Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2007 o 22:25, Nufiko napisał:

> czy laptop z 1GB RAM, prockiem Klasa procesora AMD Turion 64 X2 1,6 GHz oraz karta graficzna
> ATI Radeon Xpress 1100 pociagnie Heroes5 w miare sensownie?

Wydaje mi się że jeśli karta graficzna obsługuje shadery w wersji 2.0 to hirołsi powinni śmigać.
Ja gram na Athlon XP 2000+@1,67GHz 768 ramu i Radeon 9550 i gra chodzi całkiem płynnie na detalach
średnich i rozdziałce 1024x768 przy antialiasingu 2x



dzieki za re.

zapomnialem jeszcze zapytac czy nie bedzie klopotow z rozdziałką 1280x800 pikseli (monitor 15,4 cali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tu nie było :D. Widzę, że wyszedł patch v1.5 i Widzę, że morthi dopilnował, by wszystko było na swoim miejscu. Na razie wykryłem tylko dwie niedoróbki w interfejsie nowego patcha.

Z drugiej strony patch v1,5 trochę mnie rozczarował, bo liczyłem na wprowadzenie znanego z H3 okna "podgląd królestwa". Zobaczymy, co nam przyniesie v2.2 :D

A co do Unofficiala, to na pewno będzie, ale po premierze v2,2, jak się nazbiera jeszcze parę bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

staralem sie jak moglem by wszystko zostalo dolaczone :) i chyba sie udalo
po 5 patchach mamy heroes 5 takich jakich prawie chcielibysmy miec - teraz jeszcze musimy namowic CDP by stworzylo oficjalny polski edytor o gry i herosi 5 beda calkowicie spolszczeni :)

nie zebym sie chwalil ale polska wersja heroes 5 jest najbardziej rozbudowana ze wszystkich innych wersji na swiecie a to wszystko dzieli zespolowi tworzacemu nieoficjalny patch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 08:36, morthi napisał:

teraz jeszcze musimy namowic CDP by stworzylo oficjalny polski edytor o gry i herosi 5
beda calkowicie spolszczeni :)


Mogli by, jeżeli nie wykorzystując wersji zrobionej przez nas, to chociaż opierającej się na niej lub całkowicie samodzielnej ale byleby dołaczyli ją do patcha 2.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morthi, wspominałeś coś, że patch 1.5 będzie ujednolicał HV z dodatkiem KP. No ale właśnie jakoś nie widzę. Przecież to co dodał patch 1.5 nie ma gdy odpalimy dodatek. Więc na czym polegało to ujednolicenie?? Chodziło oto, że teraz nekromancja "działa" tak samo jak i w HV, jak i w KP???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:49, 4YoU napisał:

Morthi, wspominałeś coś, że patch 1.5 będzie ujednolicał HV z dodatkiem KP. No ale właśnie
jakoś nie widzę. Przecież to co dodał patch 1.5 nie ma gdy odpalimy dodatek. Więc na czym polegało
to ujednolicenie?? Chodziło oto, że teraz nekromancja "działa" tak samo jak i w HV, jak i w
KP???


Myślę, że tak to będzie działało, albo ze w podstawce będzie można grać Krasnoludami (?)
Poczekajmy na patcha 2.2 dla KP i zobaczymy jak to rozwiążą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyrazilem sie nie do konca jasno - chodzilo mi o ujednolicenie umiejetnosci czyli zaimplementowanie umiejetnosci trening i nekromancji w podstawce by byly zgodne z dodatkiem

krasnoludow nie zobaczymy w podstawce - sa one tylko w kuzni przeznaczenia a pojawia sie w drugim dodatku
patch 2.2 dla kuzni przeznaczenia bedzie podobny do 1.5 i naprawial bledy ktore zostaly wykryte

caly czas nie otrzymalismy narzedzia do zarzadzania miniturniejami :) moze pojawi sie wlasnie w patchu 2.2? a moze dopiero w drugim dodatku :( tego wciaz nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 12:20, morthi napisał:

caly czas nie otrzymalismy narzedzia do zarzadzania miniturniejami :) moze pojawi sie wlasnie
w patchu 2.2? a moze dopiero w drugim dodatku :( tego wciaz nie wiadomo


Stawiałbym raczej na drugi dodatek, albo kolejny patch. W innym przypadku znów podstawka różniła by się znacznie od Kuźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może trochę nietypowe.
Jeśli nie jestem zbyt dużym fanem krasnoludów, bo grał będę i tak innymi zamkami to czy bardziej opłaca mi się kupić edycję normalną bez dodatku, czy też bardziej tą srebrną z dodatkiem?

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:01, Vaxinar napisał:

Pytanie może trochę nietypowe.
Jeśli nie jestem zbyt dużym fanem krasnoludów, bo grał będę i tak innymi zamkami to czy bardziej
opłaca mi się kupić edycję normalną bez dodatku, czy też bardziej tą srebrną z dodatkiem?

Z góry dzięki za rady.

jako ze wciaz nie wiadomo z jakim opoznieniem beda sie pojawiac kolejne patche do edycji empikowej heroes 5 :( (niestety :( () sugerowalbym zakup edycji podstawowej oraz dodatku jako osobne dwie gry

podstawowa wersj gry ma patcha 1.5 a empikowa wciaz 1.41 - teoretycznie patch powinien sie pojawic w tym tygodniu jednakze nic nie jest pewne - jesli sie on nie pojawi to sugerowalbym zakup wersji podstawowej i dodatku osobno a nie w pakiecie.

w dodatku oprocz krasnoludow sa karawany (ktore zostaly bardzo sprawnie zaimplementowanie) ktore ulatwiaja i uprzyjemniaja gre (do tego stopnia ze mnie brakuje ich w podstawce )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, mimo wszystko lepiej kupić z Kuźnią.
Nawet jeśli nie lubisz krasnoludów to może je polubisz (tak było w moim przypadku ;))
Poza tym to zawsze 3 dodatkowe kampanie (tylko w jednej sterujemy krasnoludami), dodatkowe 5 scenariuszy i 10 map multiplayer, nowe artefakty i karawany. Do tego wbudowany generator map losowych (chociaż niektórzy uważają, że nie jest zbyt dobry).
No i dostęp do fanowskich map tworzonych dla Kuźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

morthi ja mam taką prośbę, czy mógłbyś napisać do mnie na GG? gdzieś mi wcięło Twój numer a nie chcę niepotrzebnie zaśmiecać tego wątku.

numer: 8209121

----------------------
Dawno mnie tu nie było... w ogóle muszę się przyznać, że zarzuciłem troszkę HoMM''a... tylko nie bijcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:13, Daimon_Frey napisał:

No i dostęp do fanowskich map tworzonych dla Kuźni.


ale te mapy przeciez dzialaja takze z podstawowa wersja gry :0 tyle ze bez krasnali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... więc kupię sobie razem z kuźnią, ale raczej ten "zestaw" dwa w jednym, bo co tu dużo mówić trochę szkoda mi pieniędzy na osobny zakup dwóch gier kiedy mam taką okazję.
A z patchem, może poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:34, morthi napisał:

ale te mapy przeciez dzialaja takze z podstawowa wersja gry :0 tyle ze bez krasnali


Na pewno? Jeśli zrobię mapę, na której postawie zamek krasnali lub jednostki neutralne z Kuźni lub jakieś budynki z Kuźni, to włączy się na samej podstawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 15:13, morthi napisał:

odpalalem mapki robione specialnie do hofa na podstawce i dzialaly :)

A co się działo z obiektami znaymi z HoF''a?? Np śnieżnym podłożem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 15:33, morthi napisał:

znikam i byl zastepowany obiektemdomyslnym :) czyli w moim przyadku trawa :)


No to muszę pochwalić Nival za ten spryt.
Chociaż ciekawe jak ze scenariuszami, gdy do jakiegoś obiektu z Kuźni został przypisany skrypt. Lub został stworzony skrypt tworzący jakaś kuźniową istotę. Pewnie się wtedy nie uruchamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 17:48, Daimon_Frey napisał:

No to muszę pochwalić Nival za ten spryt.
Chociaż ciekawe jak ze scenariuszami, gdy do jakiegoś obiektu z Kuźni został przypisany skrypt.
Lub został stworzony skrypt tworzący jakaś kuźniową istotę. Pewnie się wtedy nie uruchamia.


Ciekawe pomysły mają;D Ciekawe jeszcze czy ToE wyjdzie im tak inteligentne;D I znów będzie zabawa;D
Morthi jak z tym turniejem będzie?? Patch 1.5 wyszedł czy pozwlekasz na patcha 2.2 i zrobisz na dwóch szczeblach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować