HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Właśnie jestem po seansie Ip Mana. Film oczywiście świetny. W najbliższym czasie obejrzę drugą część, ale widzę, że w skład serii wchodzą jeszcze inne filmy: Narodziny legendy: Ip Man, Ye Wen Zhi Zhong Ji Yi Zhan i Yut doi jung si. Są one jakoś bardziej powiązane z dwoma pierwszymi częściami? Warto je obejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narodziny legendy: Ip Man jest dobry, mi się podobał nawet trochę badziej niż Ip Man 1 i 2, więc jeśli te ci się dobrze ogląda to warto, a reszty nie widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco i bardzo w skrócie Elysium / Elizjum jest fajne ale nie do końca*.

Ciekawy pomysł wyjściowy, ciekawa koncepcja przyszłości, co prawda można się do niestety nie tak małej ilości różnych rzeczy przyczepić ale nadal da się to oglądać choć to imho zdecydowanie słabszy film niż genialny District 9 tego samego reżysera ... Lekki zawód.

Nie wiem czemu ale miałem wrażenie że albo ktoś chciał robić ten film na szybko albo naładować do jednego tworu wszystkie wątki i pomysły jakie się napatoczyły. Na plus rzecz jasna trzeba zaliczyć Copleya, Jodie i Fichtnera, audio-wizualnie też nie jest najgorzej choć niestety film jako całość (_!_) nie urywa. Jestem pewien że mogło z tego wyjść coś znacznie lepszego.

Trzymam kciuki za Copleya bo śmiem twierdzić że największe i najlepsze role jeszcze przed nim [ choć dość trudno będzie mu przebić rolę Wikusa ] jak i za Blomkampa bo również liczę, że jeszcze nas czymś pozytywnym zaskoczy, choćby kontynuacją D9, gdzieś coś w sieci huczało ale nie mam pod ręką linka.

A co Elizjum, takie 6/10.


*kto czytał CDA powinien kojarzyć. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - ile prawdy a ile fikcji jest w wydarzeniach przedstawionych w Obławie? Chodzi mi o

Spoiler

wojsko usytuowane w lesie, likwidację Niemców / ''Niemców'', torturowanie ich itp

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:44, Tyler_D napisał:

Słuchajcie - ile prawdy a ile fikcji jest w wydarzeniach przedstawionych w Obławie?

Mój ojciec siedzi w tych tematach jak mało kto i akurat tak się złożyło, że razem z nim oglądałem ten film. Pamiętam, że nie był zachwycony kwestiami technicznymi, ale bardzo spodobało mu się ukazanie tematu partyzantki takim, jakim był naprawdę. Miał on na myśli głównie życie w skrajnie beznadziejnych warunkach. Bo na przykład podczas oglądania takiego "Czasu Honoru", gdzie absurd goni absurd, dochodziło do tego, że trzeba było przerywać odcinek, bo ojciec "rozmawiał" ze scenarzystami serialu poprzez szkło ekranu ;) Tak więc pod względem, powiedzmy... odwzorowania realiów, "Obława" wypada pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:44, Tyler_D napisał:

Słuchajcie - ile prawdy a ile fikcji jest w wydarzeniach przedstawionych w Obławie?
Chodzi mi o

Spoiler

wojsko usytuowane w lesie, likwidację Niemców / ''Niemców'', torturowanie
ich itp

.


Zależy o co pytasz. Choroby i inne dolegliwości były zmorą zgoda.
Natomiast zabijanie konfidentów/Niemców i zostawianie ciał pod chmurką to bzdura, smród byłby nie do wytrzymania poza tym padlinożercy a i zarazki i inne paskudztwa np. trupi jad.
Dorociński który

Spoiler

w pojedynkę wyrzyna oddział Niemców to kolejna bzdura.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wiecie ... jak już pokazałem i napisałem na fw - film mi się ogólnie podobał, dałem takie 6+/10.

Zaletą filmu jest niewątpliwie jego mroczność, tajemniczość i to, że umiejętnie trzyma w napięciu i zachęca do dalszego oglądania - sam początek jest kapitalny - zwłaszcza na polskie warunki. Podobnie jest z pomysłem na historię, realiami. Aktorzy i postacie też stoją na zadowalającym poziomie a zakończenie jest ... bardzo dobre. A co mi się w filmie nie podobało? Ano to że mamy tam ile ścieżek dźwiękowych? Ze dwie, może trzy? I to łączą się ze scenami kompletnie różnymi od siebie - czy to ma sens?

Ale to i tak jest nic w porównaniu do:

Spoiler

- sceny ataku Wydry na niemiecki desant



Poza tym parę rzeczy mnie ciekawi:
Spoiler

- skąd Waniek wiedział że Pestka wydała oddział?
- kim byli ''Sławki''?
- w pewnym momencie widać na stole zdjęcie łącznika, tego starca - o co chodzi?
- jak to możliwe że Wydra tak szybko znalazł Kondolewicza?
- skoro porucznik domyślał się, że zbliża się obława to dlaczego nie ewakuował swoich ludzi?
- Niemcy wpadający w prymitywne sidła? I do tego nie wołający o pomoc? Huh?
- Waniek który dziwnym trafem jest w pobliżu gdy Wydra atakuje Niemców ...
- Wydra blefował z tymi grzybami w ''zupie'' żeby Waniek zostawił tych dwóch Niemców przy życiu czy naprawdę skazał ich na długą śmierć?



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ambassada (2013) nowy film Juliusza Machulskiego

Jako komedia film jest mało śmieszny.
Natomiast jako film

Spoiler

Science Fiction

film jest po prostu kapitalny.
W gatunku
Spoiler

polskie kino SF

jest to najlepsze dokonanie naszej kinematografii które bije pozostałe obrazy z tego gatunku na głowę.
Poruszona zostaje też kwestia
Spoiler

Powstania Warszawskiego oraz polskiej historii

ale w sposób tak nowatorski że pozostaje tylko bić brawo.
Smutek ogarnia jednak człowieka że zakończenie filmu nigdy się nie ziści ?
Nie wiem jak wy ale ja od dzisiaj zaczynam skupować pewien rodzaj...

Panie Machulski chapeau bas pobił Pan Amerykanów na ich własnym poletku i to w sposób koncertowy.

Ps. Rozumiem iż całość brzmi bardzo enigmatycznie ale uwierzcie kochani gramowicze to dla waszego dobra
cytując Alfreda Hitchcocka: Nie zdradzajcie fabuły i zakończenia innym nie psujcie im przyjemności.


The most controversial move was Hitchcock's "no late admission" policy for the film, which was unusual for the time. It was not entirely original as Clouzot had done the same in France for Les Diaboliques.Hitchcock thought that if people entered the theater late and never saw the star actress Janet Leigh, they would feel cheated. At first theater owners opposed the idea, claiming that they would lose business. However, after the first day, the owners enjoyed long lines of people waiting to see the film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem filmu, ale w spoilery jednak zajrzałem i nie do końca rozumiem, czemu ukrywasz słowo

Spoiler

science-fiction

, skoro już z zarysu fabuły, a także trailera, wiadomo, że w filmie chodzi o bądź co bądź (niech będzie, ukryję)
Spoiler

podróż w czasie

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film poszedł bardziej w "Bękarty Wojny" czy "Iron Sky" (to sci-fi zainspirowało mnie do porównania)? Nie bardzo trawię polskie filmy, a tym bardziej wzbraniam się od komedii. Rozumiem, że warto obejrzeć, ale nie bardzo wiem czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do polskich filmów jestem zawczasu negatywnie nastawiony i nie wiem czy chcę tracić 1,5-2h. Przez ten czas mogę obejrzeć jakiś lepszy film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 01:42, Kraju napisał:

Czy jest jakaś dobra ekranizacja noweli "Doktor Jekyll i pan Hyde"?

Mary Reilly (1996) -for one. I, Monster (1971), The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1989), Jekyll and Hyde... Together Again (1982) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 22:48, ManweKallahan napisał:

Nie oglądałem filmu, ale w spoilery jednak zajrzałem i nie do końca rozumiem, czemu ukrywasz
słowo skoro już z zarysu fabuły, a także trailera, wiadomo, że
w filmie chodzi o


Z tego samego powodu co Alfred Hitchcock aby nie psuć przyjemności widzom którzy filmu nie widzieli.
Na przykład ja ani trailera ani recenzji nie widziałem i nie czytałem i miałem naprawdę sporo frajdy oglądając film i będąc co i rusz zaskakiwany przez fabułę filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2013 o 22:49, Tyler_D napisał:

> Nie wiem jak wy ale ja od dzisiaj zaczynam skupować pewien rodzaj...
O co chodzi? Bo chyba nie załapałem ...


Obejrzyj film nie zdradzę więcej aby nie psuć przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw że nikt tu jeszcze o tym nie napisał ani słowa ...

Obejrzałem sobie Sybieradę polską ... to jest jakieś dno.

Tematyka i pomysł na film świetny ale realizacja kompletnie leży pod prawie każdym względem. Do tego tony głupot i bezsensu a może nawet i przeinaczania realiów co w takich tytułach ma niebagatelne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem w kinie na "Grawitacjia". I, prawdę powiedziawszy, wyszedłem z kina lekko zniesmaczony. Czytałeem o tym filmie b. pozytywne recenzje. Że był konsultowany z amerykańskimi astronautami, że pieczołowicie dbano o szczegóły, itd. itp.
Co z tego, kiedy reżyser (lub scenarzysta) w pogoni za widowiskowością zaaplikowali głównej bohaterce (Sandra Bullock) tak niekonsekwentne zachowania, że zęby bolały w trakcie oglądania.
Kto nie pójdzie - niewiele straci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się