HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2014 o 22:00, kerkas napisał:

Również życzę udanego wyjazdu


A dziękuję - o ile nic się nie wydarzy w domu ani w pracy to olimpiadę zobacze faktycznie w 100% live.


Dnia 05.02.2014 o 22:00, kerkas napisał:

Oby nic się nie wydarzyło.


Pewne drobne [jako jednak rozsądny gość] obawy są, bo wedle porzekadła "nigdy nie wiadomo kiedy głupi żartuje". Oczywiście tez żywię nadzieje, ze żadnych skandali ani tragicznych wydarzeń nie uświadczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecacie Arrowa? Od 25 lutego zacznie go emitować TV Puls :)

Jako, że nie mam dostępu do Universala, to dla mnie jest to interesująca i nowa propozycja.

Odnośnie Soczi, to jedyne, co może się stać, to pacyfikacja Euromajdanu, ale raczej do tego nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 22:53, Heartbreaker napisał:

Polecacie Arrowa? Od 25 lutego zacznie go emitować TV Puls :)

Jako, że nie mam dostępu do Universala, to dla mnie jest to interesująca i nowa propozycja.

Odnośnie Soczi, to jedyne, co może się stać, to pacyfikacja Euromajdanu, ale raczej do
tego nie dojdzie.


Arrow wymiata, na początku 1 sezonu jest tak sobie, ale robi się dobrze w okolicach 14 odcinka, a 2 sezon to mistrzostwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 10:54, Abi_Dalzim napisał:

A jaka w ogóle jest tematyka tego serialu?

Bazuje na komiksach od DC Comics. Green Arrow, Flash i inni. Jak wspomniał Hubi, to tematyka o super bohaterach przedstawiona w możliwie realistycznej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 18:06, kerkas napisał:

@A-cis Jedziesz na igrzyska do Soczi ? jeśli tak to życzę miłych wrażeń.

Tak dobrze, to niestety nie będzie :-D
Planuję sporo posiedzieć przed telewizorem (a tym samym będę miał mniej czasu na inne sprawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Only god forgives / Tylko bóg wybacza

Powiem od razu. 4/10.

Może ja jestem prostym widzem, może ja się nie znam, może nie zobaczyłem tu tej całej ''głębi'' ale do jasnej cholery - o czym był niby ten film? I o ile zdjęcia, montaż i muzyka są naprawdę dobre [ mimo że dosyć specyficzne ] tak warstwa przyczynowo-skutkowo-fabularna leży i kwiczy imho.

Ani ta rasowy dramat ani też kryminal, thrillera też na dobrą sprawę jest tutaj tyle co kot napłakał. Na pewno dobrze zagrała Kristin, Gosling też nie najgorzej ale reszta? Tu i ówdzie da się znaleźć jakieś elementy nieco ratujące sytuację

Spoiler

[ niektóre sceny, wątek Julian-Crystal - czy tylko ja miałem wrażenie, że matka go molestowała za młodu a może i obu braci? ]

ale nadal jest nader niewiele dobrych rzeczy jakie można powiedzieć o tym filmie. Ładne wizualnie ale puste fabularnie. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 18:45, Tyler_D napisał:

Only god forgives / Tylko bóg wybacza

Powiem od razu. 4/10.

Może ja jestem prostym widzem, może ja się nie znam, może nie zobaczyłem tu tej całej
''głębi'' ale do jasnej cholery - o czym był niby ten film?


To już wiesz co czułem jak obejrzałem Drive :)

http://www.youtube.com/watch?v=qeHb0Sz0NbU

Cóż, za to co powiedział o filmach Kieślowskiego to bym włóczył końmi po podwórcu.

Z tym zachwytem nad filmem bo oni się zachwycają jest coś na rzeczy tu się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 21:11, kerkas napisał:

To już wiesz co czułem jak obejrzałem Drive :)

Wiem wiem, pamiętam. Zresztą każdy stały bywalec tego tematu pamięta. ;-P Nie to że chcę / będę tu jakoś bardzo bronił Drive [ dałem mu 6/10 jak dobrze pamiętam ] bo ... no był to film lekko ''inny'' ale tam jeszcze w miarę było wiadomo co i jak, była akcja, była jakaś bo jakaś ale jednak fabuła i generalnie trzymało to się jako tako kupy. Ale tutaj? No ja naprawdę chciałbym zrozumieć zachwyty nad tym filmem ... Jak mówiłem - ładne wizualnie to to jest, muzycznie też, jakieś przebłyski się trafiają ale generalnie to takie malowane jajko. Ładne z wierzchu ale co jest w środku ...?

Dnia 06.02.2014 o 21:11, kerkas napisał:

Z tym zachwytem nad filmem bo oni się zachwycają jest coś na rzeczy tu się zgodzę.

Wszędzie się może trafić ktoś taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 21:17, Tyler_D napisał:

No ja naprawdę chciałbym zrozumieć zachwyty nad tym filmem ...

Na Rotten Tomatoes film ma 39% od krytyków i 38% od widzów. Ocena na Filmwebie też nie powala (5.4). Ja tu zachwytów nie widzę, film jest raczej uważany za słaby/mocno przeciętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, na imdb jest podobnie ale choćby na naszym fw jest sporo recenzji / tematów jakaż tam niby głębia miała się skrywać, jakie to wszystko artystyczne / męskie / archetypowe / minimalistyczne / Lynchowskie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ten film jest nieumiejętnie przelaną wizją na ekran, kino zbyt autorskie. Oprócz zdjęć nie ma tam nic dobrego. Ktoś może stwierdzić, że to kino metaforyczne. Owszem, metafor jest tam od groma, przez co nie ma miejsca na bezpośrednią narrację, swoisty wąż zjadający własny ogon. Jakiś tam sens oczywiście jest, nie trzeba nawet głęboko kopać, ale puenta jest niezwykle płytka i niezbyt oryginalna (skomplikowane relacje matka-syn). Po pierwszych trailerach liczyłem na moce męskie kino, a dostałem pretensjonalne filmidło. Naprawdę mam dość takiego "artystycznego" syfu, nie tylko w kinie.

Co do Cejrowskiego, Rejs był jeszcze w miarę ok (choć też przereklamowany), aczkolwiek Miś to kompletna zagadka tamtych czasów. Niezrozumiały fenomen. Niestety strzelił sobie w stopę stwierdzeniem o Kieślowskim. Faktycznie, większość filmów, to nudne i ciężkie, z lekka przereklamowane kino (choć za same Gadające głowy będę kłaniał mu się nisko), ale ja mam prawdo do takiej opinii, ponieważ obejrzałem kilka jego najgłośniejszych dzieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 21:58, Perry_Cox napisał:

aczkolwiek
Miś to kompletna zagadka tamtych czasów. Niezrozumiały fenomen.


Wszystkie filmy Barei są w zasadzie o

Spoiler

jednym o bezdennej doprowadzonej nieraz do absurdu głupocie.


Bareja nie wymyślał gagów on je spisywał z otaczającej rzeczywistości
http://www.youtube.com/watch?v=SOHHXWxZ7L0
ten dialog został spisany przez Bareję w pociągu podmiejskim.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 23:01, Perry_Cox napisał:


Akurat ten film Barei ma całkiem niezłe gagi przy raczej głupiej i nieciekawej historii
głównej.


Taka była wtedy rzeczywistość głupia, brzydka, szara i nieciekawa.

Spoiler

Z tym oddawaniem paszportu to też prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hannibal: Po drugiej stronie maski. Film poprostu dobry bo czasem fabułą mętny i nudny ale można obejrzeć i mieć ciągłość jak to było z Lecterem przed tą świetną serią z Hopkinsem.

W każdym bądź razie nie o tym głównie mowa. Zwróciłem uwagę na pewną rzecz która pojawiła się w losach Hannibala, na pewien wątek z nieśmiertelnikami. Lecter bardzo potrzebuje sobie przypomieć pewien odległy moment z przeszłości ale nie idzie mu to łatwo. Pewnego razu przy okazji zauważył butelkę z tajemniczą substancją znajdującą się podczas przesłuchania więźnia. Podczas zastrzyku temu więźniowi i kiedy Lecter próbuje równiez tej substancji obojgom wraca odległy obraz z przełości.

Na screenie http://screenshooter.net/7342648/aiclpox

przedstsawiam kadr z filmu. Interesuje mnie aby ktoś z was rozszyfrował co jest napisane na tej butelce, nie moge odczytac małych liter. Nie mam nic lepszej jakości. Może ktoś z was ma lepszą jakość i wie co pisze na etykiecie. Interesują mnie najwięcej szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się