Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Nie...błagam nie...błagam Cię UrTur powiedz, że to ŻART!!! Prima aprilisowy JOKE!!!!!Ale Ty tego posta zamieściłeś 31 marca...o zgrozo...jeśli na serio będzie takie tłumaczenie to ja się chyba przerzucę na english version...o ludzie O.o...Sprośna Wywłoka, Rzygacz, Gremliński Puszkarz, Denna Hydra...ludzie...nie Ur...nie trzymaj nas w niepewności i powiedz czy to żart czy prawdziwa propozycja...bo jeśli o mnie chodzi to ja za takie tłumaczenie dziękuje i rzeczywiście o wiele lepsze jest te na homm5.gram.pl...60% tego tłumaczenia nazw jednostek jest dla mnie poprostu tragiczna i mi wygląda na Prima Aprilisowy żart...oby...a co do sound tracka to Academy i Sylvan są świetne ;]...Haven i Main Theme niezbyt mi podchodzą...no cóż...czekam na Necro, Dungeon i Inferno =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!
Jestem zupelnie nowy i mam troche glupie pytanie... czy wie ktos jak uruchomic beta herosow - chodzi o ten klucz aktywacyjny... nigdzie nie moge go dorwac;( Czy to juz naprawde musztarda po obiedzie?? Powiedzcie ze nie:) Pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 20:33, Patren napisał:

Nie...błagam nie...błagam Cię UrTur powiedz, że to ŻART!!! Prima aprilisowy JOKE!!!!!Ale Ty
tego posta zamieściłeś 31 marca...o zgrozo...jeśli na serio będzie takie tłumaczenie to ja
się chyba przerzucę na english version...

Jeśli Post UT to nie żart to powinieneś się cieszyć. Jeśli to nie jest żart to nazwy te mogą ulec zmianie pod naciskiem graczy, czyli również pod Twoim naciskiem.
Jednak milczenie UT każe mi sądzić, że to jednak jest żart (nie powiem, udany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak powiedziałeś to już ,,musztarda po obiedzie". Jesli nie wierzysz przejżyj ostatnie dwie lub jedną stronę a znajdziesz potwierdzenie moich słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 20:23, gmichal napisał:

kiedy bedzie premiera heroes5?? albo to juz jest dostepne w sklepie??
jestem malo poinformowany:D


Na 100% nie wiadomo, ale najbardziej prawdopodobna data to 19 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 21:07, patrol007 napisał:

Jeżeli to jest żart UT to nietrafiony czasowo bo został dodany 31.03.2006, 23:53, czyli przed
Prima Aprilis ;-)


włąsnie doskonale trafiony! Gdy był np 00:04 to byśmy mowili: haaa UT poczekał specjalnie na prima aprilis, to zart!! A tak to nie wiadomo i się zastanawiasz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 23:53, Ururam Tururam napisał:

Zamek ludzki:

Chłop / Milicjant
Łucznik / Kusznik
Tarcznik / Miecznik
Gryf / Gryfon
Kapłan / Prałat
Rycerz / Paladyn
Anioł / Archanioł


Jak to prima aprilis to trafiony, jak nie to Miecznik od razu odpada - Swordsmen tłumaczy się inaczej, miecznik to byłtytuł, a nie jednostka wojskowa. I po co robić jakiegoś prałata? Inkwizytor będzie lepsze i zgodne z oryginałem.

Dnia 31.03.2006 o 23:53, Ururam Tururam napisał:

Zamek podziemny:

Zwiadowca / Zamachowiec
Zołza / Jędza
Minotaur / Taurominos
Mroczny Jeździec / Srogi Jeździec
Hydra / Denna Hydra
Hetera / Sekutnica
Mroczny Smok / Czarny Smok


Zamachowiec? Zabójca lepszy. Denan hydra ble. Podobnie jak Taurominos, Minotaur krlewski jest dobre. A co to Hetera? :D

Dnia 31.03.2006 o 23:53, Ururam Tururam napisał:

Zamek magów:

Dnia 31.03.2006 o 23:53, Ururam Tururam napisał:

Zamek leśny:

Rusałka / Nimfa
Zabijaka / Siepacz
Elf / Wielki Elf
Druid / Hierofant
Jednorożec / Srebrny Jednorożec
Czmur / Pradawny Czmur
Zielony Smok / Szmaragdowy smok


Siepacz raczej do elfów nie pasuje ;) Podobnie jak Czmur - co to własciwie jest? Toż Polacy cos takiego jak Drzewiec znają ;)

Dnia 31.03.2006 o 23:53, Ururam Tururam napisał:


Zamek śmierci:

Szkielet / Kościej
Zombie / Gnilec
Duch / Widmo
Wampir / Alp
Lisz / Arcylisz
Upiór / Kostucha
Kościsty Smok / Smok Cienia


A tu wszystko ok:) Nazwę kościej zawsze lubiłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt przy zdrowych zmysłach, pomijam robienie tego dla żartu, nie da nazwy jednostki Sprośna Wywłoka czy Rzygacz. Nie mogę się przestać śmiać z tych nazw, hehe. Choć Denna Hydra całkiem mi się podoba ;)

A z innej beczki: od wczoraj czekam na maila aktywującego http://forum.homm5.xt.pl/. Niby napisane jest, że w najgorszym czasie czeka się kilka godzin, ale mam wątpliwości. Podczas logowania przysłałem sobie ponownie klucz aktywacyjny, ale też nie doszedł. Może mi ktoś to wytłumaczyć? Please :) Zwaliłbym winę na Wirtualną Polskę, bo czasem takie chece odstawia, ale spam dostaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybiła północ 2. IV...

Wszystkich, którzy uwierzyli w przedstawione przeze mnie "propozycje nazw jednostek w Heroes V" niniejszym primaaprilisowo przepraszam.

To był żart. W prawdziwej grze nie grożą nam takie potwory jak "Sprośna Wywłoka", "Piekielny Wałach" czy nawet "Rokita". Nie ukrywam jednak, że chętnie widziałbym tam "Rzygacza" (dużo bardziej wyrazistego od "Gargulca", a znaczącego to samo) czy "Gnilca". Nie ode mnie jednak zależy dobór polskich nazw.

Poza tym pragnę dodać, że "Subrahmanijan Czandrasekhar" to polska transkrypcja imienia i nazwiska znanego hinduskiego fizyka teoretyka. Wybrałem te wyrazy, gdyż skojarzyły mi się z pochodzącymi z wierzeń hinduskich rakszasami (nie "rakszami", jak bywa to często podawane, po angielsku tez mamy "rakshasa").

Jeszcze wyjaśnienie: posta zamieściłem PO północy, ale zegar na forum źle chodzi...

I ogromne brawa dla Zdrojo!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem opcję neutralną ;) Czyli - jesli żart (a jak widac to był żart) to fajny, a jakby to nei był żart to podałem własne wersje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 00:29, Bambusek napisał:

Ja zastosowałem opcję neutralną ;) Czyli - jesli żart (a jak widac to był żart) to fajny, a
jakby to nei był żart to podałem własne wersje:P

Ja dopiero koło 21 pomyślałem, że to może być żart. Musze się jakoś oderwać od tej części, choć ona jeszcze nie wyszła XP
Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie szkoda.. mi te nazwy przypadly...

wlasnie m.in. rzygacz - dla mnie także nie jest to żadna smieszna nazwa.. pierwszy raz sie z nia spotkalem wieki temu grajac w Magie i Miecz...
no i Sprośna Wywłoka! po prostu idealna nazwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do CDP:
Czy polonizatorzy są zobligowani do konsultowania pewnych części polonizacji z twórcami gry?
(W niektórych produkcjach jest to stosowane.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować