HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2013 o 17:07, Tyler_D napisał:

wczoraj z kolei obejrzałem 80 milionów /.../
Nie wiem czy tak było naprawdę w 100% jak w filmie /.../

W mediach trochę było. Ale to zwróciły na to uwagę tylko osoby znające nieco historię ruchu opozycyjnego w PRL.
Chyba dysponowano zbyt małym budżetem aby przebić się mocniej.
Film dosyć wierny. A Józef Pinior jest posłem na Sejm obecnej kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 17:45, Grodhar napisał:

Da się jakoś na filmwebie wyłączyć proponowanie czegokolwiek w stylu chińskich bajek
anime?

Chyba japońskich filmów i seriali animowanych XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jedyne, co się da, to zabawa suwakiem starsze-nowsze oraz mniej popularne-bardziej popularne.

Zresztą:

"Twoje rekomendacje biorą pod uwagę:

1) Twoje oceny oraz oceny Twoich Gustopodobnych,
2) Oceny i cechy danego filmu zestawione z ocenami i cechami ocenionych przez Ciebie filmów.

W Twoich rekomendacjach nie pokazujemy filmów i seriali, które już oceniłeś ani takich, których prawdopodobieństwo, że są w Twoim Guście, wynosi mniej niż 60%."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 17:45, Grodhar napisał:

Da się jakoś na filmwebie wyłączyć proponowanie czegokolwiek w stylu chińskich bajek
anime?


Najprościej jednak poświęcić kilkadziesiąt kliknięć i sukcesywnie oznaczać te filmy jako "nie interesuje mnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 21:20, rob006 napisał:

wygląda na to, że kolejny film zniszczy mnie emocjonalnie.
wygląda genialnie. nadal sprzeciwiam się idei robienia filmu o X-Menach bez Scotta i Jean (I mean, wtf?) oraz Jennifer Lawrence jako Mystique, ale naprawdę... wygląda genialnie. melancholijnie, przygnębiająco, pięknie. jaram się jak, kurde, flota Stannisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem treaser trailer nowego filmu z Godzillą, czyli powrót do korzeni. Być może będzie to film w starym stylu z nowoczesnymi efektami wizualnym. Znając życie pewnie wyjdzie średni albo kiepsko, byle tylko ludzie szli do kin. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 09:24, Hubi_Koshi napisał:

Ekranizują Grę Endera... i nikt o tym nie wspomniał?

Nie ekranizują, a już zekranizowali. Dziś rozpoczynają wyświetlanie w kinach w całej Polsce :-P
A znam ludzi, którzy już to oglądali. W kinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądane i polecane. ;)

http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awiat+w+p%C5%82omieniach-2013-654022

Praktycznie to samo co Olympus Has Fallen, takie Call of Duty przeniesione w świat filmu, pod względem aktorstwa nie zachwyca, ale i tragedii nie ma, taka przyjemna rzeźnia na ekranie, jak macie kaca, nie możecie się ruszyć i chcecie zabić nudę i rozpiernicz w głowie to to jest idealny film.

http://www.filmweb.pl/film/R.I.P.D.+Agenci+z+za%C5%9Bwiat%C3%B3w-2013-325332

Jak wyżej w sumie, akcja, akcja i jeszcze raz akcja z jakąś tam fabułą w tle, film na podstawie komiksu, ale nie wypowiadam sie o tym czy trzyma się go, czy nie, bo nie czytałem. Jeff Bridges jak zawsze genialny.

http://www.filmweb.pl/film/42+%E2%80%93+Prawdziwa+historia+ameryka%C5%84skiej+legendy-2013-637907

Filmów ''sportowych'' nie trawię, nie wiem co mnie podkusiło żeby akurat ten sobie łyknąć, ale cieszę sie że to zrobiłem, genialna historia Jackiego Robinsona, pierwszego czarnego baseballisty który zapisał się na kartach tego sportu.

http://www.filmweb.pl/film/Yi+Wu+Si+Er-2012-669721

Film odrobinę w stylu Nanjing Nanjing, tylko opowiedziany z oczu drugiej strony konfliktu, tradycyjnie chyba dla chińskiego kina wojennego masa brudu i krwi.

http://www.filmweb.pl/film/Skrzypek+na+dachu-1971-1301

Tutaj chyba nic mówić nie muszę? Odświeżyłem sobie Skrzypka na Dachu po dziesięciu latach, nadal bawi, nadal zasmuca, nadal wywołuje łzy w oczach, coś pięknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2013 o 15:09, NuuGGet napisał:

Praktycznie to samo co Olympus Has Fallen, takie Call of Duty przeniesione w świat filmu,
pod względem aktorstwa nie zachwyca, ale i tragedii nie ma, taka przyjemna rzeźnia na
ekranie, jak macie kaca, nie możecie się ruszyć i chcecie zabić nudę i rozpiernicz w
głowie to to jest idealny film.


No nie powiedział bym OHF gniecie ten film tak poziomem "gry aktorskiej" jak i jakością [zarówno praca kamery jak i efekty] :)
Kino rozrywkowe oczywiście całkiem przyjemne i odmóżdżające - tu pełna zgoda ale OHF jest zdecydowanie o półkę wyżej.

Dnia 31.10.2013 o 15:09, NuuGGet napisał:

Tutaj chyba nic mówić nie muszę? Odświeżyłem sobie Skrzypka na Dachu po dziesięciu latach,
nadal bawi, nadal zasmuca, nadal wywołuje łzy w oczach, coś pięknego.


Cudowny klasyk.
Ja sobie ostatnio obejrzałem po raz któryś tam z kolei "Hair" i ku mojemu zdziwieniu [bo byłem ciekaw jaką mu dałem kiedyś ocene] okazało się, ze był to kolejny z filmów których mi brak w mojej filmwebowej karcie obejrzanych mimo, że go widziałem :)
Podejrzewam, ze pewnie nigdy nie dojdę do momentu, gdzie dodam sobie do profilu w 100% wszystko co faktycznie widziałem tak, żeby było perfekt aktualne i kompletne.

A gwoli jeszcze powrotu do klasyków obok "Hair obejrzałem sobie też ostatnio Scaramouche''a
(wersja z1 952). Przednie kino, to z grupy staroci z wdziękiem.

Cholernie przyjemny jest tez remake Czerwonej Oberży [ten z 2007mego gwoli ścisłości, bo nie wiem czy nie ma tez jakiś innych wersji]
Co prawda klasyk z Fernadelem świętością jest i basta, ale na remaku tez kilka razy wyłem do księżyca ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu na dzisiejszy wieczór, a że dzisiaj Halloween, a więc nie może być to film byle jaki. Horrorów za bardzo nie lubię, a te lepsze już oglądałem. Wywiad z Wampirem, Drakula (1992) czy Frankenstein (1994)? Który z tych filmów jest najlepszy na dzisiejszy dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 19:06, Kraju napisał:

Poszukuję filmu na dzisiejszy wieczór, a że dzisiaj Halloween, a więc nie może być to
film byle jaki. Horrorów za bardzo nie lubię, a te lepsze już oglądałem. Wywiad z Wampirem,
Drakula (1992) czy Frankenstein (1994)? Który z tych filmów jest najlepszy na dzisiejszy
dzień?

Jeśli straszymy na wesoło to może coś z Burtona jak Sleepy Hollow albo The Nightmare Before Christmas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Burton jest mi bardzo dobrze znany. Dlatego nie wiem, który z tych trzech podanych przeze mnie wyżej filmów obejrzeć. Chciałbym coś z klimatem, nie musi być straszny ani śmieszny. Oby film był dobry i ciekawy, a właśnie nie wiem czy "Wywiad z Wampirem" się na dzisiejszy wieczór nadaje, bo film na wyższą ocenę niż dwa pozostałe tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywiadu nie widziałeś to śmiało uderzaj i nadrabiaj zaległości :)
A z innych propozycji może być tez np Frankenweenie Burtona [ewentualnie stary oryginał jak wolisz].
Tudzież zareklamowany przeze mnie wyżej remake Czerwonej Oberży jeśli nie musi to być horror a chcesz się pośmiać do rozpuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Wywiad z wampirem i Drakulę. Drakula pod pewnymi względami odchodzi od książki, zresztą Wywiad też. Wywiad to bardziej melodramat, Drakula ma (według mnie niepotrzebnie) wpleciony wątek romansu. Wybrałbym chyba jednak Drakulę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się