Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Witam wszystkich. Heroes V Unofficial Patch v1.2b wydany. Zawira oczywiście poprawki wszystkich błędów znalezionych w grze związanych z tłumaczeniem i nie tylko. Zapraszam do ściągania i testowania :)

Tym razem nie podam do niego docelowych linków - te znajdziecie na stronce poświęconej temu patchowi:

http://members.lycos.co.uk/homam/

Patch znajduje się w dziale Download. Strona jest w fazie przygotowania. Stronę zrobiłem po to, by ułatwić ściągani patcha, by nie szukać linka po 1000 stronach tego tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zainstalowałem Twojego patcha 1.2a. Mam tylko jedną prośbe następnym razem umieszczaj wszystkie pliki z takstami razem z tymi co podminiłeś bo tak jak ktoś skopiuje folder cały to mu tylko np 2 błędne w[pisy podmieni a reszte zangielszczy;]. Ja poprawiłem sobie troche nazewnictwo np. zamiast rozmiar mapy mały ,duży itp, nazwałem rozmiary mapy tak jak one były nazwane w heroesie 3 czyli S,M,L,XL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 00:13, Tokagero napisał:

Krejt, ty te poprawki robisz ? Jak ? Ja umiem tylko texty zmieniac,ale błędy gry juz nie.

Trzeba sobie obejrzeć strukturę katalogów i plików w pliku *.pak, a potem już tylko kombinować (myśleć jak twórca gry ;) ) czemu coś nie działa i w odpowiednim miejscu dodać brakujący katalog lub plik.
Wszystko oczywiście metodą prób i błędów.
Dodam tylko (chwaląc się nieco), że zarówno Skowyt Banshee, jak i Pośpiech wyczaiłem za pierwszym razem. :P

Teraz wyzwanie: mój cel to naprawić brakujące informacje o obrażeniach w księdze czarów. Nie ma bata, to musi tkwić gdzieś w tekstach, tzn. czegoś po prostu brakuje i mam zamiar dowiedzieć się czego i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krejt, jak prosiłeś, dodałem twoje łatki do mojego Unofficial Patch''a. Jesteś także wymieniony w osobach współtworzących Patch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 18:12, DiDivor napisał:

> A co to jest w lewym dolnym rogu??

Dodałem ta linijkę, by wiedzieć, jaką ma się zainstalowaną wersję patch''a.Wersji Unofficial
Patch''a do 1.11 było bardzo dużo i panowało zamieszanie. Dzięki temu wiesz, jaką wersję Unofficial
Patch''a masz zainstalowaną :) Taki mały dodatek :)


Zastanawia mnie tylko dlaczego nieoficjalna latka polonizujaca sama posiada nazwe w jezyku angielskim. Czy nie jest troche dziwne gdy cala gra jest po polsku, a sama latka nazywa sie Unofficial Patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie bylo napisane ze jakiekolwiek mapki beda rozsylane 21 lipca :)

byla za to informacja ze dwie mapy beda rozeslane do konca miesiaca ale tylko dla tych uzytkownikow ktorzy sie zarejestruja do 21 lipca i zaznacza chec otrzymywania roznych informacji od ubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie sa napisane rozne dzienw rzeczy i moim zdaniem nie powinienes sie do nich odnosic jako do wiarygodnego zrodla :)

jest na tej stronie mnostwo bledow ale trwaja prace nad ich usunieciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze błąd z brakiem informacji na pasku o tym, co robi namiot medyka. Ale prawdziwy problem będzie z księgą czarów (jeśli to w ogóle da się naprawić). Gdzieś o 13-14 poważnie się za to zabiorę. :)

Swoją drogą Ubisoft dał graczom ogromne możliwości. Przecież dzięki temu można zmienić WSZYSTKIE teksty w grze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 10:45, morthi napisał:

na tej stronie sa napisane rozne dzienw rzeczy i moim zdaniem nie powinienes sie do nich odnosic
jako do wiarygodnego zrodla :)

jest na tej stronie mnostwo bledow ale trwaja prace nad ich usunieciem


No ale skoro ktoś umieszcza jakiegos newsa to wydaje mi się że powinna to być wiarygodna rzecz, a nie pisanie byle czego i zaśmiecanie strony!
Popieram pawel__1 bo na stronie http://homm5.gram.pl/ jest napisane cyt: "Aby otrzymywać materiały w ramach subskrypcji Ubisoftu, należy zarejestrować się w odpowiednim miejscu. Następnie trzeba wyrazić we właściwym formularzu zgodę na przyjmowanie e-maili z nowościami. (...) Mapy zostaną rozesłane 21 lipca."
co oczywiście zrobiłem i nic nie dostałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek chyba znalazłem kolejny błąd. :) W p1-texts.pak/text/interface/hirebalista/buyingbalista.txt jest napisane "kup balisty". Czy nie powinno być "kup balistę"? No bo jeśli dobrze się orientuję, to można kupić tylko jedną balistę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ale w stanach jest teraz godzina w zaleznosci od czasu 3, 4 lub 5 rano i nie wydaje mi sie zeby tak wczesnie rozsylali mapy, zwlaszcza, ze patche pojawialy sie o godzinie 18 naszego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem patch 1.2 i zauważyłem, że podczas walki nie widzę w księdze czarów obrażeń jakie zadają zaklęcia. To kolejny bug? Wiecie może już coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować