Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Race Driver: GRID - temat ogólny

1348 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2008 o 23:23, niunieczki napisał:

A co z wymaganiami?

Mam Core 2 Duo E4300, 1gb ram i Radka X1950pro.

Core2D E6600 (2.4 GHz), 2GB RAM i GF8800 GTX - płynnie na max detalach. Tak jak pisałem - chodzi lepiej niż DIRT, nie ma też znaczka NV meant to be played.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia z dema ;)
Po pierwszym odpaleniu gra nie rzucila mnie na kolana. Grafika podobna bardzo jak w Colinie :Dirt a i te samochody jakos tak dziwnie jezdzily. Porzucilem gierke po 15 minutach gry. 2 dni potem (czyli dzisiaj) z nudow odpalilem znowu Grida. Skonfigurowalem sobie kierownice co naprawde nie bylo tak latwe jak w przypadku innych gier, powylaczalem wszystkie systemy pomagajace przy prowadzeniu auta i wlaczylem wyscig. na kierownicy gra sie swietnei :) Wyscig torowy fajny ale podobny do wszystkich innych gier. Za to drifting w grze jest jak dla mnie genialny :D Nareszcie trzeba poswiecic naprawde sporo czasu zeby opanowac samochod w poslizgu i wreszcie gra czegos wymaga ;) Trzeci wyscig muscle carami niezwykle widowiskowy, podczas jazdy po miescie grafika naprawde jest genialna. Ogolnie mysle ze warto czekac bo dawno nie bylo takiej gierki ;) Moja ocena dema : 9/10 :) Jesli ktos bedzie chcial zobaczyc jak gierka wyglada na fullu moge zarzucic screeny ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem podam moje spostrzeżenia co do gry bo teraz siedze w sali komputerowej na uczelni i zaraz zmykam na wyklad z makroekonomii :)

Powiem narazie jedno: odpalilem gre w 1024x768 , poziom detalow ultra z AA i mam ok 50 fpsow. Sprobuje wieczorem w wyzszej rozdziałce. Ale gameplaya juz umiesiclem na youtube :)
TYlko jakos dziwnie sie w zakrety wchodzi i ta kamera jak ,,zawija" no i czule to wszystko bardzo aż za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:06, MetaL2 napisał:

Mam pytanko, jak włączyś obsługę pada?? Bo nigdzie w grze nie mogę znaleźć, a żadnego
konfiguratora w katalogu z grą nie widzę. Wydaje mi się, że jest to wykonalne bo są ustawienia
dotyczęce wibracj,i a raczej nie ma wibrujących klawiatur:).


Wchodzisz w config klawiszy, wybierasz zakładkę Custom. Tam ustawiasz sobie przyciski od pada, czy czegokolwiek chcesz. Udało mi się zagrać padem, ale nie było wibracji, może jakąś opcję przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ze sterowaniem jest właśnie nie tak - w DIRT`a na klawie było spoko, a w GRID jest do ...
Ale faktycznie, po podłączeniu kierownicy miód!

A tak poza tym - jakie wykręcasz wyniki w drifcie ? bo ja się dopiero "uczę" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:51, gogiell napisał:

Coś ze sterowaniem jest właśnie nie tak - w DIRT`a na klawie było spoko, a w GRID jest
do ...
Ale faktycznie, po podłączeniu kierownicy miód!

A tak poza tym - jakie wykręcasz wyniki w drifcie ? bo ja się dopiero "uczę" :P



Narazie moj rekord to cos kolo 2,5 mln...Nie pamietam dokladnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja grywam na ps3 i powiem że wg. mnie gra jest gorsza od dirta , grafika na tym samym poziomie
( no może uliczne jazdy) po podpięciu logitech dfp (kiery) stwierdzam że jazda na kierownicy jest tak straszna jak w dircie (poza 900stopni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem pozytywnie zaskoczony. grafa moze nie rewelka, ale lepiej niz w trd3. wszstko chodzi płynnie, nic nie zacina. na klawie nie da się grać, no ale to w końcu nie arcade :) na kierze bardzo pozytywnie. czekam na pelna wersje, by poleciec do sklepu i zniknac z życia na jakies 2 tygodnie :)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem zaskoczony, bo wiedziałem że Codemasters byle gówna nie wypuści! TRD3 przeszedłem wzdłuż i wszerz i na bardzo czekałem na demo Grida. I się nie zawiodłem! Nie będę się za bardzo rozpisywał, bo zrobili to przedemną inni, ale jedna z rzeczy (poza wspaniałym modelem jazdy) która mi się naprawdę podoba, to punktacja kierowcy, w zależności od poziomu trudności! Czyli możesz sobie włączyć wszystkie wspomagacze i dostać za wygrany wyścig parę zaledwie punktów, a możesz też je powyłączać i za wygrany wyścig dostać parę tysięcy punktów. Nie zauważyłem czy poziom trudności ma wpływ na punktację poszczególnych driftów, ale satysfakcja z kombosa za ponad 450 tys jest niesamowita! Nagrałem replay.

http://pl.youtube.com/watch?v=UoVg-qDPWB0

http://pl.youtube.com/watch? v=2gV1ZFF_jDY - BMW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że drifty są trudne w tej grze.

Chyba będzie to już druga wyścigówka w której trzeba najpierw uczyć jak jeździć, a dopiero potem bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 13:50, Adam Słoma napisał:

> Nowy rekordzik w drifcie ;) Ostra jazda byla :D

A co powiesz na drift combo za 3,7 mln punktów, z wyłączoną kontrolą stabilizacji i widokiem
z kabiny?

http://pl.youtube.com/watch?v=pvpcOlSImKM



Cóż moge powiedziec...Combo za 3,9 mln z wylaczonym wszytkim i kamera z kabiny :P Niestety nie nakrecilem filmiku wiec moge sie pochwalic jedynie screenshotem.:(

20080513153759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 15:38, Makus89 napisał:

Cóż moge powiedziec...Combo za 3,9 mln z wylaczonym wszytkim i kamera z kabiny :P Niestety
nie nakrecilem filmiku wiec moge sie pochwalic jedynie screenshotem.:(


Też nieźle.
Na wyłączenie kontroli trakcji będę mógł sobie pozwolić dopiero jak kupię kierownicę...
A na youtubach pojawiły się już rekordy rzędu 40-50 milionów, także jeszcze musimy trochę potrenować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale się jaracie driftem ;D. Ja masteruję tą trasę z BMW do gry po necie. Na razie rekord okrążenia 14.66. A czy po przejechaniu kółka literki obok czasu "WR" oznaczają World Record?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co myśleć o tej grze. Grałem w demo i powiem tyle: model jazdy jest tak skopany, że odechciewa się grać. Naciskasz klawisz skrętu a pojazd reaguje jakbym chciał jakoś gwałtownie skręcić. Gram ostatnio też w ToCA Race Driver 2 i mam porównanie. Tam auta na pojedyncze naciśnięcie klawisza skrętu reagują normalnie, leciutko skręcają, a żeby mocniej skręcić, trzeba zwolnić i przytrzymać klawisz. A nie to co w GRIDZie... Auto skręca jak jakieś głupie :P I to jest samochodówka? Dobrze, że to demo a pełna wersja będzie za jakiś czas. Dopracują to chyba jeszcze. Mam nadzieję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 22:53, Falconer napisał:

A nie to co w GRIDZie... Auto skręca jak jakieś głupie :P I to jest
samochodówka? Dobrze, że to demo a pełna wersja będzie za
jakiś czas. Dopracują to chyba jeszcze. Mam nadzieję. :)

Tak samo było z ToCA Race Driver 3. Wszyscy marudzili na demo, że wcale gra nie jest taka fajna, że nie ma takiej radochy, że dziwnie się zachowuje, że się szybko nudzi. Tu może być taka sama taktyka, czyli Codemasters wcale nie wydają Dema z prawdziwego zdarzenia, lecz wersję testową, czekają teraz na jak najwięcej uwag i wezmą je sobie do serca przy oficjalnym wydaniu. Przynajmniej mam taką nadzieję. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Naciskasz klawisz skrętu a pojazd reaguje jakbym chciał jakoś

Dnia 13.05.2008 o 22:53, Falconer napisał:

gwałtownie skręcić. Gram ostatnio też w ToCA Race Driver 2 i mam porównanie. Tam auta
na pojedyncze naciśnięcie klawisza skrętu reagują normalnie, leciutko skręcają, a żeby
mocniej skręcić, trzeba zwolnić i przytrzymać klawisz. A nie to co w GRIDZie... Auto
skręca jak jakieś głupie :P I to jest samochodówka? Dobrze, że to demo a pełna wersja
będzie za jakiś czas. Dopracują to chyba jeszcze. Mam nadzieję. :)


Najpierw se wszystko dobrze ustaw, a potem narzekaj, oki? A poza tym granie we wszystkie Toki na klawiaturze mija się z celem i tyle. Spróbuj zagrać na kierownicy, albo przynajmniej na analogowym padzie, wtedy dopiero zobaczysz jaka jest radocha z jazdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować