HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2010 o 23:48, MaccCry napisał:


Z grubsza. Brakuje mi wielu filmów z ostatnich lat, choć trzeba wziąć poprawkę na to,
że lista było tworzona w 2005 roku, jednak ostatni film jest z 2003, więc i tak dwa lata
w plecy. Jak na razie będę starał się obejrzeć wszystkie filmy z top 250 z imdb (jedyny
portal o filmach, któremu w miarę ufam) :)

Nie warto być zbyt ufnym. Na imdb często pojawiają się akcje flejmujące. Gówna dostają same 10, a doskonałe dzieła leżą gdzieś wśród średniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 23:48, MaccCry napisał:


Z grubsza. Brakuje mi wielu filmów z ostatnich lat, choć trzeba wziąć poprawkę na to,
że lista było tworzona w 2005 roku, jednak ostatni film jest z 2003, więc i tak dwa lata
w plecy. Jak na razie będę starał się obejrzeć wszystkie filmy z top 250 z imdb (jedyny
portal o filmach, któremu w miarę ufam) :)


Powiem tak z najnowszymi filmami to raczej nie ma problemu , natomiast im film starszy tym trudniej się do niego dokopać.
Po drugie każda lista jest subiektywna dla jednych (w tym także mnie) Louis De Funes to geniusz komedii dla innych taki trochę inny Beny Hill.
Przejrzałem szybko ten top250 i widzę że są tam filmy z lat 30 . 40. i 50. to trochę kłóci się z Twoją zasadą nieoglądania filmów wcześniejszych niż z lat 70.
Też się zgodzę że IMBD ma opinie bardziej wyważone ale też i bardziej krytyczne wystarczy poczytać co ludzie sądzą o 13 dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po premierze filmu tak bywa, ale po jakimś czasie zazwyczaj produkcja dostaje zasłużoną ocenę. Na filmwebie tak się nie zdarza. Wiadomo, nigdy nie będzie w 100% sprawiedliwie, ale imdb jeszcze pod tym względem najlepsze jest, imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Aj, musiałeś kiedyś źle odebrać mój post. Napisał, że mało znam filmów przed latami 70'', co nie znaczy, że takich nie lubię. Ba, nawet ostatnio staram się takie oglądać, bo taki 12 Angry Men bardzo mi się spodobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.01.2010 o 23:50, hans_olo napisał:

Nie warto być zbyt ufnym. Na imdb często pojawiają się akcje flejmujące. Gówna dostają
same 10, a doskonałe dzieła leżą gdzieś wśród średniaków.


Ale i tak jest zdecydowanie lepiej niż na Filmwebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 23:59, MaccCry napisał:


Aj, musiałeś kiedyś źle odebrać mój post. Napisał, że mało znam filmów przed latami 70'',
co nie znaczy, że takich nie lubię. Ba, nawet ostatnio staram się takie oglądać, bo taki
12 Angry Men bardzo mi się spodobało :)


A to przepraszam , poniżej linki do mojej listy komedii które warto zobaczyć , lista jeszcze nie kompletna.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=19551

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=19541

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=19544

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chodzi o komedie, to jestem bardzo wybredny.Chociaż filmy z Luisem są świetne i większość mi się podobała, zwłaszcza seria z żandarmem ;] Olsena też oglądałem kilka części, ale teraz już mnie nie śmieszą zbytnio. Teraz trochę krucho jest z dobrymi komediami, większość to jakieś tępe parodie lub komedie romantyczne, rocznie wychodzi tyle dobrych komedii, że zdołam je policzyć na palcach jednej ręki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 00:09, MaccCry napisał:

Teraz trochę krucho jest z dobrymi komediami,
większość to jakieś tępe parodie lub komedie romantyczne, rocznie wychodzi tyle dobrych
komedii, że zdołam je policzyć na palcach jednej ręki...


Nie jest tak źle Francuzi wciąż trzymają formę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Np? Bo jakoś nie kojarzę ich ostatnich filmów, a zwłaszcza komedii. Nie licząc Taxi, wiem, prosty film, ale mnie bardzo bawi :) (oprócz pierwszej części)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 00:13, MaccCry napisał:


Np? Bo jakoś nie kojarzę ich ostatnich filmów, a zwłaszcza komedii. Nie licząc Taxi,
wiem, prosty film, ale mnie bardzo bawi :) (oprócz pierwszej części)


"Z miłości do gwiazd"

"Mikołajek"

"Czyja to kochanka ?"

"Jeszcze dalej niż północ"

"OSS 117: Cairo , gniazdo szpiegów"

"Przyjaciel gangstera"

"Plotka"

"Dziewczyna dla dwóch"

" cash$ pojedynek oszustów"

Z komediami francuskimi jest ten problem że zbyt wiele nie trafia na polski rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 22:47, SongoX napisał:

A za chwilę będę oglądał bitwę o Iwo Jimę widzianą oczami Japończyków, pt. "Listy z Iwo Jimy"

Obejrzałeś? I jak wrażenia? Mnie się zwłaszcza spodobał pomysł spojrzenia na tą samą bitwę oczyma obu przeciwników. Co prawda stronę japońska robili Amerykanie, więc można by mieć wątpliwości co do ich obiektywizmu, ale w końcu film był zrealizowany w oparciu o powieść Japończyka (a ta w oparciu o autentyczne listy) i konsultowany z Japończykami, więc zbytnio od prawdy odbiegać nie mógł.
A jak dla mnie, ciekawe było obejrzeć jakie zwyczaje panowały wówczas w cesarskiej armii, bo to był właściwie mój pierwszy film z II wojny światowej, gdzie wojna była ukazana oczami Japończyków ("Tora, tora, tora" nie liczę bo to był zbyt amerykański i tam były tylko sztaby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA

Dziewczyna z Monako / Fille de Monaco, La (2008)

Upierdliwiec / Emmerdeur, L'' (2008)

Dwóch facetów w jednym / Personne aux deux personnes, La (2008)

Czerwona oberża / Auberge rouge, L'' (2007)

Dwa światy / Deux mondes, Les (2007)

Kłopotliwy gość / Invité, L'' (2007)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 08:55, A-cis napisał:

/.../

Tez maiłem podobne nastawienie do "Listów z Iwo Jimy" i film był dobry. Niektóre sceny były wzięte nawet z filmu "Sztandar Chwały". Muszę przyznać, że te dwa filmy były dobrze zrealizowane. Lubię filmy wojenne, więc oglądało mi się całkiem przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 11:59, Harrolfo napisał:

Z aktualnych czy mogą być wydane już na DVD/Blu-Ray?

Nie na normalne DVD bo blu-ray jeszcze nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrogowie Publiczni, Mroczny Rycerz, Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street, Jestem na Tak, Skarb Narodów 1 i 2, Przebudzenie, Słaby punkt, Krzyk 1-3 ... Najlepiej podaj gatunek filmu, bo tak, to moge jeszcze długo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 11:37, kartin napisał:

Moglibyście doradzić jakiś fajny film (tylko prócz awatara).


Ostrzeżenie: w tym wątku pytania się precyzuje. Inaczej Kerkas da Ci listę wystarczającą na spędzenie reszty życia przed ekranem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 13:09, Harrolfo napisał:

Wrogowie Publiczni, Mroczny Rycerz, Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street,
Jestem na Tak,
Skarb Narodów 1 i 2, Przebudzenie, Słaby punkt, Krzyk
1-3
... Najlepiej podaj gatunek filmu, bo tak, to moge jeszcze długo ;)

Najlepiej to jakąś komedie horror film akcji lub historyczny bo takie najbardziej lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się