Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

witam:) zakupiłem hordy ale wcześniej grałem trochę w angielską i jestem mniej więcej w połowie dodatku. Próbował ktoś przenieść save''y z angielskiej do polskiej? Będzie to działać czy nie ma szans? Bo średnio mi sie chce grać od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos Ci odpowie gdyz na tym forum ludzie albo kupuja oryginalna angielska wersje i nie zajmuja sie polskim wydaniem albo czekaja na polska i nie maja problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć właśnie stałem sie szczęśliwym posiadaczem "Dzikich Hord". Miałem nadzieję, że na płytce będzie koło umijętności dla barbarzyńcy niestety chyba niem. Mam prośbe czy ktos sie orientuje gdzie można ściągnąć to koło umiejętności? Najlepiej w wersji polskojęzycznej. Na stronie gram poświęconej H5 niestety go nie znalazłem Z góry dziękuję i pozdrawiam.
PS Sorki jeżeli odpowiedź już jest wcześniej trochę dużo tu stron do przejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem dzikie hordy i w instrukcji o "alternatywnych ulepszeniach" nie wyjaśnili jednej rzeczy;P Czy takie ulepszenie modyfikuje statystyki czy jedynie... wygląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 16:24, Forgotten napisał:

Właśnie zakupiłem dzikie hordy i w instrukcji o "alternatywnych ulepszeniach" nie wyjaśnili
jednej rzeczy;P Czy takie ulepszenie modyfikuje statystyki czy jedynie... wygląd?


Zmienia statystyki, umiejętności też. A wyglądu za to za bardzo nie zmieniają - tak to jest z leniwymi grafikami. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze jest kolo umiejetnosci tak jak i kompendium heroes 5
znajdziesz te dwa dodatki w folderze Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\FanDocuments

@Forgotten
zapoznaj sie z kompendium heroes 5 - tam znajdziesz wyjasnienia oraz opisy wielu (praktycznie wszystkiego co bylo mozliwe do chwili wydania gry) aspektow Heroes 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff grałem już trochę i mam osobiście zastrzeżenia do:
- centaura:P jego ogon wygląda jak glizda. Powinien być koński
- główny bohater orków za szybko atakuje... a może nie mogę się przestawić? reszta herosików robi to znacznie wolniej
- praca kamery:P po krótkich scenkach w czasie gry, skacze do góry i znowu muszę ją ustawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie zabrałem się za przeglądanie tekstów Dzikich Hord, i od razu znalazłem kilka literówek (na szczęście niegroźnych), kilka nielogicznych sformułowań, np:

"Duchy znów przemawiają. Mówią, że tu, na wyspach, spoczywa przedmiot o wielkiej potędze. To kielich, który wzywa wiatr Ojca Niebo i podnosi fale."

Wyrażenie Ojca Niebo występuje w grze około 30 razy (sic!!). Chyba lepiej by było to zamienić na Ojca Niebios.

lub

Rycerze zostawią nas w spokoju. Te wyspy to wyspy orków. Tu orkowie żyją, wychowują dzieci, umierają. Teraz orkowie wybierają walki orków i orkowie wybierają wrogów orków. Orkowie wybierają przeznaczenie orków."

Tego w ogóle nie rozumie :P

i co mnie początkowo przeraziło, całe teksty w języku rosyjskim (!!!). Np.:

DialogScenes\A2Single\SM2\S1\DialogScene-War Dancer-2.txt
И заключили союз с пиратами. Мало того, что эти отступники уже вовсю хозяйничают на море - теперь они повадились разорять селения Ироллана! И пока мы здесь решаем, кто станет нашим новым королем, темные эльфы уже захватили два города!

Jednak chyba z tych plików gra nie korzysta, bo jak na razie nie widziałem na szczęście w grze ani jednego słowa po rosyjsku ;) Uffff.

Pokazane tu błędy znalazłem w czasie ~5 minut, więc można przypuszczać, że będzie ich więcej (oby nie :P)
Najbardziej zmartwiło mnie to, że ekipa CDP tradycyjnie nie włączyła polskiej wersji Dzikich Hord po wstawieniu polskiego tekstu ;( Uniknięto by na pewno niedoróbek (literówek), chociaż w głównym Menu.

No ale nic. Unofficial Patch do Dzikich Hord będzie na pewno wydany i udostępniony ;) Tak jak było wcześniej. O wszystkim będę informował w tym temacie.
Jeśli ktoś znajdzie jakiś błąd w DH z góry proszę o poinformowanie mnie o tym, np po przez napisanie o tym na forum w tym wątku ;) Ułatwi mi to pracę i pomoże się cieszyć dobrą lokalizacją gry polskim graczom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może już było, ale na początku kampanii (pierwsza scenka) wydaje mi się, że w tekście jest napisane o dwóch przepowiedniach zamiast trzech. To tak na szybko bo nie miałem czasu i byłem zmęczony. Jeżeli jest dobrze to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 18:27, DiDivor napisał:

"Duchy znów przemawiają. Mówią, że tu, na wyspach, spoczywa przedmiot o wielkiej potędze. To
kielich, który wzywa wiatr Ojca Niebo i podnosi fale."

Wyrażenie Ojca Niebo występuje w grze około 30 razy (sic!!). Chyba lepiej by było to
zamienić na Ojca Niebios.


W oryginale masz Father Sky and Mother Earth - więc w tłumaczeniu nie ma błędu.

Dnia 25.01.2008 o 18:27, DiDivor napisał:

Rycerze zostawią nas w spokoju. Te wyspy to wyspy orków. Tu orkowie żyją, wychowują dzieci,
umierają. Teraz orkowie wybierają walki orków i orkowie wybierają wrogów orków. Orkowie
wybierają przeznaczenie orków."

Tego w ogóle nie rozumie :P


Orki rządzą swoim losem - nikt im już nie każe atakować tego czy innego wroga:
"Teraz orki same wybierają walki [w których będą walczyć] orki." - taka już ich gramatyka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędu w tłumaczeniu nie ma, o tym to wiem, grałem w wersji angielskiej i znam oryginalne nazwy. Jednak tłumaczenie na Ojca Niebo IMHO nie jest zbyt fortunne. Angielski ma to do siebie, że tłumacząc niektóre rzeczy dosłownie wychodzą dziwne rzeczy ;)

A co do gramatyki orków, to faktycznie, nie zrozumiałem jej wcześniej, a już posta nie mogłem wyedytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie Dzikie hordy to dodatek samodzielny wiem a ja mam podstawke ale kuzni nie jak bm ym kupi ten nowy doatek + zainstalowal podstawke to w multi mógłbym grac wszystki frakcjami poza krasnoludami ?
a i czy kampania dzikich hord jest powiazana fabula z kuznia przeznaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:53, radekk napisał:

Mam pytanie, Dzikie hordy to dodatek samodzielny, wiem a ja mam podstawke ale kuzni nie, jak b
ym kupił ten nowy doatek + zainstalowal podstawke to w multi mógłbym grac wszystki frakcjami
poza krasnoludami ?
a i czy kampania dzikich hord jest powiazana fabula z kuznia przeznaczenia ?


NIe instalujsze TYlko Dzikie Hordy, i grasz, w Multi i Singla, http://www.heroes-fr.com/en/original_campaigns.php stąd ściągnij sobie Kampanie z POdstawki i Kuźni, a co do Mapek Singlowych i Muliti z POdstawki i KUźni to są w trakcie polonizacji, nie długo udostępnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Morthi! Znalazłem i życie znowu jest piękne :-)))

Dnia 25.01.2008 o 16:35, morthi napisał:

oczywiscie ze jest kolo umiejetnosci tak jak i kompendium heroes 5
znajdziesz te dwa dodatki w folderze Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\FanDocuments

@Forgotten
zapoznaj sie z kompendium heroes 5 - tam znajdziesz wyjasnienia oraz opisy wielu (praktycznie
wszystkiego co bylo mozliwe do chwili wydania gry) aspektow Heroes 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 21:19, DArkon1990 napisał:

> Mam pytanie, Dzikie hordy to dodatek samodzielny, wiem a ja mam podstawke ale kuzni nie,
jak b
> ym kupił ten nowy doatek + zainstalowal podstawke to w multi mógłbym grac wszystki frakcjami

> poza krasnoludami ?
> a i czy kampania dzikich hord jest powiazana fabula z kuznia przeznaczenia ?

NIe instalujsze TYlko Dzikie Hordy, i grasz, w Multi i Singla, http://www.heroes-fr.com/en/original_campaigns.php
stąd ściągnij sobie Kampanie z POdstawki i Kuźni, a co do Mapek Singlowych i Muliti z POdstawki
i KUźni to są w trakcie polonizacji, nie długo udostępnie.


Chodzi o wersje przystosowane do Działania z Dzikimi Hordami (wyciągniete z Kuźni i Podstawki z Eng wersji), Mapki są/będą w wersji PL Kinowej (Normalnie na stronce jest Eng wersja mapek), Dzięki temu nie trzeba już wogle Kupować POdstawki i KUźni Przeznaczenia, wystarczą same Dzikie Hordy, Obecnie już są przetłumaczone mapki Multi Playerowe z Podstawki, i Jedna z Filmikiem, jutro/pojutrze premiera :)

Proszę to traktować jak informację, bo jak wiecie, są kampanie z KUźni i Podstawki w PL pełnej/kinowej w Hordach, no to i mapki z obu wersji też muszą być :) POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 19:59, DiDivor napisał:

Błędu w tłumaczeniu nie ma, o tym to wiem, grałem w wersji angielskiej i znam oryginalne nazwy.
Jednak tłumaczenie na Ojca Niebo IMHO nie jest zbyt fortunne. Angielski ma to do siebie,
że tłumacząc niektóre rzeczy dosłownie wychodzą dziwne rzeczy ;)


Z tym, że niebiosa kojarzą się (przynajmniej mi) z zaświatami, a nie niebem (nieboskłonem). Jeśli już koniecznie chcesz to poprawiać, to proponuję użyć odniesień do przestworzy, a nie nieba. A najlepiej zostaw to w obecnym kształcie - w końcu te zdania wypowiadają przedstawiciele rasy, która poprawne wysławianie się (o gramatyce nie wspominając) ma w... głębokim poważaniu. "Ork nie myśleć, okr zabijać" (z pojedynczymi wyjątkami). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 23:01, Sheltem napisał:

> Błędu w tłumaczeniu nie ma, o tym to wiem, grałem w wersji angielskiej i znam oryginalne
nazwy.
> Jednak tłumaczenie na Ojca Niebo IMHO nie jest zbyt fortunne. Angielski ma to do
siebie,
> że tłumacząc niektóre rzeczy dosłownie wychodzą dziwne rzeczy ;)

Z tym, że niebiosa kojarzą się (przynajmniej mi) z zaświatami, a nie niebem (nieboskłonem).
Jeśli już koniecznie chcesz to poprawiać, to proponuję użyć odniesień do przestworzy,
a nie nieba. A najlepiej zostaw to w obecnym kształcie - w końcu te zdania wypowiadają przedstawiciele
rasy, która poprawne wysławianie się (o gramatyce nie wspominając) ma w... głębokim poważaniu.
"Ork nie myśleć, okr zabijać" (z pojedynczymi wyjątkami). ;)

zgadza sie - poprawianie (gramatyka) to do Orków nie pasuje. "Ork nie myśleć, okr zabijać" to ma swój klimat - nie róbmy z nich wykształciuchów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddaję w wasze ręce a raczej w wasze Dyski, wszystkie oficjalne mapy z gry Heroes of MIght and Magic V i Kuźnia Przeznaczenia, mapki należy wkleić do folderu \Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\Maps
Mapki są w wersji Kinowej Eng Dubbing i PL napisy, jeśli znajdziecie jakieś braki w "Tłumaczeniu" lub literówki, to proszę zgłaszać na moim gramsajcie w odpowiednim temacie :). POzdrawiam.

http://www.mediafire.com/?dwz7zdbyhbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować