Zaloguj się, aby obserwować  
matizek12

Xbox360 czy PS3? Temat ogolny

304 postów w tym temacie

Mam takie małe pytanko:
Jak obraz z PS3 lub/i Xboxa360 będzie się zachowywał na TV w formacie 4:3? Oczywiście to TV HD Ready. Chodzi mi o to czy obraz przypadkiem nie zostanie "zgnieciony" i będzie miał niewłaściwe proporcje. Może głupie pytanie ale Muszę mieć po prostu pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 13:15, Kosmitus napisał:

Mam takie małe pytanko:
Jak obraz z PS3 lub/i Xboxa360 będzie się zachowywał na TV w formacie 4:3? Oczywiście
to TV HD Ready. Chodzi mi o to czy obraz przypadkiem nie zostanie "zgnieciony" i będzie
miał niewłaściwe proporcje. Może głupie pytanie ale Muszę mieć po prostu pewność :)


Nawet jak nie ma HD Ready to i tak powinno być ok. Oczywiście jeżeli tv obsługuję 60Hz.
Ja też gram na 4:3 i obraz zgniotło mi tylko na demie BF: Bad Company.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domu pojawił się właśnie TV Full HD i zastanawiam się nad kupnem konsoli, w dodatku dobrze by było, żeby nie była tylko konsolą i tutaj chyba PS3 wygrywa bo może odtwarzać filmy Blu-ray, HD-DVD, pozwala na przeglądanie zdjęć (o ile się nie mylę - jeśli posiada jeszcze jakieś inne dodatkowe "ficzersy" to poprawcie). No i dla mnie Sony to klasa sama dla siebie jeśli chodzi o jakość wykonania, solidność i niezawodność. O Xpudle wiem tak naprawdę tyle, co z jakiś ogólnych artykułów i opinii z forów typu "iks boks jest lepszy a ty jesteś gupi". Co myślicie? Jakieś porady? Dodam, że to moja pierwsza konsola, tyle że z PS miałem już dość sporo kontaktu. Aha - i konsola nie miałaby podłączenia do neta trzeba wziąć pod uwagę bo to chyba też oprócz multi niektóre możliwości odbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 13:59, MKRaven napisał:

W domu pojawił się właśnie TV Full HD i zastanawiam się nad kupnem konsoli, w dodatku
dobrze by było, żeby nie była tylko konsolą i tutaj chyba PS3 wygrywa bo może odtwarzać
filmy Blu-ray, HD-DVD,


HD-DVD nie odtwarza, ale ten format przecież nie jest już wspierany, więc żadna strata.

Dnia 16.08.2008 o 13:59, MKRaven napisał:

pozwala na przeglądanie zdjęć (o ile się nie mylę - jeśli posiada
jeszcze jakieś inne dodatkowe "ficzersy" to poprawcie). No i dla mnie Sony to klasa sama
dla siebie jeśli chodzi o jakość wykonania, solidność i niezawodność.


Jeśli bardzo Ci zależy na tych cechach, zwłaszcza na tej ostatniej, to chyba X360 odpada. Nawet w nowych wersjach tej konsoli awaryjność wynosi podobno około 10%. Do tego głośność pracy.

Dnia 16.08.2008 o 13:59, MKRaven napisał:

O Xpudle wiem tak
naprawdę tyle, co z jakiś ogólnych artykułów i opinii z forów typu "iks boks jest lepszy
a ty jesteś gupi".


Zastanawiające na jakie Ty fora wchodziłeś? ;) Choć pewnie i na gram.pl takie wypowiedzi się zdarzają..

Dnia 16.08.2008 o 13:59, MKRaven napisał:

Co myślicie? Jakieś porady?


Powiem to, co każdy Ci może z czystym sumieniem polecić - patrz na gry. Moim zdaniem sporo lepiej wypada pod tym względem Xbox 360. Nie słuchaj jednak, że na PS3 nie ma gier, bo już od dawna ten argument nie ma racji bytu. Jednak na gry nie powinienem patrzyć ja, tylko właśnie Ty - tylko Ty sam możesz stwierdzić, które gry bardziej Ci się spodobają.

Patrząc na Twój gust, wnioskuję, że PS3 będzie lepszym wyborem właśnie ze względu na czytnik Blu-Ray, dzięki któremu już dziś możesz oglądać filmy w HD, dodatkowo cenisz sobie niezawodność i podoba Ci się wygląd tej konsoli. A przy grach z pewnością tez się dobrze zabawisz ;).

Dnia 16.08.2008 o 13:59, MKRaven napisał:

(...)


pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady, chyba rzeczywiście PS3 będzie (dziwne - o Wii ani chwilę nie pomyślałem), ale jednego nie kumam:

Dnia 16.08.2008 o 14:17, Dincooo napisał:

HD-DVD nie odtwarza, ale ten format przecież nie jest już wspierany, więc żadna strata.

Czemu nie odtwarza, skoro każdy odtwarzacz Blue-ray czyta HD-DVD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:36, MKRaven napisał:

Wielkie dzięki za porady, chyba rzeczywiście PS3 będzie (dziwne - o Wii ani chwilę nie
pomyślałem), ale jednego nie kumam:
Czemu nie odtwarza, skoro każdy odtwarzacz Blue-ray czyta HD-DVD ?


Nie. Chyba mylisz pojęcia. HD-DVD to jest inny format płytek. Zdaje się, że istnieją odtwarzacze zdolne odczytać i płyty Blu-Ray i HD-DVD, ale z pewnością nie ten zastosowany w PlayStation 3.

Może mylisz płytę HD-DVD z rozdzielczością HD? :) Bo oczywiście za pomocą PS3 i płytek Blu-Ray da się odtworzyć filmy w dużej rozdzielczości (HD czy też fullHD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 13:56, Tal441 napisał:

i Rumcajs52

Dnia 16.08.2008 o 13:56, Tal441 napisał:

Nawet jak nie ma HD Ready to i tak powinno być ok. Oczywiście jeżeli tv obsługuję 60Hz.
Ja też gram na 4:3 i obraz zgniotło mi tylko na demie BF: Bad Company.

Tak jest, TV 4:3 i HD ;) Zobacz: http://www.p4c.philips.com/files/2/29pt9521_12/29pt9521_12_pss_pol.pdf
I co, nada się? Właściwie to nie ma oznaczenia HD Ready tylko HD Prepared ale w przypadku konsol nie ma to chyba znaczenia. Mnie martwi tylko format ekranu. Jest też jego panoramiczna wersja i wiem że do konsol nowej generacji nadaje się ona bardzo dobrze. Nie wiemm tylko jak będzie w tym przypadku gdzie ekran jest 4:3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupno ps3 na dzien dzisiejszy mija sie z celem.... Owszem gry sa ale jest ich mało (mowie o grach godnych zakupu) i sa dla mnie malo ciekawe (nie interesuje mnie gra typu resistance). Konsola jest droga, mi sie nie podoba jej wyglad i rozmiary ale tobie moga przypasic :D Pad sie nie zmienil (dla mnie wada, ale dla ciebie moze i zaleta). Jeśli chcesz głownie ogladac filmy i troche pograc to ps 3 jest dobre.
Xbox na dzien dzisiejszy jest lepszy pod wzgledem gier online (choc na ps3 tez jest dobry) Moim zdaniem ma wygodniejszy pad filmy ogladac tez przeciez mozesz no ale blu-ray nie ma :P Co do awaryjnosci mit i tyle taki sam jak to ze na ps3 nie ma gier. Wszystko sie psuje ps3 tez a xbox jest juz tak awaryjny ze prawie wcale te 10% to smiech dla mnie. Poza tym 3 lata door to door na rodda i 2 na konsole to duzo :p. Takze xbox jest moim zdaniem bardziej KONSOLA niz ps3. Ps3 to gry i głownie multimedia. A xbox to multimedia i głównie gry. Czyli xbox bardziej sie spelnia jako konsola XD
Pozdrawiam to jest moje zdanie ale jest obiektywne. Mam nadzieje ze pomoglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:59, Kosmitus napisał:

> i Rumcajs52

> Nawet jak nie ma HD Ready to i tak powinno być ok. Oczywiście jeżeli tv obsługuję
60Hz.
> Ja też gram na 4:3 i obraz zgniotło mi tylko na demie BF: Bad Company.
Tak jest, TV 4:3 i HD ;) Zobacz: http://www.p4c.philips.com/files/2/29pt9521_12/29pt9521_12_pss_pol.pdf

I co, nada się? Właściwie to nie ma oznaczenia HD Ready tylko HD Prepared ale w przypadku
konsol nie ma to chyba znaczenia. Mnie martwi tylko format ekranu. Jest też jego panoramiczna
wersja i wiem że do konsol nowej generacji nadaje się ona bardzo dobrze. Nie wiemm tylko
jak będzie w tym przypadku gdzie ekran jest 4:3.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 14:44, Dincooo napisał:

Nie. Chyba mylisz pojęcia. HD-DVD to jest inny format płytek. Zdaje się, że istnieją
odtwarzacze zdolne odczytać i płyty Blu-Ray i HD-DVD, ale z pewnością nie ten zastosowany
w PlayStation 3.

OK już git po prostu myślałem, że ten napęd w PS3 jest z HD-DVD też sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps3 to priorytetowo konsola do gier, a nie filmow. A grac tez jest w co, a juz na jesien i zime bedzie tego naprawde sporo. Biorac pod uwage ceny gier wszystkiego i tak nie zdolam nabyc, a wybor mam konkretny: niebawem Motorstorm 2, resistance 2 (multi 60 osob >:D), far cry 2, resident evil 5, smiechowe little big planet,mirrors edge oraz moze nowego tomb raidera.
na wiosne killzone 2. Zbyt dużo gier jak na "mały wybór" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 15:00, Pawcio765 napisał:

Moim zdaniem kupno ps3 na dzien dzisiejszy mija sie z celem.... Owszem gry sa ale jest
ich mało (mowie o grach godnych zakupu) i sa dla mnie malo ciekawe (nie interesuje mnie
gra typu resistance). Konsola jest droga, mi sie nie podoba jej wyglad i rozmiary ale
tobie moga przypasic :D Pad sie nie zmienil (dla mnie wada, ale dla ciebie moze i zaleta).
Jeśli chcesz głownie ogladac filmy i troche pograc to ps 3 jest dobre.
Xbox na dzien dzisiejszy jest lepszy pod wzgledem gier online (choc na ps3 tez jest dobry)
Moim zdaniem ma wygodniejszy pad filmy ogladac tez przeciez mozesz no ale blu-ray nie
ma :P Co do awaryjnosci mit i tyle taki sam jak to ze na ps3 nie ma gier. Wszystko sie
psuje ps3 tez a xbox jest juz tak awaryjny ze prawie wcale te 10% to smiech dla mnie.
Poza tym 3 lata door to door na rodda i 2 na konsole to duzo :p. Takze xbox jest moim
zdaniem bardziej KONSOLA niz ps3. Ps3 to gry i głownie multimedia. A xbox to multimedia
i głównie gry. Czyli xbox bardziej sie spelnia jako konsola XD
Pozdrawiam to jest moje zdanie ale jest obiektywne. Mam nadzieje ze pomoglem


Xbox 360 lepszy niż PS3 Hahaha sory ale mnie trochę rozbawiłeś jak to czytałem Ps3 ma milion więcej funkcji niż Xbox Pada nie zmienili bo jest bardzo dobry i wygodny po za tym ma odtwarzacz płyt blu Ray a co do gier ma bardzo fajnych tytułów zwłaszcza teraz bo nie długo wyjdą nowe gierki na wiosnę i na zimie już nie będę kopiował wpisu kodi24 lepiej sam go przeczytaj nie wiem o co ci chodzi już masz takie problemy chcesz wszystkim udowodnić ze gorsze jest lepsze powiem tylko jedno słowo ŻAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jędrek widzę, że przeszedłeś na ciemną strone mocy (a raczej fanbojostwa :D).
PS 3 nie ma milion więcej opcji - żadna konsola tylu więcej nie ma.
PS 3 ma darmowe rozgrywki online - tak, zgadzam się duży plus dla konsoli.
PS 3 ma odtwarzacz Blu - ray - tylko, że ja po proszę gry z super grafiką i żeby całe 25 lub 50 GB płyty zajmowały.
(na X360 gry zajmują ponad 6GB, ale większość to puste pliki o wadze kilku set MB ! ).

Jak widzę coś fajnego na PS 3 to idę do kolegi pograć ;).
A x360 nie jest tak bardzo cienki, mnie odpowiada.
Żeby nie było, że ja fanboy powiem, że mam PS2,X360 i wkrótce będę miał NDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 jest lepsza graficznie od xbox 360 dzieki technologi Blu-ray (az tak bardzo sie nie roznia).
Tylko jak sie Blu-ray zepsuje to jestesmy duzo pieniedzy w plecy.
PS3 duzo kosztuje a xbox 360 owiele mniej.
Gry na PS3 sa drogie na xbox360 tansze.
Na Xbox360 moze grac 4 graczy nie wiem jak z PS3.
Polecam xbox360- sam na nim pykam ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

PS3 jest lepsza graficznie od xbox 360 dzieki technologi Blu-ray (az tak bardzo sie nie
roznia).

Akurat BD nie ma aż tak wielkiego wpływu na grafikę... Przynajmniej teraz.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Tylko jak sie Blu-ray zepsuje to jestesmy duzo pieniedzy w plecy.
PS3 duzo kosztuje a xbox 360 owiele mniej.

Xbox też kosztuje "dużo". A różnica cenowa zależy od wersji X360 którą wybierzemy.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Gry na PS3 sa drogie na xbox360 tansze.

Serio? Nie zauważyłem... No chyba, że liczysz: nowa gra na PS3 = 150-200zł, nowa gra na X''a = koszt czystej płyty DL.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Na Xbox360 moze grac 4 graczy nie wiem jak z PS3.

Online? 32 osoby naraz - Killzone 2. Przy jeden konsoli - 4 osoby. Na następny raz nie podawaj argumentów, jeśli nie wiesz jak sprawa wygląda po drugiej stronie.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Polecam xbox360- sam na nim pykam ; ]

To idź "popykać" i na następny raz nie odkopuj tematów sprzed 2 miesięcy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

PS3 jest lepsza graficznie od xbox 360 dzieki technologi Blu-ray (az tak bardzo sie nie
roznia).

Przepraszam, że się wtrącam... Być może "nie jestem na czasie", ale co ma napęd Blu-ray do jakości grafiki? Z tego co mi wiadomo, to niewiele.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Tylko jak sie Blu-ray zepsuje to jestesmy duzo pieniedzy w plecy.

Bez przesady, Blu-ray ostro staniał, teraz kosztuje średnio około 600zł.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

PS3 duzo kosztuje a xbox 360 owiele mniej.

XBOX Elite kosztuje około 1300 zł, dodamy 100zł i mamy PS3 z gierką. Premium jest już znacznie tańszy, o Arcade lepiej nie mówić, bo nie ma dysku twardego, przez co robi się mniej przydatne.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Gry na PS3 sa drogie na xbox360 tansze.

Rotfl. Omyłka, ceny premierowych gier są praktycznie identyczne. Zresztą na PS3 wyszła nowa seria (bodajże Platinium), gdzie ceny gier nie przekraczają nawet 100zł (z tego co mi wiadomo).

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Na Xbox360 moze grac 4 graczy nie wiem jak z PS3.

Hmm... Sam nie wiem, pewnie też. Zresztą na takich konsolach to ludzie więcej czasu spędzają grając przez multi.

Dnia 22.12.2008 o 09:54, matrix1995xd napisał:

Polecam xbox360- sam na nim pykam ; ]

XBOX 360 może i jest fajny, ale biorąc pod uwagę kilka elementów wcale nie jest lepszy. Wszystko też zależy od wersji... Mnie osobiście też XBOX 360 urzekł (xbox live i te sprawy ;P), ale gdybym miał wydać na konsolę ponad 1000 zł, to chyba jednak wziąłbym PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 10:58, Chaotizz napisał:

> PS3 jest lepsza graficznie od xbox 360 dzieki technologi Blu-ray (az tak bardzo
sie nie
> roznia).
Przepraszam, że się wtrącam... Być może "nie jestem na czasie", ale co ma napęd Blu-ray
do jakości grafiki? Z tego co mi wiadomo, to niewiele.
> Tylko jak sie Blu-ray zepsuje to jestesmy duzo pieniedzy w plecy.
Bez przesady, Blu-ray ostro staniał, teraz kosztuje średnio około 600zł.
> PS3 duzo kosztuje a xbox 360 owiele mniej.
XBOX Elite kosztuje około 1300 zł, dodamy 100zł i mamy PS3 z gierką. Premium jest już
znacznie tańszy, o Arcade lepiej nie mówić, bo nie ma dysku twardego, przez co robi się
mniej przydatne.


W Robsonie za 1049 zł czystasześćdziesiątka.

Dnia 22.12.2008 o 10:58, Chaotizz napisał:

> Gry na PS3 sa drogie na xbox360 tansze.
Rotfl. Omyłka, ceny premierowych gier są praktycznie identyczne. Zresztą na PS3 wyszła
nowa seria (bodajże Platinium), gdzie ceny gier nie przekraczają nawet 100zł (z tego
co mi wiadomo).


Zresztą na 360''tke jest seria classics ( w carrefurze za sr1 50 zł)

Dnia 22.12.2008 o 10:58, Chaotizz napisał:

> Na Xbox360 moze grac 4 graczy nie wiem jak z PS3.
Hmm... Sam nie wiem, pewnie też. Zresztą na takich konsolach to ludzie więcej czasu spędzają
grając przez multi.
> Polecam xbox360- sam na nim pykam ; ]
XBOX 360 może i jest fajny, ale biorąc pod uwagę kilka elementów wcale nie jest lepszy.
Wszystko też zależy od wersji... Mnie osobiście też XBOX 360 urzekł (xbox live i te
sprawy ;P), ale gdybym miał wydać na konsolę ponad 1000 zł, to chyba jednak wziąłbym
PS3.


Tak tylko 3 grosze dorzucę, a najlepiej fanbojowskie wojny skomentował kumpel '' Bo nikt nie chce przyznać, że wyrzucił tysiaka w pi*du'' ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam szczerze, że kupuję konsolę dla GTA IV. I kupuje Xboxa bo budżet mam ograniczony, ale gdybym miał na PS3 to go bym wybrał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

post Chaotizz:
Przepraszam, że się wtrącam... Być może "nie jestem na czasie", ale co ma napęd Blu-ray do jakości grafiki? Z tego co mi wiadomo, to niewiele.


Blu-ray ma to do grafiki ze odczyta wiecej z plyty niz zwykly naped i dlatego gra jest lepsza troche graficznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować