Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

PSP Slim - Temat ogólny

648 postów w tym temacie

Ja chyba jednak skuszę się na to PSP Slim - za tym wyborem przemawia do mnie najbardziej możliwość podłączenia konsoli do TV, szybszy czas ładowania programów, a być może i lepszej płynności działania gier, jeżeli Sony udostępni dodatkową moc developerom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:17, SzolMisz napisał:

A jest jakiś dobra online sklep z PSP i akcesoriami itp itd?:) Pozdrawiam

A czemu pytasz o to w temacie o PSP, którego nie ma jeszcze w sprzedaży?

Zapytaj w temacie - PSP - Temat ogólny:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4927&u=1067

P.S. A osobiście, jeśli chodzi o polskie sklepy to polecam Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:14, Thompson napisał:

Ja chyba jednak skuszę się na to PSP Slim - za tym wyborem przemawia do mnie najbardziej możliwość
podłączenia konsoli do TV, szybszy czas ładowania programów, a być może i lepszej płynności
działania gier, jeżeli Sony udostępni dodatkową moc developerom.



Jak chcesz, jednak już na obecnej konsoli, dzięki softom OE można wykorzystać 100% mocy procesora w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-zwiększona o kolejne 32 mb pmięć ram.
-wyjście video, co daje możliwość podłączenia konsolki do tv.
-możliwość dołączenia starej baterii (co zwiększy czas użytkowania do ok 8 godzin.)
-zmniejszenie wymiarów, odchudzenie konsolki.
-wywalenie irdy.
-wpakowanie do konsolki lepszego monitorka.
-możliwość podłączenia tunera tv (niestety tylko cyfrowej).
-poprawienie analoga.
-nowe niektóre podzespoły, np. płyta główna.
-przeniesienie przycisku włączającego wifi.
-przeniesienie głośniczków na górną część konsolki.
-zmiana tacki na UMD.
-PSP lite ma być tańsza (sic!) w stosunku po ceny starej wersji (169$ za base, 199$ za pack z grą, kartą i UMD z filmem)

Tyle zmian wprowadza nowe PSP. Dodatkowo, co powinno być mobilizujące do zmiany na nową wersję swoich PSP-ków konsolowców, SONY zapowiedziało, że po wyjściu PSP lite przestaną wspierać "starą" wersję, przestaną tworzyć na nią nowe firmware-y itp. Wydaje mi się, że nie są to tylko słowa rzucane na wiatr o czym może świadczyć to, że SONY zobowiązało się wstrzymać we wrześniu produkcję starszej, większej wersji. Chociaż jakoś wątpię w to, że SONY nagle porzuci tych którzy zainwestowali w pierwszą wersję PSP samym sobie. Na miejscu byłoby zorganizowanie jakiejś akcji umożliwiającej np. posiadaczom starej konsolki wymianę na nową (oczywiście za dopłatą).

Od jakiegoś czasu zamierzałem kupić sobie jakieś mini centrum multimedialne które pozwalałoby zabić nudę w np. długiej podróży. Na początku myślałem o Ipodzie a trochę głupie byłoby kupowanie czegoś takiego tylko dla możliwości oglądania filmów (mp3 mam oddzielnie), do tego na tak małym ekranie. Patrzyłem na jakieś odtwarzacze multimedialne, nawet fajne ale raz, że drogie dwa jednak cały czas oferują małą funkcjonalność. Na szczęście potem zauważyłem, że jest coś takiego jak PSP :D. Pobawiłem się trochę PSP-kiem kolegi i zdecydowałem się. Na szczęście jeszcze nie kupiłem i na razie się wstrzymam, do premiery PSP slim które to mam nadzieję adoptuje. W stosunku do starej wersji konsolki to krok na przód (moim zdaniem). Szkoda tylko, że na możliwość grania w gry nabyte nie całkiem legalnym sposobem trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w tym zestawie za 199 $ to będzie 1 gb karty pamięci ??.
Ja też czekam na Silm''a, nawet jeżeli bym chciał kupić starszą wersje to i tak bym nie zdążył wyrobić się z forsą:/.
Mam na dzieje że PSP silm spełni oczekiwania, bo już od długiego czasu mam chęć na te cacko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:47, Jojti napisał:

A w tym zestawie za 199 $ to będzie 1 gb karty pamięci ??.
Ja też czekam na Silm''a, nawet jeżeli bym chciał kupić starszą wersje to i tak bym nie zdążył
wyrobić się z forsą:/.
Mam na dzieje że PSP silm spełni oczekiwania, bo już od długiego czasu mam chęć na te cacko
;)


Szczerze mówiąc, to lepiej będzie, jeśli zaczniesz zbierać kasę na XBoxa 360 i GTA: 4. Sam tak zrobię. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założe się, że będzie trudniej przerobić konsolkę. Sony pewnie załata wszystkie dziury w sofcie PSP. Będzie trudniej znaleźć lukę w firmware. Po drugie: Sony pewnie zdecyduje się napisać firmware od nowa, więc trudniej będzie wyedytować softa według własnych potrzeb. Myślę, że to się stanie za kilka miesięcy. Dark_Alex być może wróci lub ktoś zajmie jego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 12:50, Graszczur napisał:

Ile mniej więcej będzie wynosić cena nowego PSP w Polsce?



Cena PSP: Slim ma być podobna, co cena "starego" PSP, a więc - około 600zł za podstawowy Base Pack (PSP+ gwarancja, instrukcja, zasilacz). Wersja z grą będzie droższa o około 80zł, więc ~680-720zł. A najbogatszy pack będzie za ~800-900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:00, CzystyZysk napisał:

Cena PSP: Slim ma być podobna, co cena "starego" PSP, a więc - około 600zł za podstawowy Base
Pack (PSP+ gwarancja, instrukcja, zasilacz). Wersja z grą będzie droższa o około 80zł, więc
~680-720zł. A najbogatszy pack będzie za ~800-900zł.

To bardzo dobrze, bo od dawna miałem chrapkę na zakup PSP, ale że konsole lepiej kupować tuż po premierze (żeby starczyły na dłużej), wstrzymałem się z zakupem. Mam nadzieję, że Slim będzie godnym następcą pierwotnej wersji PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 13:59, Graszczur napisał:

Mam nadzieję, że Slim będzie
godnym następcą pierwotnej wersji PSP


Też mam taką nadzieję, lecz nie jestem pewien, czy warto sprzedawać PSP i kupować Slim, czy jednak zostać przy starszej wersji... Tak czy inaczej - polecam kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 14:50, wormage napisał:

przestaną wspierać "starą" wersję, przestaną tworzyć na nią nowe firmware-y itp. Wydaje mi się, że nie są to tylko słowa rzucane na wiatr...


Nie martw się, jeśli przestaną wydawać nowe oprogramowanie. Dużo osób przeżuci się na OE. Są dużo lepsze - można podkręcić procka, ustawić ładniejszy schemat i game_loader, odpalić homerbrew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:43, mateuszkalach napisał:

Jakie mogą być negatywy PSP SLim w stosunku do PSP?

przez jakis okres czasu nie bedzie mozliwosci odpalania jakich kolwiek homebrew czy kopii zapasowych gier:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 18:43, mateuszkalach napisał:

Jakie mogą być negatywy PSP SLim w stosunku do PSP?



W związku z tym, że została pomniejszona, pewnie nie wejdzie to większości futerałów robionych na PSP (stare), ponieważ np. Logitec PlayGear Street ma idealnie wykrojony wgłębienie na PSP i PSP Slim raczej nie wejdzie w to wgłębienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem laikiem w temacie PSP i PSP Lite, ale konsolka (wersja Lite) bardzo mi się podoba i planuję zakup, więc jeżeli jakimś sposobem będę mógł sprowadzić ją z Ameryki to czy będę miał jakieś ograniczenia kontynentalne, np. że nie będę mógł oglądać filmów czy grać w gry zakupione w Polsce? I czy zawartość pudełka amerykańskiej i europejskiej (Polskiej) wersji się czymś różnią? I jeszcze jedno: czy konsolka zakupiona w Polsce ma instrukcję i menu w rodzimym języku i czy można język menu zmieniać firmwarem? Bardz proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma polskiego języka w menu ale instrukcję masz po polsku. Na razie nawet nie konsolka nie wyszła (PSP Slim) więc tego nie można stwierdzić. A poza tym: PSP Slim (czyli Lite jak piszesz)wychodzi jako pierwsze w Europie, ale w przedsprzedaży PSP slim na Amazon.com da się kupić PSP SLim już od... 450 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować