Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2006 o 13:45, Ururam Tururam napisał:

Edycja menu - tego raczej nie będzie... W sumie wodotrysk.

"wodotrysk"-nie zajarzyłem

Dnia 18.05.2006 o 13:45, Ururam Tururam napisał:

Propozycje do dodatków - tajni agenci Ubisoftu cały czas zbierają opinie graczy. ;-)

Czyżbyś i ty był pośród nich?! ;-)

Dnia 18.05.2006 o 13:45, Ururam Tururam napisał:

Duel w hot seat - być może bedzie w paczu/dodatku.

Ze szcześcia zrobie jak nasz premier: "Jest, jest, jest!!!". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 13:52, 4YoU napisał:

> Edycja menu - tego raczej nie będzie... W sumie wodotrysk.
"wodotrysk"-nie zajarzyłem


To od określenia "zegarek z wodotryskiem" - efektowny, acz nikomu niepotzrebny gadżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie. Czy żeby SZYBCIEJ działa gra na full detalach w rozdzielczości 1024*768 z dużym filtrowaniem na takim kompie:
Intel Pentium 4 3Ghz
768 RAM
GeForce FX5500
120GB
to muszę dokupić więcej ramu czy lepszą kartę graficzną?! Co jest ważniejsze?! RAM czy KARTA GRAFICZNA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twojej karty graficznej, jednak sądzę, że gra i tak nie potrzebuje więcej RAMu, więc raczej należałoby kupić nową kartę graficzną.

Osobiście jednak odradzam modernizację - na razie masz bardzo dobry komputer, lepiej poczekać aż się zestarzeje, a nowsze części stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 13:57, 4YoU napisał:

A mam takie pytanie. Czy żeby SZYBCIEJ działa gra na full detalach w rozdzielczości 1024*768
z dużym filtrowaniem na takim kompie:
Intel Pentium 4 3Ghz
768 RAM
GeForce FX5500
120GB
to muszę dokupić więcej ramu czy lepszą kartę graficzną?! Co jest ważniejsze?! RAM czy KARTA
GRAFICZNA???


Moim zdaniem (:p) ważniejsza jest karta, ramu masz wystarczająco. Chyba że masz włączone jakieś procesy które ci go zżerają. Ja przed zainstalowaniem Hirka zrobie formata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta liga HoMM5 to tak rzucona myśl ,czy myslicie coś z tym kombinować? Bo to w sumie fajna opcja by była, troche gracze z Polski HoMM5 jakoś by byli zrzeszeni, moze by sie wykrystalizowała rep. polski :)) . Ja tam ogólnie jestem za ,może być dobr azajawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Może powtórzę już czyjąś wypowiedź za co sorry, ale przeglądam posty dość pobieżnie.

Czy ktoś kompetentny może w końcu powiedzieć, co się będzie mieściło w Edycji Kolekcjonerskiej?

Poza tym może jakoś real foto?
Bo to co można zobaczyć w sklepie wygląda mi na coś dziwnego, pomijam już fakt, że od początku to zdjęcie pozostaje bez zmian, a opisy się zmieniają jak w kalejdoskopie - a niby ścieżki dźwiękowej ma nie być, chyba czegoś tam jeszcze. Nie ukrywam, że ta sytuacja zaczyna mnie wkurzać, bo coraz mniejszą liczbą rzeczy EK będzie się różniła od zwykłego wydania. Największą rozbieżnością między EK a zwykłą pozostała już chyba tylko CENA - 60 zł. Zamówienie złożyłem, ale niech ktoś mi powie, co będzie w tej edycji kolekcjonerskiej już tak na bank i czemu warto mi nie anulować zamówienia EK? (oczywiście coś innego, niż to, że jestem wielkim fanem serii).
Już nie wspomnę, że irytującą sprawą jest data wydania - ciągle przesuwana. Wiem, że to nie wina CDProjektu, ale fakt pozostanie faktem...
Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych i z lekka zirytowanych fanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAM WAŻNE PYTANIE DO CD-P]
Na jakim etapie już jesteście z poprawianiem/polonizowaniem Heroes of Might and Magic V ? Może niektórzy z "zawaawansowanych" forumowiczów (UT, ...) pomoże wam w kwestiach tłumazenie, podpowie coś itp. , ale chcielibyśmy zapewne wszyscy wiedziec NA JAKIM ETAPIE POPRAWANIANIA/POLONIZOWANIA GRY JESTEŚCIE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 08:44, macgwadky napisał:

Nie rozumiesz chyba o co chodzi tak naprawdę Monastorowi.


No popatrz, a mnie się wydawało, że rozumieliśmy sie z Monastorem doskonale ;p

Dnia 18.05.2006 o 08:44, macgwadky napisał:

... Że przebolałbym historię jakby zrobili duże postępy w rozgrywce
taktycznej. Pisałem że znowu jest to gra jednej bitwy. Jedna bitwa na multi z człowiekiem znowu
przesądzi o wygranej (wiadomo najpierw eksploracja). Powinny być jakieś zmiany w dostawie surowców,
jednostek, może w bitwach...


Wiesz kiedyś na forum starej (bez obrazy UT) Jaskini były tematy dotyczące propozycji rozwiązań i jednostek w (wtedy jeszcze nowej) H5. Akurat trafiłem z dwiema jednostkami (tylko dlatego że lubię Młotka FB) i inicjatywą. Niestety to jak to wygląda w piątce jest zupełnie inne od tego jak to sobie wyobrażałem (wnioski sam wyciągnij). Jednak po demie i wiedzy o grze, mam wrażenie, że będę się jednak dobrze bawił, a kto wie może jakiś patch i dodatki, sprawią, że uznam piątke za jedną z lepszych części. Czekam do pierwszego wtorku czerwca. Dobrej zabawy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 15:14, Elbryan napisał:

Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych i z lekka zirytowanych fanów...

No moze z " lekko" "troche" przesadziłeś ;) .Ale tak na poważnie, skład jest już potwierdzony, Drewniana skrzynka, mapa Ashan, Dodatkowy z CD z "Jak robiono Polską Wersje", karta pomocy podręcznej, 3 dod. mapy w scenariuszacj jednoosobowych, Spejalne rzeczy w grze " Specjal Hero Aura" i "Specjalny ślad bohatera", niestety ścieżki dźwiękowej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamówiłem wersje kolkcjonerska ale to troche dzikie ze za 6 dych tak mało dodaja. Skrzynke dziadek moz emi wystrugać :) ,Mapa dzień po premierze bedzie w necie do wydrukowania ( wczęściah) 3 dodatkowe do scenariusza mapki tez będą zaraz w necue , te specjalne rzeczy u bohaterów pewnie nic nie beda dawac, w sumie to lipnie... Ale co tam mamuśke namówie zeby na dzien dziecka zapłaciła :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 08:40, macgwadky napisał:

> > >nie mozna porownywac III do V...naleza do
> > > innych epok, sa jak dziadek i wnuczek, dziadka wszyscy znaja i kochaja a wnuczek

> dopiero
> > co
> > > sie narodzil i trzeba go poznac..a na pewno mimo podobienstw nie beda tacy sami

>
> > >
> > > bez urazy, kazdy ma swoje "IMO" =]
> >
> > Pozdrawiam Konrad1990, jezeli 90 to twoja data urodzin to gratuluje dojzalosci pogladow,

> w
> > pelni podpisuje sie pod cytowanym zdaniem.
> >
>
> owszem 1990 to data wydania mojej skromnej osoby na swiat ;-p dojrzalosc pogladow to indywidualna

> sprawa tak jak inteligencja i na szczescie nie zalezy od wieku ; p i tak wszycy glupi
umieramy
>
> a ja po prostu nie lubie opinii bez solidnej i uzasadnionej argumentacji i typu "to nie
fajne
> jest bo ja tak mowie wiec wy tez tak powinniscie myslec a jak nie toscie glupi"
>
A ja sądzę (przepraszam z góry) że nie lubisz złych opinii o Homm5 :D


nie szkodzi, ale owszem, nie lubie, nie lubie tez specjalnych zachwytow, nie lubie skrajnosci i narzucania swojej opinii innym

a jaka ta gra na prawde jest nie da sie ocenic po screnach, info czy nawet demie...to czy H5 naprawde bedzie heroesem dowiemy sie za kilka lat...bo duchem i atutem tej serii jest dlugowiecznosc a nie chwilowa popularnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 14:50, Galadin napisał:

Ja przed zainstalowaniem Hirka zrobie formata. :)

Ja tak samo. Nawet przed zainstalowaniem dema zrobiłem formata ale i tak już komp jest strasznie zaśmiecony, więc znowu przed polską premierą muszę go sformatować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 15:52, Konrad1990 napisał:

a jaka ta gra na prawde jest nie da sie ocenic po screnach, info czy nawet demie...to czy H5
naprawde bedzie heroesem dowiemy sie za kilka lat...bo duchem i atutem tej serii jest dlugowiecznosc
a nie chwilowa popularnosc

To jakiś mocno bluźnierczy pogląd, że ocenę na temat wszystkiego może dopiero po latach wydać historia. Jeśli mi się nie podoba dziś to, co widzę na zdjęciach, czytam w informacjach i zobaczyłem na własne oczy w demie, to po latach mam być zachwycony z tego powodu, iż ktoś w to jeszcze gra? A może dlatego, że następne odsłony będą jeszcze "lepsze"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 16:23, ktosik napisał:

> a jaka ta gra na prawde jest nie da sie ocenic po screnach, info czy nawet demie...to
czy H5
> naprawde bedzie heroesem dowiemy sie za kilka lat...bo duchem i atutem tej serii jest
dlugowiecznosc
> a nie chwilowa popularnosc
>
To jakiś mocno bluźnierczy pogląd, że ocenę na temat wszystkiego może dopiero po latach wydać
historia. Jeśli mi się nie podoba dziś to, co widzę na zdjęciach, czytam w informacjach i zobaczyłem
na własne oczy w demie, to po latach mam być zachwycony z tego powodu, iż ktoś w to jeszcze
gra? A może dlatego, że następne odsłony będą jeszcze "lepsze"?


moze zle to sforumowalem. chodzilo mi o to ze to ze podobaja nam sie bajery, gra jest ogolnie spoko, to nie znaczy ze bedzie grywalna za kilka lat...moim skromnym zdaniem to grywalnosc jest najwieksza zaletą heroesów, a po przejsciu dema nie moge tego stwierdzic...jezeli powiedzmy za rok nadal bede zachwycony tym ze wygralem z kolega w hotseat o 3 w nocy po 10h rozwalki to bedzie znaczylo ze gra jest herosowo-grywalna

wlasnie dlugowiecznosc odroznia gre hit, gre fajna i popularna, od gry kultowej jak np HIII (i nie jestem tu ortodoksem ktory nie uznaje H IV )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 15:22, Tokagero napisał:

> Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych i z lekka zirytowanych fanów...
No moze z " lekko" "troche" przesadziłeś ;) .Ale tak na poważnie, skład jest już potwierdzony,
Drewniana skrzynka, mapa Ashan, Dodatkowy z CD z "Jak robiono Polską Wersje", karta pomocy
podręcznej, 3 dod. mapy w scenariuszacj jednoosobowych, Spejalne rzeczy w grze " Specjal Hero
Aura" i "Specjalny ślad bohatera", niestety ścieżki dźwiękowej nie będzie.


Dzięki za odpowiedź. No to nie jest tak źle... Ale jakoś tej ścieżki dźwiękowej będzie mi brakować, bo w demku muzyczka mi się podobała. A może SAM Gram.pl przygotuje coś specjalnego na polską premierę Edycji Kolekcjonerskiej dla swoich klientów...???;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 17:44, Elbryan napisał:

> > Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych i z lekka zirytowanych fanów...

> No moze z " lekko" "troche" przesadziłeś ;) .Ale tak na poważnie, skład jest już potwierdzony,

> Drewniana skrzynka, mapa Ashan, Dodatkowy z CD z "Jak robiono Polską Wersje", karta pomocy

> podręcznej, 3 dod. mapy w scenariuszacj jednoosobowych, Spejalne rzeczy w grze " Specjal
Hero
> Aura" i "Specjalny ślad bohatera", niestety ścieżki dźwiękowej nie będzie.

Dzięki za odpowiedź. No to nie jest tak źle... Ale jakoś tej ścieżki dźwiękowej będzie mi brakować,
bo w demku muzyczka mi się podobała. A może SAM Gram.pl przygotuje coś specjalnego na polską
premierę Edycji Kolekcjonerskiej dla swoich klientów...???;-)


ZApomniałem, dostajesz w prezencie Heroes of Might and Magic III ( nie wiem czy z dodatkami), a ścieżka dzwiękowa będzie oddzielnie sprzedawana Heroes "Spirits", czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 18:19, Tokagero napisał:

> > > Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych i z lekka zirytowanych fanów...

>
> > No moze z " lekko" "troche" przesadziłeś ;) .Ale tak na poważnie, skład jest już
potwierdzony,
>
> > Drewniana skrzynka, mapa Ashan, Dodatkowy z CD z "Jak robiono Polską Wersje", karta
pomocy
>
> > podręcznej, 3 dod. mapy w scenariuszacj jednoosobowych, Spejalne rzeczy w grze "
Specjal
> Hero
> > Aura" i "Specjalny ślad bohatera", niestety ścieżki dźwiękowej nie będzie.
>
> Dzięki za odpowiedź. No to nie jest tak źle... Ale jakoś tej ścieżki dźwiękowej będzie
mi brakować,
> bo w demku muzyczka mi się podobała. A może SAM Gram.pl przygotuje coś specjalnego na
polską
> premierę Edycji Kolekcjonerskiej dla swoich klientów...???;-)

ZApomniałem, dostajesz w prezencie Heroes of Might and Magic III ( nie wiem czy z dodatkami),
a ścieżka dzwiękowa będzie oddzielnie sprzedawana Heroes "Spirits", czy coś takiego.


ten osobny album to nie bedzie sciezka dzwiekowa tylko utwory inspirowane hirołsami, bylo wyraznie napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować