Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Xbox360 czy PS3? Temat ogolny

304 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2008 o 01:24, Blantman napisał:

X360 !!! Szczególnie jak ktoś lubi jRPG, FPP i GTA 4 :P

nie no co to sie stało na tym świecie że na X0 jest więcej jRPG niż na PS3 teraz... idę poszukać w Apokalipsie Św. Jana co to oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PS3, bo:
- BD stanie się standardem,
- mniejsza awaryjność,
- ładniejszy design, wygodniejszy pad (subiektywnie)
- gry (subiektywnie - GT 5, MGS 4, inne exclusivy Sony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 14:19, Uspatente napisał:

Dla mnie PS3, bo:
- BD stanie się standardem,

Możliwe, ale niektórzy biorą też pod uwagę cyfrowy przesył danych, bez używania napędów fizycznych ;)

Dnia 09.04.2008 o 14:19, Uspatente napisał:

- mniejsza awaryjność,

Na chwilę obecną Xboxy360 nie są już tak bardzo awaryjne, jeżeli opierasz się na przykładzie tych starszych modeli, to się zgadzam :P

Dnia 09.04.2008 o 14:19, Uspatente napisał:

- ładniejszy design, wygodniejszy pad (subiektywnie)

Subiektywnie, nie oceniam, więc powiem tylko, że mnie bardziej podoba się Xbox

Dnia 09.04.2008 o 14:19, Uspatente napisał:

- gry (subiektywnie - GT 5, MGS 4, inne exclusivy Sony)

Subiektywnie, jak wyżej. Mnie za to bardziej podobają się gierki na klocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 14:32, Budyn napisał:

Możliwe, ale niektórzy biorą też pod uwagę cyfrowy przesył danych, bez używania napędów
fizycznych ;)

OK. Miałem to na myśli w odniesieniu do następcy DVD - głównie pod względem filmów.

Dnia 09.04.2008 o 14:32, Budyn napisał:

Subiektywnie, jak wyżej. Mnie za to bardziej podobają się gierki na klocka.

Ja to pisze jako były użytkownik PSX (tego starego "szaraka", nie żadne PSOne :), Xbox pierwszy konkurował dopiero z PS2, ale to Sony kupiło mnie pierwszą ich konsolą i ich ekskluzywnymi seriami. Może to po prostu "konserwatywny beton" :) ale ja oczekuje moich ukochanych serii z PSX w nowej oprawie na nowej konsoli. Nie jestem fanbojem i szczerze zazdroszczę niektórych tytułów "only X360", ale niestety w polskich warunkach tylko nielicznych stać na kilka platform do rozrywki multimedialnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, jakby zamiast wydawać na komputery "nowe generacji" ( roflmao!!) to można by zainwestować w PS3 i Xboxa360. Znacznie bardziej opłacalne, ze względu na korzyści płynące z jednego sprzętu, jak i drugiego. Ja też grałem na PSX ( też nie na żadnym One) i powiem szczerze, że wolę zostać przy starych, dobrych grach i kończyć je na PS2, a prawdziwe granie zostawić Xboxowi. No cóż, konsolę przecież w większości wybiera się dla gier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam x360 ,ale uważam ,że obie kosole są równe ,i xbox ma zalety i ps3 ,ale x360 ma też wady i ps3 też wady ma,a kto jaką konsole wybierze to w sumie już jego własna kwestia gustu ,ja x360 kupiłem z powodu tańszej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 01:24, Blantman napisał:

X360 !!! Szczególnie jak ktoś lubi jRPG, FPP i GTA 4 :P
Na razie PS3 leży i kwiczy. Czekam na MGS 4 i FF13 !!! Może (ale tylko może) wtedy zmienię
zdanie ;)
P.S. Kocham moje małe Acziki jutro do mnie Viking przyjeżdża w piątek R6:Vegas a za tydzień
EURO 2008 <-- Czemu kupiłem na x360 a nie na ps3 chociaż posiadam ? z 2 powodów :
Achievements i lepsze multi! :)


No leży i pokwikuje. Większość nowych tytułów to jest bez kitu "nowych" (raczkujacy developerzy albo tacy , o ktorych od dawna nic nie bylo slychac; ci lepsi tłuka gry docelowo na X360 i na kompy, marnie supportujac kod na czrnulę :I) Ale nie przyszła jeszcze pora na tytuły legendarne, odwiecznie kojazone z konsolami sony w ich nowych wydaniach, takie jak chocby wspomniane przez siebie MGS4 albo FF13. Krótko mówiąc takie, które odróżniałyby co nieco ps3 od konkurencyjnych platform nie tyle oprawą co specyfiką. Myślę, że wtedy się ruszy.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do instalowania gier... DMC instaluje na dysku (w wersji PS3 oczywiście) 4Gb danych... te 4 giga musie gdzieś przecież pomieścić też na tym marnym DVD w X''ie... nawet przyjmując że X360 korzysta z dwu warstwowych DVD to jest to prawie połowa gry... a teraz pytanie na ilu płytach wyjdzie GT5 i ile danych trzeba będzie zainstalować??... jeżeli posiadając 40Gb dysk miałbym grać w maks 3-4 takie gry to dzięki bardzo!!!... a no i chciałem wspomnieć że ostatnio udało mi sie zagrać na PS3... GT5Prologue robi wrażenie... poza tym prawie bezgłośna praca konsoli jest też chyba nie możliwa do porównania z X360... musze przyznać że pod wieeeeeeeeloma względami PS3 jest leprze od X''a ale... jakiś czas temu było coś słychać że w PSN były bwłamania na konta... nie twierdze że w XLive to sie nie zdarzy(ło) ale usługa M$ jest już dopracowana i ciągle uaktualniana tak że tam jest sie raczej bezpieczniejszym... i dlatego jest płatna!!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie sądzę żeby instalki zajmowaly 1/3 czy 1/4 dysku, nie popadajmy w skrajności- jaki to mialo by miec sens??

Nie masz potwierdzonych informacji o stanie bezpieczeństwa usług na PSN czy Xlive więc na pewno nie mozna jasno stwierdzić co bedzie bezpieczniejsze i czy oplaca sie za to bulic. Włam nastapić musiał bo "postępu" nie da się powstrzymac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do bezpieczeństwa to wystarczy zdrowy rozsądek... wolisz dopiero twożone zabezpieczenia czy te już sprawdzone i uaktualniane??
a co do instalek to na dysku będą sie instalować te dane które normalnie musiały by być powielane na nośniku (już o tym pisałem - możesz sobie poszukać we wcześniejszych postach) a tych jak widzimy na przykładzie DMC4 jest sporo bo to sądane typu właśnie samochody w ścigankach, postacie w bijatykach itp. czyli te które są cały czas potrzebne im więcej gra oferuje map, postaci (samochodów), broni, itp. tym więcej będziesz musiał tych danych na dysk wrzucić... ponadto im więcej każdy element ma szczegółów tym zabiera więcej miejsca... teraz to przemyśl i zadaj sobie pytanie... gdzie przykładowe (są-a raczej będą inne takie gry) GT5 się pomieści (pamiętaj o Full HD, ogromnej liczbie tras i samochodów oraz innych już mniej ważnych duperelach...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 08:54, ranma11 napisał:

co do bezpieczeństwa to wystarczy zdrowy rozsądek... wolisz dopiero twożone zabezpieczenia
czy te już sprawdzone i uaktualniane??
a co do instalek to na dysku będą sie instalować te dane które normalnie musiały by być
powielane na nośniku (już o tym pisałem - możesz sobie poszukać we wcześniejszych postach)
a tych jak widzimy na przykładzie DMC4 jest sporo bo to sądane typu właśnie samochody
w ścigankach, postacie w bijatykach itp. czyli te które są cały czas potrzebne im więcej
gra oferuje map, postaci (samochodów), broni, itp. tym więcej będziesz musiał tych danych
na dysk wrzucić... ponadto im więcej każdy element ma szczegółów tym zabiera więcej miejsca...
teraz to przemyśl i zadaj sobie pytanie... gdzie przykładowe (są-a raczej będą inne takie
gry) GT5 się pomieści (pamiętaj o Full HD, ogromnej liczbie tras i samochodów oraz innych
już mniej ważnych duperelach...)



A co do instalek: zależy też od developera, co i w jakiej ilości powędruje na dysk. Heavenly sword potrzebuje 2.1 GB, chociaż jakosc grafiki (ogolnie) jest niepodważalnie wyższa niz w dmc4, ktory potrzebuje 2 x wiecej miejsca. To samo z Uncharted. Motorstorm potrzebował jedynie 700 kB. Ale jak juz się dev-mani uparli na te instalki to tak jak nie jeden raz pisalem- kupujesz dysk do laptopa 120, albo 160 GB i styka. Jak komus to nie pasuje, bo dajmy na to twierdzi że tak byc nie powinno, to niech kupi sobie coś innego i nie marudzi. Niech kupi sobie x360, kompa, pegasusa- co tam sobie zażyczy. Równie dobrze ktoś mógłby powiedziec, ze xbox to szit, bo to nadzwyczaj awaryjne pudlo- tak samo jak ps3 to szit, bo instalki za duzo zajmuja- krótko mówiac cienka argumentacja. A co do GT5, to nie ma sie co podniecac na zapas bo do tej gry jeszcze daleko. Podejzewam ze do tego czasu trafie HDD 2.5 cala 250 GB za lekko poltorej stowy z gwarancja :D i ani troche nie bede rozmyslal nad wielkoscia instalki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no... w sumie masz dużo racji kodi24... DMC4 wybrałem na przykład bo dobrze pokazywał to o czym pisałem i wyszedł na obie konsole (możliwość porównania), a GT5 bo to jedna z największych (w przenośni i dosłownie-chodzi o pojemność) produkcji na PS3... a tak w ogóle z tym pegasusem to nie głupi pomysł... mój działał przez 14 lat i popsuł sie 2 lata temu, a radochy z niego było co nie miara... dobra ja już sie nie będę powtarzał i kończę swoje wywody... czekam na podanie innych argumentów w tej sprawie bo jednak fajnie jest podyskutować... w każdym razie... ludzie błagam jak coś piszecie do tematu przeczytajcie chociaż początek tematu i ostatnie 10 stron bo np. na ten post nade mną już kiedyś pisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 09:03, ranma11 napisał:

no... w sumie masz dużo racji kodi24... DMC4 wybrałem na przykład bo dobrze pokazywał
to o czym pisałem i wyszedł na obie konsole (możliwość porównania), a GT5 bo to jedna
z największych (w przenośni i dosłownie-chodzi o pojemność) produkcji na PS3... a tak
w ogóle z tym pegasusem to nie głupi pomysł... mój działał przez 14 lat i popsuł sie
2 lata temu, a radochy z niego było co nie miara... dobra ja już sie nie będę powtarzał
i kończę swoje wywody... czekam na podanie innych argumentów w tej sprawie bo jednak
fajnie jest podyskutować... w każdym razie... ludzie błagam jak coś piszecie do tematu
przeczytajcie chociaż początek tematu i ostatnie 10 stron bo np. na ten post nade mną
już kiedyś pisałem...


No to witaj w klubie :D ogromnie mi smutno z powodu śmierci twojego pegasusa- dla mojego (chociaz nazywal sie Poly-station :D) też nadszedl kres kilka lat temu (chlip), a byla to chyba konsola mojego zycia (nie zartuje :)) Jak mi o tym przypomniales dostalem takiej zadumy, ze do dzis ubijam w myslach te cholerne kaczki pistoletem (moj ulubiony Duck Hunt :D). Az przestalem myslec o supermaszynach x360 i ps3 :]

focuswrc - napisz chociaz dlaczego jest gorsze, bardzo chcialbym uslyszec ;) za droga? za duża/za mała? za bardzo pokitrana? za mocna? kolor nie ten? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh... ja miałem oryginalnego pegasusa z napisem "Nintendo" na obudowie... w tedy ponoć kosztował tyle co teraz X360 w wersji elite... teraz to już może nie to samo co na telewizorze ale na emulatorze da sie grać, szczególnie jak ma sie pada do kompa i odpowiedni monitor(duży i kineskopowy-wtedy wszystko wygląda prawie jak na starym tv)... polecam(do tej pory gram jak potrzebuje zabić czas gdy np. coś ściągam czy filmik sie ładuje)... a wracając do tematu... w sumie to najbardziej chciałbym mieć wszystkie trzy (te nowe) konsolki i mocnego PC''ta (choć na tego jeszcze nie narzekam) bo jednak na każdą platworme do gier były są i będą tytuły w które wstyd nie zagrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:43, ranma11 napisał:

eh... ja miałem oryginalnego pegasusa z napisem "Nintendo" na obudowie... w tedy ponoć
kosztował tyle co teraz X360 w wersji elite... teraz to już może nie to samo co na telewizorze
ale na emulatorze da sie grać, szczególnie jak ma sie pada do kompa i odpowiedni monitor(duży
i kineskopowy-wtedy wszystko wygląda prawie jak na starym tv)... polecam(do tej pory
gram jak potrzebuje zabić czas gdy np. coś ściągam czy filmik sie ładuje)... a wracając
do tematu... w sumie to najbardziej chciałbym mieć wszystkie trzy (te nowe) konsolki
i mocnego PC''ta (choć na tego jeszcze nie narzekam) bo jednak na każdą platworme do
gier były są i będą tytuły w które wstyd nie zagrać...


Oj, chyba bym zbankrutowal ;) Dlatego pozostaje mi sie "wstydzic" :D Może jak zmienie kompa (ciezko juz dyszy, a taka to byla rakieta pare ladnych lat temu :)), to poszerze nieco swoje "growe" horyzonty. Na razie za rakiete robi ps3, ale "paliwo" do niej niestety drogie jak cholera... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować