Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioshock - wymagania znane

115 postów w tym temacie

"Tylko u nielicznych zdrowy rozsądek podpowiada "kup konsolę"..."

Moze tak na przyszlosc bardziej stonowane wypowiedzi i bez obrazania uzytkownikiow PC???

Po pierwsze: posiadanie Xboxa nie ma sensu jezeli sie nie ma telewizora HD a zakup sensownego telewizora HD + konsoli to juz wydatek CONAJMNIEJ na takim poziomie jak zakup nowoczesnego PC.

Po drugie: roznica w cenach gier na PC i konsole jest na tyle duza, ze po jakims czasie kasa zainwestowana w PC sie zwraca (oczywiscie pod warunkiem ze sie kupuje gry a nie piraci).

Po trzecie: sorry ale jakos nie wyobrazam sobie gry w dobrego RPGa albo RTSa na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW zagram na średnio niskich:P Chyba aż się na gre skusze. Narazie czekam na Lost Planet, bo gra mnie zauroczyła mimo iż FPS nie trawie. A co do bioshocka zagram za sam klimat lat (ekhm 40 czy 60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przemek-lc, wiesz co? Dobre RPG sa na konsolach od dawna... Ten argument z ceranmi gier tez taki wydymany... slyszales o allegro? albo kupnie uzywanych tytulow? No ale mniejsza z tym, dobrze ze sa konsole *___*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania to jakaś ściema...od paru miesięcy mam nowego kompa i mam tylko 1gb ram bo wolałam kupić lepszy procesor za tą kasę a ram dokupić później (i jeszcze się nie udało) a G3 i Oblivion chodzą płynnie nawet na najlepszych detalach i rozdzielczości... więc nie wiem skąd taka panika.

Oczywiście, ktoś powie, że konsola jest inwestycją na lata i nie trzeba nic w niej wymieniać, a nie tak jak w pc, ale nie każdy gracz ma 12 lat i jedyne do czego używa sprzętu to łomotanie w gry od rana do nocy - wiele osób łączy granie z pracą, tudzież innymi zajęciami na komputerze, i do tego pc jest bardziej wszechstronny.

A poza tym, chyba nie ma wowa na konsole (czy jest?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach widzialem glownie action-RPG. W klasyczne RPG nie wyobrazam sobie jakos grania padem. Jezeli chodzi o uzywane gry na allegro to sytuacja wyglada tak samo - uzywane gry na PC mozna kupic zdecydowanie taniej. Pozostale argumenty widze, ze pominales czyli rozumiem ze przyznajesz mi racje - i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 13:17, ShiroNeko napisał:

przemek-lc, wiesz co? Dobre RPG sa na konsolach od dawna... Ten argument z ceranmi gier tez
taki wydymany... slyszales o allegro? albo kupnie uzywanych tytulow? No ale mniejsza z tym,
dobrze ze sa konsole *___*


Jakie dobre RPG? Jakoś nigdy nie widziałam na konsole PS: T, żadnego z Baldurów, Arcanum, Fallouta... to gdzie te dobre rpg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony przemek-lc ma całkowitą rację, jeżeli chodzi o ceny- za dobry telewizor HD + konsola current gen, zapłacimy tyle, co za naprawdę wypasiony komputer. Znaczy jasne- można kupić samego X360 i próbować go wyeksploatować na starym, dobrym "Rubikonie", ale ja jednak zostanę przy blaszaku...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam Paranoja zaraz...;) Może i nie ma klasyków z peceta, ale właśnie...To są pecetowe perełki - po co komu one na konsole? Jednak jest mnóstwo tytułów, które uznaje się za kultowe w środowisku konsolowców ( i nie tylko). Final Fantasy, Zelda...Zresztą komu ja to mówię, dobrze wiem, że wy też WIECIE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przezutka na konsole to dosc drogi wydatek, ale i wymiana karty tez nie tania.:( ale nie ma to jak stare dobre Final Fantasy na konsoli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 13:32, Elf The Silvos napisał:

A tam Paranoja zaraz...;) Może i nie ma klasyków z peceta, ale właśnie...To są pecetowe perełki
- po co komu one na konsole? Jednak jest mnóstwo tytułów, które uznaje się za kultowe w środowisku
konsolowców ( i nie tylko). Final Fantasy, Zelda...Zresztą komu ja to mówię, dobrze wiem, że
wy też WIECIE ;)


Fakt, FF i Zelda to też klasyka... ale po prostu martwi mnie obecna tendencja do tworzenia gier na pc ''pod konsole'' tak jak to zrobiono np. z Thiefem 3, czy Oblivionem. Obie gry zostały ukształtowane tak, aby idealnie pasować i na pc i na konsole, przez co utraciły pcowy charakter i jakoś im to na dobre nie wyszło. Może to nie jest reguła, ale akurat te tytuły zostały najzwyczajniej w świecie, w porównaniu z poprzednimi częściami serii, UPROSZCZONE i tak to się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 13:32, prabab napisał:

Spokojnie mi pofrunie, a komputer kupowałem rok temu...

Nie rozumiem tego narzekania.


Na minimum czy na max ci pójdzie? To, że kupowałeś rok temu kompa o niczym nie świadczy - liczy się to ile na niego wtedy wydałeś. Można kupić kompa i mieć złom.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu, Oblivion uproszczony? To ciekawe, chociaż nie wiem, wcześniej grałem tylko w "trójkę" Elder Scrollsa, nie chcę się kłócić...Ale moim skromnym zdaniem Oblivion poszedł naprzód w porównaniu ze swoim poprzednikiem...Znaczy nie przypisuje tutaj jakichkolwiek zasług konsolom, ale sam fakt...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 13:44, Elf The Silvos napisał:

Uuu, Oblivion uproszczony? To ciekawe, chociaż nie wiem, wcześniej grałem tylko w "trójkę"
Elder Scrollsa, nie chcę się kłócić...Ale moim skromnym zdaniem Oblivion poszedł naprzód w
porównaniu ze swoim poprzednikiem...Znaczy nie przypisuje tutaj jakichkolwiek zasług konsolom,
ale sam fakt...;)


Nie wiem, może to jest moje subiektywne odczucie, ale po prostu porównując możliwości oferowane przez TES3 i TES4 wygrywa Morrowind. Co nie znaczy, że Oblvion jest beznadziejną grą, po prostu jak dla mnie klimat i grywalność nie ta.

BArdziej, mówiąc o uproszczeniu, miałam na myśli Thiefa 3 w porównaniu z poprzednimi częściami... to była totalna porażka, w całej grze jest 1 może 2 misje które trzymają klimat i poziom T2 i T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że swoją przygodę z Thiefem zakończyłem na części drugiej...Ale skoro twierdzisz, że nie warto, to może i lepiej ;) Oby Bioshock miał chociaż w połowie tak dobry klimat jak SShock 2...marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Tylko u nielicznych zdrowy rozsądek podpowiada kup konsolę"
Właściwie to nie wiem czy się obrazić, czy nie, ale wymagania faktycznie spore, chociaż z drugiej strony nikt nie każe grać na DX10, nie? W każdym bądź razie radziłbym uważać na słowa.

P.S Dajcie sobie spokój, za Chiny nie kupię Xboxa360 którego dystrybutorem w Polsce jest CDP. Powód? Na tej konsoli za dużo strategi(mój ulubiony gatunek) nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile nie zwiększą wymagań do trybu SLI 8800GTS, to ruszy mi płynnie. Nie wiem, po co to narzekanie.
Rozumiem, że gdyby w minimalnych pisało 2 GB RAM-u i Core 2 Duo, ale tak...
Przecież każdy komp kupiony przed 2 laty go udźwignie. A te kupione w tym roku sprawią, że będzie chodzić w max. detalach. Zresztą, zawsze tak było, że tylko w miarę nowe kompy pozwalają na płynne granie. Przynajmniej wśród FPS-ów... (zdaję sobię sprawę, że Bioshock to nie tylko FPS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować