Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2006 o 18:45, Lex napisał:

Tyle że zapomniałeś że ten Dungeon z HoMM5 to jest całkiem nowy zamek a nie "odświeżona" wersja
tego z HoMM3


Jak moze to być to nowy zamek, skoro ciągnie się on w tej serii od poczatku... tylko niekiedy były zamieniane jednostk z amku do zamku. Nigdy nie było, że aż tyle jednostek zmieniono (zostawiono tylko minotaury i smoki, no i hydry z 4). Mi chodziło o to, że troszeczkę zadaleko poszli z tymi elfami. Nie wiem dlaczego tak moze zwiazane jest tu coś z fabułą (mroczne elfy vs elfy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 00:06, Many88 napisał:

Jak moze to być to nowy zamek, skoro ciągnie się on w tej serii od poczatku... tylko niekiedy
były zamieniane jednostk z amku do zamku. Nigdy nie było, że aż tyle jednostek zmieniono (zostawiono
tylko minotaury i smoki, no i hydry z 4). Mi chodziło o to, że troszeczkę zadaleko poszli z
tymi elfami. Nie wiem dlaczego tak moze zwiazane jest tu coś z fabułą (mroczne elfy vs elfy)


jeżeli tak to inna sprawa :D Ale poczytaj zapowiedź na gry-online albo w playu 2/2006. TAm pisze że ten zamek będzie nowy. W końcu Dungeona tworzyli od podstaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobne odczucia nt. Dungeon - a takze Academy...
po prostu sie zalamalem... dopoki nie zagralem - miasta maja swoj klimat i urok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 13:11, Chester001 napisał:

prośba do tych co zakupia heroes V


nieudostepniajcie jej innym !!

bo moi "koledzy" tylko czekają na wydanie pirackie.... :(


Też jestem za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2006 o 18:26, Many88 napisał:

Zamek Dungeon- to jest dla mnie porażka na całej lini. Zamiast harpi wstawili.... jakieś Siostry Krwi?? >Matriarchy- osobiście wolałbym meduzy zamiast nich. Mroczny jeździec jest to całkiem coś nowego, nie mam >nic przeciwko niemu, bo powiedzmy ze konkuruje z Palladynem w umiejętności szarża. Największą porażką dla >mnie jest czarny smok- wygląda jak jakaś przerośnięta jaszczurka. Troche przesadzili z tymi mrocznymi elfami, >za dużo ich troche, a ta cała gra za bardzo mi to przypomina Disciplesa... Ale nic są gusta i guściki a o tym się >nie dyskutuje.


A ja trochę podyskutuję :)
Dungeon mi się pdoba, bo ma w sobie coś z Warhammera i coś z Podmroku FR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą jednostką (jeśli chodzi o wykonanie) jest Archanioł. Podoba mi się też Wraith. Jeszcze raz gratulacja dla Ledroita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 14:19, Therror napisał:

Najlepszą jednostką (jeśli chodzi o wykonanie) jest Archanioł. Podoba mi się też Wraith. Jeszcze
raz gratulacja dla Ledroita.


To się w pełni zgodzę!! Art tej jednostki był pierwszym artem jakiego widzałem i już wtedy mnie powalił. Nadanie cech kobiecych wyszło tej jednostce zdecydowanie na dobre.

Pewnie zauważyliscie, ze anioły i demony walczą bardzo podobna bronią, anioły tylko trzymaja ze ten "krzyż" a diabły nim uderzają... ciekawe czy ma to znaczenie dla fabuły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 15:31, Vincenth napisał:

> Najlepszą jednostką (jeśli chodzi o wykonanie) jest Archanioł. Podoba mi się też Wraith.
Jeszcze
> raz gratulacja dla Ledroita.

To się w pełni zgodzę!! Art tej jednostki był pierwszym artem jakiego widzałem i już wtedy
mnie powalił. Nadanie cech kobiecych wyszło tej jednostce zdecydowanie na dobre.

Pewnie zauważyliscie, ze anioły i demony walczą bardzo podobna bronią, anioły tylko trzymaja
ze ten "krzyż" a diabły nim uderzają... ciekawe czy ma to znaczenie dla fabuły..



ja rówineż się zgodze te anioły są śwetnie wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 13:50, Adham napisał:

A ja trochę podyskutuję :)
Dungeon mi się pdoba, bo ma w sobie coś z Warhammera i coś z Podmroku FR...


Nie lubię Warhammera...źle że się z HV kojarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 08:34, moonman napisał:

ja mialem podobne odczucia nt. Dungeon - a takze Academy...
po prostu sie zalamalem... dopoki nie zagralem - miasta maja swoj klimat i urok


no tak ale czy nie lepiej było stworzyć całkiem nowy zamek, niżeli mieszać te wszystkie jednostki w jednym. Wiele jednostek przez to ucierpiało (moze wrócą w dodatku ale nic nie sugeruje). Mi w tym zamku i Sylwan nie podoba się to "przejście" na elfy. Jest to zbytnie ujednolicenie stworów. We wcześniejszych wersjach nie było tak, że w jednym zamku przebywały dwie jednostki z tej samej rasy (ludzie), a tutaj elfy tj: łucznik, miecznik i mag (własne nazwy) mozemy spotkac w obu zamkach Dungeon i Sylwan. Nie wiem moze to jest ta rywalizacja dobro vs zło. Żeby nie było nie boje się zmian, bo ciągną one zawsze coś nowego, stwarzają nowe mozliwosci oraz dają nam mozliwoś do porównania z wersjami poprzednimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 13:50, Adham napisał:

A ja trochę podyskutuję :)
Dungeon mi się pdoba, bo ma w sobie coś z Warhammera i coś z Podmroku FR...


Ja niestety nie polubiłem zbytnio Warhammera, miał coś w sobie co mnie od niego odpychało, natomiast Heroes to jest coś. Jedyna taka w swoim rodzaju gra przy której, aby nie skłamać, każdy kto zagrał spędził wile godzin gry. Porównując sukces gry heroes a warhammer to mozna śmiało powiedziec ze HOMM bije go na głowe.
A ta druga gra- nie wiem ne słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 18:16, Many88 napisał:

no tak ale czy nie lepiej było stworzyć całkiem nowy zamek, niżeli mieszać te wszystkie jednostki
w jednym. Wiele jednostek przez to ucierpiało (moze wrócą w dodatku ale nic nie sugeruje).
Mi w tym zamku i Sylwan nie podoba się to "przejście" na elfy. Jest to zbytnie ujednolicenie
stworów. We wcześniejszych wersjach nie było tak, że w jednym zamku przebywały dwie jednostki
z tej samej rasy (ludzie), a tutaj elfy tj: łucznik, miecznik i mag (własne nazwy) mozemy
spotkac w obu zamkach Dungeon i Sylwan. Nie wiem moze to jest ta rywalizacja dobro vs zło.
Żeby nie było nie boje się zmian, bo ciągną one zawsze coś nowego, stwarzają nowe mozliwosci
oraz dają nam mozliwoś do porównania z wersjami poprzednimi.


Nie powtarzają się. Są na różnych poziomach, a elfy to nie to samo co mroczne elfy. A zabójcy (assasina) nie można porównywać z Wysokim Elfem, tak samo w przypadku Matrony i Druida...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2006 o 18:21, Many88 napisał:

A ta druga gra- nie wiem ne słyszałem


To nie gra tylko system RPG. Jedną z gier odbywających się w tamtym świecie jest Baldur''s Gate, który przy okazji szczerze polecam, szczególnie drugą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 07:07, Lex napisał:

jeżeli tak to inna sprawa :D Ale poczytaj zapowiedź na gry-online albo w playu 2/2006. TAm
pisze że ten zamek będzie nowy. W końcu Dungeona tworzyli od podstaw :D


zamek będzie ten sam Dungeon, ale jednostki które będą w nim zawarte to już całkiem nowatorstwo. Powtórze to jeszcze raz zamek Dungeon to Dungeon, a nie siedziba mrocznych elfów. Moim zdaniem powinno być zróżnicowanie rasowe, gdyż to chroni nas przed "Disciplesem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 18:23, Adham napisał:

Nie powtarzają się. Są na różnych poziomach, a elfy to nie to samo co mroczne elfy. A zabójcy
(assasina) nie można porównywać z Wysokim Elfem, tak samo w przypadku Matrony i Druida...


Nie zrozumiałeś... :(, prównaj zamek Dun i Sylwan- masz tu i tu łucznika elfa? masz, miecznika elfa? masz, magika e? masz! A co do assasyna to spójrz na jego uszy to się przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2006 o 18:25, Adham napisał:

To nie gra tylko system RPG. Jedną z gier odbywających się w tamtym świecie jest Baldur''s
Gate, który przy okazji szczerze polecam, szczególnie drugą część.

A tak konkretniej FR = Forgotten Realms, Zapomniane Krainy
jest to jesli chodzi o geografie swiat Fearunu (a tak wogole to FR nalezy do systemu D&D 3.0 ed)
Jak sie myle to mozecie mnie poprawic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2006 o 18:30, Many88 napisał:

Nie zrozumiałeś... :(, prównaj zamek Dun i Sylwan- masz tu i tu łucznika elfa? masz, miecznika
elfa? masz, magika e? masz! A co do assasyna to spójrz na jego uszy to się przekonasz


Zauważyłem, że ma elfickie uszy. Podobieństwa są, fakt, ale jak elfy i mroczne elfy nie mają być do siebie podobne? Pewnie w kampanii będą walczyć przeciwko sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 18:33, Adham napisał:

Zauważyłem, że ma elfickie uszy. Podobieństwa są, fakt, ale jak elfy i mroczne elfy nie mają
być do siebie podobne? Pewnie w kampanii będą walczyć przeciwko sobie...


własnie o to mi chodzi... przeczytaj kilka wcześniejszych moich postów dokładnie a się tego doczytasz. Defakto nie wiem o co ci chodzi...?? Ja wyraziłem swoją opinie na temat że nie podoba mi się to łączenie ras jedngo gatunku w jednen zamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować