Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Czy 19maja to juz oficjalna data premiery?? Mam nadzieje ze do tego czsu zdaza wszystko poprawic w grze, w koncu mieli wystarczajaco duzo czasu. Myslalem ze pod koniec marca podaca oficjalna date premiery ale nigdzie jej nie znalazelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedziec o ile ktoś wie, kiedy dokładnie będzie premiera Herosów. Z góry dzięki!!!!!!!!!!

P.S. Jeżeli chodzi o nazwy podane przez UT to niektóre były głupie ale większoś przypadła mi do góstu zwłaszcza zgnilec no ta nazwa była trafiona w 10. dosłownie padłem ze śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 11:09, Łowca Gier napisał:

Haha! Ja pierwszy się domyśliłem, że to prima aprilis! Włącz stronę 234! Co za ulga!


Nie ja pierwszy. Zdrojo przede mną to zauważył. Ups. Sorry za przeoczenie, ale nie czytałem tego posta. Te nazwy wytrąciły mnie z równowagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 00:01, Ururam Tururam napisał:

Wszystkich, którzy uwierzyli w przedstawione przeze mnie "propozycje nazw jednostek w Heroes V"

Ty dziadu ;DDD
Jedyny który mnie nabrał (ale to przez ten zegar) :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema...jestem tu nowa chociaż od miesięcy śledzę losy Heroes Of Might and Magic V....trochę czasu straciłam żeby (pobieżnie) przeczytać to forum....mam pytanie do lepiej poinformowanych fanów....czy data 19 maja jest oficjalną datą premiery????????? czy to jest pewne????


PS.: Super nazwy Zdrojo wymyślił :D:D:D śmiałam się dobre pół godziny :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 00:52, Adrianna15 napisał:

Siema...jestem tu nowa chociaż od miesięcy śledzę losy Heroes Of Might and Magic V....trochę
czasu straciłam żeby (pobieżnie) przeczytać to forum....mam pytanie do lepiej poinformowanych
fanów....czy data 19 maja jest oficjalną datą premiery????????? czy to jest pewne????


PS.: Super nazwy Zdrojo wymyślił :D:D:D śmiałam się dobre pół godziny :D pozdrawiam

najprawdopodobniej tak. no chyba ze znowu przesuna premiere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 00:52, Adrianna15 napisał:

czy data 19 maja jest oficjalną datą premiery????????? czy to jest pewne????

Ale to nie dotyczy polskiej wersji. Ta data jest jeszcze okryta mgłą tajemnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 01:47, A-cis napisał:

> czy data 19 maja jest oficjalną datą premiery????????? czy to jest pewne????
Ale to nie dotyczy polskiej wersji. Ta data jest jeszcze okryta mgłą tajemnicy :)

Polska premiera nastąpi tego samego dnia co światowa, ale na razie nie ma ustalonej daty.


Ponawiam moje pytanie do CDP:
Czy polonizatorzy są zobligowani do konsultowania pewnych części polonizacji z twórcami gry?
(W niektórych produkcjach jest to stosowane.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, żeby cokolwiek z kimkolwiek konsultowali. Niemniej przyjemnie by było powiedzieć do kumpla, z którym się gra w Heroesa "patrz, patrz, ja to wymyśliłem":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 00:52, Adrianna15 napisał:

mam pytanie do lepiej poinformowanych
fanów....czy data 19 maja jest oficjalną datą premiery????????? czy to jest pewne????


19 V jest prawdopodobną datą premiery, ale nie pewną.


Co zaś do dziwnych nazw, to muszę ostrzec tych, którzy obawiając się marnego polskiego tłumaczenia nastawiają się na kupno wersji angielskiej: bardzo wiele nazw ulegnie tam zmianie w porównaniu z poprzednimi częściami. W otwartej becie obowiązywały jeszcze nazwy "stare" przypominające to, co widzieliśmy w Herosach I-IV. W gotowej piatce będzie już inaczej, to w końcu zupełnie nowe uniwersum, i to, że w poprzednim świecie na przykład czar przywołujący łódź zwał się po angielsku "summon boat", a najcenniejszy artefakt to był "grail", wcale nie znaczy, że w nowym będzie tak samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 00:01, Ururam Tururam napisał:

Właśnie wybiła północ 2. IV...

Wszystkich, którzy uwierzyli w przedstawione przeze mnie "propozycje nazw jednostek w Heroes
V" niniejszym primaaprilisowo przepraszam.

To był żart. W prawdziwej grze nie grożą nam takie potwory jak "Sprośna Wywłoka", "Piekielny
Wałach" czy nawet "Rokita". Nie ukrywam jednak, że chętnie widziałbym tam "Rzygacza" (dużo
bardziej wyrazistego od "Gargulca", a znaczącego to samo) czy "Gnilca". Nie ode mnie jednak
zależy dobór polskich nazw.

Poza tym pragnę dodać, że "Subrahmanijan Czandrasekhar" to polska transkrypcja imienia i nazwiska
znanego hinduskiego fizyka teoretyka. Wybrałem te wyrazy, gdyż skojarzyły mi się z pochodzącymi
z wierzeń hinduskich rakszasami (nie "rakszami", jak bywa to często podawane, po angielsku
tez mamy "rakshasa").

Jeszcze wyjaśnienie: posta zamieściłem PO północy, ale zegar na forum źle chodzi...

I ogromne brawa dla Zdrojo!

Pozdrawiam!


Wiesz co? Większość z twoich nazw jest całkiem w porządku. Są takie... hmmm... klimatyczne i dużo bliższe mi, z racji tego, że polskie (np. rzygacz, czy gnilec). Trochę ich szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 17:44, Zdrojo napisał:

Uwaga a nawet Achtung!
CD Prodżekt oglosił nowe tlumaczenia, po tym jak forumowicze stwierdzili, że tamte są idiotyczne,
zawarł najważniejsze rządania i sugestie występujące tutaj. Oto nowe tłumaczenia, aczkolwiek
bazujące na starych:
Miłej lektury :P

Zamek ludzki:

Milicjant / ZOMOwiec (żeby już było w pełni klimatycznie)
Opluwacz / Ob... no niewazne
Miecznik / Karp
Syfon / Gryfon
Prałat (Jankowski) / Ojciec (Dyrektor)
Rycerz / Kombatant
Rydz / Rydzyk

Zamek piekielny:

Chochlik / Diablik
Rogaty Nadzorca / Cieć z rogami
Kwaczycerber / Buchaj
Wywłoka / Sprośna Wywłoka (to pozostalo J )
Nocny Wałach / Nocna Klacz
Rokita / Tusk
Diabeł / Belzebub


Zamek podziemny:

Zamachowiec / Odmachwiec
Zołza / Łajza
Minotaur / Taurominos
Srogi Jeździec / Krzywo łypiący jeździec
Hydra / Denna Hydra
Hetera / Sekutnica (tu tłumacze nie wiedzieli co to znaczy, więc zostawili jak jest)
Brudny Smok/ Smok Afroamerykanin

Zamek magów:

Gremliński Puszkarz / Gremlin Konserwiarz
Rzygacz / Makaron
Aluminiowy Golem / Zelazobetonowy Golem
Mak / Narkoman
Dżin / Koniak
Subrahmanijaninianeczka / Czandrasekharowożytniowojołoziom
Kolos / Atlas (klej okej!)


Zamek leśny:

Rusałka / Rosjanka
Zabijaka / Mordobijca
Elf / Elf na obcasach
Hierofant / Hipolit
Jednorożec / Czwororożec
Czmur / Głwiżdżak
Zielony Smok / Fijołkowy smok

Zamek śmierci:

Szkielet / Anorektyk
Polewka / Gnilec
Ciemmo / Widmo
Tatr / Alp
Arcylisz / Samselisz
Upiór / Kostucha
Kościsty Smok / Wychudły Cienia


Co wy na takie? :P



Właśnie to przeczytałem. Zajedwabiste! Ja chcę takie nazwy w mojej wresji gry!
Najlepszy jest Brudny Smok/ Smok Afroamerykanin :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 02:02, windows00 napisał:

> > czy data 19 maja jest oficjalną datą premiery????????? czy to jest pewne????
> Ale to nie dotyczy polskiej wersji. Ta data jest jeszcze okryta mgłą tajemnicy :)
Polska premiera nastąpi tego samego dnia co światowa, ale na razie nie ma ustalonej daty.


Ponawiam moje pytanie do CDP:
Czy polonizatorzy są zobligowani do konsultowania pewnych części polonizacji z twórcami gry?
(W niektórych produkcjach jest to stosowane.)


Oczywiście że konsultujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 12:59, koniczyn napisał:

Oczywiście że konsultujemy :)

A czy potencjalni nabywcy/fani serii mogliby mieć jakiś wpływ na przebieg polonizacji gry?
Chodzi mi o to, by poprzez współpracę poloniaztorów z fanami, uczynić polonizację lepiej dopasowaną do ich oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 13:35, windows00 napisał:

Chodzi mi o to, by poprzez współpracę poloniaztorów z fanami, uczynić polonizację lepiej dopasowaną
do ich oczekiwań.


Na to zawsze należy uważać. ;-) Czasami ludzie oczekują rzeczy niepoprawnych z takiego czy innego punktu widzenia (językowego, logicznego)... Ważniejsza jest formalna poprawność od dostosowania, bo człek nie krowa i do wszystkiego przywyknie, w tym do nowych nazw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 14:13, Ururam Tururam napisał:

Na to zawsze należy uważać. ;-) Czasami ludzie oczekują rzeczy niepoprawnych z takiego czy
innego punktu widzenia (językowego, logicznego)... Ważniejsza jest formalna poprawność od dostosowania,
bo człek nie krowa i do wszystkiego przywyknie, w tym do nowych nazw.

Tak, ale pomysły osób nie związanych z polonizacją mogą nadać jej charakter (np. Twój rzygacz ;] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zby na bieżaco z tym topic''iem, ale powiem jedno nie ważne jaka ta gra bedzie w sciżce dżwiękowej się zakochałem :) (no jak narazie tylko w próbkach tej ściezki). Jest znakomita przynajmniej w tym aspekcie saga nie zmieni się zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lumaczenie moglobybyc podwojne tzn zeby mozna bylo sobie wybrac czy chcemy nazwy nowe czy takie jakie byly w poprzednich czesciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować