Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Witam !

Mam kilka pytan dotyczących wymagań Oblivoina. Czy na kompie (mało prawdobodobne) AMD Athlon Xp 1600+ 512 DDR i karatą graficzną geforc4MX (bez shaderow) ta gra na minimum detalach w ogole sie uruchomi? Pytam bo zapytac nigdy nie zaszkodzi;-) A drugie pytanie to czy na procku: Pentium (nie pamietam jaki, w kazdym razie dual core ) karta graf.:GeForce7600GS pci-e i 512DDR2 na jakich detalach ta gra bedzie chodziła całkiem płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 15:57, Erton napisał:

Probowalem usunac zgodnie z zaleceniami, to znaczy unistallem z plyty i wyszla taka sama kicha
(ponizszy obrazek). Moze znacie jakis program ktory by potrafil usunac bezproblemowo Obliviona.Po
zwyczajowej dezinstalacji z poziomu panelu sterowania i z plytki pojawia sie ponizszy komunikat


Może spróbuj uruchomić DXredist.exe z płyty z grą i potem również przy pomocy instalatora z płyty odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dema niema (a szkoda...) muszę w takim razie łapać się porad graczy, czyli was forumowicze ^_^... Słyszałem, że jest coś takiego jak Oldblivion i program ten pełni rolę tweaka do gry (mogę się mylić, więc jakby co proszę o potwierdzenie)... Czy na moim sprzęcie, z jego pomocą pójdzie Oblivion? I najważniejsze, czy będę mógł się cieszyć płynnością (25-30 klatek bez większych spadków by mnie satysfakcjonowało)?

Podaję konfigurację:

AthlonXP 2500+ Barton (1.84 Ghz)
256 RAMu (tu jest najgorzej)
Radeon 9200 128MB (Pixel Shader 1.4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:02, In The End napisał:

Gra pójdzie, ale spadki będą;]...

Jak duże?
...jest demo obliviona ale na konsole;p
Z konsol... mam tylko Pegazusa ^_^... Tam to jak już przydałby się raczej "kardridż" z Areną ^_^...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 17:18, hehe napisał:

> Bardzo mnie dziwi to że grafika twoim zdaniem nie może być atutem tytułu ale cóż...
Ależ jak najbardziej może. Nigdzie nie powiedziałem że nie. Chyba źle mnie zrozumiałeś.

Jak mówi kamceg : skończmy tą dyskusję, bo ona do niczego nie prowadzi. Wyraziłem swoją
opinię i nikogo nie mam zamiaru do niej przekonywać. Każdy ma swoje zdanie i tyle. Mylnie też
zostałem odebrany jako zagorzały przeciwnik Obliviona. Opisałem tylko jakie ma moim zdaniem
wady, a poza tym gra mi się podoba i grało mi się w nią całkiem fajnie ( co też napisałem ).
Nic już wiecej nie napisze :D
Dobra jak chcesz.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 18:06, wojtek095 napisał:

Witam !

Mam kilka pytan dotyczących wymagań Oblivoina. Czy na kompie (mało prawdobodobne) AMD Athlon
Xp 1600+ 512 DDR i karatą graficzną geforc4MX (bez shaderow) ta gra na minimum detalach w
ogole sie uruchomi? Pytam bo zapytac nigdy nie zaszkodzi;-) A drugie pytanie to czy na procku:
Pentium (nie pamietam jaki, w kazdym razie dual core ) karta graf.:GeForce7600GS pci-e i 512DDR2
na jakich detalach ta gra bedzie chodziła całkiem płynnie?


Na pierwszym kompie gra z pewnością nie ruszy(ponieważ oblivion nie obsluguje kart GeForce 4MX)na drugim kompie powinno chodzić płynnie na ustawieniach średnich , może w niektórych opcjach wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:00, gothicsheep napisał:

/.../

Na komfortową grę nawet nie masz co liczyć. Oblivion jest dość pamięciożerny, a u Ciebie z RAMem bardzo krucho... Od biedy procek wystarczy, ale karta grafiki może nie podołać. Jest już dość leciwa i nie obsługuje shaderów 2.0. Nie wiem, czy Oldblivion coś pomoże. Grę może i uruchomisz, ale pograć sobie nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :D
Jak zrobic czarny klejnot dusz (misja z kapliczki). W misji z gildii magów pisze coś o tym (w jakiejś notatce), że trzeba położyć wielki klejnot dusz na ołtarzu (w ołtarzu też próbowałem) i rzucić chwytanie dusz, rzuciłem na cel i na dotknięcie i nic, proszę o szybką pomoc. Z góry thx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym zadaniu musiałeś (musisz) iśc do groty necromantów. Tam znajdziesz kapliczkę na której połóż zwykły klejnot dusz (wielki, zwykły, pomniejszy itp.) i naciśnij akcję a powinien zamienic się w czarny klejnot dusz, w który można chwytac duszę nawet ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tego robić. Wystarczy że wejdziesz do jaskini, zabijesz jednego z nekromantów. W jego ciele znajdziesz zapiski. Gdy je weźmiesz grze to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 12:32, Gul4sH napisał:

Mam pytanie :D
Jak zrobic czarny klejnot dusz (misja z kapliczki). W misji z gildii magów pisze coś o tym
(w jakiejś notatce), że trzeba położyć wielki klejnot dusz na ołtarzu (w ołtarzu też próbowałem)
i rzucić chwytanie dusz, rzuciłem na cel i na dotknięcie i nic, proszę o szybką pomoc. Z góry
thx :D


Jest tu pewien niezwykle istotny czynnik, który pominąłeś. Odpowiedni czas. Kamień możesz na danym ołtarzu stworzyć tylko w jedną noc w tygodniu. Musisz czekać przy ołtarzu i gdy pojawi się dookoła niego różowa poświata, rzucasz czar. Niestety, nie wiem czy każdy ołtarz ma ten sam czy inny dzień, ani nie pamiętam w jaki dzień aktywował się np. ten z jaskini, gdzie w jednym z zadań wysyłali magowie, więc musisz sam to odkryć. A kamień ma być w ołtarzu, nie na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Illumination Within - mod dodający światło w oknach domów w nocy, co sprawia, że miasta w tych porach wieczornych wyglądają znacznie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:00, gothicsheep napisał:

Skoro dema niema (a szkoda...) muszę w takim razie łapać się porad graczy, czyli was forumowicze
^_^... Słyszałem, że jest coś takiego jak Oldblivion i program ten pełni rolę tweaka do gry
(mogę się mylić, więc jakby co proszę o potwierdzenie)... Czy na moim sprzęcie, z jego pomocą
pójdzie Oblivion? I najważniejsze, czy będę mógł się cieszyć płynnością (25-30 klatek bez większych
spadków by mnie satysfakcjonowało)?

Podaję konfigurację:

AthlonXP 2500+ Barton (1.84 Ghz)
256 RAMu (tu jest najgorzej)
Radeon 9200 128MB (Pixel Shader 1.4).



No cóż znam ten mod i jeśli dodasz ramu albo sprubować tak też możesz w każdym razie z tą konfigiem i 512 ram odpalić można płynnie na oldoblivionie na wysokich detalach.Tyle że nie jestem pewien czy na tych najwyższych nie będzie artefaktów.Ale myśle że nie powinno być.Jak będom to tylko podczas walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 23:25, ChrisBgnr napisał:

Illumination Within - mod dodający światło w oknach domów w nocy, co sprawia, że miasta w tych
porach wieczornych wyglądają znacznie lepiej...


Wow, już się zabieram za testy ;D Tak btw, jakie jeszcze mody warte są polecenia (mowa o takich, które coś konkretnego w grze zmieniają, ale bez przesadnych udziwnień, po prostu nigdy nie grałem w Obliviona z modami) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:00, gothicsheep napisał:

Czy na moim sprzęcie, z jego pomocą pójdzie Oblivion? I najważniejsze, czy będę mógł się cieszyć płynnością >(25-30 klatek bez większych spadków by mnie satysfakcjonowało)?
AthlonXP 2500+ Barton (1.84 Ghz)
256 RAMu (tu jest najgorzej)
Radeon 9200 128MB (Pixel Shader 1.4).


Nawet jeśli uda ci się uruchomić grę przy pomocy tego tweaka, to na cuda nie licz, jeśli nawet będziesz mieć płynną grafikę, to kosztem koszmarnej grafiki :) Oblivion poniżej detali średnich wygląda jeszcze gorzej niż Morrowind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 18:43, Lord Ya napisał:

Jest tu pewien niezwykle istotny czynnik, który pominąłeś. Odpowiedni czas.

No, dzięki za odpowiednią odpowiedź. Bo jak juz pisałem wszystko co w tej notatce pisało zrobiłem i nic. Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:00, gothicsheep napisał:

AthlonXP 2500+ Barton (1.84 Ghz)
256 RAMu (tu jest najgorzej)
Radeon 9200 128MB (Pixel Shader 1.4).

-celerona 1,7
-512 ramu
-geforce 6800
mam porównywalny komp i czasami mi zdziera więc na cuda nie licz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować