HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2011 o 18:40, karolekx23x napisał:

A warto zobaczyć Eksperyment ?

Który Eksperyment? Ten z 2001 czy z 2010? W sumie to oba mogę polecić, bo moim zdaniem świetnie pokazują jak zmienia się psychika człowieka w zależności od tego w jakiej sytuacji się znajdzie. Wersja z 2010 roku jest nieco lepsza (wg. mnie), więc jak już to oglądaj nowszą :)
Polecam również film dokumentalny Cicha furia: Stanfordzki eksperyment więzienny
Każdy z nas może powiedzieć, że nigdy by się tak nie zachował w danej sytuacji, ale czy na pewno? Jak mawia moja polonistka: "nie dowiesz się jaki jesteś naprawdę póki sytuacja cie do tego nie zmusi".

Co do wcześniejszego porównania Salomona z Van Helsingiem... hmmm... osobiście uważam, że oba można obejrzeć, ale zarówno jeden, jak i drugi ma swoje wady. Nie są to rewelacyjne filmy, ale oglądałem o wiele gorsze produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Happening

Oh my god ... Ostatnimi czasy mam chyba pecha do filmów z Wahlbergiem bo to już drugi tytuł z jego udziałem obejrzany w krótkim odstępie czasu który mnie niestety rozczarował ... Wcześniej ubolewałem nad Maxiem, teraz nad "Zdarzeniem".

Chociaż zapowiadało się obiecująco - niespecjalnie bogata w znane nazwiska obsada, ciekawy pomysł początkowy i osoba Shyamalana - można było spodziewać się czegoś całkiem zgrabnego aczkolwiek wyszło cokolwiek mocno średniasto ...

Największa bolączka całego filmu? To chyba skopany pomysł który niezbyt dobrze został wykorzystany, drętwe aktorstwo, różnorakie głupotki fabularne [ choć sam początek - mniej więcej pierwsze pół godziny - zapowiadał się obiecująco ale nieco dalej czułem już brak pomysłu na resztę filmu a i nuda się wkradała ]. Muzyka i efekty - nic co by nie zapadało w pamięć - no może poza

Spoiler

''ciekawą'' sceną rzucania się robotników budowlanych z dachu

. Jak tu Shyamalana bywa - końcówka jak zwykle daje do myślenia - w zasadzie to jedna z niewielu rzeczy in plus w "Zdarzeniu".

5 tudzież 5+ w porywach 6/10 jeśli ktoś jest wielkim fanem tego reżysera. Niespecjalnie warto oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtop: Szukam tego filmu:
http://img813.imageshack.us/img813/4421/new3new2new00000257png.jpg
http://img864.imageshack.us/img864/1760/new3new2new00000511png.jpg
http://img810.imageshack.us/img810/8473/new3new2new00000823png.jpg
Posiadam jedynie te kilka screenów ;)
Co do filmu, amerykanski film klasy B, grupa nastolatkow robi impreze w domku (nad jeziorem?). Rok okolo 2005-2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2011 o 16:19, drblase napisał:

Solomon Kane to naprawdę fajny i całkiem mroczny imo film, dużo lepszy od np. Van Helsinga
do którego mu chyba najbliżej. Volkodav nie miałem okazji oglądać więc się nie wypowiem.


miał lepsze momenty ale końcówka masakrycznie słaba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:21, Teokrata napisał:

miał lepsze momenty ale końcówka masakrycznie słaba...


Z tym się akurat muszę zgodzić, to było pójście na łatwiznę. Zanim końcówka nadeszła to już widz spodziewał się co to będzie i jak się skończy. Ale wszystkiego mieć nie można więc i tak film lubię ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 22:06, drblase napisał:

> miał lepsze momenty ale końcówka masakrycznie słaba...

Z tym się akurat muszę zgodzić, to było pójście na łatwiznę. Zanim końcówka nadeszła
to już widz spodziewał się co to będzie i jak się skończy. Ale wszystkiego mieć nie można
więc i tak film lubię ;).


Z dyskusji wnioskuję że ekranizacja opowiadań Roberta E. Howarda "Księżyc czaszek" i "Czerwone cienie" udała się raczej średnio.
recenzja opowiadań w linku poniżej
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=179&k=12#km
Sadzę że rację ma @rob006 iż autorom zabrakło pomysłu aby "tchnąć filmowe życie" w tę postać.
Po prostu wiedza na temat Solomona Kane-a jest bardzo zdawkowa oczywiście biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie opowiadania oryginalne napisane przez Howarda a nie przez jego kontynuatorów.
Potrzeba dobrego konceptu na filmowy wizerunek Kane-a.
Sądzę że aktorzy pokroju Anthonny-ego Hopkinsa mogli by nadać tej postaci charakter oraz pociągnąć cały film chociaż może się mylę ponieważ w obsadzie filmu są takie tuzy jak:
Max von Sydow , Pete Postlethwaite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 18:40, karolekx23x napisał:

A warto zobaczyć Eksperyment ?

Oglądałem ten z 2001, jest jeszcze remake amerykański z Brodym, ale nie chciało mi się już go oglądać :P w każdym bądz razie jedną z tych wersji warto obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się wreszcie na Salę Samobójców i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem - świetnie zrobiony (dźwięk, montaż, realizacja - zupełnie jak nie polska produkcja). Naprawdę dobre kino na czasie, do przemyśleń dla młodszych i starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 13:01, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Czy ktoś oglądał Thora? Warto przejść się do kina w weekend? :>

Tak warto pójść, ale postaraj się tam gdzie nie ma wersji 3D.
3D w tym filmie, to totalne nieporozumienie.
W filmie najlepszą postacią jest Heimdall, nie przeszkadza to ,że jest czarnoskóry choć to przecież mitologia skandynawska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 13:16, Eff3ctiv3 napisał:

W filmie najlepszą postacią jest Heimdall, nie przeszkadza to ,że jest czarnoskóry choć
to przecież mitologia skandynawska.

Raczej amerykańska. Tak samo było z 300, gdzie o mitologii możesz zapomnieć całkowicie, o szczegółach historycznych to już nie mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się na co niedługo wybrać się do kina: Kod nieśmiertelności albo ksiądz 3D... hmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hot Fuzz obejrzany. Jeden z lepszych filmów, jakie ostatnio oglądałem. Polecam go wszystkim, którzy lubią komedie i kryminały. Nie będę pisać o czym jest ten film, bo mi się po prostu nie chce. Znajdziecie informacje o nim wiadomo, filmweb.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 18:37, kerkas napisał:

W najbliższy wtorek Gazeta Wyborcza Piraci z Karaibów cz. 1 cena 19zł99gr

Miłą niespodziankę robi też TVP1, która w ciągu najbliższych 2 tygodni przypomni wszystkie 3 części "Piratów z Karaibów". Już jutro o godz. 21.20 część 1, 13.bm.- część 2, a 21.bm. - część 3.
Akurat dobrze sobie będzie je wszystkie przypomnieć przed wejściem na ekrany kinowe części 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaaak, fajnie, bo nie oglądałem, a chciałem kupić, więc chętnie sobie nagram i obejrzę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się