Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lista rezerwowa na Edycję Kolekcjonerską Wiedźmina - dogrywka

226 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 19:41, Mike napisał:

Sadze, ze jest tak jak pisalo juz kilku forumowiczow. Gram uznal, ze wlozenie do koszyka jest
rownoznaczne z zamowieniem i pewnie uznali, ze jest to system sprawiedliwszy, gdyz z powodow
problemow z serwerem wiele osob nie moglo sfinalizowac zamowien mimo, ze znacznie wczesniej
udalo im sie wlozyc gre do koszyka. Czemu nie mozna odmowic racji...

M.


To by można było jeszcze przeboleć, ale dlaczego część osób, które włożyło do koszyka EK Wiedźmina np. ok. godziny 15:30 jest na liście kilkaset pozycji niżej od tych, co włożyli ją do koszyka ok. 17:00, albo jeszcze w ogóle ich na niej nie ma. Co ciekawe np. ja po raz pierwszy włożyłem do koszyka EK Wiedźmina ok. 16:30, a później z powodu różnych problemów wykasowałem ją i cały proces zamawiania powtórzyłem ok. 23:30, a nie ma mnie w pierwszym 1000... I tu już nie chodzi o mój numer, gdyż zgodnie ze sprawiedliwymi zasadami powinienem być poza tym 1000 (wszak zamówienie złożyłem dopiero ok. 23:30), ale chodzi o innych, którzy cały proces zamawiania zakończyli kilka godzin wcześniej, a nie ma ich jeszcze na liście, bądź są dużo dalej niż powinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, obecnie czekam na oficjalnego patcha 1.06 umozliwiajacego gre na innych serwerach niz Wasz i Arymatea. Bo tylko te dwa serwery supportuja dostepnego na polskim rynku patcha.

Tak samo jak i byla obietnica o naprawienie bledow wystepujacych tylko w polskiej wersji jezykowej. Mowie tutaj o blednych opisach atutow i klas (notabene skopiowanych zywcem z NWN 1, gdzie rowniez te bledy wystepowaly), zanikajacych kwestiach mowionych, przestawionych glosach postaci (wojownik wolajacy o czar, kobieta mowiaca basem). Fani gry stworzyli nieoficjalnego AudioFixa, ktory wedlug relacji nie wymagal zbyt wiele pracy. Wiec czemu nie podzialacie nic w tej kwestii?

I rowniez ostatnie pytanie. Dlaczego inne kraje maja patche na czas? Obsidian jest firma amerykanska, a np. Niemcy maja patcha niemalze (lub rowno) o tej samej porze co w USA. Czyja wina jest tutaj? Obsidianu, ze faworyzuje inne kraje, czy Wasza, jako CDP, ze nie jestescie w stanie dostatecznie sie porozumiec z Obsidianem? Identyczna sytuacja byla z BioWare.

Przepraszam za ostre slowa, ale po prostu jestem juz rozgoryczony ta cala sytuacja, gdyz NWNa kupilem glownie ze wzgledu na gre on-line :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 19:34, Mike napisał:

Nie sa tajemnicze, po prostu budujemy listy rezerwowych aby Ci co nie mogli zamowic z powodu
problemow z serwerem mieli szanse zalapac sie na egzemplarze ktore zostaly omylkowo zarezerwowane...


Liste rezerwową rozumiem. Po prostu bez powiadamiania coniektórych w pierwszy piątek po zakończeniu pre-ordera na EK w "Moje zamówienia" na kontach zostały pododawane zamówienia. Wielu twierdzi, że nie wie o co chodzi.

Dnia 07.07.2007 o 19:34, Mike napisał:

Temu chyba nie ma sie co dziwic, prawidlowa kwota to 199, a nie 130 pln i blad w systemie poprawiamy
jak najszybciej, pewnie eleganciej bylo by informowac tez o tym na emaila


Tudd obiecał wyjaśnić to na e-mailu. Ceny Spellforce 2 nie zmieniliście gdy paru ludzi, w tym ja, kupiło ją za 10zł (i cena za edycje premierową taka powinna być na początku choćby ze względu na działające polskie litery tylko na 1 rozdzielczości oraz gryzienie się zabezpieczeń co powodowało problemy z wydajnością (patche to poprawiły, ale dopiero po 2 tygodniach)).

Dnia 07.07.2007 o 19:34, Mike napisał:

> : żadna nowość! Nawet obiecanego info o BG, ID, PT wczoraj nie było, a te tytuły z pewnością

Nie wiem kto obiecywal ta informacje. Wiem, ze w powyzszym temacie sa duze problemy licencyjne,
ale temu kto obiecal nalezalo by przypomniec aby obietnicy dotrzymywal. Chetnie w tym pomoge;)
poprosze tylko o wiecej informacji.


O problemach licencyjnych wiem i je rozumiem. Wszak z posta migema wynika, że coś w ten piątek powinno było zostać ogłoszone.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20007&pid=573
Co do gier na silniku Infinity to zwróciłem właśnie uwage, że to moja nadinterpretacja, ale i tak ten post odnosił się do tajemniczej nowej serii i tytułów które miały się w niej ujawnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jak miło, fajnie że CDP zrobił pstryczka w nos każdemu, kto postanowił sprzedać lub kupić EK na Allegro :D To powinno utwierdzić w przekonaniu, że zamawianie sobie EK tylko po to aby się wzbogacić sprzedając je się po prostu nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:53, Mike napisał:

Wydaje mi sie, ze powyzszy adres email zostal juz jakies kilka miesiecy temu wylaczony (moge
sie mylic). Musisz sie spytac inna droga w DOK na ten tamat.


eee nie bylo zadnej oficjalnej informacji ze wylaczacie... no to jak ja sie teraz z kims kompetentnym, bede kontaktowac ?

Dnia 07.07.2007 o 17:53, Mike napisał:

Sam widzialem Twojego posta. Rozoffych mazakow brak, a tak poza tym, w EK chcemy aby byly podpisy
ludzi z teamu REDa, a nie moj tym razem:)

M.


kupie, przesle ,ale podpiszesz z dedykacja ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to, że nic nie wiadomo, albo, że są same "reklamówki" wielbiące grę. Po prostu uważam, że nigdy nie wolno oceniać całej gry na podstawie kilku jej składowych.
Prawda jest taka, że jak na razie wszystko świadczy o tym że gra będzie wyjątkowa (żeby nie powiedzieć SUPER). I po prostu mam nadzieje, że spełni ona wszystkie pokładane w nią nadzieje. Z tego też powodu (poza faktem że fabułę wspierał sam Sapkowski) zamawiałem, i nawet mi się udało, edycję kolekcjonerską.
I żeby skończyć takie "przepychanki" ustalmy, że GRA BĘDZIE SUPER :)

Czego sobie i innym życze z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole kupic normalnie od ręki. juz zbieram kase na te dzielo sztuki gier. jak tylko wejdzie do sklepow lece do empika, kupuje, lece do domu i wgrywam(jezeli sie wgra:((( jak nie to będzie zle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 20:26, madjudge napisał:

I żeby skończyć takie "przepychanki" ustalmy, że GRA BĘDZIE SUPER :)


Co do tego to nie mam najmniejszych watpliwosci. Chcialbym jednak, zeby i zamowieniami EK Wiedzmina bylo super. Super tez bedzie jesli przesylka bedzie tak jak to obiecuje CD Projekt na dwa dni przed premiera. Mam obietnice Mike, ze tak bedzie - i ja mu wierze. A jesli sie okaze, ze nie bedzie paczki na czas - coz wtedy pomysle co z tym fantem zrobic. Swoja droga byloby tez super, gdyby sklep gram.pl odpowiedzial na mojego maila dotyczacego zamowienia na EK Wiedzmina. Ja jak maila wysylalem dostalem wiadmomosc, ze odpowiedzi sie nalezy spodziewac w ciagu 48 godzin. Minelo 9 dni, a odpowiedzi jak nie bylo tak nie ma. I w sumie maja chyba szczescie, ze nigdy nie pamietam, zeby sobie zapisac ich numer telefonu i zadzwonic jak siedze w pracy. :)

Swoja droga ja nie narzekam na te problemy, zeby sobie ponarzekac. Narzekam, bo na grze mi zalezy i chcialbym, zeby byla jasna sytuacja co do tych pre orderow, a nie taka, ze przez kilka dni wogole nie ma zadnej reakcji kogos z CDP na problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 20:53, Wojman napisał:

> I żeby skończyć takie "przepychanki" ustalmy, że GRA BĘDZIE SUPER :)

Co do tego to nie mam najmniejszych watpliwosci. Chcialbym jednak, zeby i zamowieniami EK Wiedzmina
bylo super. Super tez bedzie jesli przesylka bedzie tak jak to obiecuje CD Projekt na dwa dni
przed premiera. Mam obietnice Mike, ze tak bedzie - i ja mu wierze. A jesli sie okaze, ze nie
bedzie paczki na czas - coz wtedy pomysle co z tym fantem zrobic. Swoja droga byloby tez super,
gdyby sklep gram.pl odpowiedzial na mojego maila dotyczacego zamowienia na EK Wiedzmina. Ja
jak maila wysylalem dostalem wiadmomosc, ze odpowiedzi sie nalezy spodziewac w ciagu 48 godzin.
Minelo 9 dni, a odpowiedzi jak nie bylo tak nie ma. I w sumie maja chyba szczescie, ze nigdy
nie pamietam, zeby sobie zapisac ich numer telefonu i zadzwonic jak siedze w pracy. :)

Swoja droga ja nie narzekam na te problemy, zeby sobie ponarzekac. Narzekam, bo na grze mi
zalezy i chcialbym, zeby byla jasna sytuacja co do tych pre orderow, a nie taka, ze przez kilka
dni wogole nie ma zadnej reakcji kogos z CDP na problemy.


Ja już przestałem narzekać na pre-ordery i ich terminowość, nic mi z tego nie przychodzi. Pogodziłem się z tym i teraz po prostu czekam aż przyjdzie. Nie twierdze, że każdy był skopany, ale niestety znaczna ich część. Gry wydawane przez CD-Projekt zamawiam przez sklep GRAM.PL (i zamawiał będe bo mi się to opłaca i dostawę mam do domu) i niestety przy kilku okazjach te "gwarantowane" terminy dostawy po prostu nie wypaliły.
Ale sam pracując w sklepie przy wysyłkach wiem, że czasami po prostu nie wychodzi (sto albo i więcej powodów od błachego do poważnego).
Zamawiam gry i jak dostane przed premierą to super, a jak nie to i tak nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:51, Mike napisał:

> Coś dużo osób zrezygnowało chyba...

To nie kwestia rezygnacji (w to raczej watpie). Tylko wyjasniania najrozniejszych bledow. Np.
podwojnych zamowien, czy czasem (mimo ograniczen w systemie) popiątnych, ktore nie sa dozwolone...
Nie wiem jaki % lacznie jest takich problemow, ale przy stanie serwera przez te 22h domniemuje,
ze wcale nie tak malo...

M.


jaka ja zamawiałem, to nawet 3 egz. mi się wyświetliły na zamówieniu ;) chciałem tylko 2, ale jak zacząłem kasować, to gram.pl padło :((( /ale i tak jestem szczęśliwcem :) mam EK :P z pierwszej listy rezerwowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 20:41, miszka94 napisał:

ja tam wole kupic normalnie od ręki. juz zbieram kase na te dzielo sztuki gier. jak tylko wejdzie
do sklepow lece do empika, kupuje, lece do domu i wgrywam(jezeli sie wgra:((( jak nie to będzie zle)


Tutaj akurat komentujemy Edycję Kolekcjonerską a ta raczej nie będzie dostępna w EMPiKach. Jeżeli, to będą to naprawdę pojedynczy przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 19:34, Mike napisał:

Temu chyba nie ma sie co dziwic, prawidlowa kwota to 199, a nie 130 pln i blad w systemie poprawiamy
jak najszybciej, pewnie eleganciej bylo by informowac tez o tym na emaila, ale sadze, ze DOK
przyjal strategie dzialania jak najszybszego


To, że powinno być 199 nie upoważnia was do zmiany zamówienia kupującego, trzeba było tak dostosować oprogramowanie, by nie wyskakiwały takie smaczki. Polecam przeczytać jeszcze to:

http://www.pcworld.pl/news/92278.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:49, Mike napisał:

tak po prawdzie, to nieobecnosc patcha w ogole jest malo prawdopodobna, niezaleznie od stopnia
dopracowania gry w momencie oddawania do tloczni. Jak sami zaczelismy robic gre to juz wiemy
dlaczego;) Autorzy musza zakonczyc prace okolo 5 tygodni przed premiera. Podczas tych 5 tygodni
maja dodatkowy czas na wprowadzanie udoskonalen, czy tez usuwanie bledow. I nawet jesli gra
jest dopracowana, to i tak autorzy ZAWSZE beda mieli pomysly co mozna by jeszcze poprawic i
udoskonalic, zwlaszcza w tak obszernej grze i raczej niemozliwym jest aby ich od tego powstrzymac,
gdyz chca dla swego dziecka;) jak najlepiej... Co oczywiscie nie oznacza, ze do tloczni moze
pojsc gra dziurawa niczym ser szwajcarski, oznacza raczej to, ze zawsze moze byc lepiej i autorzy
na pewno chetnie z tego skorzystaja:)

Pozdr.
M.


Witam;)

Uspokoiłeś mnie tą wypowiedzią mimo tego, że jestem bardzo dobrej myśli i wiem, że otrzymamy grę bardzo dobrą;) Ale jeśli gra ma być jeszcze rozbudowywana patchami to już w ogóle fajnie;) Szkoda, że do premiery jest jeszcze troszkę czasu, ale warto czekać;))
Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawa zamówień EK zaczyna się już powoli klarować, a "niebiescy" wracają na forum, chciałabym wrócić do nurtującej mnie kwestii zmiany opakowania EK - przypominam, że dziwnym trafem, co też przedstawił jasno inny forumowicz mtwarog, zmodyfikowanej na podstawie głosów zaledwie 2-3 krzykaczy, w tym głównie "osławionego" Be-Yacza. Bardzo mi się podobał unikalny i klimatyczny digipack (mam przy tym cichą nadzieję, że plakat rekompensujący wielogodzinne dobijanie się do serwera sklepu gram.pl będzie właśnie przedstawiał tło digipacka z wizualizacji :), który przecież sam w sobie jest wg mnie najlepszym rodzajem opakowania na płyty (a mam sporą kolekcję gier, filmów oraz muzyki, w tym w wydaniach kolekcjonerskich). O ile dobrze zrozumiałam zapowiedź przedstawienia - no właśnie kiedy, skoro owe "niedługo" było już dwa tygodnie temu? - wyglądu nowego opakowania EK, ma ono polegać na pojedynczych, przeźroczystych slimach ubranych w box z podstawowego wydania "Wiedźmina". Nie przeczę, że ów box jest ciekawy, ale czekając na nową wizualizację EK optuję za możliwością głosowania (wśród szczęśliwych posiadaczy:) odnośnie obecności bądź nieobecności digipacka. Moją argumentację za digipackiem przedstawiałam i w poprzednich postach, podobnie zresztą, jak wiele innych osób, ale chciałabym dodać kolejny punkt, a zarazem propozycję.
Otóż, umilam sobie niecierpliwe wyczekiwanie na wrześniową premierę m.in. graniem w Two Worlds (polecam dla miłośników RPG) i pragnę poddać uwadze CD-Projektowi zastosowany przy jego instalowaniu sposób weryfikacji płyty - jednorazowy, choć wymagający podania kodów, w tym zdobytego po internetowej/telefonicznej autoryzacji - płyta z grą jest używana tylko jeden raz - do wspomnianej instalacji. Nie ma żadnej konieczności robienia obrazów ani użerania się z najróżniejszymi zabezpieczeniami. Po prostu miodzio, a płytka bezpieczna w opakowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>a powiedzcie mi w jaki sposob nie placic za dostawe EK ? nie moge nic zmienic, samo mi dodalo do kwoty 15 zl >za wysylke, a mam wirtualna kase, nie mam wykupionego zetonu, powiem odrazu a nie wiem jak to zrobic... co >zrobic zeby to zmienic...
>

A ja w swoim zamówieniu mam tylko 199zł za przesyłke mi liczy 0,00 ale także nie mam żadnych WPLN''ów wykorzystanych, więc to chyba nie znaczy że mam darmową;/ Nie rozumiem ale dobra^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 21:52, mtwarog napisał:

> Temu chyba nie ma sie co dziwic, prawidlowa kwota to 199, a nie 130 pln i blad w systemie
poprawiamy
> jak najszybciej, pewnie eleganciej bylo by informowac tez o tym na emaila, ale sadze,
ze DOK
> przyjal strategie dzialania jak najszybszego

To, że powinno być 199 nie upoważnia was do zmiany zamówienia kupującego, trzeba było tak dostosować
oprogramowanie, by nie wyskakiwały takie smaczki. Polecam przeczytać jeszcze to:

http://www.pcworld.pl/news/92278.html


Polecam przeczytać artykuł do końca i skonfrontować go z http://www.gram.pl/sklep_pomoc_art.asp?pid=9 - czyli warunkami sprzedaży.
Mieli pełne prawo skorygować oczywisty błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 23:27, marilla napisał:

Otóż, umilam sobie niecierpliwe wyczekiwanie na wrześniową premierę m.in. graniem w Two Worlds
(polecam dla miłośników RPG) i pragnę poddać uwadze CD-Projektowi zastosowany przy jego instalowaniu
sposób weryfikacji płyty - jednorazowy, choć wymagający podania kodów, w tym zdobytego po internetowej/telefonicznej
autoryzacji - płyta z grą jest używana tylko jeden raz - do wspomnianej instalacji.


A ja mam nadzieje, ze nie bedzie zadnychglupich zabezpieczen. Kupuje gre za 200 PLN, a nie kradne wiec przede mna nie trzeba sie zabezpieczac. A telefoniczna/mailowa "aktywacja" jest co najmniej uciazliwa. Swoja droga nikomu nic do tego jesli gre najpierw bede mial na jednym komputerze, a jesli bede mial fantazje/potrzebe zainstalowania gry na innym to producentowi tez nic do tego. Przyklad Galactic Civilization II pokazal, ze mozna wydac gre bez zabezpieczen a producent nic na tym nie traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 19:41, Mike napisał:

Poza tym jeśli możesz to spytaj się w
> najbliższym czasie dlaczego pomimo wcześniejszej informacji niby to czas włożenia do koszyka

> EK decyduje o numerze, a nie czas złożenia zamówienia.

Sadze, ze jest tak jak pisalo juz kilku forumowiczow. Gram uznal, ze wlozenie do koszyka jest
rownoznaczne z zamowieniem i pewnie uznali, ze jest to system sprawiedliwszy, gdyz z powodow
problemow z serwerem wiele osob nie moglo sfinalizowac zamowien mimo, ze znacznie wczesniej
udalo im sie wlozyc gre do koszyka. Czemu nie mozna odmowic racji...

M.


Pewnie i sprawiedliwsze dla większości,ale ja niestety należę jednak do tej mniejszości, której uało się złożyć zamoówienie prawie od razu i wciąż nie mogę przeboleć faktu, że gdyby nie zmiana zasad, miałbym numerek z pierwszej dziesiątkie napewno, a najprawdopodobniej llepiej.
I skomentuje na zapas ewentualną odpowiedź na mojego posta. Tak, numerek jest dla mnie ważny, nawet bardzo, o powodach pisałem już nie raz i nie będę się powtarzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 02:57, Wojman napisał:

A ja mam nadzieje, ze nie bedzie zadnychglupich zabezpieczen. Kupuje gre za 200 PLN, a nie
kradne wiec przede mna nie trzeba sie zabezpieczac. A telefoniczna/mailowa "aktywacja" jest
co najmniej uciazliwa. Swoja droga nikomu nic do tego jesli gre najpierw bede mial na jednym
komputerze, a jesli bede mial fantazje/potrzebe zainstalowania gry na innym to producentowi
tez nic do tego. Przyklad Galactic Civilization II pokazal, ze mozna wydac gre bez zabezpieczen
a producent nic na tym nie traci.


W żadnym razie nie była uciążliwa przy Two Worlds - wystarczylo jednorazowe połączenie z siecią, a kod na maila tyczył się dodatkowego specjalnego itemu. To raz, a po drugie, mi chodziło wyłącznie o to, by CD-Project nie poszedł śladem choćby takiego wydawcy "Gothica III" jeśli chodzi o kwestę zabezpieczeń, a trudno przecież oczekiwać, że producenci gier z zasady zrezygnują z minimum zabezpieczeń. Żeby było jasne, też jestem zdania, że zabezpieczenia utrudniają życie przede wszystkim uczciwym użytkownikom, ale myślę, iż w Polsce rozdmuchana do granic przez media "piracka kultura" ustępuje z czasem zwiększonej świadomości odnośnie korzyści z kupowania oryginałów, jak i też ze sprzedawania tychże po umiarkowanych cenach (a przecież zastosowane rodzaje zabezpieczeń = profity dla ich twórców = więlsza cena produktu), wobec czego można zachować pewna dozę optymizmu co do polityki producentów/wydawców :)
Zresztą kontekst był taki, że wystarczy mi jednorazowe użycie płyty do instalacji - by podczas grania spoczywała bezpiecznie w ekskluzywnym opakowaniu. I piłka leży teraz po stronie "niebieskich" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować