Zaloguj się, aby obserwować  
Szalas22

TIBIA - Gra na miarę XXI w. (TAK/NIE)

871 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2008 o 18:24, milten6 napisał:

Czyli ktoś grając w Baldury, Tormenta czy inne klasyki o których pewnie nigdy nie słyszałeś,
jest dzieckiem neo? No cóż, rośnie nam pokolenie wychowane na Crysisie, więc takie twierdzenia
to już codzienność, niestety.

Co do samego pytania, nie wiem, bo nie grałem, jednak patrząc na kulturę graczy (wiem,
bo w mojej klasie/szkole, niektórzy grają w tą ekhm... grę) moim zdaniem nawet nie warto
próbować.


Ekhm... Widać, że w Tibię nie grałeś, bo ta gra ma tyle wspólnego z prawdziwymi RPG-ami, że... A nie ona nie ma nic wspólnego. To zwykły kicz, bez klimatu, bez dźwięku, z grafiką gorszą niż w Pac-manie i z tą swoją społecznością (OLOLALEŻAL i tego typu texty). I myślę, że w Crysisa też nawet nie grałeś, bo nie wiem co ci tak w nim nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:36, wojtek2222 napisał:

> Czyli ktoś grając w Baldury, Tormenta czy inne klasyki o których pewnie nigdy nie
słyszałeś,
> jest dzieckiem neo? No cóż, rośnie nam pokolenie wychowane na Crysisie, więc takie
twierdzenia
> to już codzienność, niestety.
>
> Co do samego pytania, nie wiem, bo nie grałem, jednak patrząc na kulturę graczy
(wiem,
> bo w mojej klasie/szkole, niektórzy grają w tą ekhm... grę) moim zdaniem nawet nie
warto
> próbować.

Ekhm... Widać, że w Tibię nie grałeś, bo ta gra ma tyle wspólnego z prawdziwymi RPG-ami,
że... A nie ona nie ma nic wspólnego. To zwykły kicz, bez klimatu, bez dźwięku, z grafiką
gorszą niż w Pac-manie i z tą swoją społecznością (OLOLALEŻAL i tego typu texty). I myślę,
że w Crysisa też nawet nie grałeś, bo nie wiem co ci tak w nim nie pasuje.

Rozwinę twierdzenie, tibia to taki MMORPG jak z Pac mana gra platformowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 17:36, wojtek2222 napisał:

Ekhm... Widać, że w Tibię nie grałeś,

Owszem nie grałem, bo nawet tego patykiem nie dotknął bym ;/.

Dnia 29.10.2008 o 17:36, wojtek2222 napisał:

bo ta gra ma tyle wspólnego z prawdziwymi RPG-ami,
że... A nie ona nie ma nic wspólnego.

Wskaż mi fragment mojego posta gdzie powiedziałem, że Tibia jest RPG-iem. To tylko zwykłe MMO, a z RPG nie ma nic wspólnego. Mówiłem tylko, o nie ocenianiu gry poprzez samą grafikę, ponieważ istnieje wiele świetnych tytułów ze słabą (jak na dzisiejsze czasy) grafiką, które grywalnością przebijają większość wydawanych dzisiaj produkcji.

Co do Crysisa (na razie, bo dzisiaj zacząłem grać :)) nic do niego nie mam. Chodzi o to, że gry nie ocenia się po grafice, a post usera, na którego odpowiadałem wyraźnie wskazywał, że głównym kryterium w ocenie gry jest grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:32, milten6 napisał:

> Ekhm... Widać, że w Tibię nie grałeś,
Owszem nie grałem, bo nawet tego patykiem nie dotknął bym ;/.
> bo ta gra ma tyle wspólnego z prawdziwymi RPG-ami,
> że... A nie ona nie ma nic wspólnego.
Wskaż mi fragment mojego posta gdzie powiedziałem, że Tibia jest RPG-iem. To tylko zwykłe
MMO, a z RPG nie ma nic wspólnego. Mówiłem tylko, o nie ocenianiu gry poprzez samą grafikę,
ponieważ istnieje wiele świetnych tytułów ze słabą (jak na dzisiejsze czasy) grafiką,
które grywalnością przebijają większość wydawanych dzisiaj produkcji.

Co do Crysisa (na razie, bo dzisiaj zacząłem grać :)) nic do niego nie mam. Chodzi o
to, że gry nie ocenia się po grafice, a post usera, na którego odpowiadałem wyraźnie
wskazywał, że głównym kryterium w ocenie gry jest grafika.


tibia jest rpg podaj argumenty na to ,że nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:32, milten6 napisał:

Co do Crysisa (na razie, bo dzisiaj zacząłem grać :)) nic do niego nie mam. Chodzi o
to, że gry nie ocenia się po grafice, a post usera, na którego odpowiadałem wyraźnie
wskazywał, że głównym kryterium w ocenie gry jest grafika.


To w takim razie, widzę, że mam do wyboru:
- Tibię, czyli kiczowate MMO z grafiką średniowiecza, w której chodzimy po jaskiniach i zabijamy szczury, po miastach, patrząc jak wyzywają się nooby, w dodatku gra w której `kupuje` się i `sprzedaje` tekstowo,
- I inne darmowe MMO, z w-miarę-dobrą-grafiką, bez rzeszy noobków (którzy zdarzają się na pewno rzadziej niż w Tibii), w której też chodzi o wybijanie mobów, chodzeniu po miastach, ale w której istnieje już jakieś porządniejsze GUI.
Z dwojga złego wolę wybrać to drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważacie, że Tibia nie ma nawet odrobiny RPG w sobie, to przeczytajcie Genesis, wszystkie dostępne w grze książki to zmienicie zdanie, no ale inna sprawa, że obecnie nikt tego nie robi, a rozwiązywanie zadań odbywa sie poprzez włączenie spoilera i robienie wszystkiego zgodnie w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:32, milten6 napisał:

Wskaż mi fragment mojego posta gdzie powiedziałem, że Tibia jest RPG-iem. To tylko zwykłe
MMO, a z RPG nie ma nic wspólnego. Mówiłem tylko, o nie ocenianiu gry poprzez samą grafikę,
ponieważ istnieje wiele świetnych tytułów ze słabą (jak na dzisiejsze czasy) grafiką,
które grywalnością przebijają większość wydawanych dzisiaj produkcji.


Aha sorry, trochę źle cię zrozumiałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy powiem tak macie w większości przypadku racje ponieważ Tibia jest grą kiczowatą,słabo-graficznie dopracowaną i może ma rzesze boterów i noobów ale także ta gra ma serce,ja muszę się przyznać że w życiu przegrałem wiele MMo i po wiele miesięcy ale nigdy nie miałem takiego czegoś że wracałem po paru miesiącach,latach do jednego prócz tibi...ta gra jakoś mnie oczarowała z początku...nie wiem może to początkowe objawy nałogu..ale czy granie dla przyjemności nie zarywając przy tym nocy i co ważniejsze szkoły jest grzechem i nałogiem....gram bo lubię,mam tam kumpli i szacunek (o ile można to tu zyskać) ;D

to jest moje skromne zdanie...

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować