Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opowiadania o Wiedźminie podbijają Wielką Brytanię!

126 postów w tym temacie

"Wydanie zbioru opowiadań niedługo przed światową premierą gry komputerowej Wiedźmin z pewnością ułatwi wejście w jej świat zachodnim graczom."
Raczej odwrotnie. Na zachodzie nie czyta się zbyt wiele ambitniejszej literatury (i tak nie zrozumią prawdziwego sensu tych książek, ale co tam) i to właśnie zbliżająca się gra będzie impulsem dla sprzedaży książek. Bo nikt mi nie powie, że miliony Brytyjczyków kuypią grę, bo "książka im się podobała".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:24, kjubus napisał:

wybaczcie, ale ja juz ladny rok temu czytalem o angielskiej (tzn, przetlumaczonej) premierze
tej ksiazki. i dziwie sie, ze niby teraz dopiero wyszla, bo wtedy NA 100% czytalem o tym, ze
"wlasnie premiere miala ksiazka"... wird...


dziwne, dziwne, bo wyszla dokładnie właśnie bardzo niedawno (zdaje się oficjalna premiera jakoś teraz).
Więc raczej nie czytałeś, że już jest, tylko że będzie, i, że nie teraz, tylko next year;)
Pozdr.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2007 o 13:31, Yuurei napisał:

Czy jest równie dowcipny językowo :)


Podobno tłumaczenie jest bardzo dobre, ale mimo to jednak zatraciło trochę gier słownych, ale to tylko jedna, dwie wstępne opinie, trzeba poczekać na więcej recenzji.

Pozdr.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 13:53, Quatre napisał:

Oczywiście o czym jest pierwszy rozdział z tego sampla tłumaczenia? - scena łóżkowa ^_^
"Translated by Danusia Stok" - strasznie cool są wydawcy, mogli pójść na całość i walnąć ''Danka'',
bo co się przejmować, że powinno być Danuta Stok? To tak jakbym ja się np. podpisywał na kolokwiach
''Dominiczek'' :) Trochę powagi jednak trzeba mieć.


Wiesz co mogę się założyć o wiele, że stoi tam dokładnie jak Pani Danuta sobie zarzyczyła;) Widać Danusią lubi być zwana i już:)

Dnia 20.06.2007 o 13:53, Quatre napisał:

A zresztą - trochę sceptyczny jestem do faktu, że na angielski tłumaczyła Polka, lepiej by
chyba było, gdyby jakiś Anglik się za to zabrał.


No my też byliśmy, szczerze mowiąc, ale wygląda na to, że Danusia Stok, jednak dała całkiem spoko radę;)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:07, bruli napisał:

No jeszcze nie podbijają. To że to są tam dostępne nie znaczy, że okażą się sukcesem.


Prawda, prawda, trochę nas entuzjazm za bardzo ponosi, bedziemy precyzyjniejsi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:52, hans olo napisał:

"Wydanie zbioru opowiadań niedługo przed światową premierą gry komputerowej Wiedźmin z pewnością
ułatwi wejście w jej świat zachodnim graczom."

Raczej odwrotnie. Na zachodzie nie czyta się zbyt wiele ambitniejszej literatury (i tak nie
zrozumią prawdziwego sensu tych książek, ale co tam) i to właśnie zbliżająca się gra będzie
impulsem dla sprzedaży książek. Bo nikt mi nie powie, że miliony Brytyjczyków kuypią grę, bo
"książka im się podobała".


Wiesz co to na ogół działa w dwie strony, i w każdym przypadku może się zdarzyć tak czy inaczej. Łatwiej będzie to stwierdzić po fakcie (i porównaniu popularności obu mediów).

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2007 o 14:06, Abi Dalzim napisał:

Tytuł newsa powinien w takim razie brzmieć " Opowiadania o wiedźminie mają szansę podbić
Wielką Brytanię!", nie?


Do rozważenia następnym razem;) A tak poważnie to rzeczywiście moglibyśmy być precyzyjniejsi i postaramy się być:)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:00, kordzio1 napisał:

Tytuł newsa troszkę mylący dla mnie, bo myślałem, że na wyspach już rozpoczęła się Wiedźminomania
i książka schodzi jak świeże bułeczki :)


..tak się rozmażyliśmy, że już to obwieściliśmy, teraz aby rzeczywistość dogoniła nasz entuzjazm;)

Mamy zresztą kilka pomysłów jak książce trochę pomóc, ku uciesze i dobru wspólnemu i nie omieszkamy tego i owego przeprowadzić:)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 15:11, Allanon napisał:

ROFL, LOL - OMG :D:D
wydanie książki to nie jest "podbój".
Gratuluję poczucia humoru i dystansu. Jak widać CDP reklamuje swój produkt ile wlezie.

Nie tędy droga. Chyba że zalezy Wam tylko na dzieciakach


Prawda, prawda, trochę nas entuzjazm za bardzo ponosi, bedziemy precyzyjniejsi! (po raz drugi, trzeci czy czwarty, ale będę to prostował do skutku;)

Bo bynajmniej nie w nieprecyzyjnym informowaniu siła naszego marketingu stoi. Staramy się zawsze opierać na faktach, to jest fair, bezpieczne i ku uciesze wszystkich. Słowami zresztą rzeczywistości nie zmienimy, faktami, owszem mamy szansę;)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 14:09, Rexaw napisał:

Chyba podbiją :) Ale co tam pewność siebie to podstawa :)


Przepraszam, ale muszę to też skomentować, to raczej przesadna fala entuzjazmu, która ogarnia nas w równym stopniu jak fanów. Niż jakaś tam buńczuczna pewność siebie. Ale don''t worry, puścimy jutro klimatyzatory na maksa, to może temperatura spadnie do poziomu zdroworozsądkowego;)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<wybucha śmiechem> BUEHEHEHEHE Trzymajcie mnie XD Ten wilk na okładce wygląda jakby się trawki napalił albo sześciopak wypił XD
A tak poza tym ?? Mniam to co pisze Sapkowski naprawdę zasługuje na szersze uznanie. Hej Nasz Pisarz zdobył popularność za granicą. W Anglii powinniśmy się z tego cieszyć, no nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ładna okłada, bardzo klimatyczna. A ja już po sesji biorę się za wersję polską, trzeba obadać przed premierę gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie!!! Jeszcze trochę, a Wiedźmin będzie rządzić światem!!!
Jeśli chodzi a okładkę tej książki, to uważam, że ten dopisek Geralt is a hunter to lekkie nieporozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 21:44, mooman napisał:

Zobaczycie!!! Jeszcze trochę, a Wiedźmin będzie rządzić światem!!!
Jeśli chodzi a okładkę tej książki, to uważam, że ten dopisek Geralt is a hunter to lekkie
nieporozumienie...


Jakiej książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha ''''fanów'''' ja nie jestem fanem co najwyżej jestem bardzo zainteresowany tą produkcją :P
Ale w przyszlości ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować