HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2007 o 00:34, Kafar napisał:

lecz czy 3 części filmu są na podstawie książki?
i czy w jednej książce jeśli TAK jest historia wszystkich trzech filmów ?

Wszystkie 3 części filmu są oparte na 3 książkach :)

Sith66

Dnia 26.07.2007 o 00:34, Kafar napisał:

Wiecie może kiedy druga część Ojca Chrzestnego w TVN ?

Dokładnie za tydzień => 3 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde to w merlinie nie mają trzech tylko jedną :PP stad było moje pytanie.. no chyba że tamte się inaczej nazywają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 01:05, Kafar napisał:

kurde to w merlinie nie mają trzech tylko jedną :PP stad było moje pytanie.. no chyba że tamte
się inaczej nazywają :P

Przepraszam za wprowadzenie w blad. Cz. II i III nie jest na podstawie ksiazek, zmylilo mnie to, ze Mario Puzo pisal do tych sequeli scenariusze :/. A myslalem ze Sycylijczyk to wlasnie cz II, choc osobiscie nie czytalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 01:21, el-coyote napisał:

> kurde to w merlinie nie mają trzech tylko jedną :PP stad było moje pytanie.. no chyba
że tamte
> się inaczej nazywają :P
Przepraszam za wprowadzenie w blad. Cz. II i III nie jest na podstawie ksiazek, zmylilo mnie
to, ze Mario Puzo pisal do tych sequeli scenariusze :/. A myslalem ze Sycylijczyk to wlasnie
cz II, choc osobiscie nie czytalem :P


Częśći II i III nie mają swoich literackich pierwowzorów, a ''''Sycylijczyk'''' to osobna historia - również została zekranizowana, w roligłównnej Christopher Lambert, na dalszym planie John Turturro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 01:05, Kafar napisał:

kurde to w merlinie nie mają trzech tylko jedną :PP stad było moje pytanie.. no chyba że tamte
się inaczej nazywają :P


Większa część książki zawiera się w I części filmowej sagi, w części II przewija się wątek dzieciństwa i wczesnych lat działalności Vita Corleone (ucieczka z Sycylii, przybycie do ameryki, pierwsze interesy i porachunki), to ważny element książki, którego zabrakło w cz. I filmu. Część trzecia nie nawiązuje już bezpośrednio do wydarzeń z książki. ''''Sycylijczyk'''' nawiązuje do wydażeń jakie miły miejsce podczas pobytu Michaela Corleone na Sycylii (ale nie jest to kontynuacja ''''Ojca..."). Filmowa saga jest w moim przekonaniu ciekawsza od książki, części II i III nie oddają pola na równi z pierwowzorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w nocy chyba całe sale będą zajęte-no, ale wolałem w Opolu w Kinoplexie gdzie dobry sklepik, super klima, wygodnie itp. itd. a nie u mnie w K-Koźlu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 17:13, MastAlol napisał:

http://multikino.pl/9441,13,12270,film.html - Grindhouse, oglądał to już ktoś? Zastanawiam
się czy by na to nie iść, zapowiada się ciekawie, ale zarazem dziwnie (trailer z panienką z
karabinem-nogą <lol>).


death proof i planet terror u nas jest osobno wyświetlane. Na razie w kinach jest Death Proof czyli ten bez zombi i panienki z karabinem. Film ogólnie polecam bo jest zrobione jak w latach 70 film wyświetlany w grindhousach. W obu filmach przewijają się czasami ci sami aktorzy, kopia filmu jest postarzała (tak jak by uszkodzona) i prosta historia niestety jak to filmach wyświetlanych w grindhouse powinien być sex, dużo nagości i przemocy ale niestety w Death Proof nic z tego nie ma :/ może Planet Terror wypadnie lepiej choć nagości i seksu się nei spodziewam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, widze ze nie chcesz odpowiedziec na posta nieskierowanego bezposrednio do siebie.

A wiec panie Stiff. Skad pan zna fabule filmu na tyle, zeby go ocenic tak dokladnie i wiedziec na co jest nastawiony bez uprzedniego obejrzenia go? I zeby az "lezka sie w oku zakrecila" po obejrzeniu filmu? Czekam na odpowiedz.

Nie pozdrawiam.
W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2007 o 21:55, PolishWerewolf napisał:

Nie pozdrawiam.
W.


Więc bardzo proszę, ponieważ widzę, że bardzo chciałbyś to wiedzieć, a zatem nie wiem skąd u Ciebie takie zdziwienie jeśli premiera była już dosyć dawno, a o fabule dowiedziałem się od zagranicznego kolegi, a sam powtórzyłem prawie jego słowa.
Nie obrażaj się, ponieważ nie było mnie w wątku przez tamten okres czasu gdy odpowiedziałeś innemu gramowiczowi.
Przecież gdybym oglądał powiedziałbym to, a już kiedyś proponowano mi to, ale jak z natury jestem perfekcjonistą to wolę obejrzeć sam w pustym kinie, albo najlepiej na własnym kinie domowym w HD, ale to już inna opowieść.
Oczywiście premiera w Polsce jest na dzień dzisiejszy 17 sierpnia 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 21:57, pelo94 napisał:

Ja na pewno pójdę na "Harrego Pottera i Zakon Feniksa"

Według mnie zapowiada się świetny film.


I moim zdaniem również, a wychodzi to z tego, że jak widzę kolejne części są coraz to mroczniejsze i dobrze jak na mój gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:11, stiffyone napisał:

od zagranicznego kolegi,

A z jakiego kraju kolega jesli mozna wiedziec?

Dnia 26.07.2007 o 22:11, stiffyone napisał:

Nie obrażaj się,

Nie mam najmniejszego zamiaru.

Dnia 26.07.2007 o 22:11, stiffyone napisał:

Przecież gdybym oglądał (...)

To bys uzyl innych form osobowych Panie Stiff. Mowiles w pierwszej osobie liczby pojedynczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wypowie się na temat zakonu ktoś kto naprawde był w kinie czytałem zakon feniksa 3razy jest to najdłuższa i według mnie najlepsza część z serii HArry Potter ale podobno bardzo skrojona :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:13, PolishWerewolf napisał:

A z jakiego kraju kolega jesli mozna wiedziec?

Stany Z...

Dnia 26.07.2007 o 22:13, PolishWerewolf napisał:

Nie mam najmniejszego zamiaru.

I ja również.

Dnia 26.07.2007 o 22:13, PolishWerewolf napisał:

To bys uzyl innych form osobowych Panie Stiff. Mowiles w pierwszej osobie liczby pojedynczej.

Oh tak, a to robi różnicę, ale serdecznie zapraszam na premierę do kina. Nie umiem mówić w innej osobie mówiąc o czymś, ponieważ wyglądałoby to przedziwnie i nie w moim stylu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się