Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 17:53, morthi napisał:

in game skill wheel nie wymaga tlumaczenia - wyciaga on opisy bezposrednio z plikow z gry


Aha to super, hehe sprytnie napisali tego moda, rzeczywiście jest po Polsku, mimo że ściągnąłem z Eng strony hehe. :), to spóbuję przetłumaczyć inne pomniejsze mody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prolog za nami... no i co tu dużo gadać zapowiada się rewelacyjnie. Tylko jedna uwaga... po raz kolejny lektorzy mieli chyba inne teksty, niż te, które pojawiają się w grze... Na szczęście w tym wypadku nie jest to nic wielkiego, ale mimo wszystko razi uszy. Chodzi o Quroqa... zwykle jego imię wymawiają poprawnie, ale czasem jak Quraq... nie muszę chyba mówić z czym się to kojarzy...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 18:00, Rafal G napisał:

Prolog za nami... no i co tu dużo gadać zapowiada się rewelacyjnie. Tylko jedna uwaga... po
raz kolejny lektorzy mieli chyba inne teksty, niż te, które pojawiają się w grze... Na szczęście
w tym wypadku nie jest to nic wielkiego, ale mimo wszystko razi uszy. Chodzi o Quroqa... zwykle
jego imię wymawiają poprawnie, ale czasem jak Quraq... nie muszę chyba mówić z czym
się to kojarzy...:D


Hehe zgadzam się z tobą, mi się niechciało słuchać trochę tego Dubbingowca, no i te pomyłki, naprzykład Szamanka mówi tekst, gdzie podaje liczbe 2 w tekście pisze 3, Qurog czy jakoś tak, potrafi powiedzieć co innego niż w tekście.

Aha żeby pobrać mody z tego linka http://h5mods.nm.ru/3.0/eng/ należy ściągać Internet Explorerem 7, Operą się nieda, nie wim jak Mozillą FireFoxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 18:13, Panki2000 napisał:

Mam pytanie,bo chce się kodami pobawić robie wg poradnika co w dokumentacji jest i mi nie działa
co mogę robić źle.


Sciągnij ten plik na dysk, wypakuj, folder profiles wrzuć do folderu z grą, a input_a2 wklej do foldeu:

http://rapidshare.com/files/85740039/Kody_Do_dzikich_Hord.rar

C:\Documents and Settings\DArkon\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy\Profiles\Twoja nazwa profilu.

A jeśli ci chodzi o podstawową wersję i Kuźnię przeznaczenia w wersjach 1.6 i 2.1 to ściągnij ten plik

http://rapidshare.com/files/68339321/Kody_do_Heroes_of_Might_and_Magic_V_i_Ku_ni_Przeznaczenia.rar

i postępuj tam samo, tylko że zamiast dzikich Hord wklej do folderu

C:\Documents and Settings\DArkon\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Profiles\DArkon

i

C:\Documents and Settings\DArkon\Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Hammers of Fate\Profiles\DArkon

i folder profiles do folderu z Podstawową edycją i dodatkiem tym pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 13:41, Steel Dogg napisał:

jak mój przeciwnik robi to że jego jednostki maja po 300 tych punktów życia


Nie za bardzo rozumiem pytanie, czy chodzi ci o robienie silniejszych jednostek np. lvl 7 ?
Jest 7 poziomów jednostek w każdym zamku i do każdej ulepszenie lub dwa(dzikie hordy). Około
300 HP maja chyba tylko krasnoludzkie smoki ognia(ulepszone) oraz cyklopi.

Jeżeli chodzi ci o punkty szału(dzikie hordy, zamek orków) to możesz je zwiększać za pomocą zwykłego ataku lub okrzykami bohatera, które się żuca z menu czarów(u innych bohaterów)

Dnia 22.01.2008 o 13:41, Steel Dogg napisał:

i jeszcze jedno
pytanie czy za każdym razem jak naprzykład wybija mi duża cześć wojska musze sie wracać do
zamku żeby zabrac nowych żołnierzy


Musieć to nie musisz, jeżeli stwierdzisz, że to co pozostały wystarczy na dobicie przeciwnika to nie(przymusu nie ma). Jednak regularne "dopakowywanie" jednostek jest dobre(im silniejsza armia tym większa szansa na wygraną, chociaż to zależy też od umiejętności strategicznych, jednak w przypadku ataku na zamek lepiej mieć armię o około 1,5 raza większą, ze względu na dość długie rozwalanie murów przez katapulte(chyba, że masz zdolność, która zapewnia katapulcie możliwość 2-3 wystrzałów, które dodatkowo są mocniejsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta... też się zdziwiłem, kiedy orki wykrzykiwały jakiegoś kuraka. Też właśnie przeszedłem prolog, też uważam że zapowiada się bardzo dobrze. Jedyne co mnie ciut wkurzyło to to, że pierwsza "kampania" składa się tylko z jednej misji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 20:17, nazgul47 napisał:

Ta... też się zdziwiłem, kiedy orki wykrzykiwały jakiegoś kuraka. Też właśnie przeszedłem
prolog, też uważam że zapowiada się bardzo dobrze. Jedyne co mnie ciut wkurzyło to to, że pierwsza
"kampania" składa się tylko z jednej misji :P


No bo to jest Prolog dlatego z jednej mapy. Poźniej będzie 5 mapek w 2-giej kampanii, tam się gra już Orkami do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna misja jest tylko dlatego, że jest to swego rodzaju tutorial, który został podpięty pod menu kampanii (pewnie dlatego, żeby ładniej wyglądało;)). Trzeba pamiętać, że w Hordy będą grali również gracze, dla których będzie to pierwszy kontakt z H5 więc ta jedna mapka będzie dla nich dobrym wprowadzeniem do świata gry. Tym bardziej, że trzeba by się naprawdę mocno postarać, żeby jej nie wygrać;) W podstawce taką rolę pełniły pierwsze misje Przystani, w Kuźniach nie było potrzeby robić tutoriali - z oczywistych powodów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tym bardziej, że trzeba by się naprawdę mocno

Dnia 22.01.2008 o 22:04, Rafal G napisał:

postarać, żeby jej nie wygrać;)


Nie bardzo, gdyż jak pierwszy raz przechodziłem ta mapę to chciałem ją całą przejrzeć i rozwalić wszystkie potwory na mapie, co się okazało bohater w zamku wroga uzbierał armię ze 2 razy większą od mojej do tego ulepszoną i mury zamku. Nie jest zatem powiedziane, że ta mapa jest super łatwa(owszem jak od razu pójdziesz pozbierasz oddziały do przyłączenia i rzucisz sie jak najszybciej na zamek.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mmogli chociaż dać jeszcze jedną miję, gdzie rozwijałoby się miasto :P

Bosper: Ja tam przeszedłem ją też za drugim razem, bo za pierwszym byłem "ciut" niewyspany i nieprzytomny. Najlepszą strategią jest poprostu najpierw uwolnić wszystkie jednostki orków, by później rozwalić wszystkie jednostki na mapie. Wystarczy grać na jak największe oszczędzanie jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 07:51, nazgul47 napisał:

Tak, ale mmogli chociaż dać jeszcze jedną miję, gdzie rozwijałoby się miasto :P

Bosper: Ja tam przeszedłem ją też za drugim razem, bo za pierwszym byłem "ciut" niewyspany
i nieprzytomny. Najlepszą strategią jest poprostu najpierw uwolnić wszystkie jednostki orków,
by później rozwalić wszystkie jednostki na mapie. Wystarczy grać na jak największe oszczędzanie
jednostek.

Tak, ale zanim oczyścisz całą mapę minie tyle czasu, że komp w zamku będzie miał bardzo silną armię, a przyrost twojich jednostek jest marny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie jest ich wcale tak dużo. Przy oblężeniu pamiętaj, by okrzykiem zwiększyć Blood Rage u Centaurów, a potem u Cyklopów, a następnie u Siepaczy/Wojowników. W sumie nie straciłem dużo jednostek w te bitwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używa ktoś z was tego moda do kampanii, co powoduje mozliwosc grania w kampanie z podstawki i kuzni ?
czy jest mozliwosc aby odblokowac te kampanie z podstawki i kuzni, czy trzeba je przechodzic po kolei ? bo nie usmiecha mi sie to na razie, a chcialbym jednak miec je pod reka nawet z poziomu hord :D

z gory dzieki za pomoc i rady, jesli takowe otrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że część z was ma już Hordy, ale wczoraj złożyłem zamówienie, i przesyłka ma status pre-order. Może ktoś mi wyjaśnić, o co kaman? DH powinny być już teoretycznie dostępne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy już ktoś widział gdzies w sklepie (empik, mediamarkrt, saturn i podobne) DH do kupienia?
Dostępne będą na pewno od 24.01, ale czasami w w/w sklepach można dostać dzien wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 12:27, nazgul47 napisał:

E tam, nie jest ich wcale tak dużo. Przy oblężeniu pamiętaj, by okrzykiem zwiększyć Blood Rage
u Centaurów, a potem u Cyklopów, a następnie u Siepaczy/Wojowników. W sumie nie straciłem dużo
jednostek w te bitwie.

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie było 250 kuszników 16 aniołów, 300 krzyżowców 60-70 kapłanów i do tego katapulta nie mogła przebic muru przez 6 tur. Ja centaurów miałem 150 i złożyły się bardzo szybko, a cyklopów przyłączyłem najpóźniej i było ich 28 tylko co z tego jak nawet do zamku nie weszli(dużo się traci walcząc z potworami, a poczekałem jeszcze parę tygodni aby trochę zregenerowac armię i wyszło co wyszło tylko cyklopów miałem odpowiednią ilość 70 siepaczy złożyło się od 2-3 strzałów kuszników).

Radzę od razu iść po jednostki orków i na zamek bez oczyszczania mapy wtedy jest naprawde łatwo wygrać tą mapę.

@Lfdracon Nie do końca premiera będzie dopiero 25.01.2008r. Wszyscy tutaj mamy grę bo dawno zamówiliśmy a pre-ordery są wyjątkowo wcześnie teraz. Dlatego jak na razie też masz pre order gdyż możliwe, że grę dostaniesz jutro czyli przed premierą jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co? Jak wam podoba się spolszczenie Hord? Nie ma wtop, a dubbing? Mógłby ktoś napisać jak nazywają się alternatywy i jednostki z Twierdzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbieraj bledy zbieraj ;) bo jaak ich nie zbierzemy to wtedy nie zostana one poprawione w patchu - ale cieszy mnie ze nie widac jak na razie innych bledow niz drobne literowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować