Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2006 o 18:59, Rider of Rohan napisał:

> > Ktos ma moze najnowsze stery omegi do ATI? Ktos tam strone wczesniej radzil, by ich
uzyc
> dla
> > zwiekszenia wydajnosci, ale troche sie boje o swoja karte (zeby jej nie spalic, czy
cos
> ;))
>
> Witam ;) To byla moja rada :P
>
> 1. Najpierw sciagnij i zainstaluj najnowsze stery ATI do twojej karty z http://www.ati.com/

> 2. Nastepnie sciagnij i zainstaluj stery omegi do ATI ze strony http://www.internetstandard.pl/ftp/10391/ATI%20Omega%20Drivers%203.8.231.html

> 3. Skonfiguruj dobrze winde
> 4. Graj w hommV ;]
>
> Pzdr

Co rozumiesz pod pojeciem: skonfiguruj dobrze Wina?
Najnowsze stery ATI to 6.4 tak? i na nie mam nakladac sterowniki Omegi?
PS. Mam nadzieje, ze to nie grozi zadnym spaleniem, ani uskodzeniem karty?

Rowniez pozdrawiam.



Witam, co do sprzetu to nie musisz sie bac o jego uszkodzenie ;] Tak, najpierw instalujesz stery ATI a potem nakladasz na nie stery Omegi. Na koncu konfigurujesz windowsa tak aby programy wykorzystywaly twoj komputer w pelni mozliwosci. Dzieki temu komp bedzie Ci chodzil o wiele szybciej, bo np. nie bedzie uruchomionych zbednych programow w pamieci ( o ktorych mozliwe ze nie wiesz ). Przykladowo aby przyspieszyc dzialanie kompa wcisnij na klawiaturze znak windowsa+R i wpisz "msconfig". Przejdz do zakladki uruchamianie i usun zaznaczone z pol aplikacje, ktore nie sa konieczne do pracy systemu... jest jeszcze wiele innych sposobow na przyspieszenie pracy kompa ale nie bede ich narazie wymienial ;)

Pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 08:36, HumanGhost napisał:

Panowie i panie czy ktoś mógłby mi z łaski swojej powiedzieć gdzie jest opcja podziału oddziału?
I czy w ogóle jest taka opcja? Bo szukam szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. A bardzo by się
to przydało. Z góry dzięki za odpowiedź. :-)



Nacisnij naciśnij na jednosktę z shiftem i przenieś w wybrane okienko i ukaże sie podział. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety po cało nocnym 2 sciaganiu znów jajo... to samo... kurde zaczynam sie bac czy mi orginał pojdzie.. .co prawda bede mial o gb wiecej ramu ale? no własnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 09:39, ŁukiPluta napisał:

mam 1 pytanie i to mi wystarczy (narazie) czy będzie multiplayer ;] ? (pewnie to bylo ale nie
chce mi sie czytac tych 5 tysiecy postow)


to oczywiste!!!!!!! bez tego seria Heroes straciłaby w zasadzie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 00:05, Dinkuned napisał:

z Chęcią bym mu pomógł tylko ze mi to demko nie chodzi :/ sciagam z innej strony moze bedzie
lepiej ;) alistair czy Ty przypadkiem nie masz tego samego kłopotu co ja?


Nie pamiętam, jaki ty masz kłopot, ale u mnie pojawia się ta głowa bestii na monitorze, a potem Error. I nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 00:38, Ururam Tururam napisał:

> UT a wiesz moze cos o tym ze gra sie nie chce załadowac i wyskakuje error ktorego sie
nie da
> odczytac? mzoe zle sciaglem or somfing lajk tet? :)

Na 95%zZa słaby komputer lub nieobsługiwane starsze windowsy (98/ME) .

Ja instalowałem na Me i podczas instalacji dostałem uczciwy komunikat, że gra nie jest przewidziana pod ten system. Dodaję, że potem instalowałem oczywiście na XP (żeby nie było, że nie ma co się dziwić, że mi demko nie chodzi. Próbowałem na kompie brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech.. ostatnio cały czas mnie do Windy wywala. już 3 razy mnie wywaliło, dziwne bo wczesniej nic się nie działo.
na GF4 MX 440 w Multi gra chodzi płynnie w 1024 x 768 i detalach na Normal ;]
znalazłem jeszcze jeden błąd. gdy przesuniemy tablekę która pokazuje kto edzie kiedy miał kolejke to co ture zacznie szlaec, zanim znajdzie typa który ma kolejke, orzesuwa się od początkju do końca, staje zatrzymuje się etc. pomaga dopero przeiwniecie jej recznie do konca. dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos jest ciekawy to moge powiedziec jakie dostrzeglem bledy i wady w heroesie grajac w demo(oto one):
1. jescze nie dopracowane sa walki (AI) - irytuje to ze np. 2 diabliki zabijaja mi 2 czarty, 30 demonow zabija 30 gryfow poczym 45 gryfow (ktore mi zostalo ) zabija tylko 10 demonow TAKICH PRZYKLADOW JEST WIELE
2. bardzo zle wygladaja jednostki przy rekrutacji oraz fatalnie prezentuja sie jednostki z zamku inferno podczas walk na teranch charakterystycznych dla tej rasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim fanom HoMM, forumowiczom, CD-Project i pozostałym wesołych i pogodnych świąt, uginającego się od smakołyków staołu, smacznego dyngusa, mokrego jajka no i oczywiście, żeby HoMMV okazał się orcydziełem ;]

WESOŁYCH!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 12:07, davis87 napisał:

jesli ktos jest ciekawy to moge powiedziec jakie dostrzeglem bledy i wady w heroesie grajac
w demo(oto one):
1. jescze nie dopracowane sa walki (AI) - irytuje to ze np. 2 diabliki zabijaja mi 2 czarty,
30 demonow zabija 30 gryfow poczym 45 gryfow (ktore mi zostalo ) zabija tylko 10 demonow TAKICH
PRZYKLADOW JEST WIELE
2. bardzo zle wygladaja jednostki przy rekrutacji oraz fatalnie prezentuja sie jednostki z
zamku inferno podczas walk na teranch charakterystycznych dla tej rasy


No tak ale jak bohater ma dobre statystyki i np ma tą umiejętnośc że chochliki zadają mu większe obrażenia itp to jest możliwe ale i tak to troche dziwne i niestety mnie też to wkurza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę wam :
1.Wielkich Armii
2.Wszystkich czarów.
3.Zamków nie do zdobycia.
4.Złota ile się da.
5.Doświadczenia że HEJ!!
6.Oraz Artefaktów najpotężniejszych i najbardziej żadkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 12:23, Tokagero napisał:

Życzę wam :
1.Wielkich Armii
2.Wszystkich czarów.
3.Zamków nie do zdobycia.
4.Złota ile się da.
5.Doświadczenia że HEJ!!
6.Oraz Artefaktów najpotężniejszych i najbardziej żadkich!



Ja bym dodał, żeby gra chodziła na MX:). Dołańczam się do życzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

davis ja jakos przeszedłem demo i niezauwazylem zeby błędnie przeliczano dmg jednostek. Brak jeszcze wyrównania w statystykach jednostek ( niektóre są zbyt silne np marksmeni czy sukkuby) chociaż wszystko zalezy od tego jak umiesz grać. Własnie za 3 razem zdobyłem zamek niebieskiego w custom mimo ze wczesniej przegrywałem i kompowi zostawała jeszcze całkiem pokaźna armia. Zmiana taktyki inne czary i wszystko sie da zrobić :) na tym własnie polega heros ;p jak widze za dużo czasu przy poprzednich częściach nie spędziłes:p. A panel rekrutacji mi sie podoba, dobrze wszystko widać i szybko sie kupuje. A tak btw to co ma AI do siły poszczególnych jednostek ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ururam, mam do Ciebie pytanie, na które, mam nadzieję, będziesz w stanie odpowiedzieć. W demie HoMM5 mamy do czynienia z dość "oryginalnymi" nazwami zaklęć (Rightous Might- dawne Bloodlust, czy Divine Strength-dawne Bless). Szczerze powiedziawszy, nie jestem ich zwolennikiem.
Zaskoczyło mnie jednak, że większe zagraniczne strony poświęcone serii Heroes''ów (Celestial Heavens, The Genies Lamp,Age of Heroes etc.) posługują się starymi (i zarazem zdecydowanie bardziej praktycznymi) nazwami czarów.
Jak zapewne łatwo się domyślić, moje pytanie brzmi: które z tych nazw są na chwilę obecną aktualne i których możemy spodziewać się w pełnej wersji?(nie ukrywam, że wolałbym tradycyjne Curse, Magic Arrow i Summon Boat-a nie jak kiedyś czytałem-Vessel of Shalassa:P)
Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 13:22, Napek napisał:

Ururam, mam do Ciebie pytanie, na które, mam nadzieję, będziesz w stanie odpowiedzieć. W demie
HoMM5 mamy do czynienia z dość "oryginalnymi" nazwami zaklęć (Rightous Might- dawne Bloodlust,
czy Divine Strength-dawne Bless). Szczerze powiedziawszy, nie jestem ich zwolennikiem.
Zaskoczyło mnie jednak, że większe zagraniczne strony poświęcone serii Heroes''ów (Celestial
Heavens, The Genies Lamp,Age of Heroes etc.) posługują się starymi (i zarazem zdecydowanie
bardziej praktycznymi) nazwami czarów.
Jak zapewne łatwo się domyślić, moje pytanie brzmi: które z tych nazw są na chwilę obecną aktualne
i których możemy spodziewać się w pełnej wersji?(nie ukrywam, że wolałbym tradycyjne Curse,
Magic Arrow i Summon Boat-a nie jak kiedyś czytałem-Vessel of Shalassa:P)
Pozdrawiam:)



ja równiez uważam że poprzednie nazwy czarów były lepsze i wszyscy sie do nich przyzwycziali. Nie chcemy jakichś skomplikowanych nazw. Dołączam się do życzeń i również życzę wszystkim żeby na GF MX 4 chodziło demko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować