Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2006 o 22:44, 4YoU napisał:

Pamiętacie jak mówiono a małym polu walki. No to patrzcie jak było w alfie. To na górze to
pewnie... pasek inicjatywy???


tylko ze w alfie pole bylo male jak armie byly male a jak byly duze to bylo jak nie przymierzjac pola PGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 22:42, morthi napisał:

co sadzicie o Ghost mode ?

jak dla mnie bomba :) zupelnie nowe podejscie do trybu multi :) koniec z wiecznym czekaniem
na ruch przeciwnika :) teraz mozna sie zabawic jego kosztem :) po prostu bajka :)


Dla mnie kolejny sposób zniszczenia Herosów jako gry rozbudowanie taktycznej a przeniesienie jej do gry "akcji i reakcji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 22:56, Galadin napisał:

> co sadzicie o Ghost mode ?
>
> jak dla mnie bomba :) zupelnie nowe podejscie do trybu multi :) koniec z wiecznym czekaniem

> na ruch przeciwnika :) teraz mozna sie zabawic jego kosztem :) po prostu bajka :)

Dla mnie kolejny sposób zniszczenia Herosów jako gry rozbudowanie taktycznej a przeniesienie
jej do gry "akcji i reakcji".

Cieszę się że powiedziałeś to wyrażenie "Dla mnie", bo mam dosyć wysłuchiwania kutłni że HoMM5 jest do bani lub jest lepsze od Heroes III. Bo każdy ma swoje zdanie. I proszę żeby każdy mówił "dla mnie", "moim zdaniem" a nie mowił "Heroes od IV w górę jest do bani i koniec". Bo każdy ma swoje własne zdanie które każdy powinien szanować a nie podważać. A co do GHOST MODE jestem za. I to bardzo. Koniec z czekaniem aż przeciwnik naciśnie klepsydre. ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę... błagam o pomoc... W wymaganiach na sklepie gram.pl jest napisane "procesor 1.5ghz z SSE" I teraz skoro ja nie mam SSE bo mam wysłużonego Athlona 1Ghz, a bardzo ładnie chodzi mi demko i chodziła beta to czy pełna też będzie? Czy jest możliwość że nie...? Pomocy proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 23:03, 4YoU napisał:

Cieszę się że powiedziałeś to wyrażenie "Dla mnie", bo mam dosyć wysłuchiwania kutłni że HoMM5
jest do bani lub jest lepsze od Heroes III. Bo każdy ma swoje zdanie. I proszę żeby każdy mówił
"dla mnie", "moim zdaniem" a nie mowił "Heroes od IV w górę jest do bani i koniec". Bo każdy
ma swoje własne zdanie które każdy powinien szanować a nie podważać.
A co do GHOST MODE
jestem za. I to bardzo. Koniec z czekaniem aż przeciwnik naciśnie klepsydre. ;-]


Dzieki. :) Ale jak zobacze grę w całości to zupełnie inaczej napewno ocenię, ten tryb również.

Dnia 17.05.2006 o 23:03, 4YoU napisał:

Proszę... błagam o pomoc... W wymaganiach na sklepie gram.pl jest napisane "procesor 1.5ghz z SSE" I teraz skoro ja nie mam SSE bo mam wysłużonego Athlona 1Ghz, a bardzo ładnie chodzi mi demko i chodziła beta to czy pełna też będzie? Czy jest możliwość że nie...? Pomocy proszę...


Raczej będzie działać tak jak demo, nie martw się o procek, martw się o kartę graficzną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten Ghost Mode to cos wspanialego.Wreszcie nie bede siedzial i patrzyl sie w ekran jak ciele na malowane wrota.
Duzym plusem jest mozliwosc rozwijania tego ducha ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...co wy na to, żeby stworzyć polską ligę Sagi Heroes? Tak jak są ligi StarCrafta, tak samo można stworzyć do Heroesów. Jak się uda i będzie się opłacało coś takiego, może serwis GRAM też przyłączy się do dzieła. Pozatym jak za granicą zobaczą że niektórzy poważnie zajmują się Heroesami to inaczej Polskę ocenią. :) Wiem że to tylko takie marzenia o ligach i turniejach, ale czemu nie spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 23:26, Galadin napisał:

Hmm...co wy na to, żeby stworzyć polską ligę Sagi Heroes? Tak jak są ligi StarCrafta, tak samo
można stworzyć do Heroesów. Jak się uda i będzie się opłacało coś takiego, może serwis GRAM
też przyłączy się do dzieła. Pozatym jak za granicą zobaczą że niektórzy poważnie zajmują się
Heroesami to inaczej Polskę ocenią. :) Wiem że to tylko takie marzenia o ligach i turniejach,
ale czemu nie spróbować?



dla mnie bomba XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 20:52, gmx napisał:

Hmm, gralem w demo i pierwsza rzecz jaka mi sie narzucila - gra jest robiona na silniku graficznym...
silent storma :D niestety, jest to tez dosc denerwujace - nienawidze lekkich lagów po wcisnieciu
przycisku myszy i braku precyzji kursora myszy :(


Przestaw kursory w tryb hardware''owy, różnica będzie ogromna (na korzyść).

W ogóle, żeby sobie usprawnić grę, warto mieć w konfigu (user.cfg) wpisane linijki:

setvar adventure_max_scroll_speed = 4
setvar adventure_scroll_speed = 1.5
setvar adventure_speed_ai = 1.5
setvar adventure_speed_human = 1.5
setvar camera_cinematic = 0
setvar combat_casuality_sign_duration = 1200
setvar combat_event_sign_duration = 2500
setvar combat_dynamic_mode = 0
setvar combat_fast_move = 0
setvar combat_realtime = 0
setvar combat_starting_delay_time = 0
setvar combat_stir_animation_period = 0
setvar combat_tutorial_enter_delay = 0
setvar cool_path = 1
setvar gfx_freeze_shadows = 1
setvar gfx_noshadows = 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 23:22, Galadin napisał:

> Cieszę się że powiedziałeś to wyrażenie "Dla mnie", bo mam dosyć wysłuchiwania kutłni
że HoMM5
> jest do bani lub jest lepsze od Heroes III. Bo każdy ma swoje zdanie. I proszę żeby każdy
mówił
> "dla mnie", "moim zdaniem" a nie mowił "Heroes od IV w górę jest do bani i koniec". Bo
każdy
> ma swoje własne zdanie które każdy powinien szanować a nie podważać.
A co do GHOST
MODE
> jestem za. I to bardzo. Koniec z czekaniem aż przeciwnik naciśnie klepsydre. ;-]

Dzieki. :) Ale jak zobacze grę w całości to zupełnie inaczej napewno ocenię, ten tryb również.

> Proszę... błagam o pomoc... W wymaganiach na sklepie gram.pl jest napisane "procesor 1.5ghz
z SSE" I teraz skoro ja nie mam SSE bo mam wysłużonego Athlona 1Ghz, a bardzo ładnie chodzi
mi demko i chodziła beta to czy pełna też będzie? Czy jest możliwość że nie...? Pomocy proszę...

Raczej będzie działać tak jak demo, nie martw się o procek, martw się o kartę graficzną. :)


Dzięki... uspokoiłeś mnie bo zaczynałem się martwić a poza ty to i tak narazie bo kompa zmienię przed bożym narodzeniem ale jakbym przez głupiego procka musiał czekać pół roku to chyba bym się pociął -.- a co do ligi heroes V to ja wstępuję w ciemno... grałem we wszystkie części i wszystkie będę miał po otrzymaniu mojego egzemplarza wersji kolekcjonerskiej piątki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 23:26, Galadin napisał:

Hmm...co wy na to, żeby stworzyć polską ligę Sagi Heroes? Tak jak są ligi StarCrafta, tak samo
można stworzyć do Heroesów. Jak się uda i będzie się opłacało coś takiego, może serwis GRAM
też przyłączy się do dzieła. Pozatym jak za granicą zobaczą że niektórzy poważnie zajmują się
Heroesami to inaczej Polskę ocenią. :) Wiem że to tylko takie marzenia o ligach i turniejach,
ale czemu nie spróbować?

Już teraz dużo osób zajmuje się w polsce sagą Heroes - w Jaskini Behemota. Myślę, że pomyśł ligi tam przedstawiony, miałby większą szansę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) nie no, zielony nie jestem, pozatym, wszystko zalezy od mozliwosci grafiki - na moim 6600gt smiga ladnie :) no i jak juz zacznie sie grac to jedyne co denerwuje to ten kursor konia - ja wiem ze mozna wlaczyc hd, ale dalej brakuje 2 rzeczy
1 - jakiejs kropki/stralki na kursorze zeby bylo wiadomo czym sie klika
2 - podswietlenia na glebie zeby bylo wiadomo gdzie sie klika

windows00 - jak ostatnio bylem w jaskini to wygladala na opuszczona... cdp wszystko wydaje to zajal by sie wsparciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto oglądał filmik Fabrycego o multiplayerze to byc może zauważył w jednej z bitew enta... i to był ten stary dobry ent. Czyli w ostatecznej wersji gry możemy się go spodziewac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 07:51, Sweelinck napisał:

Kto oglądał filmik Fabrycego o multiplayerze to byc może zauważył w jednej z bitew enta...
i to był ten stary dobry ent. Czyli w ostatecznej wersji gry możemy się go spodziewac:)


tez sie nad tym zastanawiam - szczegolnie ze wersja jest 1.1 (albo cos) czyli nie jest to ani demo ani beta. Tyle ze kolejny filmik pokazuje juz nowe enty - wiec nie wiem co mam o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:45, Monastor napisał:

> > Dziś nastąpił definitywny koniec serii HoMM... Nie dość, że umarła ona już dawno,
to teraz
>
> > pozbawieni jesteśmy jakichkolwiek nadziei na godną kontynuację :( :( :(
> > > > To przykre
>
> 1. Jeśli masz jakieś tajne informacje to podziel się z nami.
> 2. Wielu osobom nie podoba się pomysł z H5... poczekajmy do pełnej wersji.
Wyszła angielska... pełnej na pewno nie zobaczę, bo szkoda pieniędzy... najwyżej kupię EK i
ją demonstracyjnie spalę... Starczy mi beta i demo.
Nic się do pełnej wersji nie zmieni.

Na szczęście moda na HoMM5 minie szybciutko... bo w końcu ile się można podniecać pierwszym
lepszym "Hiciorem"

Szkoda tylko dzieci, które nie trafiły w grubo ponad 10 lat popularności HoMM1-3, za to natknęły
się na HoMM5... i tak będą pamiętać serię

HEHE , zaczyna ktoś mówić prawdę bez ogródek na tym forum. Brawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:08, lampak napisał:

Wybacz, ale odnoszę wrażenie, że należysz do ludzi, którzy narzekaliby na wszystko, co tylko
powstanie, jeżeli choć trochę będzie się róźniło od trójki. Ale jeżeli byłby to kolejny dodatek,
twierdziłbyś, że to zarabianie pieniędzy przy minimalnym wkładzie własnym, do tego na pewno
nie pasoowałby do klimatu.

Po czym to wnioskuję? Bo nie podałeś żadnych argumentów przeciwko HOMM5.

Ty czytać nie umiesz , jak nie podał argumentów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 20:13, Monastor napisał:

W tym rzecz... jest mroczny (za dużo czaszek i płomieni gdzieniegdzie), a zarazem bajkowy...
i niemiłosiernie kiczowaty :P

Bardzo trafne porównania do Warcrafta 3. Czy każdy niedowidzi obracających się podświetleń (jakby kursorów) pod postacią? Dla mnie grafika z h5 od razu przypomniała W3 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:00, Konrad1990 napisał:

> >nie mozna porownywac III do V...naleza do
> > innych epok, sa jak dziadek i wnuczek, dziadka wszyscy znaja i kochaja a wnuczek
dopiero
> co
> > sie narodzil i trzeba go poznac..a na pewno mimo podobienstw nie beda tacy sami

> >
> > bez urazy, kazdy ma swoje "IMO" =]
>
> Pozdrawiam Konrad1990, jezeli 90 to twoja data urodzin to gratuluje dojzalosci pogladow,
w
> pelni podpisuje sie pod cytowanym zdaniem.
>

owszem 1990 to data wydania mojej skromnej osoby na swiat ;-p dojrzalosc pogladow to indywidualna
sprawa tak jak inteligencja i na szczescie nie zalezy od wieku ; p i tak wszycy glupi umieramy

a ja po prostu nie lubie opinii bez solidnej i uzasadnionej argumentacji i typu "to nie fajne
jest bo ja tak mowie wiec wy tez tak powinniscie myslec a jak nie toscie glupi"

A ja sądzę (przepraszam z góry) że nie lubisz złych opinii o Homm5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 23:20, darsz napisał:

> ... Oni mimo wszystko w pewien sposób kontynuowali historię... powinieneś znać historię
ostrza armagedonu i ostrza mrozu...
Czy gdyby napisali, że niektóre portale przenoszące ocalałych z zagłady, trochę "źle funkcjonowały"
i część z nich (w tym np: Crag Hack) wylądowała w innym świecie, uznałbyś to za kontunuację
historii?
Wiem, że sentyment pozostanie, ale daj im szansę, może ta nowa historia będzie wciągająca (jak
bagno:)) i ciekawsza (herezja?)

Nie rozumiesz chyba o co chodzi tak naprawdę Monastorowi. Jemu (trochę sentymentalnie) chodzi o to o co chodzi fanom Star wars jak mówią o starej i nowej trylogii.
A ja wrzucę tyle do tematu. Że przebolałbym historię jakby zrobili duże postępy w rozgrywce taktycznej. Pisałem że znowu jest to gra jednej bitwy. Jedna bitwa na multi z człowiekiem znowu przesądzi o wygranej (wiadomo najpierw eksploracja). Powinny być jakieś zmiany w dostawie surowców, jednostek, może w bitwach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować