Zaloguj się, aby obserwować  
Hank_Moody

Resident Evil 4 - temat ogólny

751 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2009 o 09:36, Saddler napisał:

I jeszcze a propos biegania: odpowiedni klawisz musisz wciskać raz za razem jak najszybciej.


Już sobie poradziłem, jak się okazało w filmikach za bieg odpowiada klawisz "enter". Choć pad - tak jak pisał Chester001 - mimo wszystko by się przydał. Teraz mam jednak pewien dylemat, bo skończyłem pierwszy rozdział i nawiedził mnie handlarz. Problem w tym że nie wiem w co zainwestować posiadaną gotówkę... Na pewno będę musiał kupić większą walizkę, bo w tej już kończy się miejsce, ale nie wiem już co dalej, a nie chciałbym później męczyć się z powodu złej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:03, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie jaki przycisk na klawiaturze odpowiada za przywołani i nakazanie zatrzymania
się dl Ashley??

Klawisz "F"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:07, DonSzabla napisał:

> Witam mam pytanie jaki przycisk na klawiaturze odpowiada za przywołani i nakazanie
zatrzymania
> się dl Ashley??
Klawisz "F"


OK dzięki :)

#
Jestem po walce z

Spoiler

Gigantem

i czy jest to jeden z trudniejszych bossów czy będą
Spoiler

znaaaaacznie trudniejsi jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:03, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie jaki przycisk na klawiaturze odpowiada za przywołani i nakazanie zatrzymania
się dl Ashley??


z tego co wyczytałem to do wydawania poleceń czy innych czynności związanych z Ashley służą dwa klawisze - "F" i "enter".

Saddler --->
>PS. KBReplacer''a i tak polecam zainstalować, ułatwisz sobie życie.

Zainstaluje, zainstaluje :) Pada póki co i tak na razie nie mam a nawet nie wiem czy będę miał w najbliższym czasie. Gram natomiast już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:20, Szw3dzik napisał:

A ten "KBReplacer" to jest program że można myszka strzelać ?

To program który zmienia podpisy klawiszy(np. zamiast 1,2,3,... na normalne shif,ctrl,w,...) Program do myszy to mouseaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedłem do zamku i u handlarza pojawiły się nowe towary w związku z czym mam pewne dylematy czy coś kupić/sprzedać. Do tej pory posługiwałem się strzelbą, którą znalazłem na samym początku gry, nic w nią jeszcze nie zainwestowałem, ale teraz pojawiła się opcja kupna Riot Guna i nie wiem czy warto sprzedać tamtą a kupić tą i czy ewentualnie ją ulepszać. Pojawił się też pierwszy rewolwer Broken Butterfly, ale nie wiem czy warto na niego tracić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 18:16, dave03 napisał:

Właśnie doszedłem do zamku i u handlarza pojawiły się nowe towary w związku z czym mam
pewne dylematy czy coś kupić/sprzedać. Do tej pory posługiwałem się strzelbą, którą znalazłem
na samym początku gry, nic w nią jeszcze nie zainwestowałem, ale teraz pojawiła się opcja
kupna Riot Guna i nie wiem czy warto sprzedać tamtą a kupić tą i czy ewentualnie ją ulepszać.

Riot to jak dla mnie najlepszy shotgun, mniej scelny niż ten pierwszy ale ma dużo wieksze obrażenia więc lubie go najbardziej z strzelb

Dnia 15.06.2009 o 18:16, dave03 napisał:

Pojawił się też pierwszy rewolwer Broken Butterfly, ale nie wiem czy warto na niego tracić
pieniądze.

Warto go kupić bo to magnum, a taka armata zawsze się przyda na mocniejszych przeciwników(to najsilniejsza z zwykłych broni po ulepszeniu). Choć też możesz go potem znaleść za darmo (chyba pod koniec 3 czy na początku 4 rozdziału)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 18:16, dave03 napisał:

Właśnie doszedłem do zamku i u handlarza pojawiły się nowe towary w związku z czym mam
pewne dylematy czy coś kupić/sprzedać. Do tej pory posługiwałem się strzelbą, którą znalazłem
na samym początku gry, nic w nią jeszcze nie zainwestowałem, ale teraz pojawiła się opcja
kupna Riot Guna i nie wiem czy warto sprzedać tamtą a kupić tą i czy ewentualnie ją ulepszać.
Pojawił się też pierwszy rewolwer Broken Butterfly, ale nie wiem czy warto na niego tracić
pieniądze.

Sprzedaj starą strzelbę, kup riota i ulepsz go (siła, ognia i magazynek na początek). Jeśli masz możliwość kupna lepszej broni niż obecna nie wahaj się. koszty się zwrócą po sprzedaniu starej, a nowa będzie mocniejsza więc zaoszczędzisz ammo.
BB nie kupuj, na razie nie będzie potrzebne więc szkoda kasy. Możesz to mieć za free. Jak tylko uwolnisz Ashley wróć się do zamkniętych drzwi przy otwartym wysoko oknie (niedaleko fontanny). Tam w jednej ze skrzyni oznaczonej jako skarb jest ta broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witcher1990/Tomoya-kun --->>

Czyli starą strzelbę sprzedaje i kupuje nową, a z rewolwerem jeszcze sie wstrzymam i postaram się go zdobyć za darmo. A tak w ogóle to jakiej amunicji potrzebuje do magnum? I jeszcze jedna sprawa... jak się "łapie" przedmioty w walizce, bo mam w niej straszny bałagan i przez to mniej mogę do niej włożyć niż by to miało miejsce wtedy jakby wszystko było ładnie posegregowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 20:11, dave03 napisał:

Czyli starą strzelbę sprzedaje i kupuje nową, a z rewolwerem jeszcze sie wstrzymam i
postaram się go zdobyć za darmo. A tak w ogóle to jakiej amunicji potrzebuje do magnum?

Amunicji do magnum :) W RE4 jest tak że ammo do danej broni(poza podstawowymi) znajdujesz dopiero jak ją masz.

Dnia 15.06.2009 o 20:11, dave03 napisał:

I jeszcze jedna sprawa... jak się "łapie" przedmioty w walizce, bo mam w niej straszny
bałagan i przez to mniej mogę do niej włożyć niż by to miało miejsce wtedy jakby wszystko
było ładnie posegregowane.

Domyślnie "F" ogólnie przycis do wydawania rozkazów Ashley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 21:30, NecroVisioneR napisał:

Mam pytanie-jak można przesuwać itemy w plecaku?Próbowałem wszystkiego,enter,shift itd...?


Heh, odpowiedz na to jakże nurtujące pytanie masz posta wyżej :P Jak widać nie tylko Ty miałeś z tym problem ;) Ale wszystkich możliwości jednak nie próbowałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 22:19, NecroVisioneR napisał:

Mam kolejne pytanie-jestem w miejscu w którym

Spoiler

mam do wyboru dwie drogi:walkę z gigantem
albo z wieśniakami

-co jest bardziej opłacalne a co łatwiejsze??

Z wieśniakami to masz ten problem że musisz ich dosć dużo natłuc(w tym 2 subbossów z piłami ale na nich jest prostysposób). Wrzucasz Ashley do kontenera i wybijasz ich, ja zawsze wybierałem te droge. Ta z Gigantem to jest o tyle gorsza że przeszkadza ci Ashley, gdyby jej nie było tam problemu. Ale trzeba go załatwić w miare szybko(RPG) i uważać aby nie złapał Ashley albo aby nie zrzucić na nią kamienia(który ma się zestrzelić aby spadł na gignata). Ogólnie wybrałbym na twoim miejscu 1 droge miniej stresująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 22:50, Tomoya-kun napisał:

Ogólnie wybrałbym na twoim miejscu 1 droge miniej stresująca.


Ja akurat wybrałem tę z Gigantem i większych problemów z nim nie miałem, przeszedłem go za drugim razem, a do Ashley się w ogóle nie dobierał ;)

Spoiler

Gdzieś też wyczytałem (chyba w tipsomianiaku dodanym do CDA), że przed tym bossem można najzwyczajniej w świecie po prostu uciec, a co za tym idzie nie trzeba go nawet zabijać.

Nie wiem czy to prawda, bo nie sprawdzałem, ale wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 23:34, dave03 napisał:

Nie wiem czy to prawda,
bo nie sprawdzałem, ale wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.


To prawda. Raz przed nim uciekłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować