Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Patrzyłem se po raz kolejny na Edycje Kolekcjonerską w sklepie, i się załamałem. Wiem to już a le i tak miejsce która zajmował Maj 2006 Roku, teraz jest zajmowane przez: Dostępność: po premierze, planowana wysyłka: 5 czerwca 2006 .Wiem że już to wiemy, i ja sam to wiem... Ale czy trzeba nam to przypominac?! Nie mogli napisac "Koniec Maja/Początek Czerwca " , dla mnie było by to bardziej do zniesienia niż przeklęty dzień 5.06.06r.... ZARA!!Czy ktoś z was zna film Omen ? Pamiętacie cyfre szatana ? - 666. Według mitów szatan miał narodzic się 6.06.6r, a następnie co 100 lat! A dzień po tej planowanej wysyłce jest 6.06.06r. Nie jestm tak jakiś głęboko religijny, ale czy to ma związek z Fabułą Heroes V ? O tym najeździe demonów z piekła ?Chyba znamy już prawdziwy powód przesunięcia premiry.... jest to związane z religją, fabułą Heroes V i datą ;)) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 13:51, Tokagero napisał:

Jak jednostka która na nich stoji zejdzie, to ciała wracają, wiem bo miałem pojednyek i mało
many, a miałem umiejętnośc "Pożarcie Zwłok", i jak mój chochlik zszedł z pola na kórym zabiłem
Aniłow, to ich ciało było tam znów.


Hmm, to dziwne, bo w moim przypadku ciała już się nie pojawiały. Wystarczyło że jakakolwiek jednostka przeszła przez miejsce gdzie leżały zwłoki - nawet nie musiała się tam zatrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 12:13, FireSniper napisał:

> > > > > > o, i wyjawił się sekret wieku Tokageru! na kartę rowerową zdaję

> się w wieku 11-13
> > :lol:
> > > > > > > 11-13? :D
> > > Karte rowerową zdaje się w 4 klasie podstawówki czyli w wieku 10 lat
:D
> > Mam 13! Może za twoich czasów zdawało się w wieku 10 lat, ale nie teraz.
> > > faktycznie, 10 lat.. hyhy, za naszych czasów, fajnie to zabrzmiało :D
> > > tak czy siak, forum powinno być 14+
> > > a dzisiaj szczyt, gierka wywaliła mnie do Windy gdy byłem w lobby oO'' <lol2> > czemu to forum powinno byc 14+? dlatego ze ty tyle masz? przeciez nie ma tu zadnych sprosnych
filmikow, zdjec itp. tylko rozmowa o grze. a to ze ktos ma 13 lat nie znaczy ze to jakas mala
ciota (przciez jak walczylem z toba na duelu to wygralem bez prawie zadnych strat)


no faktycznie, źle to ująłem, ale jakiś teścik przed wchodzeniem na forum powinien być czy cuś bo to co tu się dzieję to.. a co do tego pojedynku, przypomnij sobie kim ty grałeś a kim ja grałem.. 0 sznas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada kwestia pudelka, bo moim zdaniem pudelko jest male, a przydalo by się wilkosc porównywalna do diablo II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainstalowałem pomyślnie demo HOMM 5 ale mam problem.
W momencie wyboru kampanii ''Upadek króla'' występuje błąd systemowy i koniec grania...

System zwraca następującą informację:
AppName: h5_game.exe AppVer: 0.9.0.15 ModName: h5_game.exe
ModVer: 0.9.0.15 Offset: 001835b1

Z opisu wymagań sprzętowych wynika, że mój komputer spełnia te wymagania.

Będę wdzięczny za pomoc.


Parametry mojego kompa:
- procesor: Intel Pentium M 1.73 GHz
- RAM 512 MB
- Grafika: Intel 915GM/GMS, 910GML Express Chipset 128 MB
- DirectX 9.0c
- System: Windows XP Proffesional


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 14:24, bart014 napisał:

Witam!

Zainstalowałem pomyślnie demo HOMM 5 ale mam problem.
W momencie wyboru kampanii ''Upadek króla'' występuje błąd systemowy i koniec grania...

System zwraca następującą informację:
AppName: h5_game.exe AppVer: 0.9.0.15 ModName: h5_game.exe
ModVer: 0.9.0.15 Offset: 001835b1

Z opisu wymagań sprzętowych wynika, że mój komputer spełnia te wymagania.

Będę wdzięczny za pomoc.


Parametry mojego kompa:
- procesor: Intel Pentium M 1.73 GHz
- RAM 512 MB
- Grafika: Intel 915GM/GMS, 910GML Express Chipset 128 MB
- DirectX 9.0c
- System: Windows XP Proffesional


Pozdrawiam


Wszystko dobre, tylko grafika zintegrowana - pewnie nie obsługuje pixel shader jak moja. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 14:37, Galadin napisał:

Wszystko dobre, tylko grafika zintegrowana - pewnie nie obsługuje pixel shader jak moja. :(


Co to jest pixel shader> Mogę to jakoś sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie dueli(bo siedze w tym dopiero od wczorajszego wieczora po zainstalowaniu patcha): czy nadal jest tak, że sylvan kosi wszystko? czy może się coś zmieniło? sam często gram tą nacją ale to już z upodobań długoletnich a nie z jakichś przereklamowanych informacji o ich mocy. Nie gram oczywiście tylko nimi ale jakos tak się dzieje że nimi nie przegrałem ani jednej walki a innymi frakcjami bywa różnie (zależy przeciw komu i jaka własna taktyka), więc jak to jest z tymi sylvanami na tych duelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 14:56, VrOObel69 napisał:

mam pytanko odnośnie dueli(bo siedze w tym dopiero od wczorajszego wieczora po zainstalowaniu
patcha): czy nadal jest tak, że sylvan kosi wszystko? czy może się coś zmieniło? sam często
gram tą nacją ale to już z upodobań długoletnich a nie z jakichś przereklamowanych informacji
o ich mocy. Nie gram oczywiście tylko nimi ale jakos tak się dzieje że nimi nie przegrałem
ani jednej walki a innymi frakcjami bywa różnie (zależy przeciw komu i jaka własna taktyka),
więc jak to jest z tymi sylvanami na tych duelach?


Nic się nie zmieniło. Zresztą z jkiej racji miałoby się zmienić. Sylvan tak jak wymiatało, tak wymiata nadal.
Szczególnie Ossir, chociaż ten drugi bohater też jest silny. Tyko ta trzecia bohaterka jest słabsza.

Takie jest przynajmiej moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 14:59, VrOObel69 napisał:

> > Wszystko dobre, tylko grafika zintegrowana - pewnie nie obsługuje pixel shader jak
moja.
> :(
> >
>
> Co to jest pixel shader> Mogę to jakoś sprawdzić?

http://kkonieczny.strony.wi.ps.pl/
http://www.tomshardware.pl/graphic/20000425/radeon256-05.html


No poczytałem i przyznam, że to ciężki temat.
Myślicie, że problem HOMM 5 może się brać z tego ''pixel shader''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 15:51, Grom123 napisał:

ej podajcie mi link do tego moda na 18 bohateruw wiem ze gdzies on jest na forum ale duzo szukania
plx ;)


Link był podawany wiele razy. Ostatnio jakieś 20 postów temu. Więc wcale nie jest dużo szukania.
Ale dla leniwych jeszcze raz:

http://rapidshare.de/files/19232869/homm5_all_presets.rar.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 15:51, bart014 napisał:

> > > Wszystko dobre, tylko grafika zintegrowana - pewnie nie obsługuje pixel shader
jak
> moja.
> > :(
> > >
> >
> > Co to jest pixel shader> Mogę to jakoś sprawdzić?
>
> http://kkonieczny.strony.wi.ps.pl/
> http://www.tomshardware.pl/graphic/20000425/radeon256-05.html
>

No poczytałem i przyznam, że to ciężki temat.
Myślicie, że problem HOMM 5 może się brać z tego ''pixel shader''?

Oczywiscie, gdzies bylo kiedys (nie pamietam, moze jakies oficjalne info, moze jakis wywiad z producentami gry), ze gra nie "pojdzie" na zandym laptopie, poniewaz gra nie jest kompatybilna ze zintegrowanymi kartami graficznymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 15:51, bart014 napisał:

No poczytałem i przyznam, że to ciężki temat.
Myślicie, że problem HOMM 5 może się brać z tego ''pixel shader''?


Trudno tak naprawdę powiedzieć. Wersja beta działała na kartach nie obsługujących PS. Teraz demo nie działa. Nie wiadomo czy oficjalna pełna wersja będzie działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 16:10, Rider of Rohan napisał:

Oczywiscie, gdzies bylo kiedys (nie pamietam, moze jakies oficjalne info, moze jakis wywiad
z producentami gry), ze gra nie "pojdzie" na zandym laptopie, poniewaz gra nie jest kompatybilna
ze zintegrowanymi kartami graficznymi...


No faktycznie nie napisałem, że mam laptopa.
Szkoda by było bo drugiego kompa to ja sobie dla HOMM 5 nie kupię... :-(

Tak swoją drogą to trochę dziwne by było. W tej chwili laptopy coraz częściej witają w prywatnych domach. Ceny koszmarnie spadły no i kto nie wolałby mieć czegoś mniejszego i bardziej poręcznego?

Dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam propozucje, takia "mini " zabawa forumowa, już wyjaśniam o co chodzi.
Podajemy jakiś kraj, np: Polska. i dopasowujemy do tego kraju jedną z sześciu Nacji z Heroes V. W końcu coś już o nich wiemy i mozna je dopwasowac to państw na świecie. Ja zaczne ( dajemy po 3 państwa)
Polska - Dungeon
W. Brytania - Heaven
U.S.A - Inferno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft (zresztą jak wiele innych firm i instytucji [na myśl przychodzi nawet Harry Potter część 6, którego tłumaczenie wyszło pół roku po premierze książki, mimo,iż w innych krajach wychodziły przetłumaczone wersje w innych językach równocześnie z wersją angielską]) potraktowało Polskę jako Kraj 3-ego Świata :(. A przecież tutaj jest tylu fanów tej gry, co widać nawet po tym forum - 412 stron robi wrażenie :) A tak się zarzekano, że premiera polskiej wersji wyjdzie w tym samym dniu :( Ehh, przeczuwałem to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 16:48, Tokagero napisał:

Mam propozucje, takia "mini " zabawa forumowa, już wyjaśniam o co chodzi.
Podajemy jakiś kraj, np: Polska. i dopasowujemy do tego kraju jedną z sześciu Nacji z Heroes
V. W końcu coś już o nich wiemy i mozna je dopwasowac to państw na świecie. Ja zaczne ( dajemy
po 3 państwa)
Polska - Dungeon
W. Brytania - Heaven
U.S.A - Inferno


Polska - Wieślandia
U.S.A - Fastfoodlandia
W. Brytania - Tealandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować