HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2010 o 00:57, LESZ3u napisał:

Warto zainteresować się filmem Donnie Darko? Nie wiedzieć czemu, zawsze uważałem go za
jakąś tępą rozrywkę dla nastolatków, tymczasem widzę, że zbiera świetne oceny na IMDB
i FilmWebie.

Możesz być pewny, że te świetne oceny film zbiera w pełni zasłużenie. Film jest nadzwyczaj oryginalny i nieco dziwny. A żeby w pełni go zrozumieć najlepiej obejrzeć co najmniej dwa razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 11:30, UnknownBoy napisał:

Avatar- bezkonkurencyjnie hit tej zimy ;]


Czy ja wiem czy bezkonkurencyjny...Przynajmniej Parnassus i sherlock Holmes zagrażają mu,bo też są bardzo dobrymi filmami-zwłaszcza pierwszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu mówiło że ludzie się jarają na początku avatarem a potem spojrzą z dystansu i nie będzie taki fajny.
Ja byłem wczoraj drugi raz i tylko się utwierdziłem że film jest REWELACYJNY. Powiem jeszcze jedno - najprawdopodobniej idę trzeci raz. Po prostu mój ojciec powiedział że chciałby zobaczyć czy faktycznie są różnice w imaxie czy nie i pojadę z nim. Z tego co czytałem np. w psc extreme to pisze że mają większe kina ale tradycyjne cyfrowy obraz i lepszy dźwięk. Nie wiem ale jak byłem w cinema i w heliosie, oba kina spisały się super.


Kupiłem wczoraj silent hill na dvd. Fajne? :D Postanowiłem bratu dorzucić jako dodatek na osiemnastkę, lubi horrory i myślę że będzie ok. Poza tym to jest na podstawie gry a więc chciałbym sam zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 12:31, NecroVisioneR napisał:

Przynajmniej Parnassus i sherlock Holmes zagrażają
mu,bo też są bardzo dobrymi filmami-zwłaszcza pierwszy:)


Nie zgadzam sie. Tzn. Parnassus nie ogladalem, wiec sie o nim nie wypowiadam. Ale Sherlock Holmes to porazka na calej lini. Wiele watkow nie zostalo zakonczonych, wyraznie oczekujacych na swoja kolej w sequelu. Po za tym z samego detektywa zrobiona hama i prostka, a fabula nie jest odkrywcza. Poszedlem na ten film do kina i zaluje zmarnowanych pieniedzy na bilet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale Sherlock

Dnia 25.01.2010 o 13:47, Wojman napisał:

Holmes to porazka na calej lini.

Ja co prawda Holmesa nie oglądałem ale słyszałem zgoła inne opinie ...
>Po za tym z samego detektywa zrobiona hama i prostka, a fabula

Dnia 25.01.2010 o 13:47, Wojman napisał:

nie jest odkrywcza.

A ja właśnie słyszałem że film MA fabułę i jest całkiem niezły ... dysonans poznawaczy? Poza tym skoro nie piszesz z polfontami to może chociaż nie wal takich byków jak "ham" bo to aż żal patrzeć, resztę pominę milczeniem. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pewnej rzeczy z filmu "Mroczny Rycerz" dotyczącą Jokera.

Spoiler

Joker opowiada w filmie dwie historyjki ze swojego życia, jedna z jego ojcem który zrobił mu nożem "uśmiech" na ustach, druga z jego żoną którą chciał pocieszyć i w związku z tym sam sobie zrobił uśmiech nożem.
Więc...jak to jest naprawdę, kto mu zrobił te blizny? Jego ojciec czy on sam sobie? A może obie historyjki to ściema od Jokera mająca nastraszyć ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 15:48, Fatal-X napisał:

Nie rozumiem pewnej rzeczy z filmu "Mroczny Rycerz" dotyczącą Jokera.

Spoiler

Joker opowiada w filmie dwie historyjki ze swojego życia, jedna z jego ojcem który
zrobił mu nożem "uśmiech" na ustach, druga z jego żoną którą chciał pocieszyć i w związku
z tym sam sobie zrobił uśmiech nożem.
Więc...jak to jest naprawdę, kto mu zrobił te blizny? Jego ojciec czy on sam sobie? A
może obie historyjki to ściema od Jokera mająca nastraszyć ludzi?


Z filmu nie wynika kto mu to zrobił (może jest w jakichś innych źródłach np w komiksach), raczej obie to ściemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 15:43, zerohunter napisał:

Chodzi mi o akcję w kosmosie, jakiś większy wybór?


Filmy które wymieniłem rozgrywają się częściowo w kosmosie , ale rozumiem że masz na myśli fabułę filmu
całkowicie osadzoną na pokładzie statku kosmicznego ? i koniecznie muszą to być potwory w stylu Obcego ?

Jeśli tak:

Alien Within

Czarna dziura 1979

Deep Space 1987

Galaktyka grozy 1981

Inseminoid 1980

Potwór - Creature (The Titan Find)

Saturn 3

Supernova

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 17:20, karolekx23x napisał:

A jak sądzicie o VOD ? w tych cyfrowych telewizjach jak cyfra + , cyfrowy polsat , n
cena 5 zł za film to troche przegiecie


Jak dla mnie te wszystkie dekodery cyfowe HD mają jedną zasadniczą wadę , nie da się pod nie podłączyć nagrywarki i nagrać filmu na płytę , natomiast w przypadku normalnych dekoderów bez HD da radę to robić , z czego oczywiście korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 15:48, Fatal-X napisał:

Nie rozumiem pewnej rzeczy z filmu "Mroczny Rycerz" dotyczącą Jokera.

Spoiler

Joker opowiada w filmie dwie historyjki ze swojego życia, jedna z jego ojcem który
zrobił mu nożem "uśmiech" na ustach, druga z jego żoną którą chciał pocieszyć i w związku
z tym sam sobie zrobił uśmiech nożem.
Więc...jak to jest naprawdę, kto mu zrobił te blizny? Jego ojciec czy on sam sobie? A
może obie historyjki to ściema od Jokera mająca nastraszyć ludzi?



Moim zdaniem mówi je dla podkręcenia atmosfery. Poza tym w 1 historyjce wypowiada te najsławniejsze chyba słowa w całym filmie :P Tak nawiasem sam by sobie tego nie zrobił. Był "lekko psychiczny" ale masochistą się nie wydawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.01.2010 o 14:24, Tyler_D napisał:

>Ale Sherlock
> Holmes to porazka na calej lini.


Ujmę to tak (zakładam że nie widziałeś filmu a nie chcę spoilerować) jeśli czytałeś jakiekolwiek opowiadania lub powieści A.C.Doyle-a o S.Holmsie i jesteś fanem (nie fanatykiem) książkowego Holmesa to seans filmowy w Twoim przypadku będzie dużym rozczarowaniem.

W innym przypadku jest to dobry film akcji w stylu "Jasona Bourne-a/Jamesa Bonda"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 17:30, kerkas napisał:

/.../
> >Ale Sherlock
> > Holmes to porazka na calej lini.

Ujmę to tak (zakładam że nie widziałeś filmu a nie chcę spoilerować) jeśli czytałeś jakiekolwiek
opowiadania lub powieści A.C.Doyle-a o S.Holmsie i jesteś fanem (nie fanatykiem) książkowego
Holmesa to seans filmowy w Twoim przypadku będzie dużym rozczarowaniem.


Niekoniecznie, ja uwielbiam opowiadania o Holmesie a nie byłem zawiedziony. Po prostu wiedziałem że film nie będzie na nich bazował i będzie filmem akcji, na to się nastawiłem i wyszedłem z seansu bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne kino niedawno znalazłem, zamiast filmów z toną efektów i scenariuszem pisanym na kolanach w przerwie na lunch, bardziej kameralne filmy. Wybór padł na "Dom zły".
Mi się podobał ale drugiej osobie, z która byłem, nie spodobał się. Za bardzo patologiczny. I tak można określić film - jedna wielka patologia zwana komuną będąca motywem filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypomniał mi się taki film, co kiedyś leciał w telewizji, wyglądało to jak Jumanji w kosmosie, tzn. byli jacyś obcy dom dryfował itd. ale nie pamiętam tytułu, Jumanji 2 to nie jest, film web nic nie pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 18:10, zerohunter napisał:

A przypomniał mi się taki film, co kiedyś leciał w telewizji, wyglądało to jak Jumanji
w kosmosie, tzn. byli jacyś obcy dom dryfował itd. ale nie pamiętam tytułu, Jumanji 2
to nie jest, film web nic nie pokazał.

Wpisałem w google jumanji w kosmosie i wyskoczylo
http://zathura.kosmiczna.przygoda.filmweb.pl/
nie wiem czy o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z dziewczyną na Avatarze. Film dobry a nawet bardzo i nie ma co tu dużo mówić. Film dla mas ,że tak się wyrażę. Świetne efekty specjalne, prosta i zrozumiałą fabuła dość interesująca. Ale przez większość filmu siedziałem i czegoś mi w nim brakowało. Takie miałem wrażenie niedosytu. Ta cała otoczka reklamowa która krąży nad filmem jest co tu dużo mówić przereklamowana ;d Każdy się tym filmem podnieca jakby wygrał w totka.
Ale cóż moim zdaniem film zasługuje na mocne 8/10 ;]

Teraz trzeba czekać na odpowiedź Georga Lucasa i Star Wars w 3D ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 17:32, Nagaroth napisał:

Niekoniecznie, ja uwielbiam opowiadania o Holmesie a nie byłem zawiedziony. Po prostu wiedziałem że film nie będzie na nich bazował i będzie filmem akcji, na to się nastawiłem i wyszedłem z seansu bardzo zadowolony.


U mnie było identycznie. Byłem z grupką znajomków i jedyna osoba, której się obraz nie podobał, był kolega, który nie czytał książek, ale czytał za to recenzje na różnych portalach. Stwierdził, że się zawiódł. Ja książki czytałem i nie czuję się urażony, jak wielu fanów Doyle''a. Wiedziałem na co idę i takowe kino dostałem.

Spoiler

Pies powinien dostać Oskara :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się