacje.


No tak, o tym nie pomyślałem ;)

Dnia 08.04.2007 o 18:40, DiDivor napisał:

PS Dzięki za poparcie mojej propozycji :D


Tylko dlatego, że jest bardzo dobra :)

Dnia 08.04.2007 o 18:40, DiDivor napisał:

To będzie trudne :D Bo od v2.1B zrobiłem ogromne ilości poprawek.


A co do dla morthiego, a jeśli jest okazja wrzucenia jak najwięcej poprawek to trzeba skorzystać :)

Lfdracon
Wybacz, na to też nie zwróciłem uwagi ;)
Ale chyba jednak wolę samego Dowódcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 19:11, Daimon_Frey napisał:

Ale chyba jednak wolę samego Dowódcę.

Tylko w zasadzie sama nazwa Dowódca za wiele nam nie mówi. Prędzej skojarzyłoby mi się to z moralami, a nie z dołączeniem do mojej armii Tancerzy Ostrzy. W zasadzie Głównodowodzący też nam za wiele nie mówiło, więc w zasadzie może być, jednak ja bym wolał jakąś nazwę co by się od razu kojarzyła z tym co dana umiejętność daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest okazja :) niesteyt musze posiedziec jeszcze przy artefaktach bo sie nie do konca pliki zgadzaja i pojawiaja sie mimo zmian plusy i minusy w opisach - a to wszystko pewnie rpzez brak zmodyfikowanego pliku z nazwa artefaktu (tak jak bylo w przypadku kopalni rudy - trzeba bylo wszystkie 4 pliki wymienic a nie tylko ten z blednym zapisem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 16:14, greg_f napisał:

No no ale masz wenę;) pomysł z Gogami bardzo mi się podoba, bo szczerze mówiąc bardzo mi ich
brakuje, podobnie jak Ifrytów, ale jeśli chodzi o tych ostatnich, to raczej ich nie będzie:/
Ja bym się nie obraził, jakby na prawdę zapożyczyli parę pomysłów (wspomniany Hierofanta, Inkub
czy Granitowy Gargulec) z serii Disciples, bo to nic nowego, a możliwości są jednak ograniczone.

Jak dla mnie to Infryty nigdy nie pasowały do demonów, szczerze mówiąc były tam ulokowane na siłę, jako złe duchy dżinów??, sam nie wiem co to było. Dobrze też, że nie ma demonów z H3, które wygladały jak świnie. Mnie osobiście z H3 brakuje tylko kilku jednostek z różnych zamków, mianowicie: wiwerny, oślizgi, bazyliszki, jaszczuroludzie, behemoty, ptaki Gromu, jeźdźcy wargów, trolle, centaury, pegazy, beholderów(tylko jako neutralnych jednostek). Szkoda, że nie będzie jeszcze jednego zamku, mianowicie czegoś na wzór cytadeli z wiwernami, oślizgami i innymi bestiami z bagien dowoczonymi przez inteligentnych jaszczuroludzi jako rasą dominujacą. Zamek pochodziłby z mrocznych odstepów, niedostępnych lasów, który byłby neutralny i chroniony jako dzika przyroda przez elfy, które jednak traktowały jaszczuroludzi jak zwierzęta, a ci mieli tego dosyć i postanowili sie wyzwolić, jednak w obliczy nadchodzących wydarzeń upieką 2 pieczenie na jednym ogniu- odzyskają należyty im szacunek(siłą do tego przekonując elfy) i pozbędą się demonów i upadłych rycerzy przystani, jako tych, którzy splugawili ich siedliska szukając potężnych artefaktów i wysuszając bagna, na swoje nowe siedziby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że pomysły całkiem fajne :)
Mam tu na myśli przede wszystkim niektóre zdolności specjalne jednostek. Bardzo dobra robota :)

Trafiłem też na jeden humorystyczny akcencik :) Tak czytam: "brak czarów", "brak ataku na odległość", "brak pomysłów"... Nie ma to jak spalić kalorie świąteczne śmiechem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi tez brakuje bagiennych potworków, bo w w świecie Might&Magic, zawsze było dla nich miejsce... swoja drogą nie wiadomo co nam uszykuje Nival oraz fani, bo 2 projekty są w trakcie... tutaj może się sprawdzić osławione "pożyjemy - zobaczymy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi doradzić? Na święta znalazłem trochę czasu do mozolnego przechodzenia kampanii...

Jestem w misji Inwazja(3 misja Nekropolis). Postępuję wg poradnika, rozbudowuję Newpost i Lorekeep, dość szybko zdobywam pierwsze miasto Magów, i... po dwóch-trzech turach pojawiają się: Mag z wypasioną armią Akademii, który odbija miasto, i elf, który oblega Newpost. Ma ze sobą taką armię, że nijak nie daję sobie rady. Czy może mi ktoś pomóc? Rozważałem przechodzenie na kodach, ale póki co staram się być jeszcze honorowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie osoby, które odwiedzają Celestial Heavens tak jak ja zwróciły (bądź zwrócą) uwagę na komentarz Eternora do newsa o Tribes of the East:

"(...) to the Russian game developers conference, which happened from 6th till 8th of April, where they saw presentation for Tribes of the East. According to this presentation, cyclops will be a level 7 creature and will have the ability to eat and throw goblins. Female orc shamans will be able to sacrifice goblins. Also, if you are going to loose a battle, goblins can turn against you and fight at the opponents side."

(źródło - http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=1175794288)

Trzeba przyznać, że jeśli ta nieoficjalna informacja miałaby się potwierdzić mielibyśmy bardzo "interesującą" frakcję. Bo jak takową nazwać gdy jej jednostki zjadają lub rzucają innymi jej jednostkami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:03, Napek napisał:

Trzeba przyznać, że jeśli ta nieoficjalna informacja miałaby się potwierdzić mielibyśmy bardzo
"interesującą" frakcję. Bo jak takową nazwać gdy jej jednostki zjadają lub rzucają innymi jej
jednostkami :P

Naprawdę ciekawe informacje, ale skoro jednostką sódmego poziomu byłby cyklop, to gdzie w tej armii miejsce dla Pao Kai. Jego ustawienie na jedym z opublikowanych screenów, wskazuje na to, że istota ta wchodzi w skład miast, poza tym takie informacje pojawioły się w oficjalnej zapowiedzi. Póki co pozostanę sceptyczny do tych nowinek, chociaż jeśli okazałyby się pradwą, to frakcja ta "nabrałaby rumieńców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Czyli Pao-Kai będą niższego poziomu, Cyklopi powrócą na szczyt. No i te gobliny... Bardzo interesujące wieści.
Jeśli to o goblinach to prawda, to będziemy mieli pokazane w samej grze ich kruche stosunki z orkami.
I nie dość, że podczas bitwy będziemy mieć świadomość, że przegrywamy, to jeszcze gobliny będą chyba gwoździem do naszej trumny xD
Jednym słowem - ciekawy zbitek indywiduów się nam szykuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:23, Daimon_Frey napisał:

będziemy mieli pokazane w samej grze ich kruche stosunki z orkami.
I nie dość, że podczas bitwy będziemy mieć świadomość, że przegrywamy, to jeszcze gobliny będą
chyba gwoździem do naszej trumny xD


A jeszcze nie tak dawno problemem było, że jak to możliwe żeby orki i gobliny, które w DM nie przepadały za sobą, teraz nagle zaczęły współpracować :P
Cóż, pozostaje nam czekać na jakieś potwierdzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:27, Napek napisał:

A jeszcze nie tak dawno problemem było, że jak to możliwe żeby orki i gobliny, które w DM nie
przepadały za sobą, teraz nagle zaczęły współpracować :P


I ten problem mamy nadal. Na razie się potwierdza, że obie rasy za sobą nie przepadają ;)
A współpraca jak widać nie będzie układać się tak różowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:27, Napek napisał:

A jeszcze nie tak dawno problemem było, że jak to możliwe żeby orki i gobliny, które w DM nie
przepadały za sobą, teraz nagle zaczęły współpracować :P
Cóż, pozostaje nam czekać na jakieś potwierdzenie :)


Nie zapominaj, że fabuła DM następuje po tej z HV (jeśli się nie mylę to 18). Przez ten czas Gobliny i Orkowie, które za sobą nie przepadały, mogły się skłócić i dlatego w DM się zwalczaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 00:01, Nicolai napisał:

Nie zapominaj, że fabuła DM następuje po tej z HV (jeśli się nie mylę to 18). Przez ten czas
Gobliny i Orkowie, które za sobą nie przepadały, mogły się skłócić i dlatego w DM się zwalczaly.


Rzeczywiście trochę pomieszałem chronologię w moim poście ;p Może nikt nie zauważy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować