Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Prince od Persia: The Sands of Time

679 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2009 o 15:13, rafekx 12 napisał:

OK,chodzi o falę czasu czy jakoś tak?

Może nie wiem jak to tam się nazywało(ba z pierwszym przejściem nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje). W każdym razie zamrożenie i załatwienie wszystkich w okolicy często się potem przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie jakiś sposób na przejście tego momentu z windą - tej w której jest też Farah i ciągle nawalają przeciwnicy. Tyle razy już to powtarzałem że mam dosyć. Ciągle zabijają Farah a czasem (ale żadko) mnie też.
Czy jest jakiś dobry sposób na przejście tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 20:09, kaczek93 napisał:

Ludzie dajcie jakiś sposób na przejście tego momentu z windą - tej w której jest też
Farah i ciągle nawalają przeciwnicy. Tyle razy już to powtarzałem że mam dosyć. Ciągle
zabijają Farah a czasem (ale żadko) mnie też.
Czy jest jakiś dobry sposób na przejście tego?


Niestety nie ma jakiegoś dobrego sposobu na to. Trzeba cały czas odpierać ataki przeciwników i bronić Farah. Zupełnie jak w space invaders :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 19:26, rafekx 12 napisał:

Mam pytanie:Czy Dusza Wojownika jest trudniejsza od Piasków Czasu??


Dusza Wojownika jest zdecydowanie trudniejsza od Piasków Czasu i na początek nie polecam tej gry, bo jeśli nie jesteś zbyt obeznany w tym gatunku to możesz mieć spore problemy z przejściem do końca. Druga sprawa, że Piaski Czasu, Dusza Wojownika i Dwa Trony są powiązane ze sobą fabularnie i powinno się je przechodzić w tej właśnie kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 20:21, dave03 napisał:

> Mam pytanie:Czy Dusza Wojownika jest trudniejsza od Piasków Czasu??

Dusza Wojownika jest zdecydowanie trudniejsza od Piasków Czasu i na początek nie polecam
tej gry, bo jeśli nie jesteś zbyt obeznany w tym gatunku to możesz mieć spore problemy
z przejściem do końca. Druga sprawa, że Piaski Czasu, Dusza Wojownika i Dwa Trony są
powiązane ze sobą fabularnie i powinno się je przechodzić w tej właśnie kolejności.


Tak tak,przechodze Piaski Czasu potem biorę DW ale myślę ze sobie poradze z nią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku gry w tym momencie...jak to opisać...jest takie coś żółtego, kolumny itp. :P I nie wiem co robić.
Nie wiem czemu ale ta gra kojarzy mi się z Legacy Of Kain: Soul River.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:39, Gothic 12 napisał:

Jestem na początku gry w tym momencie...jak to opisać...jest takie coś żółtego, kolumny
itp. :P I nie wiem co robić.


Wrzuć tutaj jakiegoś screena, wtedy pomyślimy dalej co z tym fantem zrobić, bo póki co udzieliłeś zbyt mało konkretnych informacji ;) Generalnie Piaski Czasu nie są trudną grą i jest to zdecydowanie najłatwiejsza część trylogii (w najnowszą odsłonę Księcia jeszcze nie grałem, więc nie będę na jej temat się wypowiadał). Najłatwiejsza i zarazem najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:13, dave03 napisał:

Wrzuć tutaj jakiegoś screena, wtedy pomyślimy dalej co z tym fantem zrobić, bo póki co
udzieliłeś zbyt mało konkretnych informacji ;) Generalnie Piaski Czasu nie są trudną


Pełna zgoda. Albo przynajmniej poprosimy jakiś większy opis, np. co się zdarzyło chwilę wcześniej.

Dnia 27.01.2009 o 15:13, dave03 napisał:

grą i jest to zdecydowanie najłatwiejsza część trylogii (w najnowszą odsłonę Księcia
jeszcze nie grałem, więc nie będę na jej temat się wypowiadał). Najłatwiejsza i zarazem
najlepsza.


Ja właśnie pogrywam w najnowszego i jest raczej łatwy gdy się już załapie sterowanie. Walki są prostsze (chociaż też trochę ciekawsze, bo już nie trzeba spamować skok-atak, można robić różne kombinacje i różnie się one sprawdzają na innych przeciwników). Nie ma możliwości żeby zginąć, co daje pewien komfort. Olbrzymia poprawa nastąpiła w kwestii towarzyski, przez Farah czasami przegrywało się długą i męczącą walkę, a Elika zginąć nie może, za to można z jej umiejętności korzystać samemu. Klimatem nowy PoP najbardziej przypomina właśnie SoT, ale niestety pod względem fabularnym się nie umywa. Dialogi są raczej drętwe i często nie trzymają się kupy, chociaż czasami książę rzuci jakimś dobrym tekstem. Jest to pierwsza gra do której mam żal, że jest "konsolowa". Uproszczenia typowo konsolowe są tu bowiem bardzo widoczne i czasami przez nie gra traci w porównaniu z SoT. Ale i tak gra się całkiem przyjemnie, nie żałuję zakupu. Tylko nie oczekujcie takiej fabuły i wątku romansowego jak w SoT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

No i Piaski CZasu przeszłęm,niezłe to jest,zwłaszcza zakończenie mnie zaskoczyło i rozbawiło[motyw że Książe całuje Farah a potem czas cofa] ale mam jedno pytanie,dowiedziałem się że w Dwóch Tronach Wezyr wróci...ale jak,skoro go zabiliśm

y??!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste ;) Książe musiał cofnąć się w czasie ponownie...

Po założeniu Maski Upiora w Warrior Within dostał kolejną szansę na zabicie Dahaki.

Po powrocie zdziwił się widząc zniszczony babilon i Wezyra ;) Bo tak naprawde... nigdy go nie zabił ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni problem już rozwiązany ;-) Ale mam nastepny...zdobyłem PIERWSZY NOWY MIECZ i nie wiem co dalej robić...kręcę się tylko w kółko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 17:25, Gothic 12 napisał:

Poprzedni problem już rozwiązany ;-) Ale mam nastepny...zdobyłem PIERWSZY NOWY MIECZ
i nie wiem co dalej robić...kręcę się tylko w kółko :/


A wizje po wejściu w słup światła niczego nie pokazują? To jest miecz na takim balkonie? To powinieneś teraz znaleźć kilka słabszych, porysowanych ścian i móc je nim rozbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w Pop''a - gra odczekała swoje i trochę żałuję że nie zagrałem w momencie premiery - wrażenie było by na pewno większe. Gram sobie na bezprzewodowym padzie Logitecha i nie powiem - jest nieźle. W zeszłym tygodniu przy jednym posiedzeniu przeszedłem 10% gry - wtedy więcej czasu straciłem na konfigurację pada niż samą grę. Wczoraj zarwałem nockę i przeszedłem do 24% - Zoo Sułtana. Dwa checkpointy były dość blisko siebie i przejście z 18%-20% to jakieś 5 minut podczas gdy z 22%-24% zajmuje około 15 - tak średnio rozmieszczone są te punkty zapisu. Sama gra naprawdę niezła - choć podchodziłem do niej jak do jeża. Czasy gdy katowałem w Tomb Raidery raczej odeszły w niepamięć (zatrzymałem się na części 3 bodajże). Jednak Pop daje radę. Ciekawe zagadki (choć czasem trochę na siłę - jak to obracanie 4 jarzeniówkami w systemie obronnym), Dużo akcji (choć sprowadza się do skakania na plecy i siekania mieczem oraz dobijania majchrem), akrobatyka (od której pocą się łapy na padzie ;) ). Jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz drugą cześć zaczynać to możesz przeżyć pewien rodzaj szoku... zupełna zmiana klimatu, z basniowej i kolorowej opowieści z dodatkiem humoru do mrocznego świata Warrior Within ;)

Teraz się porównuje najnowszego PoPa do Piasków Czasu, IMO w pewnych momentach Pisaki biją na głowe najnowszego księcią, dobrze, że było mówione, że nowa odsłona to zupełnie inna, nie nawiązująca do poprzednich cześci (no może prócz początku i wołaniu przyjaciółki o znajomym imieniu) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszą część nie grałem ale w Piaskach jest taki podobny (powiedzmy) model współpracy z tą laską - pewno w mniejszym stopniu ale zawsze. Czy w najnowszym Popie można przełączać się pomiędzy postaciami księcia i dziewczyny ?
Co do Warrior W. - z tego co się zorientowałem bardziej nastawiony jest na walkę - prawda to czy nie ? Martwi mnie ewentualna konieczność używania Combosów - nie lubię łamać sobie palców wciskając 20 przycisków na raz lub zapamiętywać sekwencję 100 ciosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 09:03, Evil Khan napisał:

W najnowszą część nie grałem ale w Piaskach jest taki podobny (powiedzmy) model współpracy
z tą laską - pewno w mniejszym stopniu ale zawsze. Czy w najnowszym Popie można przełączać
się pomiędzy postaciami księcia i dziewczyny ?


Nie można przełacząć... ale Elika radzi sobie sama i praktycznie ratuje księcia co chwile, jak nie idzie ci granie :P

Dnia 04.02.2009 o 09:03, Evil Khan napisał:

Co do Warrior W. - z tego co się zorientowałem bardziej nastawiony jest na walkę - prawda
to czy nie ?


Tak, walka walka walka... i jeszcze raz walka. I dodatkowo walka i bardzo zawiła fabuła :P

Zaliczyłem parę razy na hard WW :)

Jak zaczniesz to pisz w temacie o WW, jak zauważe wpisik to ci opisze co i jak :)

Dnia 04.02.2009 o 09:03, Evil Khan napisał:

Martwi mnie ewentualna konieczność używania Combosów - nie lubię łamać sobie
palców wciskając 20 przycisków na raz lub zapamiętywać sekwencję 100 ciosów...


Łamanie palców? Grałem/gram na klawiaturze i palce w porządku... naucz się kilku podstawowych kombosów, bo nie warto się wszystkich naumieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 09:08, hunter22 napisał:

Łamanie palców? Grałem/gram na klawiaturze i palce w porządku... naucz się kilku podstawowych
kombosów, bo nie warto się wszystkich naumieć :D

W piaskach jest też jakiś combos - zebrałem już wszystkie kulki i obok kulek z piaskiem mam naładowane półksiężyce - pojawił się napis o combo ale w ferworze walki nie zdążyłem go przeczytać. Jaka to kombinacja klawiszy ? PPM + R ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 09:17, Evil Khan napisał:

W piaskach jest też jakiś combos - zebrałem już wszystkie kulki i obok kulek z piaskiem
mam naładowane półksiężyce - pojawił się napis o combo ale w ferworze walki nie zdążyłem
go przeczytać. Jaka to kombinacja klawiszy ? PPM + R ?


Nie bedę tu nic na siłe wymyślać... grałem z dwa lata temu w PC i nie pamiętam takich szczegółow :/

Grzechem jest tak długa przerwa od Pasków, ale usprawiedliwiam to teraz graniem w najnowszego PoPa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować