Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2008 o 16:36, Alexx1 napisał:

Też tak myślę. U mnie na GF 7300GT 2 gb ram i pentium D 820 OC do 3,0 GHZ zacinało się na średnich.
Słaba optymalizacja i tyle.


Słucham ??? Ciełó się Tobie na średnich ??? Niemożliwe ...
To pewnie przez procesor z niudanej rodziny Intela. Na pewno nie jest to wina złej optymalizacji silnika gry bo ta jest co najmniej dobre ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 16:47, YahooPL napisał:

Słucham ??? Ciełó się Tobie na średnich ??? Niemożliwe ...
To pewnie przez procesor z niudanej rodziny Intela. Na pewno nie jest to wina złej optymalizacji
silnika gry bo ta jest co najmniej dobre ...


Dokładnie. Ja bym się bardziej martwił o optymalizację jego sprzętu i systemu a nie samej gry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:44, kamceg napisał:

Dokładnie. Ja bym się bardziej martwił o optymalizację jego sprzętu i systemu a nie samej gry;)


Jak można zarzucić czemuś tak idealnemu niedopracowany silnik i złą jego optymalizację ??? Ja nie rozumiem ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 19:47, YahooPL napisał:

> Dokładnie. Ja bym się bardziej martwił o optymalizację jego sprzętu i systemu a nie samej
gry;)

Jak można zarzucić czemuś tak idealnemu niedopracowany silnik i złą jego optymalizację ???
Ja nie rozumiem ... :)

Sama gra nie jest idealna. Przechodząc 3 raz Morka czułem ciągle klimat, gdy ukończyłem pierwszy raz Obli odechciało mi się grać. Gra straciła klimat.
Jednak gra jest świetnie zoptymalizowana - na max detalach śmiga płynnie na sprzęcie:
Athlon X2 + 5400
Ram:2 * 1 GB Kingstone
Grafik: Asus Radeon x1950 PRO
Żaden z podzespołów nie został podkręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to Yahoo chodziło przede wszystkim o to, że optymalizacja silnika jest idealna.
A swoją drogą to gra też:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 20:03, kamceg napisał:

Z tego co się orientuję, to Yahoo chodziło przede wszystkim o to, że optymalizacja silnika
jest idealna.


Racja

Dnia 16.01.2008 o 20:03, kamceg napisał:

A swoją drogą to gra też:P


Przyjemnie się gra i dużo satysfakcji płynie z ekranu co w moim przypadku sprawdza się doskonale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... Oblivion jest grą w której jest bardzo fajna fabuła.Zawsze się znajdzie coś do roboty :) Jak dla mnie ta gra jest podobna do gry Dark Messiah Might And Magic.Zauważyłem że w obu grach widok jest oczami postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 21:20, Yaquza napisał:

No... Oblivion jest grą w której jest bardzo fajna fabuła.Zawsze się znajdzie coś do roboty
:) Jak dla mnie ta gra jest podobna do gry Dark Messiah Might And Magic.Zauważyłem że w obu
grach widok jest oczami postaci.

Zaufaj mi...na tym podobieństwa między obydwiema grami się kończą :)
Oblivion to RPG, z dowolnością questowania, zwiedzania rozległego świata itp. Dark Messiah natomiast, jest liniowym FPS (First Person Slasher?) z kilkoma zaledwie wyborami wpływającymi na zakończenie gry. Całego DM''a przechodzi się w 10 godzin, Obliviona - w dziesiątki.
A że obie gry są bardzo interesujące, to inna rzecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obliviona - w dziesiątki.

Tak mało? :-)
Ja na samą podstawkę poświęciłem ponad 200 godzin i wcale nie uważam , abym wszystko w tej grze zobaczył.Całkiem sporo jaskiń i fortów przegapiłem z premedytacją.Gdyby nie to , sam nie wiem , ile jeszcze czasu zajęłoby mi poznawanie świata.Porównywać to z Dark Messiah , to bardzo karkołomne przedsięwzięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 23:22, KrzychW napisał:

Tak mało? :-)

Bo, jak narazie mnie zajął Oblivion koło 60 godzin, i też mam jeszcze masę rzeczy do roboty ;D
Gildia magów, questy poboczne, wszystkie jaskinie (których nie cierpię :P) i Shivering Isles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 07:32, Sztywny-pl napisał:

> Tak mało? :-)
Bo, jak narazie mnie zajął Oblivion koło 60 godzin, i też mam jeszcze masę rzeczy do roboty
;D
Gildia magów, questy poboczne, wszystkie jaskinie (których nie cierpię :P) i Shivering Isles.


Jaskinie są denerwując, trzeba przyznać... Przynajmniej dobrze że nie ma kopalni tak jak w Morku, a przynajmniej nie ma ich tyle co w Mroku... W jaskiniach ciemno, ponuro, wrogów pełno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 07:32, Sztywny-pl napisał:

> Tak mało? :-)
Bo, jak narazie mnie zajął Oblivion koło 60 godzin, i też mam jeszcze masę rzeczy do roboty
;D
Gildia magów, questy poboczne, wszystkie jaskinie (których nie cierpię :P) i Shivering Isles.



Według danych w sejwach mam łącznie w Obliviona jakieś 560 godzin, i jak na razie nie mam zamiaru rezygnować z grania. xD

Co do jaskiń - wszystko jest tak samo ciemne, jaskinie, forty, ruiny. Jak jest za ciemno zawsze można użyć Night-Eye (kocie oczy?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 10:14, Meledictum napisał:

Co do jaskiń - wszystko jest tak samo ciemne, jaskinie, forty, ruiny. Jak jest za ciemno zawsze
można użyć Night-Eye (kocie oczy?).


Ja w jaskiniach przeważnie używam czaru światła (magia iluzja), ale najbardziej przydatny jest wg. mnie czar "Wykrywanie życia", gdyby nie ten czar to w jaskiniach, w lesie w nocy również byłoby nawet strasznie, a tak rzucam czar i widzę że coś czai się za rogiem.

A czar Night-Eye, dobrze przetłumaczyłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 10:21, Mixon1988 napisał:

> Co do jaskiń - wszystko jest tak samo ciemne, jaskinie, forty, ruiny. Jak jest za ciemno
zawsze
> można użyć Night-Eye (kocie oczy?).

Ja w jaskiniach przeważnie używam czaru światła (magia iluzja), ale najbardziej przydatny jest
wg. mnie czar "Wykrywanie życia", gdyby nie ten czar to w jaskiniach, w lesie w nocy również
byłoby nawet strasznie, a tak rzucam czar i widzę że coś czai się za rogiem.

A czar Night-Eye, dobrze przetłumaczyłeś ;)


Ze światłem trudno się skradać, poza tym nie można go wyłączyć - pochodnia lepsza, a w lesie w nocy to z reguły gnam przed siebie, nie warto tracić czasu i strzał na jakieś losowe stworki. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 07:32, Sztywny-pl napisał:

Gildia magów, questy poboczne, wszystkie jaskinie (których nie cierpię :P) i Shivering Isles.


Ja w dodatki jeszcze nie grałem , a w podstawce nie przechodziłem misji Mrocznego Bractwa i Gildii Złodziei.Gdyby dodać jeszcze to wszystko , to godzin gry byłyby jakieś zupełnie niesamowite ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje zadania dla mrocznego bractwa i zawsze jak kogos zabije nawet gdy nie ma świadków to mnie gonią.
Np teraz wykonuje misje "Krewny" i zabiłem własnie tego karczmarza w gospodzie, lecz ciagle stał tam strażnik, wiec go tez musiałem zabic i jak przybyłem do miasta to poszedłem do paki bo oni z jakiegos dziwnego przypadku wiedzieli o tym;/ może mi ktos udzielic rady co robie nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 14:33, Furion III napisał:

Wykonuje zadania dla mrocznego bractwa i zawsze jak kogos zabije nawet gdy nie ma świadków
to mnie gonią.
Np teraz wykonuje misje "Krewny" i zabiłem własnie tego karczmarza w gospodzie, lecz ciagle
stał tam strażnik, wiec go tez musiałem zabic i jak przybyłem do miasta to poszedłem do paki
bo oni z jakiegos dziwnego przypadku wiedzieli o tym;/ może mi ktos udzielic rady co robie
nie tak?

Zabijając takie kaleki musisz postępować inteligentnie i właśnie - rozejrzeć się po okolicy...
Zanim go zaatakujesz porozmawiaj z nim o jego matce, że teraz tapla się w krwi - rzuci się na ciebie a strażnik go zabije.Powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 16:36, Alexx1 napisał:

Też tak myślę. U mnie na GF 7300GT 2 gb ram i pentium D 820 OC do 3,0 GHZ zacinało się na średnich.
Słaba optymalizacja i tyle.


GF 7300gt palit sonic 256 ddr3 (OC 600/1600)
1 GB DDR 400 Kingston
Celeron 3,2 Ghz

Gra chodziła na najwyższych z wszystkimi możliwymi opcjami (wcześniej troszkę pogrzebałem w "ini" żeby lekko zoptymalizować pod mojego kompa i... zacinki były tylko w mieście w nocy / przy zachodzie słońca gdy jest dużo cieni itp.). Najdziwniejsze jest to że gdy grałem na niższej rozdzielczości nie dało się chodzić po lasie na średnio niskich, ustawiłem wyższą i w lesie w ogóle nie cięło. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować